Jump to content

Yüksek kolesterol gerçekten zararlı mıdır?

Recommended Posts

Hacım bir de ben sorayım yahu, 55 yaşımdayım, son 10 yıldır hiçbir ölçüm yaptırmadım. Kendimi iyi hissediyorum. Sigara içmiyorum. Haftada iki üç kere alkol alıyorum. Yürümeyi severim. Sence gidip çek yaptırmalı mıyım? Sonuçlardan sonra durum beni telaşlandıracak diye çek yaptırmıyorum. Sence nedir ?

Bu yaşta bir check up yaptırmalısın.. Sıhhatlisin ama bazı değerler yüksek çıkabilir. Onların ömrünü kısaltmasını önleyebilrsin. En önemlisi tansiyondur.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 66
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu yaşta bir check up yaptırmalısın.. Sıhhatlisin ama bazı değerler yüksek çıkabilir. Onların ömrünü kısaltmasını önleyebilrsin. En önemlisi tansiyondur.

Tamam, sen dedin diye haftaya, yılbaşından önce bir çek yaptırayım bakem. Sonuçları paylaşayım istiyorum.

Sitelerde Paylaş

Tamam, sen dedin diye haftaya, yılbaşından önce bir çek yaptırayım bakem. Sonuçları paylaşayım istiyorum.

Haftada 3 kere alkol mu aliyorsun? Cok fazla bu. Karaciger icin koruyucu aliyor musun? Bak ben konu acmistim, NAC isimli antioksidana bakabilirsin ama alkolle birlikte alinmasinda bi' sorun vardi sanirim. Aldigin saatlere dikkat et. haci'ya bi' sor bakayim.
Sitelerde Paylaş

Haftada 3 kere alkol mu aliyorsun? Cok fazla bu. Karaciger icin koruyucu aliyor musun? Bak ben konu acmistim, NAC isimli antioksidana bakabilirsin ama alkolle birlikte alinmasinda bi' sorun vardi sanirim. Aldigin saatlere dikkat et. haci'ya bi' sor bakayim.

Sen sor. Benim işim yok böyle moleküllerle.

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Aslında yüksek kolestorol değil kolesterolun damar duvarında birikmesi tehlikeli. Ama şurada iki önemli nokta var. 1. Genetik Hiperkolesterinemilerdir ki, şurada kolesterol gerçektende kanda bir kaç defa artıyor şu tehlikeli olmaya bilmez. Nedenleri çoktur. 2. Nokta Kolesterolun azacık kalkdığı vakalar. Şurada damar duvarında yığılan kolestorol birikintisinden önce orada bazı prosesler oluyor ve kandakı kolesterol oraya çöküyor. Sonra yine bu reaksiyonlar ordakı kolesterol yığınını "tetikler". Yani şu azacık artmış kolesterol insanın kendi mudaffa mekanizmimi hastalığa neden olan bir şeymi önemli burası.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...