Jump to content

Mohammed

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  5.014
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Mohammed Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 06-12-1968

Contact Methods

 • Website URL
  http://
 • ICQ
  37946277

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Everywhere

Güncel Profil Ziyaretleri

9.668 profil görüntüleme
 1. Mohammed

  Ürdün'den Gelen Hz Muhammed

  Aynen sana katılıyorum. Islâmın kısa Özeti. İsa nın Kurtarıcı olduğuna inanan Yahudiler dışlanır ve Kudüs'ü terk ederek Arap yarım adasına dağılırlar. Bunlardan ilk önce sonradan hırıstiyanlık olarak adlandırılacak bir mezhep doğar. Daha sonra bu mezhep araların da bölünür. İsa Allah ın oğludur diyenler ve buna karşı çıkanlar. Sonuçta ortaya Monofizit ve duofizit görüşler doğrultusunda iki ayrı inanç çıkar. Islam Monofizit karşıtlarının oluşturduğu bir inançtır. Meryem'den doğan çocuk (İsa) tam bir insan ve tam bir tanrıdır. Dolayısıyla da Meryem Theotokos, yani Tanrı'nın annesidir Söylemini reddedenler yani Nasturi ve Keldaniler savunduğuklarının Araplaşmış halidir. Kurana bakarsanız tamamen duofizit görüşü savunduğunu görürsünüz. Yani : Meryem "Tanrı'nın annesi" (Theotokos) değil Mesih İsa'nın annesidir; Tanrı doğurulamaz dolayısıyla da İsa, Baba ile aynı özden olamaz. Ancak, Kelam'ın gelmesinden sonra İsa'da hem insansal, hem de tanrısal bir arada varolmuş, İsa hem tanrı hem de insan olmuştur. İsa kelamın gelmesinden sonra bu iki tabiatı da taşır. Sonuç olarak Araplar Nasturi ve Keldani inançlarını kendi Pers, Hindistan kökenli inançlarınile harmanlayarak Islam denen ayrı bir mezhep ortaya çıkarmış zaman için de bu Yahudilikten devşirilme mezhep hırıstiyanlık ve ardından Araplara karışınca Islam olarak ayrı bir din olarak ortaya çıkmıştır.
 2. Evet gayet basit ve net bir soru. Lütfen copy paste olmadan cevap veriniz. İnandığınız dinin kitabı olan Kur'an I okuyup kanaat getirdiğiniz için mi, yoksa aileniz Müslüman olduğu için mi bu dini benimsediniz. Hiç kendini ze sordunuz mu Rajiv neden Hindu, Michael neden Hırıatiyan, Abdiel (Tanrı'nın hizmetkarı Arapçası Abdullah) neden Yahudi , İndivar neden Budist olmuştur? Sizlerin vereceği cevaplar Budist, Hindu, Yahudi ve Hıtıstiyanların verdiği cevaplarla aynı olacaktır. Hepsi özünde inandıkları dinleri duygusal mantıkla kabullenirmiş ve aynı şiddetle kendi dinlerini savunacaklardır. Hal böyle iken diğer dinlerin inanaırlarından bana neden Müslüman olduğunuza dair farklı açıklama yapacak olan var mı? Zira bütün bu dinlere inananların savundukları aynı şeydir. Senin inancında sebep diğerlerinden farkın nedir?
 3. Her şey bizans Sadani Savaşı'ndan dolayı ipek yolunun Arabistan'a kayması ile başladı. Kabile hayatı yaşayan Araplar zenginleşip şehirleşmeye başladılar. Bundan önce İsa nın Mesih olduğunu kabul eden Yahudiler baskıdan dolayı ayrılıp Arabistan'a yayıldılar. Aslında Islamın temelleri o zaman atılmıştır.
 4. Mohammed

