Jump to content

Adnan Menderes

Recommended Posts

• İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Vatan cephesi diye bir icatlari vardi. Bu cepheye üye olanlar, cinayet bile islese tutuklanamiyorlardi. Sivil darbecidir kendisi. Zor kullanmalarina karsi, ayni yolla harcanmistir. Idami degil belki ama cezayi haketmistir.

Celal Bayar in kuklasi oldu ve kullanildigida söylenir.

Öyle yada böyle, memleketin bitisinin baslangicidir onun dönemi. Yavsak sag politikalar onunla start almistir.

Sitelerde Paylaş

Kendi mezarını kazan bir zavallı......

Önce asıldığına sevinmiştim..

Çocuktum.. Babamın çok üzüldüğünü hatırlıyorum.

Tabii bir politikacının asılmasının ne büyük bir barbarlık olduğunu sonra öğrendim.

Politik görüşlerinden dolayı çok insan astık biz..

Her insanı yaşadığı zaman dilimi içindeki değer yargıları muvacehesinde değerlendirmek gerekir.

Adnan Menderes'i kendi zaman dilimi içinde değerlendirince bile, büyük aptallıklar yaptığını görüyoruz.

Çocuk olmama rağmen o aptallıkları ben bile görebiliyordum..

Vatan Cephesi saçmalığını kim unutabilir..

Bazı köy ve kasabalardaki seçimlerin sonucunu kütükler kapanmadan saatlerce önce yayınlayan bir rejimin sabık ve sakıt başbakanını, yapılan bu aptallıklardan sonra nasıl mazur görebilirsiniz?

Olayı şimdiki zaman içinde değerlendiriyorum ve ölümü hak etti diyemiyorum..

Ama yaşadığı zaman dilimi içinde ölümü hak ettiği kesin.

Sitelerde Paylaş

halkin olmasi gereken ülke kaynaklarini kuzey amerikali emperyalist devletlere(dolayisiyla yabanci tekellere ve işbirlikçi sermayeye) peşkeş çeken bir pisliktir, gebermiş gitmiş bir zavallidir..bu gerici-faşist pisliğin başina gelenlerin darisi diğerlerinin başina.

akp gibi avrupa ve abd karişimi bir emperyalizmin ya da ulusalci kesilen diğerleri gibi çin ve rus emperyalistlerinin hizmetinde değildir, bunun ki sadece yanke emperyalizmine usakliktir.

Sitelerde Paylaş

Özal, Tayyip, Demirel neyse Menderes de odur. Bu saydıklarım gibi Amerikancı ve gericidir. Bunun gibi insanların asılmasının ne gibi zararı olabilir? Menderes'in icraatlerini öğrenmek isteyen İhtilalin Mantığı adlı kitabı okusun. İnönü'nün Menderes'e hitaben söylediği söz anlamlıdır : 'Sizi ben bile kurtaramam!' nitekim böyle olmuştur, kurtaramamıştır.

Sitelerde Paylaş

sırf benim vilayetime 6 -7 fabrika kurmuş adamdır.

sayın root admin oğuzun ""menderes denen teres""" diye hitap ettiği adamdır..

idamından evel iki adet sigara tüketmiş adamdır..

HALK TARAFINDAN SEÇİLMİŞ ADAMDIR..

BİR SEFERDEN FAZLA HALK TARAFINDAN SEÇİLMİŞ ADAMDIR...

BENCE KALİTELİ BİR ADAMDIR..NOKTA..

Sitelerde Paylaş
yetmez şunları da demem lazım..

arka arkaya 3 sefer serbest seçim kazanan başbakandır..

chp nin elinden iktidarı alan reisdir..

bir çok yapıta adı verilen adamdır..

benim yalan konuştuğum yerde yalan konuşuyorsun deyin..nokta..

sezarın hakkı sezara demişler ben adnan menderesin gerici falan olduğuna inamıyorum bir siyasetçi olarak dini kullanmıştır ama din devleti kurmak istediği koskoca bir yalan unutmayılım ki atatürk büstlerine saldırılar olduğunda atatürkü koruma kanunu çıkaran kendisidir ülkeimize katkıları olmuştur bizi sovyet emperyalizmden kurtarmak için batya yakınlaştırmıştır ama iktidarı bırakmamak için chp ve diğer muhaliflere yaptıkları kabul edilemez sonuçta kendi sonunu kendi hazırladı kendisini pek sevmem ama bütün icraatlarınıda kötülememek gerek tıpkı akp gibi sonuçta herkes bu ülkenin kendine göre iyiliğini istiyordu

tarihinde Osiris tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu konuda cahil oldugun icin, böyle sallaman normaldir tabi. Vatan cephesi nedir bilmezsen, halki nasil birbirine düsürdügünü anlamazsan, birikmis tonlarca altini hazineden cikarip, nasil amerikaya devrettigini bilmezsen, böyle sallarsin.

