Jump to content

ateisler bi el atsın....

Recommended Posts

turan dost! saygıdeğer çabanız takdire layık.

ancak, lütfen sa İT dürzüsünün şakirdlerinden bir farkın olsun, yani araştır biraz.

efendim şöyle buyurdu, abim böyle diyor bir ateiste, en azından deiste yakışmaz.

internette gezin, hasenatı indir, dört kutsal kitabı indir. onlardaki farklı mealleri kıyaslayarak oku.

ve senden kanıt/yanıt bekleyen dostuna ayet ve sure numaralarıyla git. emin ol, böyle daha etkili olacaksın. sağlıcakla...

Sitelerde Paylaş

"bana öyle bi ayet söyleki kurana inanmıyayım"

Sanki everestin zirvesinden kar cicegi istemis. Kuran her yerde var. Kendi begendigi bir yazarinkini alsin okusun, isterse diyanetinkini okusun, isterse arapca ogrensin arapcasini okusu. Bitirdikten sonra hala kuranin allah gibi herseyin yaraticisi dedikleri birsey tarafindan bu kadar bayagi ve sacma yazilabilecegine inaniyorsa. o zaman sen ne dersen de o zaten inanmayacak.

"bana öyle bi ayet söyleki kurana inanmıyayım" afedersiniz ama bu laf bana biraz tembel lafi gibi geldi. ve ben bu sahsin kurani okuduguna ve mantikli buldugunu, o yuzden sizden boyle birsey istedigine inanmiyorum. belliki okumamis.

kuran dediginiz kitap Harry Potter dan bile daha az sayfasi olan bir kitap. Bugun Harry Potter i milyonlarca insan 1-2 haftada okuyup bitiriyor ama muslumanim diyenler hem kurani okumaya useniyor hemde okumadiklari halde inaniyorlar.

zaten okumadiklari icin inaniyorlar.

Sitelerde Paylaş

tebbet

1. Ebu Leheb'in iki eli kurusun! Kurudu da.

2. Malı ve kazandıkları ona fayda vermedi.

3. O, alevli bir ateşte yanacak.

4. Odun taşıyıcı olarak karısı da (ateşe girecek).

5.Ve boynunda hurma lifinden bükülmüş bir ip olduğu halde.

ben bu ayete beddu suresi derim muhammed bunu namzlarda 5 vakit okutturmuş resmen amcasına 1400 senedir beddua ettiriyor

ahzab

37. (Resûlüm!) Hani Allah'ın nimet verdiği, senin de kendisine iyilik ettiğin kimseye: Eşini yanında tut, Allah'tan kork! diyordun. Allah'ın açığa vuracağı şeyi, insanlardan çekinerek içinde gizliyordun. Oysa asıl korkmana lâyık olan Allah'tır. Zeyd, o kadından ilişiğini kesince biz onu sana nikâhladık ki evlâtlıkları, karılarıyla ilişkilerini kestiklerinde (o kadınlarla evlenmek isterlerse) müminlere bir güçlük olmasın. Allah'ın emri yerine getirilmiştir.

bu ahzab 37 zaten dinden çıkmak için kendi başına yeterli bir ayettir

allah gelinini alabilirsin diyor muhammede

neyse bozuk konuşmıyayım

böyle kutsal kitapmı olur bu ayet beni dinden imandan çıkarmıştı

bence kuranın türkçesini okuyanın en azından aklı karıncalanır

doğal olarak kuranın bir iki tane doğrusu olabilir

o kadarını bozuk saat bile günde iki kere doğru gösteriyor

Sitelerde Paylaş

Lutfen arkadasiniza soyleyin sacmalik istiyorsa ilk ayetten baslasin son ayete kadar okusun. Sacmaliklar silsilesi daha ilk ayetten basliyor.

Ilk inen ayet

"Yaratan Rabbinin adıyla oku. O, insanı 'alak'dan yarattı. Oku. Senin Rabbin en cömert olandır. O, kalemle yazmayı öğretendir, insana bilmediğini öğretendir." (Alak, 1-5)

Oku: Hira daginda melek geliyor ve muhammede "oku" diyor. Peki melek birseymi yaziyorda muhammede bunu oku diyor? yoksa melek konusurken altyazimi geciyor da oku diyor? Neyi oku? Melek konusmuyormu o sirada?

O, insanı 'alak'dan yarattı: allah gibi yuce bir varligin insanin yaradilisini bu kadar acemice (insanca) ifade etmesinden suphe duymuyormusun?

Senin rabbin en comert olandir: Bir tanri kendini overmi? Bu ne ucuzluktur. Ben comertim diyen adam bile bana ucuz gelirken bunu diyen bir tanri olabilirmi? Comertlik sizin kendi hakkinizda karar vereceginiz birsey degildir, birakin ona baskalari karar versin. Bu ayni birine yemek ismarlayip arkasindan "Ben cok comertim" demeye benzer.