  En Eski Kuran Nüshası Kaç Yıllık

  İstediğiniz kadar araştırın Kur'an ın ilk halini bulamayacaksınız. Zira Kur'an uzun yıllar içinde kollektif olarak oluşmuş bir kitaptır. Kur'an ipek yolunun Pers Bizans savaşı ile Arabistan'a kaydığı dönemde şehirleşen zenginleşin millet olma Yolu'ya giren Araplar tarafından yüzyıllar içinde Tevrat aslından Arap geleneklerine göre devşirilmiş halidir. Süreci özetlemek gerekirse. Yahudiler ve Araplar aynı ırktır dilleri ve Alfabeleri aynı köktendir. Bir la diğeri lo, yani hayır, biri bayt diğeri beyt yani ev der. Sözde İsa nın gelişi ile Yahudilerin bir kısmı İsa yı Mesih kabul etmişler ve Yahudi topraklarından ayrılıp Arabistan'a göç etmek zorunda kalmışlardır. İşte İslam ın temeli de ta o zamandan atılmış olmaktadır. Bu ayrılan Yahudiler yüzyıllar sonra Süryani ve Müslüman olarak iki kola ayrılacaklardır ki incelerseniz süryaniler ve Müslümanlar arasında büyük benzerlikler mevcuttur. Araplar kabile hayatından şehir hayatına geçtiklerinde zaten var olan inancı millileştirip islam haline getirmişlerdir, Kur'an Tevrat'ın araplaştırılmış halidir dolayısıyla Sümer, Mısır, Hint inançlarıyla da harmanlanmıştır
 5. Mohammed

  Kanser

  3 yıldan fazla geçti bu başlığı okurken salya sümüklerine selpaklar yetmedi. Yetmemesi gayet normal. Birinde kaybettiğim babamın hüznü, diğerinde bana kalpleriyle en temiz duygularıyla yazan hiç yüzlerini görmediğim güneş pırıltısı gibi aydınlık huzur veren insanlar. Aradan geçen zamanda benim şahsi düşüncem: doktorların ömür biçtiği kanser hastasına en güzel ilaç kemoterapi değil. Sarılın öpün koklayın, bir dediğini iki etmeyin, korkularıyla sabahlayın, elini tutun sevgilinizin elini tutar gibi, sabırla kırk yastık dizin en rahat pozisyonu alana kadar ( bu arada en rahat pozisyon yok GÜN IŞIYANA kadar ) Ölen babamdan sizlere : bozuk ritimli rüzgarlar ne güzel soyardı ağaçları, ilkbahardı ve sen yanımdaydın telaşa verdi içimin kıyamet sessizliği, bir yağmur çisesi gibi telaşlıydım gün ışısın diye Ne olur bırakma ellerimi gün IŞIYANA kadar
 6. Mohammed

  Dürzilik

  Bu da bize Islam ın yahudilik ve hırıstiyanlıktan devşirilmiş ve Araplar tarafından millileştirilmiş bir inanç olduğunu gösterir. Günümüzde nurculuğun oluşumu buna benzemektedir. Islam hakkında yazılı kaynakların Muhammed den 150-200 yıl sonra iktidar değişikliğinde ortaya çıkması çok manidar ve önemlidir.
 7. Mohammed

  Türkiye olan Arap baharı değil

  Ha az sonra asıl faşist sensin diyenler olacaktır. Benim demeye çalıştığım burası ateist forum kaldı ki ateistler Kürtlerden daha fazla baskı ve şiddete maruz. Forum adına yakışır bir şekilde burada olun etnik kimliğinizde değil insan olarak. Zira sizler benim için ne Kürt ne alevi ne de başka bir şeysiniz. Hepiniz insansınız sizinde bunun bilincine varmanız dileğiyle
 8. Mohammed

  Türkiye olan Arap baharı değil

  Ne oldu size iş Kürtlere zulümden çıkıp Tüm millete zulüme vardı diyorum bu başlıkta ama siz hala Arabeske bağlamış yok Kürt olsan diyorsunuz. Ben bu iş medeniyet savaşıdır diyorum sizler kalkıp hala Kürt doğsaydın ne diyeceksin diyorsunuz. Kaldı ki Kürt sorunu da medeniyet savaşıdır. Medeniyete karşı feodal düzende ataerkil yaşamaya dirençtir. Kürtleri savunacağım diyen BDP bile aile içi infazlara 12. 13 yaşında zorla akrabasına verilen çocuklara karşı tek bir söylemi yoktur. Google emrinizde arayın. BDP ile AKP arasında fark yoktur. Her iki tarafta terörist faşist ve ırkçı olmuştur. Etnik kimlik olarak kürtlerden daha fazla aşağılanmaya uğramış olsamda hiç bir zaman şiddet yanlısı olmadım. Ateist forum maalesef ateizmi konu almak yerine konuyla ilgili açılan başlıkları manüpüle eden forum faşistlerinin hizmetkarı olmuştur. Medeniyet çatışması diye açtığım başlığa ya Kürt doğsaydın diyerek amacından saptıran ırkçıların mekanı haline gelmiştir. Bu noktadan itibaren ateist forum amacı dışında kullanıma açık slogan atma yeri haline gelmiştir. Bumesajdan sonra amacı dışına taşmış bir formula bütün ilişkimi kestiğimi belirtirim. Forumumuzun ismini de değiştirerek kürtforum yapın.
 9. Mohammed

