Jump to content

Mempish

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  215
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Mempish Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. Sevgili güven ben forumu bırakıyorum. Çünkü  Bu forumda tek güven sen kaldın. Hoşça kal.

   

 2. Mempish

  Güvende değilim.

  Bu site de 9 yıldan beri bulunuyorum. Güvenliğinden kuşkum yoktu. Ancak Pislik bir nickin saldırısına kadar.. Bu adam bana hakaretler etti. önemsemedim. Ancak bana özel şeylerden bahsetmesi benim midemi bulandırdı. Hatta bana mail adresimden desteklediğim partiden bahsetti. Yani bana özel şeylere erişebilen bir adamın yönetim kadrosunda olması muhtemel. Bu gibi pislikler benim görüş ve düşüncelerimi asla değişteiemezler. Ancak bu durum sitenin güvenliğini ciddi bir şekilde tehlikeye atmıştır. Bu nedenle forum aktivitelerimi askıya almak zorundayım. Ancak o ahlaksıza bir çift lafım olacak, Bizler senin gibi çakma ateist değiliz. hobilerimi fobilerimi öğrendin. mailimi buldun doğru.. Partiyi de tutturdun doğru. Ama sen öyle san unutma ki gelecek çamur için bir gömlek fazla giyerim. Kısaca havanı aldın. Ama güvensiz site yönetimi beni kaybettin. VE BURADAN TEİZME KARŞI BAYRAK AÇAN TÜM ATEİSTLERE SESLENİYORUM. KİMSEYE GÜVENMEYİN VE GÖ?ÜNÜZÜ KOLLAYIN. Bir başka forumda görüşünceye dek hoşcakalın...
 3. Mempish

  TUZDAN NEDEN BAHSETEMEZ KURAN HER YEMEYE TUZ EKLİYORUZ.

  Güven KUARNADA şeker yazıyor mu hiç denk gelmedim.?
 4. Mempish

  Gelecekteki Tehlike Edilgenlik

  ? Bir empati yapıyorum.Tüm toplumun ateist olduğunu varsayıyorum. toplum ateist olunca Dini argümanlar ortadan kalkacak, Dinin ekonomik çarkları yok olacak. İnsanlar. Duygusal zaaflarından dolayı sömürülmeyecek, Günlük yaşamda cami kilise havra gibi insanları sahte kavramlara yönelten dişliler olmayacak, İnsanlar tapındıkları şeyler için değil, kendileri için yaşayacak, Dini kullanan politikacılar olmayacağı için temeli yalan hükumetler olmayacak, En önemlisi Din adına kolayca manupüle edilen insanlar olmayacağı için bu gibi suçlar da ortadan kalkacak. İnsanlar ahiretlik değil dünyalık yaşayacak ve kendi çevresine faydalı olacak. Çocuklara doğuştan itibaren telkin edilen din aksesuarları olmayacağı için, çocuklar sağlam bir kimlikle yetişecek, Din duygusu ile üstü örtülmüş vicdan hürriyeti ortaya çıkacak, insan böylelikle daha mantıklı karar verebilecek. İnsan doğayı ve diğer canlıları anlayacak ve ortak paylaşım sağlanacak. Mantık üzerine kurulu yeni düzende insanlar ilk defa insan olmanın farkına varacaklar. Üretken beyinler tanrı denen safsatanın hizmetinden çıkarak bilimin ve teknolojinin gelişmesinde kullanılacak. Evrenselliğin olduğu yerde etnikçilik ortadan kalkacak, Bir İnsan ırkından yada cinsiyetinden dolayı sınıflandırılmayacak. Bu dünyada ki en büyük yanlış ise din ve onun donatıları dır. Kısacası her insanın ateist olması demek ruhsal ve mantıksal açıdan sağlıklı dünya demektir. Bu nedenle ateizm her şeyi çözecektir.. Çünkü Ateizmin tek hedefi o en büyük yanlışı yok etmektir..
 5. Mempish

  Ateizme katliam diyenler hakkında ne düşünüyorsunuz?

  Tarihte işlenen Beni Kureyza katliamı Müslümanların işlediği ilk soykırımlar dan dır. İslam alimleri Bu katliamı bilir ve yazarlar gerekli olduğunu da savunurlar. Ama çoluk çocuk yaşlı kadın demeden yapılan bu katliamı peygamberin sabahtan akşama kadar oturup izlediğini de inkar etmezler. Ancak bu katliam bir tek islam alimleri tarafından anlatılmaz. Beni Kureyza olayında ana kaynağımız Taberi’nin Tarih’i. İngilizce çevirisinin sekizinci cildinde ondört sayfa tutuyor. (The History of al-Tabari, SUNY Press 1997, VIII.27-41) Araplar Yemen de 19.yy da 130 bin osmanlı askerini inglizlerin de desteğini alarak öldürdüler. Bunların çoğu açlıktan öldü. ölenlerde müslümanlardı. Gelelim günümüze 2011 yılında el kaide 11 eylül saldırısını gerçekleştirerek bir günde 3000 kişi öldürdüler. Suriyede etnik temizliğe giderek şii alevi zerduş ve diğer din mensuplarından 250 bin kişiyi öldürdüler. Maraş ta çocuk kadın hamile demeden 120 insanı mezhepleri, nedeniyle öldürdüler. Madımak ta devletin gözünün içine baka baka 35 aydını diri diri yaktılar. Stalin yaptığı katliamı Ateist olduğu için değil Narsist olduğu için gerçekleştirdi. Tıpkı Hitlerin yaptığı katliam gibi Ama Kutsal kitabına cihadı yani insan öldürmeyi övünç olarak yazan tek din islamdır. İnsanlık Tarihi Başta muhammed, Hitler, Stalin, Musollini, Franko, pinochet vs. gibi pislikleri bir kara leke olarak yazmıştır. Çünkü insanı katleden insanlığı katletmiştir. Bu basit bayat fikirleri kaale almamak onlara meydan vermektir. Bir dindar ateisti açıkca insanlık düşmanı olarak nitelendirirken sen çıkmış kaale almak hata diyorsun. Soruyorum. Bu forumda kimi kaale alacağız. Diyanet işleri başkanı mı, Donalt Trump ı mı? Sana yazıklar olsun. Sanrım değerli zamanını uzaylılarla chatleşerek geçiriyorsun. Pes Doğrusu.
 6. Mempish