O, kalemle yazmayı öğretendir: Tebrik ediyorum. yerin gogun yaraticisinin gonderdigi kutsal kitapta ilk soyleyecegi seyde bu olurdu zaten. butun dunya acmis kulagini tanrinin agzindan ilk cikacak sozu bekliyor ve o soz bu. kalemle yazmayi allahtan ogrenmisiz. klavyeyle yazmayida Zeustan.

insana bilmediğini öğretendir: peki muhammed hira dagina cikana kadar kim ogretti insana bilmedigini

bakiniz bu daha ilk ayet. gerisini siz dusunun. o arkadasiniz kurani bastan sona okusun. sizin ona ayet secip soylemeniz aranizda gereksiz tartismadan baska birsey yaratmaz.

tarihinde TunBagaTarhan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
turan dost! saygıdeğer çabanız takdire layık.

ancak, lütfen sa İT dürzüsünün şakirdlerinden bir farkın olsun, yani araştır biraz.

efendim şöyle buyurdu, abim böyle diyor bir ateiste, en azından deiste yakışmaz.

internette gezin, hasenatı indir, dört kutsal kitabı indir. onlardaki farklı mealleri kıyaslayarak oku.

ve senden kanıt/yanıt bekleyen dostuna ayet ve sure numaralarıyla git. emin ol, böyle daha etkili olacaksın. sağlıcakla...

Evet..güzel yorum.

Başkalarından ipucu alarak,sanki yarışmadaymışız gibi arkadaşının sorusunu cevaplamak yerine,kendi araştırdıkların ve okuduklarınla sana çelişkili gelenleri anlatman daha doğru arkadaşına.

Sitelerde Paylaş
Kadınlar sizin tarlanızdır (2:223) bence en sapkın ayettir...

Ama onun bile savunmasını yapmak mümkündür.

Bence doğru bir benzetme yapmış kuran.Kadınlarada tarla gibi tohum ekilir ve ürün alınır.Benzetme doğru.Ha bu kadını aşağılarmı aşağılamazmı baktğın yere göre değişir.

Sitelerde Paylaş
Bence doğru bir benzetme yapmış kuran.Kadınlarada tarla gibi tohum ekilir ve ürün alınır.Benzetme doğru.Ha bu kadını aşağılarmı aşağılamazmı baktğın yere göre değişir.

bu muhammed'in dolayısıyla kuran'ın kadına bakış açısını gösterir.

kadın nedir kardeşim?

sırtından sopayı, karnından sıpayı eksik etmeyeceğin bir yaratık mı?

Sitelerde Paylaş
bu muhammed'in dolayısıyla kuran'ın kadına bakış açısını gösterir.

kadın nedir kardeşim?

sırtından sopayı, karnından sıpayı eksik etmeyeceğin bir yaratık mı?

Bana göre bu ayette kadın aşağılanmıyor,kadının niteliğinden bahsediliyor.Kadın tarla gibidir ürün alınır.Buna itiraz edecek varmı?.Sırtından sopa eksiltmeyeceksinle nasıl irtibat kurdun biraderim?

Sitelerde Paylaş
Bana göre bu ayette kadın aşağılanmıyor,kadının niteliğinden bahsediliyor.Kadın tarla gibidir ürün alınır.Buna itiraz edecek varmı?.Sırtından sopa eksiltmeyeceksinle nasıl irtibat kurdun biraderim?

kadın bal gibi aşağılanıyor. en iyimser haliyle bakalım. kadınlar diyor. karılarınız demiyor. ne lan bu her gördüğün karıya girip karnına çocuğu mu koyacaksın.

bu mudur yani

Sitelerde Paylaş
bence şeytanın avukatlığını yapma.o arkadaşın dinden çıkarsa senin eline ne geçicek.yoksa sen misyoner filanmısın.

Bu arkadaş kendi arkadaşını dinden çıkarmaya zorlamıyor farkındaysan. :)

Bu arada foruma yeni üye oldum. Artık buralardayım. :)

tarihinde EvrimBaba tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sana kadınların aybaşı adetlerinden soruyorlar. De ki: "O, bir eziyettir. Onun için adet günlerinde kadınlardan çekilin ve temizleninceye kadar onlarla cinsel ilişkide bulunmayın. İyice temizlendikleri vakit, Allah'ın emrettiği yerden onlara varın. Allah, çok tevbe edenleri de sever çok temizlenenleri de sever. (Bakara 222)

Ver gazı bakalım, kadını hem sen yarattın, yumurtlama mekanizmasını sen yarattın, yumurtasının dışarı atılışını da eziyet ve pislik olarak anlatıyorsun. Yuh sana.

Tabii "kadınlarınıza emredilen yerden varın" da güzel, emredilen yer... Bunları anlat, çok temizlenenleri sever, iyice temizleyin da peygamber varacak emredilen yerden...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...