Jump to content

john

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  356
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

john Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. john

  Türban sorunu

  İslam, hadisler ve Kuran içinde yer alan şiddete teşvik unsurları kanıt gösterilerek, Allah lafını ağzına alan biri bile en ağır cezalara çarptırılmalı.. Tabii benimki biraz ütopya ama:) Ne türbanı..
 2. john

  Hangi Partiye Oy Verdik...

  Hepsi CHP.. Şunu izah edeyim ki; AKP oy kaybediyor.. Partinin kapatılmamasının bir nedeni de bu diye düşünüyorum.. Global kriz tahmin ediliyordu, bunu da görelim dediler.. Eğer kapatılsaydı, güç toplayacaklardı; kriz de başkalarının üzerine kalacaktı.. Ve ondan sonraki seçimler CHP ve laik kesim açısından tam bir hezimet olacaktı.. Oylar %15'leri geçemeyecekti.. AKP'nin yeni kurulacak yüzü ise %60'ları zorlayacaktı.. Şimdi durum tersine dönüyor.. Dilerim devamı gelecek. Yalnız İstanbul kılpayı kaybedilirse, çok çok çok üzülürüm..
 3. john

  Hangi Niteleme Ülkücülere Daha Uygun?

  Genellikle sosyal ortamdan soyutlanmış, bu tip bir hastalıklı oluşum dışında kendine çevre edinemeyen, bayanlarla ilişkileri zayıf kişilerin biraraya gelerek oluşturduğu gruplar.. Bunlara daha çok doğu illerindeki üniversitelerde rastlanır.. Ve şehirleri de abluka altına almışlardır, işleri güçleri milletin kiminle gezdiği, kiminle yediği içtiği, ramazanda oruç tutup tutmadığı üzerinedir.. Çağdaş bir ülkede olmaması gereken hastalıklı bir oluşumdur.. Bu kişiler tehlikelidir..
 4. Laikliğin korunacağına dair güveni çok fazla beslemeyin.. Çok güvenmeyin.. İmkanınız varsa, yavaş yavaş yurtdışına çıkma ihtimallerini araştırın. Oluşumlarını tamamladıkları vakit, 1 sene içinde rejimi değiştireceklerdir. Oluşum daha tamamlanmadı. Türk ordusu sorunsalı var; onun hakkında da dış odakların bazı düşünceleri mevcut. Türkiye'nin gidişatına bakıldığında; 10 yıl sonra laik olarak kalması mümkün görünmemekte. Ve projenin hızlandırıldığını "biliyorum".
 5. john

  Aptal Kuran ayetleri

  O Bakaraların devamı da var.. Ben en çok sığırın bir parçası ile öldürülene vurun kısmını beğeniyorum.. Sonuna da ekliyor; işte Allah ölüleri böyle diriltir.. 74'teki şiir de güzel.. Aslında bu Muhammed şarapçı olacak adammış. Belki başka bir devirde yaşasa, platonik aşklara şiirler yazardı.. Kimbilir.. 72. Hani, bir kimseyi öldürmüştünüz de suçu birbirinizin üstüne atmıştınız. Halbuki Allah gizlemekte olduğunuzu ortaya çıkaracaktı. 73. “Sığırın bir parçası ile öldürülene vurun” dedik. (Denileni yaptılar ve ölü dirildi.) İşte, Allah ölüleri böyle diriltir, düşünesiniz diye mucizelerini de
 6. john

  show tv'de evrim tartısması

  Celal Şengör hocamız (şüphesiz sakalından medet umulur) çok güzel idare etti.. Abdülaziz midir nedir; o konuşan dinciyi de çok güzel cevapladı her seferinde.. Ciddiye bile almadı. Ciddiye alsa ve daha sert cevaplar verse, tartışma önyargısal olarak izleyenlerin beyninde aleyhte şekillenebilirdi. Türkiye'nin şu durumunda çok mükemmel bir programdı. Diğerlerini susturdu, ağızları bir karış açık baktılar.. Hala Kuranda öyle diyor, kurmayanda şöyle diyor diye atıp tuttular. Hiçbir bilimsel dayanağı olmadan.. Mükemmeldi, çok gururlandım.
 7. john

  Bilgi Kitabı

  Osho ile özel olarak ilgilendiğim için söylüyorum; Osho'nun konumu farklıdır. Meditasyon konusu da farklıdır. Türlü şarlatanlıklar yapanlar var; bunlar ayrı. Bu konuyla ilgili müsait bir zamanımda topic açmayı düşünüyorum özellikle.. Bilgi kitabı konusuna gelince; arasıra okudum o kitabı internetteki sitesinden.. Çok komik açılımları mevcut. Enerji yollamalar, bilmem kimler.. Bir anlamda yaygın din anlayışının rotasını değiştirmek istiyorlar.. İşin içine kuantumu da sokuyorlar.. Yalnız arada fark var; varoluşsal düşünce ile bunu çıkar için yapanları ayırt etmeli.. Tekrar etmekte fay
 8. john

  Evrim teorisi kavgası kızışmaya başladı..

