Jump to content

'Oflaz'

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  1.104
 • Katılım

 • Son ziyaret

'Oflaz' kullanıcısının paylaşımları

 1. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Arkadaş! Masum bir insana veya hayvanlara gelen felâketlerde, musibetlerde, beşer fehminin anlayamadığı bazı esbab ve hikmetler vardır. Yalnız meşiet-i İlahiyenin düsturlarını hâvi şeriat-ı fıtriye ahkâmı, aklın vücuduna tâbi değildir ki, aklı olmayan bir şeye tatbik edilmesin. O şeriatın hikmetleri kalb, his, istidada bakar. Bunlardan husule gelen fiillere, o şeriatın hükümleri tatbik ile tecziye edilir. Mesnevi-i Nuriye - 74
 2. Hipotalamus un yerine getirdiği vazifesini olağan bir zorunluluk olarak görenlerin karıncanın konuşmasını garip karşılaması kulağa pek mantıklı gelmiyor..
 3. Bebeğiniz de masaallah pek bi büyükmüş.. kafana göre takıl o zaman size serbest ..
 4. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Allah var ise ahiret te vardır.. Cehennem de sonsuza kadar yanmayacağımı biliyorum..
 5. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Ölüm ün mahiyeti yok olmak olsa idi hepsine karşı olurdum fakat ölüm bir nimet iken neden karşı olayım..
 6. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Ben ölüme karşı değilim ki..
 7. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Allah kötülük yapmıyor arkadaşım.. kötülüğü o bıçakla çocuğunun ekmeğine nutella süreceğine gidip annesinin boğazını kesen yapıyor.. bunda anlaşılmayacak ne var ..
 8. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Çok güzel anlıyorum ilk defa karşılaşmadım 12 senedir bu forumdayım.. sizinki ayranım dökülmesin hikayesi.. ben soru sorarak kısa cümleler ile taşları yerine oturtarak gitmeyi düşünüyorum fakat olmuyor.. slogan varı cümleler ile hep ayni şeyleri yazıp duruyorsunuz.. evrim hakkında konusmak için az çok birikim gerekir diyenler mesele din olunca ilkokul bilgisi ile tartışmaya giriyor.. olmaz kardeşim. Bir cümle söyleyim ezber edebilirsin halk ı şer şer değil, kesbi şer şer dir.. bıçağı imal etmek satmak suç değil o bıçakla adam öldürmek suç.. kullanmayı bilenler o bıçağı kendine hizmetkar eder...
 9. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Sizin evde bıçak kullanılmıyor zannederim.. sebze meyveleri elinizle kopararak yiyorsunuz büyük ihtimal..
 10. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Ateşi ve mağmayı yaratmak kötülük müdür yani..
 11. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  He tamam şimdi bas git hadi..
 12. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Bas git lan milyon tane senin gibi geveze tanıdım aynı laflar uza..
 13. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Ateşi yaratmak kötülük müdür ? Birilerinin evi iş yeri sevdikleri yanarak yok oldu ise ? Yağmur yağdırmak kötülük müdür ? Anneni babanı bir sel baskınında kaybetti isen ?
 14. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Kusura bakma da sen daha derdini anlatamıyorsun usta.. tek bildiğin iki video ekleyip aynı seyleri yazıp duruyorsun. Cevap bulmak için yapıyorsan bu şekilde bulamazsın. Yok zaten kimse cevap veremiyor ben kendimi tatmin ediyorum diyorsan yolun açık olsun.. çocuklar hayvanlar tekrarlayıp durduğunu bu. Soru soruyoruz karşındakini mal yerine koyuyorsun garip bı adamsın. Bu şekilde hakperest objektif bir münazara olmaz. Seninle ancak Nuri kara gibileri sidik yarıştırır.. elde var sıfır..
 15. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Arkadaşım başından beri çocuklar ile hayvanları öne sürüp duran sen değil misin
 16. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Arkadaşım başından beri çocuklar ile hayvanları öne sürüp duran sen değil misin
 17. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Özgür irade ya da adı her neyse işte. Çocuğun hasta olması hayvanın öldürülmesi canlı canlı yenmesi suç fakat yetişkin bireyin hastalanmasında insanların birbirine işkence etmesinde herhangi bir tuhaflık yok gayet doğal birşey mı demek istiyorsun..
 18. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Ne diyorsun lan kusmuk ne demek ağzını temizle gel derdin ne ise konuşalım..
 19. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  Hür iradesi , iktidarı , seçme hakkı olan kişiler Şimdi sorun un kökenine inelim.. özgür iradesi seçme hakkı aklı başında olanları bu tür meselelerden muaf mı tutuyoruz.. bizim derdimiz savunmasız suçsuz günahsız olanlar mı ?
 20. 'Oflaz'

  Ateist Çocukları!

  İşte şu cerbezenin tavr-ı acibi; zaman ve mekânda müteferrik şeyleri toplar, bir yapar. O siyah perde ile her şeyi temaşa eder. Hakikaten cerbeze, enva'ıyla garaibin makinesidir. Görünüyor ki, cerbeze-âlûd bir âşıkın nazarında umum kâinat birbirine muhabbet ile müncezib ve rakkasane hareket ediyor ve gülüşüyor. Çocuğunun vefatıyla matem tutan bir vâlidenin nazarında, umum kâinat hüzün-engizane ağlaşıyor. Herkes istediği ve haline münasib gördüğü meyveyi koparır. Münazarat - 35
 21. Forumun yaş ve kalite seviyesi her geçen gün azalıyor...
 22. 'Oflaz'

  Sizce hakaret diye bir suçun olması mantıki mi?

  İçerisinde kemalist ayyaş sapık diktatör kelimeleri geçen bir yorum yapacaktım ama korktum yapamadım...
 23. 'Oflaz'

  İslam bu dünyanın kanseridir

  Karanlığa !! küfretme ye devam.. aynı tas aynı hamam..
 24. 'Oflaz'

  Ağlarsak Düzelir miyiz?

  Türkiye de teravih vakti cami kundaklansa , yüzlerce insan cayır cayır yansa bu platform da onlarca üye var ki zil takıp oynayacak. Şimdi bakmayın duyar kasıklarına.. askeri polisi vatandaşı düşünüyorlarsa şerefsizim.. camus u falan bilmem de hoca Nasreddin in kara kaplı defteri geldi aklıma..
 25. 'Oflaz'

  İslam bu dünyanın kanseridir

  En son kime iyilik yaptım yaşamına güzellik kattım diye düşünecek, kıçını kımıldatıp harekete geçecek iradesi olmayanlar tanrıcılık oynuyor.. peh..
×
×
 • Yeni Oluştur...