Jump to content

Allah neden kadın peygamber göndermiyor ?

Recommended Posts

çünkü ayın belli günleri 2--5 gün kullanım dışı oluyorlar..

hah haah haa (( ohm olsa şimdi ne güzel gülüyorsun sen öyle derdi ))

---efendim namaza hazırız. sizi bekliyoruz..

---ay dur daha ojem kurumadı..

---yada ey emine seni seçtim sen benim elçimsin

--- ben bilmem beyim bilir ona danışmadan senden elçilik alamam

--- _?=)(/&%+^'

gibi diyalogların yaşanmaması için.

yada..

--- 3-- 5 gün bana doğru gelme mürid rüklettin.. kullanım dışıyım.. anlarsın ya..nokta..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

--- _?=)(/&%+^'

yada..

--- 3-- 5 gün bana doğru gelme mürid rüklettin.. kullanım dışıyım.. anlarsın ya..nokta..

buna ilaveten ;

KADIN İŞİ DEĞİLDİR EFENDİM BU İŞ..

bu peygamberlik işinin ağır bir iş oldunu düşünmekte lazım. unutmamak ta lazım..

mesela çarmıha gerileceksin yerine göre.

sonra taş atacaklar. ayakların kan içinde kalacak.

ebu cehil piskopato gibi biri cıkacak sen namaz kılarken """" ne yapıyor bu gene kafasını yerlere mi sürtüyor """" diyecek ve kafana deve işkembesi atmaya kalkacak..

sonra kabe etrafında her fırsatta 7 sefer döneceksin.

cariye paylaşımı ve paylaştırılmasına nezaret edeceksin..

rüya yorumlayacaksın..

ağlayan kütük teselli edeceksin..

kurt ve develer ile konuşacaksın.

müritlerinin helada ne yaptıklarına dahi müdahil olacaksın..

deli diyen çıkacak..

süikast palanları yapılacak.. dah gider bu yazı.

çok zor iş peygamberlik..

teklif var ilgilenmiyorum..nokta..

tarihinde daldabiryaprak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

OY OYOYOYOY..

şuna bir bakın yavv...nokta..

luka incili, 2:36'da soyle yazar:

"anna adında çok yaşlı bir kadın peygamber vardı. aşer oymağından fanuel'in kızıydı."

ayni sekilde eski ahit'te hakimler kitabi 4:4'te de debora isimli bir kadin peygamberden soz edilmektedir:

"o sırada israil'i lappidot'un karısı peygamber debora yönetiyordu."

Sitelerde Paylaş

kadin peygamber yoksa napalim yani?allahu teala kadin peygamber gonderse bu seferde neden escinsel peygamber yok dicektiniz.escinsel gonderse neden peygamberler hep insanlardan gelmis neden hayvanlardan gelmemis dicektiniz.sizin derdiniz baska.siz yanmak istiosunuzda ondan oyle soruosunuz.gelin donun bu atesli yoldan.uzmeyin bizleri

Sitelerde Paylaş
kadin peygamber yoksa napalim yani?allahu teala kadin peygamber gonderse bu seferde neden escinsel peygamber yok dicektiniz.escinsel gonderse neden peygamberler hep insanlardan gelmis neden hayvanlardan gelmemis dicektiniz.sizin derdiniz baska.siz yanmak istiosunuzda ondan oyle soruosunuz.gelin donun bu atesli yoldan.uzmeyin bizleri

Yani erkek > kadın > eşcinsel > hayvan...

Hadi bakalım... En süper yanıt senden geldi...

Sitelerde Paylaş

Ne demek bu "kullanım dışı"?

Senin annen, kız kardeşin yok mu? Saydığın, sevdiğin bir tane kadın yok mu Himmler?

Bu nasıl saygısızlık? "Kullanım dışı"

Terbiyesiz herif... Kadına bakışın bu işte senin, müslüman işte ne olacak başka!

Sitelerde Paylaş
OY OYOYOYOY..

şuna bir bakın yavv...nokta.

luka incili, 2:36'da soyle yazar:

"anna adında çok yaşlı bir kadın peygamber vardı. aşer oymağından fanuel'in kızıydı."

ayni sekilde eski ahit'te hakimler kitabi 4:4'te de debora isimli bir kadin peygamberden soz edilmektedir:

"o sırada israil'i lappidot'un karısı peygamber debora yönetiyordu."

Neden kadin peygamber olmadigina dair ust uste 3 mesaj gondermissin.

Ardindan kadin peygamber olduguna dair bir mesaj gondermissin. Birde ustune b.kunda boncuk bulmus gibi seviniyorsun.

Kendi kendinin yalancisisin. Tutarsizsin.

tarihinde TunBagaTarhan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

senin hayalin amma genişmiş.

Sitelerde Paylaş

yani cvp süper....cehenneme aday oluyorsunuz..mantıklı olun bee sonsuz ateş.allah var kıyamet var bunu inkar edemeyez.saçma sapan nedenlerle beyniniz bulanmış sizin.

Sitelerde Paylaş
Kadınların sosyal statusunden kaynaklanan bişey.

Bide kadınlar ( hepsi degil ) iyi savaşçı olmadıklarından ve genelde yufka yureklı olduklarından cunku peygamberlik zalimlik isteyen bir meslektir.

Peygamber denince akla hep büyükler geliyor, aynı zamanda kral olanlar, lider olanlar.

O nedenle böyle düşünmek normal.

Ama toplumları tarafından peygamber olarak görülen yüzlerce insan silik, sönük bir peygamberlik dönemi geçirmişlerdir. İsimleri bilinmez dahi.

Örneğin Davud'u herkes bilir, tanır.

Çünkü İsrail kralıdır.

Ama Davud döneminin peygamberi Natan'ı kimse tanımaz.

Davud kan dökücüdür, zalimdir ama Natan öyle değildir, Davud'un danışmanı gibidir. Ya da şeyhülislam gibi.

Natan gibi peygamberliği kadınlar da yapar. Ne eksikleri var?

Sitelerde Paylaş

Tevrat’ın Tekvin 15:20 ayetinde Peygamber Miryam’dan , Hakimler 4 de , Peygamber Debora’dan ,

2. Tarihler 34:22 de Şallum’un karısı Peygamber Hulda’dan , Nehemya 6:14 de , Peygamber Nadya’dan söz eder.

Aynı şekilde, İncil , Luka 2/36 da , ‘Aşer oymağından Fenuel’in kızı Anna adında çok yaşlı bir peygamber vardı. Genç kız olarak evlenip kocasıyla yedi yıl yaşadıktan sonra dul kalmıştı. ’ şeklinde bir ifade yer alır.

Ayrıca Kur'an'da İsa'nın annesi Meryem'e Cebrail'in gelmesi nedeniyle onun da peygamber sayılacağı konusu tartışmalıdır.

Sitelerde Paylaş

manyakmısın sen yaaa...

sorulurmu tabi manyaksın.burdaki insanların ifadelerini görmüyormusun,üzüleceğin şey ne biliomusun.bende bu insanlarla aynı dünyadayım... :unsure:

kalkmış birde üzmeyin bizi diyo..ay nası üzülürüm ben şimdi benim Peygamberime okurken bile telafuz edemediğim hakaretleri sayan birinin cehennemde yanmasına... :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

--- _?=)(/&%+^'

yada..

bu sitede ileti yazan ateist arkadaşların iletilerine bakda imana gel...bu nasıl bir ifadedir!!!!kullanım dışı..

Allahım sen aklımı ve imanımı koru.burda gelmiş elin ateisti kadar bile bilmediği dinini savbunuyor aklınca..yuhhh

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...