Jump to content

mitch

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  157
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

mitch Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 28-08-1988

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  İstanbul
 1. Ben de sizin ne dediğinizi anlayamadım? Ayrıca, Müslümanmısınız Ateist mi o da belli değil? Ortada erkek yok ki, kadın neye göre kadın(dişi)?demişsiniz! Ne vardı? kalas devri mi yaşanıyordu benim bilmediğim anlayamadım? Ayrıca yazılarınızı daha açık ve net anlatarak yazarsanız, ne olduğunuzu ve neden bahsettiğinizi de anlamış oluruz. Nasıl tavır alıyorsunuz hemen, size yakışıyor mu? Bende sizi saygıya değer bir insan olduğunuzu sanıyordum... Laf olsun torba dolsun, bir kaç müslo tokatlayım, ego tatmini yapayım falan. Her boku sen mi bilirsin? Ne bok olduğunuz belli değil? Başlığın içine ettiniz. Amacınız bilgi vermekse önce insan olmayı bir deneyin bence. Senin yüzünden yatamadım saat kaç oldu 2 saat cevap yazmanı bekledim yazdığın şu satırlar için. Bu saatten sonra mektubunuz okunmuyor anlaşıldı. İçkiyi fazla kaçırıyorsunuz galiba?
 2. Yani şimdi burada kök hücre derken, bu yöntemi ilk olarak Allah mı kullandı diyorsunuz? Veya Hz Adem mi? Allah ol deyince her şey olduğuna göre...kök hücre yöntemine ne gerek var? Eşeysel üreme şeklinden bahsederken de sanki eşeysel üremeyi ilk gerçekleştiren erkek veya erkekimsi canlıdan söz ediyorsunuz gibi? Oysa o konuda ben tam tersini düşünmekteyim: İlk canlının mutlaka dişi olması sonucunda üreme evresi devam ederken dişinin bu görevi paylaşma isteği sonucunda erkek formu ortaya çıkmış olabilir. Siz kadın üreme organının nekadar muhteşem bir sistem olduğunu bilmiyorsunuz anlaşılan? Bana göre erkek dişiden daha sonra, belki de erkeğin ortaya çıkmasındaki en büyük etken, kadındaki o muhteşem sistemin bir marifeti sonucudur. Diğer anlattıklarınız ise beni hiç ilgilendirmiyor. Onlar sizinle o bahsettiğiniz Müslümanlarla aranızdaki sorunlardır. Benim inançsız olduğumu unutmuşsunuz..!
 3. mitch

  MÜSLÜMANLARA UYARI....

  Ateistler rahatsız falan değil. Sürekli yalanlarınızı okumaktan bıktık artık. Mesele Ateistliğin yaygınlaşması olayı da değil... ispatlayamadığınız Tanrı'nızın masum beyinlerde çizdiğiniz zararlı etkilerini en aza indirgeme isteğimizdir. Sahte kavramlarla beynin girdaplarında korkular enjekte ettiğiniz karamsar düşünce canavarlarının esaretindeki insanlar, korkularının endişelerinin etkisinden bir türlü kurtulamaz. Aslında kurtulmak ister ama başaramaz; çünkü kontrolü korku kültürüyle elinize aldığınızdan, artık Kendine güvenememektedir. Hayatında bunu bir kere denese o zaman gerçekten özgürlüğün kapılarını açabilecktir. İşte bizim görevimiz burada başlar: Burada yaptığımız onlara gerçekleri göstermektir sadece...aşı yapmak değil. Hiç bir Ateist tebliğci olamaz; çünkü Ateizm bir inanç değildir.
 4. Bak ne olduğu ne tarafı tuttuğu belirsiz seviyesiz yaratık! Önce benim ispat edip edemeyeceğim konusunda peşin hükümlü olma. Ben bir konuda başlık açarsam, cevaplarımı önceden cebimde bulundururum. Yukardaki İslami kaynaklardan edindiğim bilgileri de anlayamıyorsan, senin için yapacak bir şey yok. Sen gerçekten bilgisiz, seviyesiz bir arızasın demektir. Bu iddialar benim değil. Bbunları senin bilmediğin anlaşılıyor. Panteist im diyorsun ama Müslümanlığı savunuyorsun. Benim için hiç önemi yok. Hatta adam ol, ne olduğunu artık açıkla. Yukarsını oku. Bir tane de şimdi veriyorum. Bu da islami kaynaklardan alınmadır. Herkes kimin arızalı olduğuna karar verir. Hakaretlerine devam edersen... Sülalenle tanışma zevkini de gündeme getirebilirim. Bence fazla kaşınma. Oku bakiim kara cahil. Bunu Müslüman peygamberi Hz Muhammed demiş. Şimdi ne diyorsun? Varmıymış yokmuymuş? Sen kendini çok mu akıllı sanıyorsun? Hiç bir Ateist boşuna iddia etmez. Trol Parçası!
 5. mitch

