Jump to content

İşte Çatlı'nın "devlet sırrı" eylemleri

Recommended Posts

Vatani görevini yapan askerleri öldürenleri ve meydanda bomba patlatıp masum onlarca sivil'i katledenleri savunmak düşünce özgürlüğü ise ben sizin görüşünüzün ta... :angry:
Ne oldu, uyuşturucu satıcısı, mafya lideri Çatlı çapulcusunu savunurken, makinalı tüfekle Kabe'ye girip insanları katletmeyi düşünürken iyiydi. Meydanda bomba patlatmaya o kadar karşıysan, çatlı çapulcusunun 16 Mart'ta Beyazıt Meydanı'nda patlattığı bombayı niye lanetlemiyorsunuz...
Sitelerde Paylaş
  • İleti 85
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hic lafi uzatmiyayim ve size asla saklanmayacak bir ornek vereyim; PKK, neden PKK? PKK nin anlami nedir? Hangi dildedir? Bu basarili olursa bu isimle hangi mecliste yer alir?
:) Sevgili kutsalyaratık, bu bölüm epey komik ama.. Farklı eleştiriler getirseniz amenna diyeceğim de burası zorlama olmuş. tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
PKK kurulus itibari ile irkci soven Kurt orgutudur.

bana görede bu iddiayi yapan bir türk irkci ve faşisttir.ezilen uluslarin ve azinliklarin kurtulus savaşina karşi teröre girişmektedir.

PKK irkci temeller ustune kurulmus bir orguttur

öyle olsa idi buradaki bazi itlerin yaptiği gibi başka irklara küfretmesi gerekirdi,tek bir örnek gösterebilir misin? mesela "türklerin a.q" dediklerini resmi olarak bana gösterebilir misin?

TC anayasasinda yer alan ve gercekten insanlari koruyan yasalarin olmasina ragmen sokaktaki halk neden Polisten, koylerdeki halk neden askerden eziyet goruyor? Gercekler hayattadir, gercekler asla kitaplarda yer alamaz. Sadece dusunmek icin bir firsat tanir.

dtp'nin gençlik örgütlerinden birisinin şubelerine takilirdim vaktiyle, çok pratik konusmalarimiz oldu ama hiç birisinde türklerin onlara yaptiklarina ragmen bir türk düşmanliği göremedim..

Sitelerde Paylaş
Ne oldu, uyuşturucu satıcısı, mafya lideri Çatlı çapulcusunu savunurken, makinalı tüfekle Kabe'ye girip insanları katletmeyi düşünürken iyiydi. Meydanda bomba patlatmaya o kadar karşıysan, çatlı çapulcusunun 16 Mart'ta Beyazıt Meydanı'nda patlattığı bombayı niye lanetlemiyorsunuz...

Ben Çatlı fanatiği değilim, bahsi geçen konu Çatlıya sizin katil diye saldırmanızdı.

Çatlı ne kadar insan öldürdüyse aynı şekilde siz de öldürdünüz. Siz çok mu insan seversiniz. Adam gibi görüşlerinizi savunsanıza, savaş yaşamın gereğidir kan şiddet fanatizm amaç budur desenize bende işte dürüslük budur diyeyim.

Sitelerde Paylaş
:) Sevgili kutsalyaratık, bu bölüm epey komik ama.. Farklı eleştiriler getirseniz amenna diyeceğim de burası zorlama olmuş.

Sadece zorlama değil, Kutsalyaratık'ın kültür karizmasından da çok şey alıp götürmüş.. :D

tarihinde Hunter tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
öyle olsa idi buradaki bazi itlerin yaptiği gibi başka irklara küfretmesi gerekirdi,tek bir örnek gösterebilir misin? mesela "türklerin a.q" dediklerini resmi olarak bana gösterebilir misin?
Herhangi bir kürt forfmuna giderseniz, oradaki ırkçı yaklaşımları da görebilirsiniz bence.

saygılarımla

EDIT: Ama bu forumda böyle bir şey hatırlamıyorum... Sağolsun faşistlerimiz üç öğün yemek 5 vakit namaz gibi bu foruma gelir kütrt halkına en ağır küfürleri saldırıları yapar gider..