  Türkiye olan Arap baharı değil

  Bu kadar önemli bir konuda bu başlığı başlıkla alakasız yöne sürükleyen zavallılaraa lafım sizin başka işiniz yok mu? Bugün bebeklerin çocukların üzerine şiddet uygulandı. Hala siz yok Kürt yok bilmem ne derdindesiniz. Başlıkla ilgili tek bir cümle yok. İşi Kürt arabeskine getirmişsiniz. Anlayın uyanın artık devlet herkese faşist sadece Kürtlere değil. Aleviler, travestiler Kürtlerden daha çok zulme uğradılar. Ama şiddete başvurmadılar . Başlığımda konu ile ilgili yorum beklerdim . Başbakan gibi duygu sömürüsü yapıp ağlaşanlar değil.
 10. Mohammed

  Türkiye olan Arap baharı değil

  Kürt doğup Gandhi gibi barışçıl yollarla hakkını arayan tek bir Kürt yok mu lan bu memlekette derdim.
 11. Mohammed

  Türkiye olan Arap baharı değil

  Yavuz Sultan Selim'in Osmanlıyı Araplaştırmak, katlettiği öz be öz Türklerin torunlarının dertleri bu olmasa bile Araplaşmaya karşı isyanıdır Bu Arap baharı değil Osmanlı hayalleri peşinde koşanların son baharı Gezi parkında olan iki üç çapulcu başbakanın dediği gibi 2 3 ağaç peşinde değiller. Onlar başbakanın tahmin dahi edemediği bir şeyin peşindeler. Bütün bu olan bitenler kırılma noktasıdır ve artık bundan geri dönüş yoktur. Ben bu olan biteni bir savaş olarak isimlendiriyorum zira başbakanın bakış açısıyla sadece bu tesbitte hemfikirim. Ayrıldığımız nokta ise bana göre bu medeniyet savaşıdır. Medeni olanla olmayanın savaşı. Osmanlı hoşgörülü değildi. Osmanlı'nın hoşgörülü olduğu aldatmacadır. Osmanlı müsliman olmayana ekonomik çıkarlar için hoş görü göstermiştir. Tıpkı Tayyip hükümetinin İsrailli ya da hırıstiyan firmalara gösterdiği hoş görünün aynısıdır. Zira kendi öz milletini sırf sünnileştiremedi diye katleden bir Osmanlı'ya hoşgörülü demek deliliktir. İslam bile islam 4 karı dicem ama bu kaba kaçacak Hanım'a izin vermişken Hz Muhammed bu izin haricinde 13 hanım almışken Osmanlı padişahı 21 hanımla meşgulken bunu bize yutturamazsınız. Osmanlı'nın medeniyeti kılıçta çalışıp didinenin kesip mallarına karılarına çocuklarına el koymuş köle pazarları kurup insan dahil savaş ganimetlerinden nemalanmış bir uygardızlıktır. . İşte gezideki gençler bilmeseler bile buna isyan ediyorlar. Dünya da hiç bir eski uygarlık geri gelmemiştir ve gelmeyecektir. Ama başbakan hala bir ölüyü diriltme peşinde koşmaktadır. Oysa bunu inandığı dînin Tanrısı bir iki kere yapmışken o hala inandığı Tanrı'nın bile sadece 2 kere yapabildiğini 3. Kere yapma derdir. Öncelikle altını çizmek isterim İslam denen medeniyet 300 yıl önce ölmüştür, Cumhuriyet bu sebeple kimseye zulüm etmemiştir zira ölüye zulmedilmez. Zulüm etseniz bile ölü bunu anlamaz. Osmanlı ölmüştür bunu artık anlayınız. Batı demokrasisine rağmen hala Müslümanlar İslamın kadını özgür kıldığını savunuyorlar. Onlara göre bu özgürlük kadını mal gibi paketlemek evde tutmak 12 - 13 yaşındayken olgunlaşdı diye tecavüz etmektir. İşte gezi parkında ki başbakanın dediği 2 3 ağaç 23 14 yaşında kız çocuklarıdır. O ağaçları savunanlarda tecavüze karşı koyan yeni nesildir. Bu yeni nesile zenci edebiyatı işlemez. Başbakanın anlamadığı. Okta budur.
