Jump to content

eflatun

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.717
 • Katılım

 • Son ziyaret

eflatun kullanıcısının paylaşımları

 1. eflatun

  Erkek ateistlerin kadın ateistlerden fazla olması

  bu arada arkadaş pozitif ayrımcılığın tanımını bilmiyor. öğrenmesinde fayda var. muhtemelen forumda yıllardır belli dönemlerde boy gösterip ardından kaybolan ateşli genç cahil din savunucularından biri.
 2. eflatun

  Erkek ateistlerin kadın ateistlerden fazla olması

  ben bilmem beyim bilir diyenler var hala yer yüzünde de ondan
 3. eflatun

  Dinlere gerek kalmadı

  Dinlere gerek kalmadı ve dinler yok olmaya makumlar. Daha önce forumda bu konu hakkında birşeyler yazmıştım. Dinler düşünsel evrimin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır ve geçmişte gereklilik arzetmektedir. Peki neden dinler evrimin bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır? Canlıların temel görevi genlerini bir sonraki nesle aktarmaktır. Temel içgüdüleri de hayatta kalmaktır. Bir canlının hayatta kalabilmesi için öncelikle etrafını tanımalı etrafındaki olayları incelemeli araştırmalı kendine göre sonuçlar çıkartarak (kısa yada uzun vadeli) bu sonuçlar doğrultusunda tehlikelerden korunarak hayatını
 4. "ey tanrı! sen benim tanrım olabilecek özelliklerin hiçbirine sahip değilsin. şimdi kaybol gözümün önünden." derdim
 5. eflatun

  Allah'ın Duyguları

  tanrı ne ister? gerçek bir tanrı hiçbirşey istemez. çünkü istemek sahip olma dürtüsü (yani sahip olmama durumu) yada ihtiyaç duyma anında gerçekleştirdiğimiz bir eylemdir. tanrı neye sahip değildir? yada neye ihtiyaç duymaktadır?
 6. eflatun

  Zina iyi birsey diyenler. Bir daha dusunun!

  beni bilen bilir normalde senin gibileri muhatap almam bu forumda ama sanırım sen yenisin. en azından ben yokken türemişsin. 1 serefrlik çiğneyeyim prensibimi. 1) kadınlara küçük kızlara ve hatta küçük erkek çocuklarına taciz tecavüz senin ve senin gibilerin takıldığı türediği tekke,dergah,şeyh şıh evi vb ortamlarda daha fazla olmaktadır. bu yüznden 1. madde ile zina ve dinlerin bunu yasaklamasını savunamazsın. ayrıca dinle bu konuda bir çok nikah türü icad etmişlerdir ki yeri geldiğinde arkadaşının karızını düzebilmen için taciz tecavüze yeltenmene gerek kalmadan nikahlarla işini halledebile
 7. eflatun

  Ölümü durdurun ateist olacağım

  neredeyse 7-8 aydır bu foruma hiç uğramıyordum. gittim bu adam saçmalıyordu, geldim hala saçmalıyor. hiç mi birşey öğretemediniz bu arkadaşa ey forum ahalisi?
 8. eflatun

  Zina iyi birsey diyenler. Bir daha dusunun!

  zinanın tüm dinlerde yasaklanması eski çağlarda faydalı bir kuraldır. çünkü neslin korunması gerekmektedir. neslin korunması derken hayvanlardan zerre kadar farkı olmayan insanların sağda solda çarpık ve belkide zevk uğruna üremeleri çeşitli çirkinliklere de yol açabilir. örneğin eski çağda önüne gelenle üreme yapan bir kadının ileriki zamanlarda kendi öz çocuklarından biriyle yada bir babanın kendi öz kızıyla cinsel ilişki kurma ihtimali artmaktadır. ama günümüze dönersek artık hayat şartları eskisi gibi değil. 1) güvenlik güçleriyle tecavüz, taciz vb cinsel istismarlar engelleniyor ve böy
 9. eflatun

  Sonunda Huzur !

  mükemmel bir karar olmuş. sizi tebrik ediyorum. dinlere çok ince bir dokunuş. giderek kalınlaşacağından eminim.
 10. eflatun

  TEK TANRICI EDİB YÜKSELİN DİGERLERİNDEN FARKI

  edit - buraya birşeyler yazmıştım ama 3. şahısa hakarete girer diye editliyorum. uğraşmayalım şimdi allahın edibiyle. fazla vakit harcamayın bu kişi için deymez. inanıyorsanız da kafanıza göre inanın. başkalarının güdümüne ihtiyaç duymayın. böylece kölelik vasfınız biraz olsun hafifler.
 11. eflatun

  TEK TANRICI EDİB YÜKSELİN DİGERLERİNDEN FARKI

  edip yüksel şarlatanın tekidir. fazla vakit harcamayın bu kişi için deymez. inanıyorsanız da kafanıza göre inanın. başkalarının güdümüne ihtiyaç duymayın. böylece kölelik vasfınız biraz olsun hafifler.
 12. eflatun

