Jump to content

Allah neden kadın peygamber göndermiyor ?

Recommended Posts

ne biçim soru bu goddar,kadınlar aklen ve dinen eksik yaratıklardır bunu bilmiyormusun

Aklen bedenen ve dinen..Burda bedenen eksik kalmış jadı :)

Hep merak ederim olimpiyatlarda neden erkek kadın karışık bir yarışma yapılmıyor diye,Nede olsa erkeklerden bir eksikleri yok değilmi?

Ama malesef hiç böyle bir şey olmuyor rekor dereceleri de birbirinden çok çok uzakta halbuki eşit olmalılar değil mi ama?

Neden bir mike tyson u nakavt etmek için karşısına Laila ali yi çıkarmazlar anlamam hiç ..

Neden kadınları askere alıp teröristlerin karşısına çıkarmazlar? Yazık değilmi onlarda savaşsalar ya..Ölseler kum çuvalı vazifesi görürler hiç olmazsa :) başka bir şey yapabileceklerini düşünen varmı doğunun dağlarında kadın askerlerin?

Bakın teröristler nasıl savaştırıyor kadınları ne büyük eşitlik tam size göre...

Kadın Başbakanımızda oldu ne kadar güzel günlerdi o günler Üniversitede okuyordum ne kadar medeni olmuştuk kadın bir başbakanımız vardı artık ,radyoları kapatmış büyük eylemlere sebep olmuş akabinde Türkiyenin yaşayabileceği en büyük DEVElüasyon lardan birini bize yaşatmış ve evimin kirası 1,5 yıl içinde 1.5 miyondan 18 milyona fırlamıştı..

Harika akıllı iradeli ve kuvvetli varlıklardır kadınlar..

Keşke birde peygamber olsalardı..Savaşlarda ağlayarak diğer tarafı merhamete getirebilirler,cazibelerini kullanarak pek çok kişiyi dine çekebilirler,sonra da birine aşık olup amaan bıktım bu işten bırakıyorum derler ve mis gibi çekip giderler bu günkü ateistlere de konuşacak söz kalmazdı sanırım..

Harika bir fikir değilmi? Bende üzüldüm şimdi bir kadın neden peygamber olmadı ki tüüüh..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Peygamber olmak icin kim demiski fiziksel olarak guclu olunacak diye? Anlatilanlara gore peygamberlik sadece Allah sozlerini halka duyurmak, halki kendi yani Allah saflarina cekmektir, buda kisiler ile konusmadan gecer. Savas yapip Allah laflarini zoraki baska kabilelere duyurmayi bizim Muho cikarmis :rolleyes:

Diger kabilelere saldirmalarda ise Muhammed hep kendi cadirinda cariyeleri, karilari ile gonul eglendirmis, birde bu saldirilara savas demisler, bunlarin neresi savas ise artik.

Bence kadin peygamber erkek peygamberlerden daha verimli calisir, yaymak istedigi dini cok daha cabuk yayabilir.

ACABA???

Sitelerde Paylaş
ya şimdi böyle dalga geçiyoruzda allahın'da günahını almayalım..

belki herif göndermiştir bir bayanda inanmamışlardır..

yerseniz..

Tamam hadi öyle olsun bakalım da bu hakaret neden??

Hakaretsiz hareket etme kabiliyeti olmayan insanlar karaktersiz ve bilgisiz insanlardır..

Kendine ayna tutup karşı tarafa hiç bir mesaj veremediğinin farkında bile değilsin..

Kuyruğunun peşinde dolaşan kedi gibisin..

Zararın kendine bir başkasına değil..

Mantıklı iki cümle yazmayı bilsen burda bilgi açlığı çeken insanlara bir iki faydan olur belki..

Sadece islamların değil deistlerin bile iğrendiği bir yerde olduğunu göstermeye çalışman ne kadar ahmakça farkında bile değilsin sen...