 12. AKP ilk iktidara geldiğinde Tüek Telekom'u Araplar'a sattığında bir başlık açmıştım Ataplaşmayacağız direneceğiz diye. O zaman beni ırkçılıkla yaftalamışlardı. O yazımı burada tekrar etmeden önce yıllar önce yazdığım yazıda ki şikayetim ve direneceğiz sözüm yıllar sonra gerçek oldu. Zira gezi parkı olaylarında olan biten Araplaşmaya karşı bir direniştir. Önce o yazımı buraya tekrar aktaracağım. Araplaşmayacağız, direneceğiz. İçinde bir Peygamberin cinsel hayatını düzenleyen yazıların olduğu, insan öldürmenin Tanrı sözü olarak yazıldığı bir kitap ne kadar mukaddestir. Bizler bu memlekette Araplaşmayan TÜRKLERİZ: Yolumuz Laik ve demokratik Atatürkün açtığı yoldur. İçi Bedevi Arabın beyin yapısına göre hurafelerle doldurulmuş bir kitaba ancak o çöl bedevileri gibi beyine sahip sapkınlar ve katiller inanır. Türk olarak doğdum, atalarım gibi zorla Müslüman yapıldım ama Ne Mutlu Türküm diyene sözünü şiar edinmiş bir Türk olarak öleceğim.. Turan Dursunu, Konca Kurişi daha nicelerini öldüren yazılarıma saldıranlar, internet sitelerini kapattıranlar gibi düşünüyordu. İmanını bile adam öldürmek için kullanmak normaldi onlar için. Sizin Tanrınız bile silah altındadır. Dediğiniz gibi sizinle birliktir o Tanrınız. Hiç bir şey görmüyor gözleriniz. Saldırı olmuşsunuz sadece. Siz şimdi kör bir öfkenin gücü ile savaşıyorsunuz. Aklın sesine değil, Tanrısal şiddetin sesine vermişsiniz kulaklarınızı, her şeyi karartıp saplantılarınız ardına düşmüşsünüz bütün inadınızla. İman şiddetinizzi helal kılmış. Bizlerse, yani Tanrısızlar, kafirler, cehennemlikler, duraksayarak çıktık yola. Öfkenin karşısında sizin kadar güçlü değiliz. Arkamızda Tanrı YOK. Bizim dolambaçlı yolumuz artık sona erdi. Akla reddetmeyi katmamız için bir tek kurşun yeter. Şimdi artık bire karşı ikiyiz. Şeriatçılar Türk Telekomu ele geçirdiler. Türk Telekom el değiştirdikten sonra internet sitelerinde ardı ardına ulaşım engelleri başlamış bulunmaktadır. Engellenen sitelere baktığımızda hepsinin ortak noktası Andan Oktar ve BAV ile ilgili yazılar yayınlamasıdır. O zaman diyebiliriz ki Adnan Oktar ve Türk Telekom elele. Maalesef Türküye Cumhuriyeti yavaş yavaş uygulanan dini politikalarla birlikte laiklikten ve demokrasiden uzaklaşmaktadır. Türk Telekom tarafından hiçbir uyarı verilmeden ve gerekçeli karar açıklanmadan sitelerin ardı ardına ulaşımı engellenmektedir. Artık Türk Telekom un başından Türk ibaresinin çıkarılması gerekmektedir. Yerine Arap Telekom yada Adnan Telekom denmesi daha doğru olacaktır. Ortalıkta şeriat yanlısı yayın yapan, gençlerin beyinlerini dogma ve mitlerle dolduran yüzlerce siteye dokunulmamaktadır. Aşağıda Türk Telekom tarafından engellenen bazı sitelerin adresleri verilmiştir. http://cevaplar.wordpress.com http://yahyaharun.com Daha önce yasaklanan sonradan izin verilen siteler. http://antoloji.com http://eksisozluk.com http://superpoligon.com/ ve daha birçokları Türkiye Cumhuriyetinde Araplaşmamış Atatürkün izinde yürüyen milyonlar var. Türk olarak doğdum, atalarım gibi zorla Müslüman yapıldım ama laik ve demokratik Atatürkün açtığı yolda Ne Mutlu Türk üm diyerek öleceğim.. Ben sadece aklın ve Mustafa Kemal Atatürk ün yolunu seçmiş bir dünya vatandaşıyım. Eğer Malezyalı olsaydım beni aydınlığa götürecek yolu gösteren Malezyalı bir önderin sözleri eşliğinde Malay olarak doğdum, zorla Müslüman yapıldım Araplaşmayarak Malay olarak öleceğim diyecektim.
 13. Mohammed

