Jump to content

SirOrphaned

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  852
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

SirOrphaned Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. SirOrphaned

  MÜSLÜMANLARI TAKDİR ETTİĞİM NOKTA

  Crazy olmayan bizden değildir
 2. SirOrphaned

  Film Tavsiyeleri

  Sen umumi tuvaletlere para vermemek için altına da sıçıyorsundur..
 3. SirOrphaned

  ...And Justice for all

  O harita Türkiye'nin ta kendisi.. Tam 63 şehir bariz bir üstünlükle "Evet" dedi. Bu 63 şehiri bir kategoriye sokamazsın. Birşeylerin değişmesi isteniyormuş demek ki. Sonuçta yasalar toplum için düzenlenir. İnsanlara hangi kurallarla yaşaması gerektiğini zorla kabul ettirmek de neyin nesi? not: Kılıçdaroğlu milli maçtan sonra açıklama yapacak ve muhtemelen bu maç üzerinden ucuz bir siyaset üretecek. Demedi demeyin.. Hala Süleyman Demirel politikasının bir boka yarayacağını zannediyor.
 4. SirOrphaned

  ...And Justice for all

  Evetçi taklidi yap o zaman Rochader. En kısa zamanda dubleks bir villa ve mercedes x5 ile gezeceğinden hiç şüphem yok.
 5. SirOrphaned

  ...And Justice for all

  Şuanki siyasi iktidarın kurucularının dindar bir geçmişten gelmelerinin dışında (ki 2011'de siyasi iktidar tekrar oylanacak, neredeyse 8 ay kaldı) yeni yasa değişikliğinde "dini" düzenleme içeren en ufak bir detay var mı? Eğer tek dayanağınız şu bahsettiğimse kapayın çenenizi lütfen. Sıkıldık artık bu muhabbetten. Erdoğan İstanbul Belediye başkanı seçilmeden önce "Eğer gelirse otobüsleri bile kadın-erkek olarak ayıracak" diyorlardı. Yuh yahu... Paranoyalarınızın, sapkın fantezilerinizin esiri olmuşsunuz. Bunu nasıl başarıyorsunuz bravo.. Ama artık gerçekten sıkmaya başladı. Bu yavan görüşl
 6. SirOrphaned

  ...And Justice for all

  Ben tercihimi bir yasa değişimi üzerinde yaptım zaten. Kötü olan bir yasayı, kısmen daha iyi (ki bu gayet esnek bir iyilik olabilir) bir yasayla değiştirirken onların yanlışlarını sıralamıyorum. Sadece oyumu kullanıyorum. Eski düzenden % 0,0000001 oranında daha iyi bir düzense bunu desteklerim. Reddetmesi daha ahmakça çünkü.
 7. SirOrphaned

  ...And Justice for all

  Bence senin kafa tasına acilen bir beyin organı lazım.
 8. SirOrphaned

  ...And Justice for all

  Sırf paranoyaları yüzünden koca bir toplumu tutsak eden, yasaklara boğan, demokratik hakkını elinden alan yöneticiler (ve şakşakçılığını yapanlar) de dünyada sadece biz de var sanırım.
 9. SirOrphaned

  ...And Justice for all

  Yeni anayasanın hangi maddesi islami bir düzenleme içeriyor hallac
 10. Sandıkların % 85'i açıldı. % 59 ile Evet'in üstünlüğü var. Bu sonuca yakın bir neticeyle bitecek ve anayasa değişecek. Yavaş yavaş Türkiyede adaletin temel taşları oturuyor. Az kaldı canlarım benim. Elveda Bürokratik Faşizm..
 11. SirOrphaned

  Bir Dışişleri bakanının Türkiye itirafı

  Ülkeyi sevmekten sevmeye fark var. Bundan 70 sene önce ülkesini seviyor diye adamın biri çıkıp milyonlarca insanı katletti. Bazıları ise adalet ve özgürlük sunuyor. Bu yüzden ülkeni nasıl sevmen gerektiğini ve bunun sonucunda nasıl davranacağını bilmelisin. Yoksa ülkesini seven bir insan değil, beyinsiz bir faşistcik olarak kabul görürsün.
 12. SirOrphaned

  Ateist Filmler

  Suicide o şekilde düşünürsek her bilim kurgu ateist düşünceyi destekler. Bu bağlamda dünyayı kurtaran adam'da ateizm ideasıyla yapılmıştır
 13. dostum harry'e katılıyorum

 14. SirOrphaned

  Ateist Filmler

  Zannediyorum kitle sinemacıları doğrudan bir din eleştirisi yapmaya cesaret edemiyor. Hele ki bunun ateizm esas alınarak yapılması bir çeşit bağnazlık olarak görülüyor galiba. Yine de hemen her filminde bir şekilde bu konulara dokunduran epey sinemacı var. Luis Bunuel'in hemen hemen bütün filmleri mesela... Özellikle La voi Lactee'de mezhepler arası çatışmaya, incildeki uçuk hikayelere ağır bir yergisi vardır. Lars von trier Breaking the Waves de yine derin bir eleştiriyle yaklaşmıştır. "Tanrı yoktur" mottosu üzerine yapılacak bir filmin zaten başarılı olacağını düşünmüyorum.
 15. Macc arkadaşıma katılıyorum.

×
×
 • Yeni Oluştur...