Jump to content

Allah'ın Sonsuz İlmi

Recommended Posts

Şüphesiz ki Allah sonsuz ilim sahibidir

Bakara suresi, ayet 30- "Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. (Melekler): "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler. (Rabb'in): "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." dedi."

Evet ayet açık,bu güne kadar çıkan savaşlara ve dün çıkan Rusya-Gürcistan savaşına bakıldığında melekler haklıymış gibi görünüyor.

Ama sonsuz ilim sahibi olan Allah meleklerin bu sözüne karşı "Şüphesiz ben sizin bilmediklerinizi bilirim" diyor.

Evet Sonsuz ilim sahibi olan Allah'ın hikmetinden sual olunmaz ama sanki burada meleklerin gücü olsa "bak biz dememiş miydik" gibisinden sitem yapacak olurlardı.

Siz ne dersiniz.

Sitelerde Paylaş
Şüphesiz ki Allah sonsuz ilim sahibidir

Bakara suresi, ayet 30- "Bir zamanlar Rabb'in meleklere: "Ben yeryüzünde bir halife yaratacağım" demişti. (Melekler): "A!.. Orada bozgunculuk yapacak ve kan dökecek birisini mi yaratacaksın? Oysa biz seni överek tesbih ediyor ve seni takdis ediyoruz" dediler. (Rabb'in): "Ben sizin bilmediklerinizi bilirim." dedi."

Evet ayet açık,bu güne kadar çıkan savaşlara ve dün çıkan Rusya-Gürcistan savaşına bakıldığında melekler haklıymış gibi görünüyor.

Ama sonsuz ilim sahibi olan Allah meleklerin bu sözüne karşı "Şüphesiz ben sizin bilmediklerinizi bilirim" diyor.

Evet Sonsuz ilim sahibi olan Allah'ın hikmetinden sual olunmaz ama sanki burada meleklerin gücü olsa "bak biz dememiş miydik" gibisinden sitem yapacak olurlardı.

Siz ne dersiniz.

Şeytan allah'a kesinlikle poposuyla gülüyordur.

Sitelerde Paylaş

Melekler nerden biliyor insanın kan dökecegini bunu da konusmak lazım..

Allahın mantıgı şu , melekler yeryüzünde kan dökecek dediginde allah ".. oh döksün i..bneler , belalarını bulsun ki hepsi namaza başlasın" diye düşünüyor , insanın eziyet cekmesi allahın işine geliyor yani , insanlar mutsuz olsun her yeri bok götürsün ki bana yönelsin beni yüceltsinler istiyor , ilahi mantık bu

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...