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Herhangi bir kürt forfmuna giderseniz, oradaki ırkçı yaklaşımları da görebilirsiniz bence.

saygılarımla

bahsi geçen, internet forumlari ve orada yazanlar ya da pkk dişindaki kürt örgütleri değil pkk'dir.öldürüp sikip pkk'nin üstüne atmak gelenek oldu a.q, resmen biçim ve özyerdeğiştiriyor.ha ben pkk'li değilim, banane pkk'den sonucta artik marksizm ile alakasi olmayan bir örgüt, ama haksizliğa tahammül edemiyorum

Sitelerde Paylaş
Ben Çatlı fanatiği değilim, bahsi geçen konu Çatlıya sizin katil diye saldırmanızdı.

Çatlı ne kadar insan öldürdüyse aynı şekilde siz de öldürdünüz. Siz çok mu insan seversiniz. Adam gibi görüşlerinizi savunsanıza, savaş yaşamın gereğidir kan şiddet fanatizm amaç budur desenize bende işte dürüslük budur diyeyim.

Pardon ama 16 Martk katliamı başta olmak üzere bir çok katliama imza atmış insanları kahpece öldüren birine katil değilde vatansever mi ilan edecektim... Benim savunduğum düşünce asla halktan birini öldürmeyi haklı bulmaz. Evet savaş yaşamın gereğidir şu aşamada ama bu savaşı da yiğitçe yapmak lazım...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
:) Sevgili kutsalyaratık, bu bölüm epey komik ama.. Farklı eleştiriler getirseniz amenna diyeceğim de burası zorlama olmuş.

Sevgili Hallac galiba sen anlamadin. PKK Kurtcede Kurdistan Isci Partisi dir, yani Kurtcedir. Simdi burada sorun olan sey, Turkuyle, Kurduyle, Laziyla beraber demokratik bir devlet isteyen bir orgut bu isim ilemi meclise girecek? Bumu Halklarin butunlesmesi?

Bilmiyorum anlatabildimmi?

Sitelerde Paylaş

kardeşim kürt işçi partisi yazmiyor ki,şimdi sizin tip'iniz de "türkiye işçi partisi" olunca bir şey olmuyorda,adamlar partilerinin adini kürdistan işçi partisi koyunca cokmu koyuyor a.q?

üstelik bu partiyi kuranlarin yarisi türktür.haki karer ve mazlum doğan buna örnektir.

Sitelerde Paylaş
sence türkiye cumhuriyeti devleti demokratik(liberal) mi? yoksa faşist mi? önce bana bunu söyle ona göre tartişalim.bana soracak olursan ikincisi doğru.tamam bir parlamento var yasama gücü taniniyor ama bu bana göre göstermelik, yani asil işi yürütme ve faşist-derin devlet icra ediyor.

peki böyle bir ortamda demokratik mücadele sözkonusu olabilir mi?faşist teröre karşi devrimci yada ulusalci şiddet, mücadele gösterilmediği sürece çözüm sağlanabilir mi?kürt halki kaderini eline almak istiyor buna sömürgeci devlet "hayir sen türksün ve öyle kalacaksin bu ülke bölünmez" diye yanit veriyor, sence pkk'nin hpg den başka seceneği kalmiş midir?

T.C. her iki sınıfta da değil.Burjuva parlemontosu tarafından yönetilen,sözde demokratik,faşist zamanlarından kalma anayasaya sahip karmaşık bir devlet.

Ulusalcı şiddet kadar saçma bir tanım daha görmedim.Şiddet mazur görülecekse,bu mümkün bir devrimci şiddettir.Ki bu da bir geçiş aşamasıdır.Devrimin milliyeti olmaz,ulusal kurtuluş mücadelesi bambaşka bir durumdur,mevcut PKK mücadelesine bu sıfat asla uyamaz...Kürtlerin durumu bir devrimci seferberlik gerektirir,bölünmeci-milliyetçi değil.

Neden mi?

Kürtler de tıpkı Lazlar,Çerkezler,Türkler gibi ülkenin kurucu unsurlarındandır.Kim aldı şehrine Gazi,Şanlı,Kahraman sıfatını?Bu ülke Türk devleti olduğu kadar Kürt devletidir de...Devletin Türk-İslam yönündeki faşizan-otoriter eğilimlerini elemek,gerçek çok uluslu kimliğine kavuşturmak Türkiye devrimcilerinin görevlerindendir.UKKTH mevcut şartlarda Türkiye için en fazla bu bağlamda değerlendirilebilir.

Fakat bu saçma,yanlış ortamdan faydalanarak yabancıların ve Kürt burjuvası(eşraf)'nın çıkarları dolayısında hereketlerde bulunup,ortamı düzensiz-çözümsüz tutmak adına elinden geleni yapmak,hele hele bu pragmatik ve oportünist eğilimleri Marksizm kalıbı altında gölgelemeye uğraşmak bence PKK'yı sol çizgiden yeterince çıkardı.Korunan sol tabanın derecesini bilemeyeceğim,belki siz biliyorsunuzdur.