  Gelecekteki Tehlike Edilgenlik

  Yapanlara saygı duyarım. onlar zaten toplumsal sorumluluk üstlenen kişiler. Ben diyorum ki. Dindarlar her türlü legal örgütlenmeyi yapıp toplumu zehirlemek için gece gündüz çalışıyor. Dindarların karşısında yer alan cenah ise her gün biraz daha kabuğuna çekiliyor. Örneğin Bu forum evvelden engelsiz herkesin ulaşabildiği bir platform du. Şimdi ise Türkiye de Vikipedi gibi yasaklı oldu. Demek ki bizlerin alanı daraltılmış. Evvelden Demokratik örgütler bir çok aktivite yapardı. Şimdi ise karga tulumba topluyorlar. Bu çözülme anti dindarlar yok olana kadar gidecek mi.? Ben-i Kureyza kabilesi gibi kayıtsız şartsız teslim mi olacağız. Yoksa Savaşarak mı öleceğiz. ? Bir yöntem daha var. Onu da dinazorlar dönemi biterken, küçük kemirgenler başardı.?
 7. Mempish

  atheizmde ahlaki değerler yoktur.

  Süper bir detay vermişsin. eline sağlık.
 8. Mempish

  atheizmde ahlaki değerler yoktur.

  o konu Hiç aklıma gelmemişti.? Bazılarının ahlakının bozulmasında payı olduğu muhakkak.
 9. Mempish

  atheizmde ahlaki değerler yoktur.

  Bu cümleye katılıyorum.
 10. Mempish

  Gelecekteki Tehlike Edilgenlik

  Ne muhteşem bir bağlama yaptın. Şu yazı büyük bir ateist olduğunun en güzel bir örneği.??????
 11. Mempish

  Gelecekteki Tehlike Edilgenlik

  Her grubun kötü bir örneği vardır. Bizim grubun da kötü örneği sen olabilirmisin acaba? ?????????????????????????????
 12. Mempish

  Gelecekteki Tehlike Edilgenlik

  Demo sen hiç bir zaman orjinal ateist olamayacaksın. Ama çok güzel bir provakötör olabilirsin..
 13. Mempish

  Gelecekteki Tehlike Edilgenlik

  Nedir seni bu kadar küfürbaz eden, yada bu küfürbazlıkla hangi kele merhem oluyorsun. Hadi fikirlerin için bir olay yapsan da bir aktivite görsek ne ala. Tek bildiğin carcar sallıyorsun. Jabba gibi yayılmış. işin gücün insanları demoralize eden yazılar yazmak. Asık surat, kötü örnek , sözüm ona ateistsin. boşa sallama Bir şeyler yap alttaki örnekteki gibi. Aktivist taşaklı çocuk
 14. Mempish

  Gelecekteki Tehlike Edilgenlik

  Error 404 NOT FOUND. or An error occurred while processing your request.
 15. Mempish

  Gelecekteki Tehlike Edilgenlik

  Gerçeklerden bahsedecek isek her esprinin temelinde hayatın zıtlıkları yer almalıdır. çünkü espri olağan duruma ilginç gelen söz yada hareketler olduğunu düşünüyorum. Ben artık ateist olmazdan önceki espri anlayışından çok uzaklaştım. Basitçe her espri ye gülemiyorum. Çünkü yaşadığımız şu zamana acıyorum. 70 li yıllarda okullarda sınıfsal mücadele verirken gelecekte gericiliğin azalacağını insanların yaradılış komedisine pek itibar etmeyeceğini düşünür geleceğin insanının bizden şanslı olduğunu düşünürdük. Ama şimdi gerek şu dönem ve gerek ise yakın gelecek adeta yobazlığı ve teknolojiyi birlikte kusacak gibi görünüyor. Yobazlık benim gençliğimde bu kadar değildi. insanlar daha çağdaştı. Özgürlük daha fazlaydı. Teknoloji ise bizleri direkt etkileyen bir unsur değildi. Basit Televizyon, radyo her evde olmayan sabit telefonlar vardı. İnsanların büyük bir kısmının zamanı birbirleriyle sohbet ile geçerdi. şimdi ise her halt var ama insanlarda aşırı bir miskinlik, tembellik, umursamazlık var. Bence insan olarak özümüzü kaybettik. Hayatın esprisini , hareketliliği, olaylara tepkimizi kaybettik. Adeta mal gibi yaşıyor, gö*ümüzü kaşıyoruz. evvelden sıradan bir espriye gülerken, Şimdi ise en komik esprilere sadece tebessüm ediyoruz. Bunun dinle, çağdaşlıkla alakası yok. Yeni gençlik moron gibi asosyal yaşıyor. Gençlerin yaşına ve kalıbına bakıyorum içim kararıyor. Galiba insanlık farkında olmadan iğdiş edildi. Yeni Dünya düzeni dedikleri bu olsa gerek.
×
×
 • Yeni Oluştur...