  Musa Asasıyla Kızıl Deniz'i Yardı mı?

  Deniz mi yarıldı... yoksa Med cezir olayı mı? Her yıl Güney Kore'de yaşanan med cezir olayı.
 6. Siz her şeyi Kur'an-a göre mi yapıyorsunuz? Oku bakiim!
 7. Benim tanıdığım Müslümanların "hepsi". Bakın hepsi diyorum... Havva, Ademin kaburga kemiğinden yaratılmış derler de, o nedenle bu şekilde giriş yaptım. Peki sizin iddianız ne şeklilde?
 8. mitch

  Batmayan gemi?

  Batmayan gemi? Hayır hayır! Türkler batmayan gemiyi yapmadı henüz. Bu bir menkıbe..! Lütfen okuyunuz! Ebu Müslim-i Saftar, evliyanın büyüklerindendi. Bir gün gemi ile yola çıktı. Yanında çok kimseler de vardı. Aniden ters yönden bir rüzgar çıktı. Dalgalar yükseldi. Gemi batacak gibi oldu. Gemide olan yükü denize attılar. Yardım istediler. Ebu Müslim diyor ki: Bizimle beraber gemide kim olduğu bilinmeyen bir köylü vardı. Yanında bir mushafı vardı. Oradan kalktı ve mushafı elinin üzerine koydu ve şöyle yalvararak dua etti: (Ya Rabbi! Eğer bir kimsenin elinde dünya sultanından bir mektup bulunursa, hiç kimse ona saldıramaz, zarar veremez, belalardan emin olur.) Mushafı kaldırdı ve (Ya Rabbi! Bu senin kitabındır, bunu bize verdin. Ellerinde senin kitabın bulunan kullarını suda boğmak keremine yakışmaz. Bizi tehlikeden kurtar.) Derhal dalgalar döndü ve deniz süt liman oldu ve sağ salim gittik. ----------------------------------------------------------------- CNC Breaking News. Şimdi gelen son haberleri aktarıyoruz: Qato birlikleri komuta sözcüsünden alınan son bilgilere göre, bu sabaha karşı Libya lideri Kaddafi 'nin ordusu'na karşı yapılan kapsamlı bir saldırı hüsranla sonuçlanmıştır. Olay şöyle gelişti: Bu sabaha karşı Qato nun "Kanadı kınalı'lı zorgeneral Mharles Sourceforge" komutasındaki Avrupa ve Asya'nın çeşitli üslerinden havalanan Hava Güclerine bağlı, 100 adet: F-117 Stealth Fighter 700 adet: B-2 “SPIRIT” Stealth Bombardıman Uçağı 1200 adet: F/A-18 Hornet 500 adet: F-14 Tomcat 900 adet: F-15 Eagle 300 adet: F-16 Falcon Fighter 450 adet: B-1 Bomber Lancer 1500 adet:B-52 Stratofortress 150 adet: SH-60F Seahawk uçaklar Libya-daki hedeflerine vardıklarında ortalık birden süt liman oldu????? Kaddafi şu an sarayında süt banyosu yapıyor. Lütfen rahatsız etmeyiniz! Bu tür liderlerin süt banyosu müptelası oldukları dünyanın malumudur: Yıllar önce Saddam-la başlayan bu çılgınlık, Müslüman liderler arasında bitmek tükenmek bilmeyen bir arzuyla devam ediyor. Süt banyosu aynı güçlerin yıllar önce Saddamın ülkesini ilk ziyaretlerinde ortaya çıkmış, Saddam bu işten çok karlı çıkmıştı. Bu tür süt banyoları sayesinde uzun bir ömür süren Saddam, 599 yıl yaşadıktan sonra, geride 1654 evlat bırakarak özlediği cennetine kavuşmuştur... Kafirler saddam için her ne kadar öldü deseler de... O' aslında Allah tarafından arş'a çekilmiştir. Saddam'ın ülkesine bıraktığı sarayları, hâlâ eski görkemlerini korumaktadır. Sarayların eski tantanalı günlerini yaşatmak için, ara sıra Tamerikan askerleri tarafından futbol sahası olarak kullanılmaktadır.
 9. Bana bu ayetlerde hiç te öyle der gibi gelmiyor!
 10. Bak koçum, ben burada kimsenin üzerine yazmıyorum... kafamdaki soru işaretlerine bir cevap arıyorum. Burada bulunma sebebin ona buna sataşmaksa... seninle sonuna kadar varım. ortalık boş değil. Anlaman dileğiyle... Sen bana hakaret etmeye devam edersen... ben de forum'un izin verdiği ölçüde devam ederim. Eğer bundan zevk alıyorsan?
 11. Hiç değilse bizim bir seviyemiz var. Senin bu seviyesizliğine ne demelli? Kendini çok bir matah mı görüyorsun? Yürüyen dağları da sen yaratmış olmalısın(!) Daha hangi konuya nasıl cevap vermen gerektiğini öğren de gel. Örnek: http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=44315&st=40 Üzerime alınmakta haksızsam lütfen belirt. O soruyu ben soracaktım. İşte senin çelişkin de burada yatıyor. Hani derler ya: Yırtık D...dan çıkar gibi çıkacağına biraz bekleseydin fena mı olurdu? İnsanları aşağılamamayı öğrenmezsen ben sana öğretirim.
 12. Kendi aptallığını genellemen anlamsız olmuş. Önce konuyu ciddiye almasını öğren. Burada dalga geçmiyoruz. Neyin nereye varacağının hesabını yapacağına, önce mantıklı bir cevap ara. Düşün bakalım, hayvanlarla insanlar arasında bu konuda bir yöntem farkı olma zorunluluğu var mı? İlla 9 aylık mı olmak gerekiyor? İnsanın dişisi erkeğinin kaburga kemiğinden olmuşsa...hayvanların ki nasıl olmuştur, bunu bilmeye ve sormaya hakkım vardır? Kur'anda yazmıyorsa bu bir hatadır. Tartışmayı sokak ağzıyla yapmazsan sevinirim.
 13. Allah, Hayvanların dişilerini de erkeğinin kaburga kemiğinden mi yaratmıştır? Kural buysa... İnsanlarda, Hava, Ademin kaburga kemiğinden yaratıldıysa...hayvanlarda da aynı şekilde olmalı..!
 14. mitch

