Jump to content

GokTengri

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  458
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

GokTengri Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. GokTengri

  Keşke türkiyede doğmasaydım...

  Yani ya Arabistanda,İranda,Afrikada doğsaydın, yada mesela Avrupada bir Işid zihniyeti ile doğup yaşasaydın.Hiç böyle düşündün mü?
 2. GokTengri

  Osmanlı başlangıçta Alevi-bektaşi idi

  Evet Osmanlı kendi geçmişini yazıyor.Ama Bizans kaynakları öyle demiyor tabiki.
 3. GokTengri

  Sosyalizm,insan egosunu köreltebilirmi?

  Kapitalizmi eleştirecem diye iyice uçmuşsun.
 4. GokTengri

  Osmanlının kayı boyundan geldiği yalanına cevap

  Her halükarda Türkler ha Kayı olmuş ha başka soy farkeder mi ? O zaman bunu izlemelisin Bu programda Osmanlının kendi geçmişini nasıl yazdığı Osmanlının ilk kurulduğu zamana dair herhangi bir belgenin olmadığı anlatılıyor.Osman Gazi için Bizans kaynalarında odman olarak geçer.Babası Ertuğrul - Odman ve Orhan diye gider üçüde Türktür, Türkçe isimdir.
 5. GokTengri

  Determinizm tek mutlak bir gelecek mi tasvir eder?

  yok aslında demek istediğim bu değildi.Bir an farzedelim ki Evrenin ve zamanın tekrar başladığını düşünelim ve biz zamanda geriye gitmeyeceğiz.Aslında bi bilgisayar oyunu düşün.Oyunun yarısına geldin, sonra başta başlamak istedin yine aynı şekilde başlayacaksın.Ama sen oyunda tekrar geriye gitmek olarak algılamışsın.
 6. GokTengri

  Askerlik hakkında

  bana sorarsan ne yap et kısa dönem yap.Ne kadar rahat olursan ol o zaman geçmiyor.Ben çok rahat askerlik yaptım.Gündüz vakti bile koğuşta 4-5 saat uyuduğum zamanlar oldu ama zaman o kadar zor geçti ki en çok sıkıntıyı bu yönde yaşadık. Diğer soruna gelirsek sanırım eğer askerde ameliyat olursan birlik içinde raporlu olduğun günler askerlikten düşüyor.1 ay birliğin dışında hava değişimi hakkın var.Ameliyat oldun diyelim doktordan rica ettin birşeyler yaptın 10 gün hastahanede yattın bu askerliktan sayılıyor.15 gün de hava değişimi alsan 25 gün askerliktan gidiyor.Aynı şeyi birkez daha tekrarlay
 7. GokTengri

  Bir ateist neden krematoryum ister?

  Çünkü dini ritüellere göre gömülmek istemez ve öldükten sonra kendi bedenine ne olacağı konusunda söz sahibi olmak ister.
 8. GokTengri

  Askerlik hakkında

  Zaten askerlik mıntıka ve nöbetten ibaret.Askere gittiğinde rahatsızlığın ile ilgili spor yapamaz raporu alırsın spordan yırtarsın.
 9. GokTengri

  Irklar sizce eşit mi

  Irklar eşit değil, hiçbir İnsan eşit değil.Hiçbir canlı eşit değil.
 10. GokTengri

  Türkiye'de, sâbit hat yok mu?

  Cep telefonu kullanma hastalığı ayrı en iyisini alma yarışı ayrı, her sene telefon değiştirmek ayrı. Milli servetimizden ciddi rakamlar gitmektedir bu cep telefonuna otomobilden bile daha fazla, devlet vergi üstüne vergide koysa, taksit sınırlandırmasıda getirse malesef önüne geçilemiyor.Ciddi bir hastalık bu.
 11. Sen bence hayâl ediyosun.
 12. GokTengri

  Türk Olmanın Esprisi Nedir?

  Celal Şengörüın hangi kitabında yazar bunlar.
 13. GokTengri

  İnsanoğlu: Sonsuz Yabancı

  Bu aralar merak ettiğim şeylerden birisi; Canlılığın zorunluluk olduğunu canlılığın mevcut bir şekilde ortaya çıktığı için savunuyoruz. Bu zorunluluk sürekli canlılığı oluşturmaya devam edecek buda bir tahmin. Merak ettiğinm şey ise Evren, Madde,Enerji, Zaman bir kısır döngü ise bu kısır döngü bizi hep bu kısır döngü içinde var mı edecek?Yani kendi benliğimizi.
 14. GokTengri

  Determinizm tek mutlak bir gelecek mi tasvir eder?

  Bu başlığı açıldığı ilk andan itibaren zaman zaman okudum ve kafamda bazı soru işaretleri oluştu. Örneğin Zamanın ilk başına gitsek ve zaman tekrar başlasa yine zaman birebir aynımı akar yani herşey aynı şekildemi gerçekleşir ( benim düşüncem bu yönde ) Zaman boyutu denilen boyutun son bulsa yani Evren ilk oluştuğu ana dönse ve tekrar oluşmaya başlasa ( böyle birşey olmayadabilir ) yine aynı şeyler mi varolur.Yani ben tekrar burda bu soruyu mu soruyo olurum?
 15. GokTengri

  Şakirtin,Efe Aydal ile imtihanı

  yok ben yaratıcı demiyorum.Uzayın içinde de demiyorum.Varolan enerji yani varlığın kendisi bilinçli olabilir.Atomlar kendi aralarında birleşirken veya ayrışırken bu evrensel bilinç dediğim şey ile hareket ediyor olabilir.Ama bu Bilinç varmı yokmu, varsa nasıl birşeydir bunu bilemeyiz.Hani eğerki büyük patlama öncesi hareketsizlik hakimse ve bu olay ile zaman ve madde oluşmuşsa bunu tetikleyen bir bilinç olmalı.Ama dediğim gibi bir yaratıcı veya tanrıdan bahsetmiyorum.
×
×
 • Yeni Oluştur...