Jump to content

Atatürk olmasa bugün Hz. Muhammed’in mezarı da olmayacaktı

Recommended Posts

• İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dindar Atatürk istemiyorum, zatende dindar degildi ve bana göre Ateist di.

istediğin kadar kendini zorla ama bu gerçeği inkar edemezsin ve bana görelerlede hayat yürümüyor

Atatürk müslümandır..dindar olmadığını nerden biliyorsun ayrıyeten ? cephelerde namaz kılmadığını nerden biliyorsun?

tarihinde Kaybolan Yıllar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Atatürk dinlere saygılı olan modern çağdaş ve onurlu bir insandı , dinlere ve hz.muhammede saygı duymak beş vakit namaz kılmayı gerektirmez , ben saygı duymuyorum ve dinsizim ama saygı duyarak da dinsiz olabilirim

senin gibi insanların saygı duyması imkansız..takıntılı insanlarsınız..sanki bi kuyruk acınız var ve onun acısını çıkarmaya çalışıyorsunuz..

kuyruğuna basılmış kedi gibisiniz..ama tabi sanal alemde yapabiliyorsunuz bunları...

dışarda gıkınız çıkamıyor :lol:

bu forumda çoğu kişinin ateist olduğuna inanmıyorum.

iyiki bu hiyerarşi var yoksa diğer türlü ipini koparan<ben ateistim> diyen sokaklara çıkıp islama küfredecekti..bu korku olayını bazen çok seviyorum ;)

Sitelerde Paylaş

Yukarıda linkini verdiğim bu yazının en çarpıcı kısmı Yaşar Nuri'nin tespiti olsa gerek...

Yaşar Nuri Öztürk: “Atatürk’ü din ve İslam dışı göstermek isteyenler elbette bu belgeden rahatsız olacaklardır. Bu nedenle dini siyasete alet edenler emperyalistlerle iş birliği bile yapabiliyor. Dincilerle İslamı reddedenler bu noktada birleşebiliyor.”

tarihinde epifun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
[/color]

dışarda gıkınız çıkamıyor :lol:

Kırılan Müslüman arkadaşlar konuyu kapatmamı rica etmediği sürece,dışarıda da gayet güzel allaha sövüyorum...Lakin esnafın ortasında yüksek sesle sövecek kadar manyak kimse yok bu forumda,merak etme...

Sitelerde Paylaş
Atatürkün birsürü söylemi var din karsiti bunlari yokmu sayacaksiniz?

Ya sizlerin yok saydığı din taraftarı söylemleri ve hepsinden de önemlisi icraatları?

En basitinden tarikatları kapatması, Kuran'ı Türkçe'ye çevirtmesi, dua ederken çekilmiş fotoğrafları.

Atatürk dindarmış değilmiş, aslında çok önemli değil. Herkesin dini kendine...

Konu sizin kimlerin ekmeğine yağ sürdüğünüz...

Sitelerde Paylaş
Kırılan Müslüman arkadaşlar konuyu kapatmamı rica etmediği sürece,dışarıda da gayet güzel allaha sövüyorum...Lakin esnafın ortasında yüksek sesle sövecek kadar manyak kimse yok bu forumda,merak etme...

yalan söylüyorsun..sizde o kadar yürek yok..kıçınızın yanmasından korkuyorsunuz çünkü :lol:

siz diyorum bak ateistler demiyorum dikkat edersen..

evet sizler gizli şer odaklarısınız..siz ateist değilsiniz..bu forumda ateist sayısı 8 9 u geçmez..

Sitelerde Paylaş

iddia edilen olay ne azman olmuş?? 1926.. (gercek mi değil mi bilemiyoruz , kanıtı yok çünklü)

mustafa kemal, o sıralarda daha yeni ülkeyi luruyordu. tabi ki, politika gereği dine yakın durmak isteyecekti. ve fakat icraatları, laikliği getirmesi tekkeleri kapatması, vs vs hep din karşıtı olmuştur.

mmustafa kemal pozitivistti.. akılcıydı. bu yüzden kesnlikle müslüman değildi. çünkü, müslüman bir isnanın alını kullanması olası değil

Sitelerde Paylaş
yalan söylüyorsun..sizde o kadar yürek yok..kıçınızın yanmasından korkuyorsunuz çünkü :lol:

evet sizler gizli şer odaklarısınız..siz ateist değilsiniz..bu forumda ateist sayısı 8 9 u geçmez..

evet masonlardan para alıyoruz..hiç üşenmeden hergün evlere true furqan dağıtıyoruz..hepimizin evlerinde ayin odası var her gün ayin yapıyoruz.

Sitelerde Paylaş
Ya sizlerin yok saydığı din taraftarı söylemleri ve hepsinden de önemlisi icraatları?

En basitinden tarikatları kapatması, Kuran'ı Türkçe'ye çevirtmesi, dua ederken çekilmiş fotoğrafları.

Atatürk dindarmış değilmiş, aslında çok önemli değil. Herkesin dini kendine...

Konu sizin kimlerin ekmeğine yağ sürdüğünüz...

Kuran ı türkçeye çevirmek istemesi,dindarlığını mı gösteriyormuş.yoksa insanlar ne okuduğunu anlasın mı istemiş?tabi okuyan varsa.

ayrıca ne yapması gerekiyordu..devrimlerini gerçekleştirirken,dinlerine mi sövseydi insanların.onun yolundan gitmeleri için tabi ki onlardanmış gibi davranması gerekiyordu..din kullanılması gereken birşeymiş,o da layığıyla kullanmış.

Sitelerde Paylaş

Birader,ateizmin kurallarını sen mi koydun?Neymiş onlar?

Ateizm basitçe Tanrı'yı red halidir.

Merak etme,bizde yeterli yürek mevcuttur,lakin bu yürek isteyen bir şey bile değil :rolleyes:

tarihinde Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Haticeye degil, neticeye bakin. Atatürk ne yapmistir diye bakmadan, üc bes haberle yapilan icraatlari yok sayamayiz.

Eger 1960 lardaki Menderes ve akimi baslamasaydi, simdi cok daha dinsiz ve gelismis bir toplum olacaktik.

Lanet olsun, dini hala bir erdem zanneden genclere. Kendilerini yetistirmemek icin, atalarindan aldiklarini sorgulamaktan korkan, atalarinin yaptiklarini dogru kabul edip, yanlislarini görmemek icin direnen korkak genclere lanet olsun.

Sitelerde Paylaş

Atatürk ateist bile olsa bu forumdaki ateistlerle kıyaslanamaz çünkü Atatürk kompleksli bir insan değildi, takıntıları yoktu, O'nun insanlığa saygısı ve asaleti vardı, ve en önemlisi kendisine güveni vardı.

Böyle davranmasından bu forumdaki hiç bir ateist kendine pay çıkaramaz çünkü Atatürk bu sitedekiler gibi sözde değil özde aydın, demokrat, çağdaş, modern bir adamdı.

Ateist arkadaşlar hiç rahatsız olmasınlar zira Ata'nın ateliği kendisini bağlar...

Siz kendinize pay çıkarmayın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...