Jump to content
Ateistforum

TanrıBeniNiyeKorudu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  532
 • Katılım

 • Son ziyaret

TanrıBeniNiyeKorudu kullanıcısının paylaşımları

 1. TanrıBeniNiyeKorudu

  Bilimsel Olarak Özgür İrade Var mıdır?

  özgür irade yoktur hiçbir zamanda olmayacaktır, bizler belli olan doğa yasalarına tabi insanlarız,bu doğa yasalarııının farkında olmak şartıyla özgürüz...
 2. TanrıBeniNiyeKorudu

  Kendini tanımak

  Doğru .
 3. TanrıBeniNiyeKorudu

  "Our Boys have done it" yalanı

  Herkesin bildiği gibi Amerikanın ulusal felsefesi pragmatist felsefedir Yani america akıntıya karşı kürek çekmez "our boys" açıklaması Şu anlamda mantıklıdır; Bir ülkenin Toplumu kurumları neye meyilli ise bunu destekleyen yönlendiren uzmanları vardır gerçekçi düşünebilen herkes bunu bilir.
 4. TanrıBeniNiyeKorudu

  Hayatta her şey neden ters gidiyor?

  İnsanın kendisi bir çelişki zaten(bu her insan için gerekli) gideceğin yere neden gidiyorum veya ben bunu neden almak istiyorum gibi bir sorgulama yapabilirsin . çünkü bu kaotik dünyada insan bir yandan yaşama tutunmaya çalışırken doğru yoldan sapabiliyor ve gerçekte asıl yapmak istediği şeylerden uzaklaşabiliyor ve bu boşluğuda başka şeylerle doldurmaya çalışabiliyor..mesela ben hayatım boyunca hep sevdiğim işi yapmam gerektiğine inandım yani hangi alanda yetenekliysem o alanda çalışmalıyım fikrine sahiptim halada öyleyim ama o yol hep çok zordu ve hayatın bana sunduğu işi yapıyorum şimdi, ç
 5. TanrıBeniNiyeKorudu

  Kemalizm Türklüğün şahlanışıdır

  Bunu böyle algılamak için ruh hastası olmak gerek...
 6. TanrıBeniNiyeKorudu

  Karşı cinse güvenememek

  Yani Kendi kültüründen ne gördüyse onu yapmaya meyilldir erkek..
 7. TanrıBeniNiyeKorudu

  Kemalizm Türklüğün şahlanışıdır

  Kemalizm gerçekte Atatürkü temsil etmez ,günümüzde dogmatik aptalca ne üdüğü belirsiz bir hal almıştır ,Atatürk'ün ağzından Kemalizm diye bir kelime duymadım ben.Kemalist zihniyet ona bilinçsizce tapmış bir güruhun uydurduğu aptalca bir safsatadır...
 8. TanrıBeniNiyeKorudu

  Karşı cinse güvenememek

  Valla abarttığımı düşünmüyorum.siz bu konudaki tespitinizi ya küçümsüyorsunuz ki bu uzak ihtimal sanki ,yada bu yaptığınız tespitin bir kitleye hitap edebileceği fikrinden uzaksınız yada önemsemiyorsunuz..
 9. TanrıBeniNiyeKorudu

  Karşı cinse güvenememek

  Enteresan bir noktaya değinmişsin Bu nedemek bunu biraz açarmısın ?
 10. TanrıBeniNiyeKorudu

  Karşı cinse güvenememek

  Benimde hemfikir olduğum şeyleri söylediğin için teşekkürler, iyiki varsın gerçekten .bu başlık altında yazdıkların çok aydınlatıcı ve umut verici çünkü bu ülkede okadar bulanık zihhinli insan varki,net düşünceleri olan insanların olduğunu görmek insanı bir nebze olsun mutlu ediyor.
 11. TanrıBeniNiyeKorudu

  Karşı cinse güvenememek

  ikili ilişkilerde ne istedğini bilmek önemli bir faktör,bunu bilirsen karşı cinse güvenememe sorunu ortadan kalkar,ne istediğini bilmiyorsanda en azından hayal kırıklığına uğrama ihtimalini göz önünde bulundurmakta fayda var...
 12. TanrıBeniNiyeKorudu