  Taksim gezi parkı

  Bu sefer farklı
 14. Mohammed

  Modernliğe direnmek demek

  Anlatmak istediklerimi muhalefet anlamış. Kadın ne kadar doğum yapacak? Doğumu nasıl yapacak? Ne kadar çocuk sahibi olunacak? Arkadaşlar sizin başka işiniz yok mu? Gençler parkta nasıl oturacak? Nasıl oturursa otursun kardeşim. Senin ne derdin var? Niye toplumun yaşam biçimine, yaşam tarzına müdahale ediyorsun? Bu gençler ayakta, hiç kendine sordun mu acaba? Bu gençler farklı gençler. Kendi yaşam tarzlarına müdahale edilmesini istemiyorlar. Sen de ben de hepimiz de o gençlere saygı duymak zorundayız. Onlar bizim geleceğimiz. Gençler geleceğimiz, güvencemiz. Gençlerle onur duymamız gerekiyor. Onları suçlamak, biber gazıyla onları meydanlardan süpürüp atmak hiçbir şey kazandırmaz topluma. Gençleri kucaklamalı, onların taleplerini dinlemeliyiz. Onları yüreklendirmeliyiz. Onlar eylem yapıyorsa emin olun, ülkenin güvencesi için yapıyorlardır"
 15. Türkiye de olan bitenler hakkında gerek yerel basın gerekse yabancı basın bir çok yorumda bulundu. Ama % 99 U gerçekte ne olupöbittiğinin doğru analizini yapamadı . AKP nin iktidara geçtiği dönem internet anne memesi emen bebek gibiydi ve AKP ye oy verenler değişim taraftarıydı. İşin ilginci AKP ye oy veren kitle yaşlandı ve şimdi meydanlarda internet kurdu yeni bir nesi mevcut. İşte bu yeni nesil AKP yi iktidara taşıyan anne babaları gibi değişim peşindeler. Sma AKP bu yeni nesile uyum sağkayamayıp hala eskide kalmış söylemleriyle beni halk seçti diyor. Yeni nesil AKP yi iktidara taşıyan ebeveynlerinden farklı taleplerde bugün meydanlarda. AKP ise kendisine oy veren ebeveynlerin çocuklarına çapulcu yaftası yapıştırmakla meşgul. Durum bu olunca şu anda Türkiye de yaşanan medeniyetler savaşı halini almıştır. Yani ilkelliği savunanlar modernizmi yani ünün gerektiğini savunanlar arasında bir savaş. Sen kalkıp bu aydınlanmış gençliğe Taksim'e cami yapacağım dersen yeni nesil de sana lan dur memlekette okuldan çok cami var ne oluyor diyecektir. RTE aynen Kürtler gibi davranarak arkaik yapısını koruyarak nemalanmak peşindedir. BDP nasıl feodal düzende ki kadının hakları için parmağını oynatmadıysa AKP de demokratik haklar talebinde bulunan yeni nesili görmemezlikten gelmiştir. Bu bağlamda AKP ile BDP faşizmi ortada buluşmaktdır. AKP ike BDP aynı şey için savaşmaktadır. Medeni olanla medeniyeti görmezden gelenlerin savaşıdır bu olan biten. O yüzden meydanlarda 1 Mayıs'tan daha fazla bayan mevcuttur.
×
×
 • Yeni Oluştur...