Burda mantık çerçevesinde neden bir kadın peygamber gönderilmedi olayını tartışırken bir çok kişi '' Doğru neden acaba '' araştıracak ve belki bir çok kişi aydınlanacak ama senin bu hakaretlerin baştan kokan bir balığı anımsattığından kimsenin böyle bir şeye tahammülü olmadığı için yada hazır olmadığı için reddedecek ve savunmaya geçecektir..

Dikkat diyorum üstüne birde ekliyorum Yazık...........

Sitelerde Paylaş
Peygamber olmak icin kim demiski fiziksel olarak guclu olunacak diye? Anlatilanlara gore peygamberlik sadece Allah sozlerini halka duyurmak, halki kendi yani Allah saflarina cekmektir, buda kisiler ile konusmadan gecer. Savas yapip Allah laflarini zoraki baska kabilelere duyurmayi bizim Muho cikarmis :rolleyes:

Diger kabilelere saldirmalarda ise Muhammed hep kendi cadirinda cariyeleri, karilari ile gonul eglendirmis, birde bu saldirilara savas demisler, bunlarin neresi savas ise artik.

Bence kadin peygamber erkek peygamberlerden daha verimli calisir, yaymak istedigi dini cok daha cabuk yayabilir.

ACABA???

Çok biliyorsun belli fakat yazını okuyan herkesin kafasında bu soru olacaktır bizi aydınlatırsan seviniriz..

Muhammedin savaşta kadınlarla çadırında eğlendiği hususundaki kaynağını rica edeceğim..

Herhangi bir tarihi belge varda bizmi bilmiyoruz diye meraktan..

Yoksa herhangi bir yerinden uydurmuş olacağını düşünecektir herkes normal olarak..

Sitelerde Paylaş

zamanında evliyaların hocası piri olmuş rabia adviyye gibi bir kişilik varken

kadından peygamber olamazdı demek saçmalık

ademden daha başarılı olacağı kesin :)

daha kendi çocuklarına bile allahın neyi istediğini anlatmaktan aciz

hangimizin hediyesi daha güzeldi ....yok benim eşim daha çirkindi ...kavgası yapan çocukların doğru yetiştirilmediği aşikar

tarihinde TylerDurdenn tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Çok biliyorsun belli fakat yazını okuyan herkesin kafasında bu soru olacaktır bizi aydınlatırsan seviniriz..

Muhammedin savaşta kadınlarla çadırında eğlendiği hususundaki kaynağını rica edeceğim..

Herhangi bir tarihi belge varda bizmi bilmiyoruz diye meraktan..

Yoksa herhangi bir yerinden uydurmuş olacağını düşünecektir herkes normal olarak..

Belge demeyin yine. O zaman bende su soruyu yoneltirim; sizin dayandiginiz belgelerin dogru oldugunu nereden biliyorsunuz? Sahip oldugunuz fikirler resmi fikirlerdir, devlet yada Islam konferansi sonucu cikan kararlar dogrultusunda piyasaya surulen kitaplardan gelen belgelerdir, bilgilerdir.

Hadis veririz "bu hadis sahte " derler. Bi sey anlatiriz hani bunun belgesi derler. Kuranin tek bir orjinal nushasi bile olmadigi halde Kuran diye millete yutturulan o kitap hangi belge ile hala toplumlara klavuz oluyor onuda merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş
Belge demeyin yine. O zaman bende su soruyu yoneltirim; sizin dayandiginiz belgelerin dogru oldugunu nereden biliyorsunuz? Sahip oldugunuz fikirler resmi fikirlerdir, devlet yada Islam konferansi sonucu cikan kararlar dogrultusunda piyasaya surulen kitaplardan gelen belgelerdir, bilgilerdir.

Hadis veririz "bu hadis sahte " derler. Bi sey anlatiriz hani bunun belgesi derler. Kuranin tek bir orjinal nushasi bile olmadigi halde Kuran diye millete yutturulan o kitap hangi belge ile hala toplumlara klavuz oluyor onuda merak ediyorum.