  Hacı'yı Kaybettik

  Başlığı yeni gördüm.üzücü bir haber, yazıları bize miras kaldı..
 13. Arkadaşlar bunlar oshonun sözleri hani bagwan belgeseli yapılmış kişi (netflix'de var) belki tanımayan, bilmeyen,duymayanlar vardır hatta cüneyt ödemir kendi youtube kanalında bu belgeselin objektifliğini bir kenera atıp osho ve osho takipcilerini neredeyse aşşağılayıcı ve alaycı arsız ve pervasızca gülümseyişleriyle aşşağılayıcı bir üslup takınarak eleştirmye kalktı .ben bu adamın sözlerini okuduğumda bu cüneytözdemirin kişisel önyargılarını doğru bulmak vicdanen bana pek doğru gelmedi,aşşağıdakı yazı osho dan alıntıdır okuyup kendi düşüncelerinizi yada ön yargılarınızı oluşturmanız için..
 14. TanrıBeniNiyeKorudu

  Türk Filmleri Neden Kötü

  Elbette bir getirisi olmalı .Ama sanat para için yapılmaz.ortaya bir eser çıkartıcaksan (sinema sanatı için konuşuyorum) bunu para ün ve popülerlik için yapmamalı yoksa ortaya çıkacak iş kötü olacaktır..Türk filmleri bu yüzden kötü..
 15. TanrıBeniNiyeKorudu

  Yalvarırım bana yardım edin.

  düzenli koşuda olur hafif tempoda...
 16. https://tr.wikipedia.org/wiki/Niccolò_Machiavelli
 17. Makyavelli önce bir araştır çünkü kara cehaletinden bir haber adamı dönek yancılarla aynı kefeye koymuşsun Allahın hödüğü...
 18. İkinci soru birincinin cevabı...(mı)?
 19. TanrıBeniNiyeKorudu

  Yalvarırım bana yardım edin.

  Gittiğin Pskiatristin sana ne tanı koyduysa bununla ilgili araştırma yapman ve o konuda bilinçlenmen gerek,bir başkası sana yardım edemez..
 20. TanrıBeniNiyeKorudu

  Türk Filmleri Neden Kötü

  Sanmıyorum .Birçok kaliteli Hollywood yapımı film ve yönetmenin takipçisi baya var bence türk izleyicisi olarak mesela ''Nolan'' ama buna rağmen bizim yapımcı ve senaristler cin filmleri veya romantik aşk filmlerinden vazgeçmiyorlar .çünkü sinema maliyeti yüksek bir iş .ya bu riske girmeye değer bir seneryo yazılmalı yada bildiğin yoldan devam etmeli mantığıyla haraket ediyor olabilirler...
 21. TanrıBeniNiyeKorudu

  Tanrı Yaratabilir mi

  Antik yunanda tanrı zaten insan şeklinde gömek mümküm ve zaten dinler mitoslardan esinlenmişdir. Ve Tanrının yaratma eylemi bir mitos'dur..
 22. Sizce Türk Filmlerinin Kötü olmasının nedeni parasızlıkmı,kabiliyetsizlikmi yada kolay para kazanma hırsı olan bu sektördeki insanların seneryo yazma konusunda özensizliklerimi?Şöyle baktığınızda adam gibi seneryo yazan yani özenerek Bir Nuri Bilge Ceylan var..
 23. sanırım mantralar zikirden daha eski yani zikir onun yanında anlamsız gibi birşey ..mantralar yanyana gelen cümlelerin oluşturduğu seslerin vücuda verdiği titreşimlerin sayesinde bir şifa oluşturduğuna dair iddialar mevcut..
 24. TanrıBeniNiyeKorudu

  BİLİM KURGU

  bir ekleme daha dünyamızı bir arayüzden algılamak...?
 25. ohhoo götürüyooo
×
×
 • Yeni Oluştur...