Mevcut faşizan-sözde demokratik durumu düzeltip,ülkeyi tam bağımsız rayına oturtmak adına ortak devrimci seferberlik gerekir,milliyetçi-ulusalcı değil.

Şu anda devrimci şiddet ne işe yarayacak?Hatta ne işe yarıyor?Başarıya ulaşma şansının mevcut olacağı bir "devrimci durum" söz konusu oluncaya dek devrimci şiddet yalnızca oyuncak olur.Hiçbir halta da yaramaz...Bu ülke elbet bir gün 68leri yeniden yaşayacak,o zaman devrimci şiddetten söz edebileceğiz.Devrimci duruma ulaşmak içinse devrimci şiddet bir yol değildir,bu araç ancak söz konusu durumda kullanılabilir.

Şu anda yapabileceğimiz en iyi şey,bilinçlendirmektir diye düşünüyorum.Sanırım sen benimle aynı kanıda değilsin,düşünce çeşitliliği Sosyalizm'in doğasında mevcuttur zira :)

Not,

Bu ileti bu konudaki tüm düşüncelerimi özetlemektedir.Bir daha yanıt yazmama gerek yok sanıyorum...

tarihinde Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sevgili Hallac galiba sen anlamadin. PKK Kurtcede Kurdistan Isci Partisi dir, yani Kurtcedir. Simdi burada sorun olan sey, Turkuyle, Kurduyle, Laziyla beraber demokratik bir devlet isteyen bir orgut bu isim ilemi meclise girecek? Bumu Halklarin butunlesmesi?

Bilmiyorum anlatabildimmi?

:) Sonuçta PKK bir zamanlar Kürdistan özlemiyle yola çıkmış bir örgüt. PKK'nin Anadolu'daki tüm halkları kucaklama gibi bir kaygısı olmamıştır ki farklı bir dilde örgütlensinler. (Gerçi fi tarihte Türkiye seksiyon örgütlenmesini kurdu diye hatırlıyorum.)

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
PKK kurulus itibari ile irkci soven Kurt orgutudur. Hic lafi uzatmiyayim ve size asla saklanmayacak bir ornek vereyim; PKK, neden PKK? PKK nin anlami nedir? Hangi dildedir? Bu basarili olursa bu isimle hangi mecliste yer alir?

PKK irkci temeller ustune kurulmus bir orguttur, zaman asiminda SSCB nin cokmesi, Amerikanin Iragi isgali sonunda PKK artik tutunacak dal bulamamistir ve kendi yuvasina yani Turkiyeye donmustur, soylemleri cok yumusamistir, TC ile isbirligi yapilmasini zaten APO yakalandiginda ucakta belirtti. Avrupada kisleri sen Kurt degilsin diye rahat birakmyan PKK sempatizanlari, uyeleri, yonetici kademe artik nedense her yil Turkiyeye gidip yatirimlar yapiyor, hemde Akdeniz kiyilarinda.

Hic kitap okumaya, program okumaya gerek yok, teoride hersey gulluk gulistanlik olsada yinede pratige bakilmalidir, meyveleri yenilmelidirki o meyvenin acimi tatlimi oldugu anlasilsin.

TC anayasasinda yer alan ve gercekten insanlari koruyan yasalarin olmasina ragmen sokaktaki halk neden Polisten, koylerdeki halk neden askerden eziyet goruyor? Gercekler hayattadir, gercekler asla kitaplarda yer alamaz. Sadece dusunmek icin bir firsat tanir.

pkk yanı partiyan karkeren kurdistanın anlamı kürdistan isci partısıdır kürtcedir

Sitelerde Paylaş
kardeşim kürt işçi partisi yazmiyor ki,şimdi sizin tip'iniz de "türkiye işçi partisi" olunca bir şey olmuyorda,adamlar partilerinin adini kürdistan işçi partisi koyunca cokmu koyuyor a.q?

üstelik bu partiyi kuranlarin yarisi türktür.haki karer ve mazlum doğan buna örnektir.

Evet cok sey oluyor. Burada Turkiye , anadoluda yasayan tum halklarin bir butunlugunu ifade ediyor, Hic bir sol, devrimci orgut Turkiye yazisini sadece Turklerin yasadigi yer olarak ele almaz, almalarida devrimci goruse aykiridir. Ama bu PKK denen illet ne yapti? Simdi ne yapiyor?