  Hz. Muhammed

  bu ne kafasıdır? ben de ondan istiyorum. hey barmen!
 13. eflatun

  Irkçıların Sessizliği: Samsun Olayı

  radikal gazetesi cemaatin yeni sesi. türk silahlı kuvvetlerinin yılmaz yıpratıcısı.
 14. elbetteki inanmak daha büyük bir risktir. 1000lerce çeşit tanrıya inanmış inanan insan var. tanrının var olma ihtimali 1/2 * bu tanrının allah olma ihtimali 1/1000 = 1/2000 tanrıya inanmamak 1/2. yani allaha inanıp da kaybetmek 1999/2000 ken tanrıya inanmayıp kaybetmek 1/2 dir. bol şans herkese
 15. eflatun

  beni tanrı mı yarattı?

  yanlış soru. doğru soru beni tanrı yaratsa ne fark eder? ben eğer hayatımı beni tanrı diye ona yalakalık yapacağım diye geçireceksem yaratmasın be arkadaş. kalsın. ellemesin.
 16. eflatun

  Evrensel! ve Adil! kuranda Zengin - Fakir Ayrımı

  allah insanları zengin fakir diye yaratır sonra onları ayırır ve fakirlerin üzerine basar çiğner.
 17. eflatun

  Ateistforumun neden bir amacı yok?

  yanlış görmüşsün. herkesin bir amacı var bu forumda. kimi girip birşeyler öğrenmeye çalışıyor, kimi müslümanlara olan nefretini kusuyor, kimi gelip 1-2 ateisti müslüman yapayım bari diye islamı yaymaya çalışıyor, kimi başka dinlere mensup onları anlatıyor,kimi deist,kimi agnostik,kimi ateist ama herkesin bir amacı var. bomboş bir forumda bile 2-3 kişi bir araya gelmişse amaçları birşeyler tartışmak yada paylaşmaktır. bu bile yeterken sen ateist foruma amaçsız diyemezsin.
 18. eflatun

  Ve Brütüs Tükürdüğünü Yaladı

  kemal kılıçdaroğlu hatayı en başında yaptı. dürüst olmayan birinden dürüstlük beklemek, yalancının birinden doğru birşeyler beklemek kesinlikle ahmaklıktır. rte'nin önündeki milletvekili olma engeli %34 oy aldığı zaman kaldırıldı millet iradesine saygı göstermek amacıyla. bu ahlaki bir davranıştır. şimdide chp aynı şeyi akpden bekledi ama malesef aynı davranışı göremediler. şimdi burada pişkin olan hangisi? ahlaki bir davranış ancak ahlaklı birinden beklenir. kemal kılıçdaroğlu'nun tek ve en büyük hatası da budur.
 19. eflatun

  Agnostisizm Uzerine

  bu dünyada gerçek tanrı paradır. parasız bilim de olmaz din de olmaz. herhangi bir yerde kıçı kırık bir ödül alacaksan bile bilimsel yada değil fark etmez araştırmanın sonucunda tanrının varlığını hissettireceksin insanlara. çünkü para tanrı sayesinde döner bu dünyada. bilim de para sayesinde döndüğüne göre her türlü bilimin ucu tanrıya çıkar. ne yazıkki günümüzde ahlaki seviyesi yeterli olmayan bir sürü bilim adamı vardır. çıkıp televizyonlarda soytarılık yaparlar. insanlara aşıladıklarıyla da sonra bu tarz platformlarda bizler uğraşıyoruz. hem din ve tanrı bilimle alakasızdır, bize ne bilim
 20. eflatun

  Agnostisizm Uzerine

  konuyla pek alakası olmayacak ama bilim hakkında birkaç şey söylemek istiyorum. bu arada uzun zamandır da foruma giremedim. epey değişmiş. beni özleyenler muhtemelen olmamıştır ama beni gördüğüne yeniden sevinmeyenler kesinlikle olacaktır neyse insanların bence yaptığı en büyük hatalardan biri de tanrı'yı bilimin önündeki tek hedefmiş gibi göstermektir. yeni bir deney yapılır bir şekilde ucu tanrıya bağlanır. asıl hedef tanrıyı bulmak mıdır? ben bundan şüphe ediyorum. en son CERN'de büyük hidron çarpıştırıcısı deneyi yapıldı ve bununla birlikte bigbang'in nasıl olduğunu ve tanrının olup olma
 21. eflatun

  Cennette herşey var

  grup yapıodur hurilerle. napsın adam o kadar namaz kıldı oruç tuttu. yapmasın mı?
 22. eflatun

  Basbakanin Zivanadan Ciktigi An

  son kozlarını oynuyor. 2023 hayal. bu seçimlerde tekrar başa gelirse muhtemelen birdaha seçim falan yapılmayacaktır. direk şeriata geçeriz.
 23. eflatun

  Orucun Zararları Nelerdir?

  açın halinden anladığını sandırır insanlara. bütün gün oruç tutarlar. akşam oldu mu öküz gibi yerler. sonra allaha şükrederler açlara da ver yiyecek diye dua ederler.
 24. eflatun

  Atatürk'ün aşkı sinema filmi oluyor!

  can dündar yapsın bence. ne pezevengliğini bırakır mustafa kemalin, ne sapıklığını, ne tacizciliğini.
 25. eflatun

  Ateist Öldükten Sonra..

  tanrı bizleri dindarın aptalından,çok konuşanından, cahilinden ve tabikide bayanından korusun amen.
×
×
 • Yeni Oluştur...