Jump to content

askere gidiyorum

Recommended Posts

• İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Yolun acik olsun kardes. Denizci olarak gitmen sanstir. Vatan icin askerlik yapacagiz elbette. Din ile vatanseverligi birbirine karistiran cahilleri sittiret sen. Git ve aslanlar gibi yap askerligini ve aslanlar gibide dön. Hayirli teskereler dilerim simdiden.
Sitelerde Paylaş

tez gidip tez dönmeniz ve sağ salim ailenize kavuşmanız temennisi ile.. askerlikten anlamam ama iskenderunda kalmaniz veya gölcük vs ye düşmeniz olası.. doğuya gönderileceğinizi sanmam ama belli de olmaz burası Türkiye..

Sitelerde Paylaş
  • 5 weeks later...

acemilik bitti artık ve şu an istanbuldayım. 31 ocak ta teskere alacakmışım sanırım izinleri kullanırsam. yalnız bir tasarı varmış herkes 12 ay yapacak diye eğer o kanun olursa 12 ay yapacağım. kanun geriyi kapsamaz diyorlar bundan sonrakiler çıkar sa 12 ay deniliyor ama bu işler iyice karışık. ama büyük ihtimal ocak sonlarında evimdeyim vatani görevimi yapmış olmanın huzuru ile

istanbul a hayatımda ilk defa geldim bir daha da gelmem sanırım. çok karışık pahalı büyük ........ bir yer bir memur olarak yaşamayacağımı düşündüğüm bir yer ama bir o kadar da güzel bir şehir. kendimde verdiğim karar ile istanbul a bundan sonra kalma amaçlı değil gezme amaçlı uğramayı düşünüyorum. galata köprüsünde balık tutmak güzel olmalı tutmadım ama baktım. deniz kenarında bayat balık yedim ya bunu unutmayacağım bir daha. koskoca istanbulda balık yok diye düşünüyordum ama 1 kiloluk balıkları görünce deniz de yüzerken şaşırdım kaldım. taksimin göbeğinde kahvaltı yaptım. çayımı içerken taksim hemen yanımda idi ve insan seli akıyordu. taksim de kiliseye falan gittim gezmeye. sonra taksim meydanındaki güvercin, kumrulara baktım yakalamak istedim ama koskoca bana yakışmaz diye kendimi tuttum:) ama ayağı yaralı kumruyu görünce içim cız etti. bu insanlar asla insan olamaz.!!!!

o kadar gezdim ki sanırım 30-50 km yürüdüm. gittiğimde ne oldu saba diyorlardı o kadar çökmüşüm.

Sitelerde Paylaş
Askerlik bitmiş bile. O nedenle konuşmak gereksiz. Ama İstanbul hayrete düşürmüş seni belli ki... İlk giden kişide o hayreti mutlaka uyandırır bu koca şehir. İnsan bir şey kaçırırım diye yürümekten kendini alamaz. Günlerce sürer bu şaşkınlık. Hatta memlekete geri dönersin ama aklının bir kısmı İstanbul'da kalır. İlk fırtsatta kendini yeniden atarsın İstanbul'a...

İstanbul aslında böyle güzeldir, uzaktan... İçinde yaşamaya kalkarsan o büyü bozulur. Zamanla artık güzellikleri görmez, çektiğin çilelerle boğuşmaya başlarsın. Kısa bir mesafeyi uzun bir sürede gitmenin öfkesi, iki yaka arasında şehirlerarası bir mesafe kadar zaman harcamanın öfkesine karışır. Nefret edersin. Sonra benim gibi İstanbul'un uzak bir noktasında yaşar, senede ancak bir veya iki kere zorunluluk durumlarında İstanbul'a inersin...

benim acemi birliğim küçükyalı/ist du.cidden istanbula ilk defa gelmek çok acayip bir duygu idi.

sonra usta birliğine gebze/kocaeli ye gittim ve 15 ayı tamamladım.gebzeden sürekli istanbula gelirdim çarşı izinlerinde.

dediğin gibi zamanla büyüsü bozuluyor.

trafiği filan berbat bi şehir.

istanbula yerleşsem küçükyalıda otururum.çok temiz ve sakin bi yer. ;)

tarihinde Acı Hayat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

usta birliğinde muhtemelen seni komutanlara hizmet edeceğin kısımlara verecekler...vatan millet sakarya gazıyla tabak taşıyıp bulaşık makinesi kullancaksın belkide... :lol::lol:

benim askerlik yaptığım yerde uzun dönem erleri böyle kullanıyorlardı...sabah 6 gce 12 çalışanlar vardı....valla doğuya gidip komando olmak daha iyidir söyleyeyim..

ha birde sakın kasa türü işler alma...senden sorumlu komutan mutlaka sana açık çıkartıp paranı düdükler...kantin işlerinden uzak dur....kantinde açık verip kendini jiletleyen erlerle uğraştım...

tarihinde othello tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
iskenderun da denizciliğe gidiyorum. doğu falan da çıksa birşey demezdim. gerçi cennet gibi bir derdim olmaz dı ama ister müslüman ister değil orta asyadan buraya kadar beni getiren atalarınm için savasırdım yeri gelir se

şimdide acemilik bitince çıkar sa aslanlar gibi gider gelirim doğuya. ama askerde bir amaç doğrıltusunda savaşmak beni mutlu eder di. ama ülkede o kadar aç susuz varken borçlar tavan yapmışken hala savunmadığım bir türban konusuyla çalkalanan, siyasi simge edinilmiş bayrak şekline gelmiş bir bezden ibaret bir türkiye için, türkiyeyi bırakıp iranı şunu bunu örnek alanlar için savaşmak eğer gerçek se içimi acıtır ama ben bunun böyle olmadığını düşünüp dini ne olur sa olsun adam gibi adam olanlar ın can güvenliği için savaştığımı düşündükçe ölsem dahi gözüm arkada kalmaz.

Deniz kuvvetleri hala doguya asker yolluyor mu bilmiyorum. Eskiden Foca deniz piyadeleri giderlerdi.

Not: OHAHAHa simdi gordum, okumadan direk yazdim, adam gitmiste gelmis bile :P :lol:

tarihinde Obi-wan Gyatso tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

keşke diyorum uzun dönem askerlik yapıp teğmen mi olsaydım ama kısa sürede askerlikten kurtulmak çok çok güzel bir fikir bana göre. öyle hizmet işlerini sevmem ve olmadı da. su an ben nöbetciyim (daha olmadım ama ) kafam da 3 kilo şapka üstüm de çelik miğfer o da ağır birşey. nöbet tutup duracağım.

istanbul u özetledim ya ben 3 kez çıkmayla :) şaka yapıyorum ama büyü denen şey ilk te istanbul genel olarak bildiğin deniz, yol ,trafik, kargaşa, insan, ..........( genel olarak merkez i yerler de bu böyle) sanki evimi özledim dersem yalan olmaz ya

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

kısa dönem e dayak? mahkemelerde sürünürsün. sadece kısa dönem değil herkes ama kısa dönemler mahkeme işlerinde daha bi meyilli duruyor.

hakaret bile yoktu ama neler vardı neler. anamdan emdiğim süt burnumdan geldi. bunları ilerde uzun uzun anlatayım.

Sitelerde Paylaş
Güle güle git güle güle gel kardeşim..

Savaş mavaş hikaye , zorunlu askerlik türkiyeye zarardan başka bişey getirmiyor , milliti de vatan borcu diye kekliyorlar , halbuki amaç ordunun başındaki ensesi kalınların daha fazla yağ bağlaması , napalım bu toprakların laneti

Hayırlı tezkereler

gönullu yap madem sen

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...