PKK yi medyadan ogrenip nefret etmek kadar, PKK yi kendi yayinlarindan ogrenip taniyan ayni derecede ahmaklik ve zavalliliktir.

Kurtulus mucadelelerinin esas gayesi vatan olarak kabul edilmis topluluklarin tek vucud olmasidir, is birligidir, ortak dil ile anlasabilmeleridir. Sen bunu alir cok degisik halklarin yasadigi bir bolgede vatan kurtaran saban rolu ustlenirsen ve adinida sadece bir azinligin konustugu , anladigi dil ile beyan edersen iste o zaman sen fasist , irkci durumuna dusersin. Kurtceden ap ayri bir dil olan Zazacayi sen , bu Kurtcenin bir lehcesidir diye tanitirsan sen ayni Turkiyede Kurtce Turkcenin bir lehcesidir diyenler kadar irkci olursun.

Sitelerde Paylaş
Kürtler de tıpkı Lazlar,Çerkezler,Türkler gibi ülkenin kurucu unsurlarındandır.Kim aldı şehrine Gazi,Şanlı,Kahraman sıfatını?Bu ülke Türk devleti olduğu kadar Kürt devletidir de...Devletin Türk-İslam yönündeki faşizan-otoriter eğilimlerini elemek,gerçek çok uluslu kimliğine kavuşturmak Türkiye devrimcilerinin görevlerindendir.UKKTH mevcut şartlarda Türkiye için en fazla bu bağlamda değerlendirilebilir.

ulusal demokratik devrimin görevi ulus-devletleşmedir.ama ermenilerin ermenistan'i türklerin zilyon tane istani ve türkiyesi arnavutluklarin arnavutlugu gürcülerin gürcistan'i vs.. vardir.ama kürtler ulus-devletleşme sürecindedir.(öcalana göre ulus-devletin yerini konfederalizm alacaktir o ayri mesele)

UKTH, feodal unsurlarini temizleme ve demokratrik devrimini yapma aşamasindaki uluslarin ayrilma hakkina(yani ayri bir devlet kurma)sahip oldugunu söyler.bu konuyu benim kadar kimse iyi bilemez,Lenin'în UKTH'ini defalarca kere okuyup ondan onlarca sonuc cikarttim.senin bahsettiğin yani "egemen ulus ile azinlik uluslarin elele verip sosyalist devrim için mücadele etmesi" şeklindeki tez kürdistan'in feodal unsurlardan arinmiş ve kapitalizmin bati anadolu'daki seviyesini yakalamiş hali için geçerlidir.oysa bugün bu böyle midir?zaten böyle olmadiği için bir ulusal hareket var.yeşil kirmizi ve sari'nin dalgalandirildiği, kitlesini kürt halkindan alan ulusal ve demokratik bir hareket.ve bu hareket leninist teze göre tamamen desteklenmelidir.

yabancıların ve Kürt burjuvası(eşraf)'nın çıkarları dolayısında hereketlerde bulunup,ortamı düzensiz-çözümsüz tutmak adına elinden geleni yapmak,hele hele bu pragmatik ve oportünist eğilimleri Marksizm kalıbı altında gölgelemeye uğraşmak bence PKK'yı sol çizgiden yeterince çıkardı

pkk'yi sol içerisinden ihrac eden neden bu değil , onun leninizmi terk etmesidir.yani demokratik konfederalizmi demokratik devrimin önüne geçirmesi ve onun yerine ikame etmesidir.

üstelik kürt hareketi kürdistan kücükburjuvazisine dayandiği ve onun öncülüğünde gerçekleştirildiği halde yabancilarla alakasi yoktur.pragmatizm ve oportunizminde afedersiniz ama konu ile alakasi yoktur(az sallayin).

Mevcut faşizan-sözde demokratik durumu düzeltip,ülkeyi tam bağımsız rayına oturtmak adına ortak devrimci seferberlik gerekir,milliyetçi-ulusalcı değil.

bu söyledikleriniz mahir çayan'in tezleridir ve 60-70 li yillarda kalmiştir, artik günümüz 21.yy'i türkiye-kk inda bu tezlerin hükmü yoktur.