Ben doğru yada yanlış aramıyorum sadece belge arıyorum ..

PEYGAMBER HANGİ SAVAŞTA NERDE NASIL KADINLARLA ÇADIRINDA EĞLENMİŞTİR..!!!

Bu belge olsun doğru olmasada önemli değil ..

Ben diyorum ki sen bunu k.çından uydurdun sen diyorsun hadisler sahte..

Sahte den bahsetmiyoruz burda belgeden bahsedityoruz..Olayı başka yere çekip k.çından uydurduğun gerçeğini gizlemeye çalışma..

Utanmadan belge göstererek belge arıyorsun..

Belge olarak Kuran gösteriyor sonra bunun içinde belge arıyorsun aymaz..

Senden belge istiyorum bulamadın değil mi internette böyle birşey karalamaya geçtin..

K.çından uydurduğun şeylerin bu forumda işi yok..

Git bebelere anlat bunları onlarda yemezler ya neyse nerde yazıyor diye sorarlar adama...

Sitelerde Paylaş
bu sitede ileti yazan ateist arkadaşların iletilerine bakda imana gel...bu nasıl bir ifadedir!!!!kullanım dışı..

Allahım sen aklımı ve imanımı koru.burda gelmiş elin ateisti kadar bile bilmediği dinini savbunuyor aklınca..yuhhh

"bakara 222. Sana kadınların aybaşı adetlerinden soruyorlar. De ki: "O, bir eziyettir. Onun için adet günlerinde kadınlardan çekilin ve temizleninceye kadar onlarla cinsel ilişkide bulunmayın. İyice temizlendikleri vakit, Allah'ın emrettiği yerden onlara varın. Allah, çok tevbe edenleri de sever çok temizlenenleri de sever."

dinen ibadet etmesi yasak, cinsel ilişki yasak, oruç yasak, hatta ayet var, o dönemlerde onlara yaklaşmayın, o onlara verilen bir azaptır diye, kirlidir onlar diye daha ne? bak işte allah ın bile onları kullanım dışı sayıyor, burada birisi bunu dile getirince ne değişti, iğrenç mi geldi? allah ı aklını koru onun, koruyucu bir kaba koy da, kimse açmasın kapağını, bir süre daha kullanamasın...

tarihinde crossfox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"bakara 222. Sana kadınların aybaşı adetlerinden soruyorlar. De ki: "O, bir eziyettir. Onun için adet günlerinde kadınlardan çekilin ve temizleninceye kadar onlarla cinsel ilişkide bulunmayın. İyice temizlendikleri vakit, Allah'ın emrettiği yerden onlara varın. Allah, çok tevbe edenleri de sever çok temizlenenleri de sever."

dinen ibadet etmesi yasak, cinsel ilişki yasak, oruç yasak, hatta ayet var, o dönemlerde onlara yaklaşmayın, o onlara verilen bir azaptır diye, kirlidir onlar diye daha ne? bak işte allah ın bile onları kullanım dışı sayıyor, burada birisi bunu dile getirince ne değişti, iğrenç mi geldi? allah ı aklını koru onun, koruyucu bir kaba koy da, kimse açmasın kapağını, bir süre daha kullanamasın...

benim bozulduğum şey "kullanım dışı"kelimesi.bu ayetlerden bu yorumu çıkarttın ya helal olsun.kullanım dışıyız yani bunu söylüyorsun.sana bişey demicem çünkü hiç şaşırtmadın beni...

Sitelerde Paylaş

Hep merak ederim olimpiyatlarda neden erkek kadın karışık bir yarışma yapılmıyor diye,Nede olsa erkeklerden bir eksikleri yok değilmi?

