Jump to content

Zihinsel Orgazm

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  335
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

7 Takipçiler

Zihinsel Orgazm Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 22-10-1978

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  İSTANBUL

Güncel Profil Ziyaretleri

2.749 profil görüntüleme
 1. Zihinsel Orgazm

  Ölümden sonrası için teorim.

  Bilinç, maddi olmayan bir varlığa sahiptir ve bu yüzden belirlenebilirlik sınırlarının dışında kalır. Bu da zihinsel özgürlüğü olanaklı kılar. JEAN-PAUL SARTRE
 2. Zihinsel Orgazm

  Cem yılmaz terbiyesizliği

  cem yılmaz bir gösterisinde ben bu işi para için yapmadımki yaptım ve para etti demişti,ama bunu stand up gösterileri için demişti...
 3. Zihinsel Orgazm

  Ayık Yaşamak

  bu cümle çok enteresan
 4. Zihinsel Orgazm

  Ayık Yaşamak

  sen kendinde görmekte zorlandığın bu yönlerini başkalarında daha kolay görebildiğini kabul edersen senle birlikte hepimiz ayrılacağız bu forumdan ama sadece seninde kabul etmeni bekliyoruz..
 5. Zihinsel Orgazm

  Ayık Yaşamak

  Yani irade denilen şeyin anlamı bizim kültürümüzde şu an farkındalık dan kotarılmış gerçek anlamıyla yakından uzaktan alakası kalmamış birşeye dönüştürülmüştür . yani kelimenin anlamı değişmiş algısı değiştirilmiş ve biz bunun farkında değiliz, bilmiyoruz..
 6. Zihinsel Orgazm

  Ayık Yaşamak

  çünkü irade kelimesi başkalarının telkini ve insanın özgürlüğünü elinden alan birşey ve öyle böyle değil şöyleki sen bu başkalarının(bu başkalarından kastım tabiri caizsse sürü psikolojisi) telkininin seni nasıl ele geçirdiğini farkedemiyorsun bile ve farkında olmadan başkalarının istekleri doğrusunda idare edip duruyorsun ve buna irade diyorsun kendini kandırır bir şekilde ve farkındalıktan yoksun bir şekilde.. hoolywood sinemasında duyduğum hristiyan kültürüne özgü çok ilginç bir cümle vardır ''tanrım beni değiştiremeyeceğim şeyleri kabullenicek bilgelik ver ve değiştirebileceklerimi değiştirme cesareti'' bu cümle bence irade ve idare arsındaki farkı açıklayan çok harika muazzam bir cümle. çoğunluğun yaptığını dinlediği ve uyguladığı şeyleri çok az kişi sorgular fark bu. umarım bir nebze yardımcı olabilmişimdir..
 7. Zihinsel Orgazm

  Ayık Yaşamak

  ya aslında varya amacım insanı birşeylere ayıktırmak sadece bunu baştan bir belli ediyim istiyorum ki yanlış anlaşılmıyım,neyse sadede geleyim senin irade dediğin (tabiki seni hiçbirşeye ikna etmek gibi ne bir amacım nede bir niyetim var ben sadece başkalarına fikrini söylerken kendisinide aydınlatan biriyim okadar) idaredir idare ve sayın hemdemo sizin irade değiniz benimde idare dediğim şey insanoğlunun kendini kandırma kabiliyetinden başka hiçbirşey değildir saygılar .( aslolan farkındalıktır)
 8. Zihinsel Orgazm

  Ayık Yaşamak

  emin ol görüşüm çöp olsaydı cevap vereceğini sanmıyorum.
 9. Zihinsel Orgazm

  EN DEGERLİ ŞEY SEVGİDİR,BUYURUN

  evet sevgi en değerli şeydir buna katılıyorum..
 10. Zihinsel Orgazm

  Ayık Yaşamak

  irade diye birşeye inanmak sağlam bir ruh hastalığına delalettir..
 11. Zihinsel Orgazm

  ATATÜRKÜN ENTERESAN BİR ANISI

  Sadece ata binebilen bir kadın olsaydı fotoğraftaki daha iyiydi..
 12. Zihinsel Orgazm

  İçinde yaşadığımız dünyanın doğa yasaları..

  rica ederim
 13. Zihinsel Orgazm

  İçinde yaşadığımız dünyanın doğa yasaları..

  insanın daha iyi biri olması için önce hasta ve problemli biri olması gerek ,(neden ve sonuç ilişkisi )yani insana dert gerek yoksa gelişmek için bir nedeni olmaz örneği burada.. http://www.cezmikalorifer.com/bir-madde-bagimlisiyken-milyardere-donusen-adamin-ilham-veren-hikayesi/?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com#
 14. Zihinsel Orgazm

  EVREN CANLI MIDIR?

  hacının bloğunda şu ana kadar sadece ( bir kaç gün önce) 1. inönü 2. inönü savaşının yapılma amacını anlatan yazısını soluksuz okudum tarih bilincim sıfırdan bire yükseldi.fakat şu an sadece canlı kavramının neden ortadan kalkması gerektiğine dair en ufak bir fikrim yok.(olması açısından)hacı bu konuda beni aydınlatsa belkide insanlığa gerekli bir katkı sağlamış olabileceğime kendi açımdan(kendimi kandırmadığıma ikna olmuş olarak)inanabilirim.
 15. Zihinsel Orgazm

  Eskilerden kimler var?

  nekadar eski kabul edrseniz ben varım
×