Jump to content

Empyrium

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  181
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Empyrium Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.371 profil görüntüleme
 1. Bilim forumunun senin gibi üyelere ihtiyacı var.

 2. Empyrium

  Evrim Nedir?

  'Evrim’ ile ‘Evrim Teorisi’nin ayırt edilmesi önemlidir.
 3. Empyrium

  Evrim Nedir?

  Tesadüfi mutasyonlar, analiz edilemeyen yapıları ile bilimin araştırma alanına giremezler. Bilimsel gerkçek, tanımına bakarsanız. Tesadüfi ve analiz edilemeyen olgulara dayanan teorilerin ezik teoriler olabileceğini görürsünüz. Ezik teorilerini insanlara bilimsel gerçek olarak sunulmasıda anca ezik insanların işidir...
 4. Empyrium

  Evrim Nedir?

  Evrim teorisi türlerin var oluşuna kökensel diğer türlerden var olduğunununa karşı olgusal destek sağlaması gerekir. Big bang teorisi bile ki, evrim teorisinden çok çok öncesel kanıtlara dayanmasına karşın ispat edilebilecek olgusal bilgilere dayalıdır. Yani big bang gibi evrende daha önceki dönemler bile ispatlanacak deliller sunabiliyorsa, evrim çok daha yakın zamana dyanmasına karşıt ispat edilecek olgulara sahip değilse bu evrim teorisin evzik bir teori olduğunun belgesidir. Evrim Teorisi’ni doğrulayan (verification) olgular mevcut değildir. Doğrulaması olmayan bu teorinin, bilimselliğ
 5. Empyrium

  Bilinç evrimleşir mi?

  Bilincin içerisine bizden başka kimse giremez. Materyalist yaklaşım bilinci açıklayamaz. Çünkü içine girilebilecek bir mekanda değildir bilinç. Söz konusu olan bilimsel araçların eksikliği gibi bir sorun değildir.bilinçteki deneyimlerin bilimsel araştırma konusu yapılamamasıdır.bilinç hallerimizin bilimin objesi olamaması demektir. O yüzden materyalist yaklaşımınızı yanlış buluyorum.
 6. Empyrium

  Melankoli.

  Melenkolik kişilik İçedönük, Düşünceli,Karamsar bir kişiliktir. bu kişiliklerin bazılarında olan ağır depresyon bu kişiliğin bir özelliği değildir.
 7. Empyrium

  Melankoli.

  Aristo,"Tüm zeki erkekler Melankolik karaktere sahiptirler" demiş. Önemsiz şeylere vakitleri yoktur. Bu yüzden saçma önemsiz gereksiz sosyal olaylar içinden kendilerini çekerler. Bu karakterler hep adil davranır, güzel olanı severler. Melenkolik insan gidip herkes gibi marka giymez diye ekonomiye zarar vereceğini düşünüp hastalık ilan edilmesine karşıyım.
 8. Empyrium

  Melankoli.

  Çok zeki olma durumuda bir anomalidir. Deha olmakta çeşit bir hastalıktır. Ancak kimse dehalığın tedavisi yapmaz. Melankolide bir anomalidir. Nasıl dehalığın tedavisi yapılmıyorsa( o insan aptallaştırılmıyorsa) melankoli olan insanda daha iyimser düşünmesi için tedavi edilmemesi gerekir. Melankolideki anomali konjenital düzeyde değildir. Melankolide genlerden çok çevre ve kişilik daha önemli gibi geliyor bana... Deha olan bir insan aptal gibi davranması kendi elindedir. melankoli insanında daha iyi düşünmesi yine kendi elindedir. Victor Hugo melankoli tanımıyla bitirelim... "Melankoli
 9. Empyrium

  opeth

  bizimle paylastigin için tesekkür ederim. Böyle gençlere Türkiye'nin ihtiyaci var
 10. Empyrium

  MÜMKÜN OLABİLSEYDİ VEYA OLABİLİR Mİ?

  Zack Dunlap vakası vardır. yakın tarihte abd olmuştur...
 11. Empyrium

  MÜMKÜN OLABİLSEYDİ VEYA OLABİLİR Mİ?

  beyin ölümü olan hastalardan organ alınırken aneztesi verildiğini okumuştum.Eğer aneztesi verilmezse Bu hastaların bazıları kımıldıyor, bazıları kıvranıyormuş. ne kadar doğuru bilemem. Ama etik olarak bu durum hasta yakınlarına açıklanmalı.
 12. Empyrium

  MÜMKÜN OLABİLSEYDİ VEYA OLABİLİR Mİ?

  Organ ve Doku Alınması, Saklanması ve Nakli Hakkında Kanunu Ek: 21/1/1982-2594/1 md) Ayrıca vücudunu ölümden sonra inceleme ve araştırma faaliyetlerinde faydalanılmak üzere vasiyet edenlerle yataklı tedavi kurumlarında ölen veya bunların morglarına getirilen ve kimsenin sahip çıkmadığı ve adli kovuşturma ile ilgisi olmayan cesetler aksine bir vasiyet olmadığı taktirde 6 aya kadar muhafaza edilmek ve bilimsel araştırma için kullanılmak üzere ilgili yüksek öğretim kurumlarına verilebilirler. Bu cesetlerin defin hususu dahil tabi olacakları işlemler Adalet, İçişleri, Sağlık ve Sosyal Yardım Bak
 13. Empyrium

  Neden Yaslaniyoruz?

  bakın kendinizde ayrım yapmışsınız Kanser ve genetik (kalıtımsal ) Kanser. Kanserin ırsi özellik sağan ender durumuna genetik kanser diyebiliriz. Kanser genetik bir hastalık dersek, onu hemofili ile aynı kefeye koymuş oluruz. Kanser farklıdır o yüzden tedavisi zordur veya yoktur. birçok kanser türü genetik değildir. Kansere, çevre, beslenme, kanserojen maddeye maruz kalmak, radyasyon, iş ortamındaki kanserojen maddeler ve sigara neden oluyor. Sonuç bilimsel anlamda gentik bir hastalıktır ama Sözlük anlamı olarak genetik bir hastalık değildir.
 14. Empyrium

  Neden Yaslaniyoruz?

  http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6921862.stm bu aydınlatıcı olur sanırım...
 15. Empyrium

  Neden Yaslaniyoruz?

  Hastalık genler ile taşınmıyorsa bu hastalık genetik değildir diyoruz yanlışmıyım Hacı... 10 kanser hastasını 9'zu anne babasındaki gen yüzünden kanser olmuyor. Sen sanırım %10 bir kısmı katıyorsun. Çok azda olsa aileden alınan genler etkili olabilir. Çoğunluğu yaşla ilgili olan bir hastalık, zaten kanser hastalarının %67 65 yaşının üzerindedir... yaşam tarzı bu hastalık için ana etken, genetik bir hastalıktan spor yaparak , dengeli beslenerek kurtulamazdınız o zaman... Hücresel bazda tabii ki genle ilgili bir hastalıktır.
×
×
 • Yeni Oluştur...