Sitelerde Paylaş
:) Sonuçta PKK bir zamanlar Kürdistan özlemiyle yola çıkmış bir örgüt. PKK'nin Anadolu'daki tüm halkları kucaklama gibi bir kaygısı olmamıştır ki farklı bir dilde örgütlensinler. (Gerçi fi tarihte Türkiye seksiyon örgütlenmesini kurdu diye hatırlıyorum.)

saygılarımla

Bende onu diyorum iste. PKK irkci temeller ustune kurulmus bir orguttur. APO nun ilk demeclerinde bagimsiz Kurdistan, her sey Kurtler icin di, peki simdi? APO simdide demokratik Turkiye diyor.

Ben PKK nin ne oldugunu yada ne olmadigini anlatmaya calisiyorum. PKK ayni Muhammedin kullandigi stratejiyi kullaniyor. Iki yuzluluk, sahtekarlik, Insanlara saygisizlik, ya bendensin yada geberirsin, ailesinden calinan cocuk yastaki cocuklarin kamplarda birer olum makinasina donusturulmesi vs.

Sitelerde Paylaş
Kurtceden ap ayri bir dil olan Zazacayi sen , bu Kurtcenin bir lehcesidir diye tanitirsan sen ayni Turkiyede Kurtce Turkcenin bir lehcesidir diyenler kadar irkci olursun.

sen zazaca ile kürtçeyi karşilaştirdin mi hiç?

hem zazaca hem kürtçe onluk tabanda sifirdan ileriye dogru bir say bakalim neymiş görürsün..

zazaca kürtçenin alt koludur, kürtçe'de farsca orjinli bir dildir.

Kurtulus mucadelelerinin esas gayesi vatan olarak kabul edilmis topluluklarin tek vucud olmasidir, is birligidir, ortak dil ile anlasabilmeleridir

hayir türk kurtulus savaşi türk ulusunun işidir, diğer uluslarda emek harcadi ise de bundan bir pay kapamamiş ve türk ulus devleti kurulmustur.yoksa devletin adi neden "türkiye cumhuriyeti" olsun.

Sen bunu alir cok degisik halklarin yasadigi bir bolgede vatan kurtaran saban rolu ustlenirsen ve adinida sadece bir azinligin konustugu , anladigi dil ile beyan edersen iste o zaman sen fasist , irkci durumuna dusersin.

kürtlerle türkiye topraklarinda yaşayan arnavut,cerkez,laz,ermeni ya da gürcüler bir değildir.ilki ULUS diğerleri ise ULUSAL TOPLULUKtur.İLkinin anavatani kürdistan(sizin deyiminizle güneydoğu)diğerlerinin ki ise buralar değildir.mesela arnavutlarin anavatani arnavutluktur,bu yuzden türkiye'de ancak ULUSAL TOPLULUK olusturabilirler.ULUS kavrami ile ULUSAL TOPLULUK kavramini kariştirmayin.

tarihinde YSverdlov tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlk yazdığınız paragraf hakkında zaten düşüncemi belirtmiştim,tekrar yazmıyorum.

bu söyledikleriniz mahir çayan'in tezleridir ve 60-70 li yillarda kalmiştir, artik günümüz 21.yy'i türkiye-kk inda bu tezlerin hükmü yoktur.

Bence vardır,Mahir Çayan'ı bazı konularda otorite alırım evet.

stelik kürt hareketi kürdistan kücükburjuvazisine dayandiği ve onun öncülüğünde gerçekleştirildiği halde yabancilarla alakasi yoktur.pragmatizm ve oportunizminde afedersiniz ama konu ile alakasi yoktur(az sallayin)..

Pragmatizm nedir?Faydacılık.PKK pragmatist eğilimleri doğrultusunda soldan uzaklaşmışmıdır?Evet.Neredeyse tüm iletimi bu gerçek üzerine kurdum,farkedememişsiniz.

Bunun yanında,PKK daha önce belirttiğim gibi onun bunun bir tarafını yalayan gayet fırsatçı,oportünist bir siyasi çetedir.Heceleyeyim mi?

Başlarda kısmen doğru bir fikirle fakat yanlış yöntemle yola çıktılar,şimdi fikir falan kalmadı.Onun bunun bir tarafını yalarlar.Uğur Mumcu'nun(ki hemen saldırmayın Kemalist diye,tanıdığım en,belki de tek düzgün Kemalistttir) PKK finansörleri dosyasını bir göz atın...

Önce şuna bir bakın...

Bak az salladım(!) bu sefer,kızma bana...Hey allahım :rolleyes:

Not,

Bu arada belirteyim:Zazalar ile Kürtler farklı İrani topluluklardır,Kürtler Lurlara daha yakındır.

tarihinde Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...