Jump to content

deregezen

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  238
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

deregezen Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 03-05-1966

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Elazığ
 1. deregezen

  semud kavmi

  Onlar da onlardandır.
 2. deregezen

  semud kavmi

  Semud kavminin nasıl yokedildiği konusunda kuranı yazan kişi bir türlü karar verememiş. -deprem gibi bir şeyle yok edilmiş. (araf 78) -korkunç uğultulu sesle (hud 67, hud 94) -bela yağmuruna tutularak (furkan 40) -azap yakalamasıyla (şuara 158) -tuzak kurarak (neml 50-51) -şu yöntemlerden birisi seçilerek a. taş yağmuru b. korkunç ses c. suda boğma. (ankebut 40) -korkunç ses (sad 13) -yıldırım çarpması (fussiler 13, fussilet 17) -yıldırım çarpması (zariyat 44) -korkunç ses (kamer 31)
 3. deregezen

  Kendi kazdığı kuyuya düşen Bertrand Russell

  Milyarlarca insanın bir fikre inanması onun gerçek olduğunu göstermez. Milyonlarca insanın çaydanlığın varlığına inanması, her pazar onu anması çaydanlığın var olduğunu ispatlamaz. Tanrının var olduğu ispat edilmelidir. Tanrı varsa ve kendisinin varlığını gösteren kesin kanıtları saklamışsa bu onun sorunudur. Kanıtları görene kadar tanrının varlığına inanmamı beklemesin. Bir şüpheci ve agnostik olarak ben yeterince kuvvetli deliller olmadan kendisinin varlığını kabul etmiyorum. Devlere, öcülere, noel babaya, diş perisine, karakancalosa, al karısına inanan insanlar olabilir. Ben bunlara inanm
 4. deregezen

  Kendi kazdığı kuyuya düşen Bertrand Russell

  Tamam işte. Sorun şu: Bir şeyin yokluğunu ispat etmeye gerek yoktur. Bir şeyin var olduğu ispatlanmalıdır. Russell burada çaydanlığın olmadığını ispatlayamazsınız diyor. Ama asıl lafı çaydanlığın var olduğunu ispatlamadan çaydanlığa tapanlara söylüyor. Flying spaghetti monster hazretlerinin olmadığını ispatlayabilir misin? Öyleyse vardır ve evreni O yaratmıştır! Anladın?
 5. deregezen

  Ateistim, din derslerine giriyorum!

  Zorlasanız da çok sorun değil, fazla kafaya takmayın, Allah affeder yazıyor.
 6. deregezen

  İslam'a göre zina nedir?

  Abicim, 1. Haberi ben yazmadım, kısayol veriyorum. 2. Konu tacizcinin cezalandırılması değil. 3. Konu tecavüz edenin cezalandırılması da değil, 4. Konu tecavüze uğrayanın cezalandırılması.
 7. deregezen

  Nedir şu evrim ki, ikide bir ondan dem vuruyorsunuz?

  International Journal of Organic Evolution Journal of Molecular Evolution Journal of Human Evolution Journal of Evolution and Technology LE JOURNAL ORIGINES, EVOLUTION ET ROLE DE LA PRESSE PERIODIQUE Journal of Mammalian Evolution International Journal of Evolution Equations Brain, Behavior and Evolution Evolution and Human Behavior Evolution Society -Bunlar ne abi? -Bunlar evrimi baştan kovmuş olan bilimin yapıldığı yerler. Hakemli bilimsel dergiler. -Abi bunların adlarında evrim geçiyo? -Olur öyle şeyler... -Abi yani kovmamış diyorsun? -Ha şunu bileydin!
 8. deregezen

  Evrim üzerine düşünceler...

  Emin misin? Bildiğim kadarıyla adam eceliyle ölmüş. http://tr.wikipedia.org/wiki/Kopernik http://en.wikipedia.org/wiki/Copernicus Yine bildiğim kadarıyla sadece embriyodan bahsediyor embriyolojiden değil.
 9. deregezen

  İslam'a göre zina nedir?

  --alıntı-- Dubai’de Pakistan asıllı İngiltere vatandaşı Müslüman bir kadın, “Dubai Marina’s Address Oteli’nde tecavüze uğradığını belirterek gittiği polis tarafından evlilik dışı cinsel ilişki suçundan tutuklandı. --alıntı-- Kadıncağız x bana tecavüz etti diyor. Polise göre bu bir itiraf. Tamam işte zina yapmışsın, cezaya çarptırılacaksın diyor polis. İşte islam mantığı! http://www.milliyet.com.tr/Yasam/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&ArticleID=1183774&Date=09.01.2010&b=Tecavuze%20ugrayan%20kadinin%206%20yil%20hapsini%20istediler..&KategoriID=5
 10. Albastı Adem'in ilk karısıdır. Adı da Lilith'dir.
 11. deregezen

  Ateist Çocukları!

  Ne yazık ki dincilerin en büyük hedef kitlesi çocuklar. Masum, büyüklerin her dediğinin doğru olduğunu düşünen saf yavrular. Çok yazık!
 12. deregezen

  G.Amerika maymunları oraya nasıl gittiler

  Büyük afrika maymunlarından (great ape) biri olan bir türün izlediği yolu takip etmiş olabilirler. (Bering yolu)
 13. Abi işte ne güzel söylemişsin, ispatıyla filan vermişsin. Bak arapça da biliyorsun. Yaz bir makale gönder diyanetin dergisine. Dergiyi referans da verip burada bize hava atarsın.
 14. 1. forumlarda benzer başlıklar ya silinir ya da birleştirilir. 2. senin adamın gol diyor. Ondan daha iyi biliyorum diyorsan benzer bir çalışmayı yapıp yayınlamaya ne dersin? http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=34092 (4 numaralı yazı)
×
×
 • Yeni Oluştur...