  Yoktan Varolma Sorunsalı?

  Tamamıyla haklısınız. İnsan, sorgulayan bir varlık tır. Tüm bunları düşünmeliyiz. Düşünmeyen bir insan zaten yoktur. Derinlik insanoğlunu diğer canlılardan ayıran en önemli özelliktir. Bir hayvanın varoluşunu sorguladığını düşünebiliyor musunuz? Bizi belirleyen dinsel aidiyetlerimiz olmamalı. Aidiyet bir ihtiyaç değildir. İnsanın, karşılığını hiçbir zaman alamayacağı olgulara ait olmak istemesini anlıyamıyorum.
 15. mitch

  Yoktan Varolma Sorunsalı?

  Hocam, sicim teorisi bence konuyu saptırmak, başka alanlara çekip, dolaylı yollardan yaratıcılık ve tasarım kurguları üretmek. Fakat geleneksel sorular askıda kalmakta. Amaçlanan ise, araştırmacıların dikkati dağıtılarak kendi üzerlerine çekmek. Her şeye rağmen bütün alanlarda yaratıcılık esrarlı bir karakter taşımakta ve açıklanması da zor olduğu için, olumlu araştırma metodlarına sığmıyor. Bu tür anaforlar yıldan yıla şaşılacak bir hızla artmaktadır. Bir yandan zekâ ile yaratıcılık arasındaki orantılar, öte yandan da insanda, Tanrının yaratma, yoktan varetme yetisinin zihinlerdeki gelişmesi amaçlanıyor olabilir. Fakat şu cümleniz daha ilginç geldi bana! Yani Evren Big Bang dan önce de mi vardı, Big Bang evrenin içinde mi oldu?
×
×
 • Yeni Oluştur...