Ama malesef hiç böyle bir şey olmuyor rekor dereceleri de birbirinden çok çok uzakta halbuki eşit olmalılar değil mi ama?

benim alıntı yaptığım hadisi bilmediğin için kendi kafandan ekleme yapmışsın sanırım.hadisin tamamında muhammed kadınlara şöyle seslenir:"bana cehennem gösterildiğinde ahalinin çoğunun kadınlardan oluştuğu gördüm".muhammede neden diye sorarlar.muhammed kadınların aklen ve dinen eksik yaratıklar olduğunu bu yüzden bir çok kadının cehennemi boylayacağını söyler.

kadınların aklen ve dinen eksik olasını muhammed şöyle açıklıyor:kadınlar adet gördükleri zamanlarda ibadet edemezler.bu yüzden dinen eksiktirler,2 kadının şahitliği bir erkeğin şahitliğine denk gelir.buda onların aklen eksikliğine kanıttır.

gördüğün gibi muhammed kadınların fiziksel zayıflığına hiç değinmiyor.görünüşe göre allah kasıtlı olarak kadınları eksik yaratıp onları cehenneme atmaktadır.çünkü kadınların bu eksikliklerini giderebilmek için yapabilecekleri bişey yoktur.eksiklikleri kendi kontrolleri dışındadır ve bu yüzden cehenneme yollanırlar.

kadınalar ve erkekler arasındaki fiziksel farklılıkları üstünlük-2.sınıflık gibi göstermeye çalışman aslında bir insanlık ayıbıdır ama bunu pekçok müslüman maalesef yapmaktadır.bu mantığa göre daha güçlü,iri yapılı bir erkek daha zayıf,çelimsiz bir erkekten üstündür sonucu çıkarılabilir senin ahlak anlayışına göre

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
benim bozulduğum şey "kullanım dışı"kelimesi.bu ayetlerden bu yorumu çıkarttın ya helal olsun.kullanım dışıyız yani bunu söylüyorsun.sana bişey demicem çünkü hiç şaşırtmadın beni...

allah ın ilişkiyi, peygamberin ibadetleri yasaklıyor. ben kimseye kullanım dışı demiyorum, bunu allah ın ve peygamberin dolaylı olarak söylüyor.

sen de şaşırma yetisi olsaydı, zaten müslo olmazdın...

Sitelerde Paylaş

Neden bir mike tyson u nakavt etmek için karşısına Laila ali yi çıkarmazlar anlamam hiç ..

Neden kadınları askere alıp teröristlerin karşısına çıkarmazlar? Yazık değilmi onlarda savaşsalar ya..Ölseler kum çuvalı vazifesi görürler hiç olmazsa :) başka bir şey yapabileceklerini düşünen varmı doğunun dağlarında kadın askerlerin?

Bakın teröristler nasıl savaştırıyor kadınları ne büyük eşitlik tam size göre...

Kadın Başbakanımızda oldu ne kadar güzel günlerdi o günler Üniversitede okuyordum ne kadar medeni olmuştuk kadın bir başbakanımız vardı artık ,radyoları kapatmış büyük eylemlere sebep olmuş akabinde Türkiyenin yaşayabileceği en büyük DEVElüasyon lardan birini bize yaşatmış ve evimin kirası 1,5 yıl içinde 1.5 miyondan 18 milyona fırlamıştı..

Harika akıllı iradeli ve kuvvetli varlıklardır kadınlar..

Keşke birde peygamber olsalardı..Savaşlarda ağlayarak diğer tarafı merhamete getirebilirler,cazibelerini kullanarak pek çok kişiyi dine çekebilirler,sonra da birine aşık olup amaan bıktım bu işten bırakıyorum derler ve mis gibi çekip giderler bu günkü ateistlere de konuşacak söz kalmazdı sanırım..

Harika bir fikir değilmi? Bende üzüldüm şimdi bir kadın neden peygamber olmadı ki tüüüh..

Siz boyle cevaplar vermeye devam ederseniz bu konu tam komedilik bir konu olur.

Senin su yazdiklarindan yola cikarasaak demekki:

Muhammed 100 metreyi 8 saniyedemi kosuyodu.