Sitelerde Paylaş

O kuyruklarin sebebini bile arastirmaktan acizsin degilmi?

CHP %46 ile koalisyon kurmustu Erbakanla beraber. Kibrisi isgal ettigimiz icin uygulanan ambargo yüzünden kuyruklar oldu. Bir bok bilmeden salliyorsun. Ayip denen bir sey var. Bir sana yagina kibrisi satarsiniz. Sizin gibi cahillerden korkulur.

Sitelerde Paylaş

Hep dikkatimi cekmistir, sag parti taraftarlari, bu kuyruklari hep söyler. Inönü icinde, ekmegi karneyle verdi diye serefsizlik yaparlar. Halbuki savas zamani, o ekmek sayesinde ikinci dünya savasina girmedigimizi düsünmez. Milleti ekmeksiz birakmistir ama anasiz, cocuksuz, babasiz birakmamistir. Sag parti kafasinda olanlar, hep maddi cikarlara göre tercih yaparlar. Yani para icin vatan satmak bile mübahtir bu kafadakiler icin.

Sitelerde Paylaş

ilk ıcraatı ezanı arapcaya cevirmekti

son icraatı da -sanırım- tahkikat komisyonuydu

sadece bu iki ornek bile ne kadar cagdas,degerli(!) bir siyasetci oldugunun, demokrasiden ne anla(ma)dıgının ispatıdır

onun dusurulusunun yıllarca hürriyet ve anayasa bayramı olarak kutlanması bosuna degil

chp den sonra kendisine muhalif bir parti kurulmasını bile imkansızlastıran yasalar cıkarmaya bayılırdı menderes paşaefendi

durdurulmasaydı bugunki cok partili hayatı zor gorurdunuz

elinde diktatorluk olanagı varken demokrasiyi secen İnönü'nün yanında, demokrasiyi diktatorluk icin kullanan hitlere benzemektedir

**

ayrıca amerikan askerleri icin istanbul genelevlerini boyatan sagcı-siyaset geleneginin ilk temsilcisidir

Sitelerde Paylaş
elinde diktatorluk olanagı varken demokrasiyi secen İnönü'nün yanında, demokrasiyi diktatorluk icin kullanan hitlere benzemektedir

Bu cümle cuk oturmus dogrusu. Cahil dindarlarin elinden cikmis simdiki gencler, bu gercekleri bilmedikleri icin, onu övmeyi bir maharet saniyorlar.

Sitelerde Paylaş

Gözlerinizin ikisi de yerinde, Adnan Bey, iki gözünüzle bakarsınız,

iki kurnaz, iki hayın, ve zeytini yağlı iki gözünüzle bakarsınız kürsüden

Meclis'e kibirli kibirli ve topraklarına çiftliklerinizin ve çek defterinize.

Ellerinizin ikisi de yerinde, Adnan Bey, iki elinizle okşarsınız, iki

tombul, iki ak, vıcık vıcık terli iki elinizle okşarsınız pomadlı

saçlarınızı, dövizlerinizi, ve memelerini metreslerinizin iki

bacağınızın ikisi de yerinde, Adnan Bey, iki bacağınız taşır geniş

kalçalarınızı, iki bacağınızla çıkarsınız huzuruna Eisenhower'in, ve bütün

kaygınız iki bacağınızın arkadan birleştiği yeri halkın tekmesinden korumaktır.

Benim gözlerimin ikisi de yok.

Benim ellerimin ikisi de yok.

Benim bacaklarımın ikisi de yok.

Ben yokum.

Beni, üniversiteli yedek subayı,

Kore'de harcadınız, Adnan Bey.

Elleriniz itti beni ölüme, vıcık vıcık terli, tombul elleriniz.

Gözleriniz şöyle bir baktı arkamdan ve ben al kan içinde ölürken çığlığımı duymamanız için kaçırdı bacaklarınız sizi arabanıza

bindirip.

Ama ben peşinizdeyim, Adnan Bey, ölüler otomobilden hızlı gider, kör gözlerim, kopuk ellerim, kesik bacaklarımla peşinizdeyim.

Diyetimi istiyorum Adnan Bey, göze göz, ele el, bacağa bacak, diyetimi istiyorum, alacağım da.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...