  Bence islamcılar evrimi kabul etmemeli.. Kabul ederlerse; hayvanların özgürlüğü tehlikeye girer. Aynı soydan geliyoruz diye, sokakta başı-vücudu açık kedi köpek bile göremeyiz. Açık hayvanları da linç ederler bunlar.. Maymunları da türbana sokarlar..
 9. john

  Bilgi Kitabı

  Bir olay başımdan geçti ama çok farklı bir olay.. Hatta ilk kez etrafta varolan bir enerjiye, kişinin kendi iç enerjisine bu noktada inanmaya başladım. Bunu deneyimledim.. Bu kadın, muhtemelen Vedia Bülent Çorak.. Onunla karşılaştım ama adını bana başka tanıttı. Başka bir isimle biliyorduk biz onu.. Bayan gayet bakımlı.. Yaşı 70'leri bulmuş olmasına rağmen, yüzü gayet enerjik, tırnakları ojeli, modern bir hanımefendi.. Bu yönünü özellikle takdir ediyorum. Öncelikle şunu söyleyeyim; bu bilgi kitabı olayını küçümsemeyin. Sayıları hiç az değil. Çok fazlalar. Kitabın içinde geçen ve bir
 10. john

  Punisher 2006 yılında demiş ki: "Madem musluman degilsin, ne bok yemeye nickin haci? Ozenti misin? "

  Hahaha çok güldüm.. Sevgili hacı, forumun en değerli insanlarından biri olsa gerek.. Ve yazdığı yazılar dahil, nicki ile bile yeterli derecede farkındalık ve rahatsızlık yaratmayı başarabiliyor.. Hacı.. Çok güzel bir nick seçimi:)

 11. Işık, elektrik başka konulardır.. Kainatta varolanları vücut organlarımız algılayamaz diyorsun.. Algılayamayacakları halde, varolduğu kesin olmayan bir şeyi nasıl iddia ediyorsun? Dahası bunu hangi düşünce ile bilimin karşısına çıkarıyorsun? Kainatta varolan şeyler bellidir. Uydurma olanlar da bellidir. Şu meleklere dair bir kanıt getirebilir misin? Getiremezsin. Uydurma tebliğler, iddialar, efsaneler dışında bir içeriği yoktur bu konunun.
 12. john

  İbn Miskeveyh ile Kuran yine bir adım daha attı.

  Yok o Adem'di.. Bunlar denizanasına da türban takar yakında.. Yakında sokakta yürürken türban takmış, kara çarşafa sarılmış, kılının tek teli gözükmeyen kedi-köpek görürseniz şaşırmayın.. Aynı soydan geliyoruz ne de olsa.. Müslümanlar evrimin olduğuna kanaat getirirse, ortalıkta hayvan göremeyiz.. Bu daha beter.. Ve peşinen size söyleyeyim; bu imancılar evrimi Darwin'in elinden alırlar, Kuran'a İnsan suresinin ilk 3 ayetine koyarlar, sizi de kafir ilan ederler.. Yollarına devam ederler.. Benden söylemesi:) Müslüman demek, aşmış adam demektir.. Allah gelip dese ki, ben yokum.. Yalan
 13. john

  Neden Müslüman Olmalıyım/Olmalıyız?

  Sevgili berquzar.. Sizi bi ara dinden çıkarmak lazım.. Ama bu konuyu bir kenara bırakırsak.. Şunu ele alabiliriz.. Sizin savunduğunuz kuran ile bizim savunduğumuz gerçeklik arasında bir fark var.. Kuran her ne kadar bizim için sapıkça ve bir arap sözü olsa da; sizin için tanrı katından gelen bir nimet.. Kusursuzluk abidesi.. Bizim savunduğumuz gerçeklik ise zamanla şekil alacak bir unsur.. Eksikleri ve sorunları olsa da, gerçeklik.. Bunu atlamamak lazım... Sizin ise gerçekten daha üstün olarak lanse ettiğiniz inanç, bu şüpheye yer vermeli midir? Kadın erkekten 1 derece eksik gör
 14. john

  Rezil bir ayet

  Cık.. Bu İslam'dan hayır çıkmaz.. Kaldı ki; öyle şeyler gözüme çarpıyor.. Bu Türkiye'nin gittiği yer, ilk bakışta kötü gözükse de.. Aslında bir manevra olabilir.. Eğer düşündüğüm gibiyse.. Bu sefer bu işi doğal yollardan halletiler demektir. Hani biri İslam İslam der de.. Al sana İslam dersin.. Doya doya konuş, yaşa.. Miden bulansın.. Bir ihtimal diyorum; sonuçları orta vadede göreceğiz.
 15. john

  Nunme Kaskal (Aklın Yolu)

  Değerli dostlarım.. İlginiz için teşekkür ederim.. Filmin yapımcılarıyla konuşuyorum.. Büyük ihtimalle 1 hafta içinde elden dağıtım ve kişiden kişiye yayılma yoluna gidilecek. Ancak gelecek projeler için bir yardım toplama stratejisine ihtiyaç var. Elbette koşulsuz güven olmaz. Bu ortam da sağlanmalı. Güven de gerekir, samimiyette.. Öte yandan; özellikle böyle bir ortamda kendilerini ortaya koyan bu insanların bir amacı var; o da insanları aydınlatmak. Filmin tamamını izlediğimde bu konuya kanaat getirdim; siz de izlediğinizde aynı düşünceyi paylaşacağınıza eminim. Zaten böyle bir proje v
×
×
 • Yeni Oluştur...