Mekkenin tum altin madalyalarini almis bir sporcumuydu?

Kac savasta bizzat kendisi direk yer aldi?

Kadinlara gelince insaf edin. Kadinlar erkeklerden daha uzun omurlu.

Streslere karsi daha direncli. Daha caliskan ve azimli.

Ustelik anamiz,avradimiz,yarimiz.

Sitelerde Paylaş
allah neden kadın peygamber göndermiyor..

ayı yardım ikiye bakın diyen bir kadın inandırıcı olmayacağı için mi..

kadın başına örümceklerle çevrili bir mağarada yalnız korkacağı için mi..

cebrailin kadınlara karşı zaafı olduğunu bildiği için mi..

çıkıp bir ateistin ben o dinin peygamberini düdükledim bee demesinden korktuğu için mi..

böyle devam eder bu walla, yazarım belki biraz daha..

sizce niye..

godDAR dostumuz bir soru sormuş

ama

peygamberden kast ettiği ne

orası belli deği

peygambER er kişi midir demek

:)

eğer elçi ise

allah kuran da

kadın elçi de

erkek elçide

melek elçide

hayvan elçide

ve

daha da sayarsak arı karınca vs.. elçilerde gönderdiği yazılır

en bilinen kadın elçi ise meryemdir

dedikten sonra

gelelim

sevgili kutsalyaratik dostuma

Bari ben biseyler yazim. Assagidaki yaziyi bir Kadin Islami sitede buldum. Bakin ne diyorlar?

hiç kadın peygamber geldi mi?

Peygamberliğin pek çok özellik ve şartı vardır. Bunlardan birisi de erkek olmasıdır.

Bu husus Yusuf sûresinin 109., Nahl sûresinin 43. ve Enbiya sûresinin 7. âyetlerinde açıkça ifade edilir.

Meselâ Nahl sûresinin 43. âyetinin meali şöyledir:

"Ey Resulüm! Senden önce de kendilerine vahiyde bulunduğumuz erkeklerden başkasını peygamber olarak göndermedik. Eğer bunu bilmiyorsanız, bilgi sahiplerine sorun."

Âyetin mealindeki "erkekler" ifadesi her üç sûrede de "ricalen" olarak geçer.

Yani kadindan hic bisey olmaz, kadinlar anca erkeklerin yemegini yapsin, cocuk dogursun. Birde erkekleri bastan cikarsinlar.

sevgili kutsalyaratik

arapça ve kuranda rical kelimesini erkek diye çevirenler

büyük hata içindedir

evvela erkek demek RCL değil ZKR dir yani zeker

verdiğin üç ayet Yusuf sûresinin 109., Nahl sûresinin 43. ve Enbiya sûresinin 7.'in üçünde de

hatta

kuran da 73 yerde geçer ve eğer oralarda bu kafayla RCL kelimesini erkek diye çevirirsen

o zaman

kadınlar hiç bir şey edemez

örneğin bir kaç ayetde ben vereyim sana

mesela

rical erkek ise eğer

hacca kadin gidemez mi?

ornegin:

22:27 ve ezzin fin nasi bil hacci ye'tuke ricalev ve ala külli damiriy ye'tine min külli feccin amiyk

once diyanetimize bi bakalim

gormemezlikten gelmis:

22:27 İnsanları hacca çağır; yürüyerek veya binekler üstünde uzak yollardan sana gelsinler.

ya diğerleri

elmali

oda ayni gormemis:

22:27 Ve umum nas içinde haccı i'lân eyle gelsinler sana: gerek yaya ve gerek her derin vadiden gelerek incelmiş her bir binid üzerinde

ve

omer nasuhi bilmen

aynen devam:

«Ve nâs arasında haccı ilân et, sana piyade olarak ve her bir geniş, uzak yoldan gelen zayıf develer üzerine binmiş olarak geliversinler.»

edip e ve yasar nuriye gelince

yok yok:

edip: "İnsanlara Hac ziyaretini ilan et. Sana yaya olarak veya çeşitli taşıt araçlarıyla uzaklardan gelsinler."

yasar nuri: İnsanlar içinde haccı ilan et ki, gerek yaya olarak gerekse derin vadilerden gelerek, yorgunluktan incelmiş binitler üzerinde sana ulaşsınlar.

er erkek dediğinz ricale yi hepside gormemezlikten gelmis

niyeki?

hacca gelince insanlara yaya veya yürüyendemeyi tercih ediyorlar

eee baya para var bu işte

kadın da olsa hacca parayla gidiliyor

sırf erkeklere denirmi hiç

peygambERLİK ricale yani erkege diyenler (ateistide teistide aynı ahlahksız olunca insan ERlik yiğitlik kayboluyor)

vallaha böyleyse ERKEKLİK kadın elçi daha uygun gibi

oysa

ayette:

ve ezzin fin nasi bil hacci ye'tuke ricalev.....

ve çağır insanlar icinde hacc ile gelsinler erkekleri.....

deseler ya

bu arada

edip baya komik adam

RCL icin adamlardan/iki ayak üzerinde yürüyenler demis

ZKR de ozaman pipisi olan adamlar olmali

hele 24:45 de birde dibine not mot etmis

24:45 Milyonlarca yıl önce iki ayak üzerinde yürümeye başlayan memelinin iki ayak üzerinde yürümeye başlaması, beynin gelişmesi ve insan haline dönüşmesi için kritik bir nokta olarak değerlendirilir. İki ayak üzerinde yürümek ilk başta basit bir ayırım gibi gözükse de Homo Erektus'un alet kullanmasında ve beyninin gelişerek bilinç sahibi olmasında, yani Homo Sapien'in (Adem'in) yaratılmasında önemli bir role sahiptir. Bak 15:26-28.

tovbe tovbe

yani

tevbe 9:108 de ise

ellerinden gelse mescide kadinlari sokmayacaklar

gerci

bugun ki durum birazda oyle sayilir ya

ama

edip sagolsun

bu sefer adamlardan/iki ayak üzerinde yürüyenler dememis

...insanlar Orada temizlenmek istiyor demis

yani

edibe gore kadinlar rical olamasa da insan sayilir

ve

camiye gidebilir

edip:

9:108 La tekum fihi ebeda le mescidün üssise alet takva min evveli yevmin ehakku en tekume fih fihi ricalüy yühibbune ey yetetahheru vallahü yühibbül müttahhirin

9:108 Böyle bir yerde ebediyyen namaza durma. İlk günden itibaren erdemlilik üzere kurulan mescid, namaz kılman için çok daha uygundur. Orada temizlenmek isteyen insanlar vardır ve ALLAH temizlenenleri sever.

evet allah temizi sever

de

atestler gibi

mealler de cok kirlenmis

devam edecek...

Sitelerde Paylaş

tovbe suresine baktık yukarda

tovbe tovbe dedik

birde

nur suresine bakak

öyle ya

orda bu kadınlara başört diyorlar

belki orda kadın da olsa adam yerine koyarlar başörtülü diye

kadin

mi

..?

yukardaki iletimde gördük

kadın

peygambER olamaz

hacci olamaz

mescid de olamaz

iyi

olamazsa olmaz

ne yapalim

allah oyle diyorsa oyledir

bu kadar

mi

?

bakalim ne diyor nur suresinde ayet RCL rical icin:

24:37 Ricalül la tülhihim ticaratüv ve la bey'un an zikrillahi ve ikamis salit ve itaiz zekati yehafune yevmen tetekallebü fihil kulubü vel ebsar

peki

diyanet ne diyor bakalım

ordan başlayalım:

24:37 Onlar, ne ticaret ne de alış-verişin kendilerini Allah'ı anmaktan, namaz kılmaktan ve zekât vermekten alıkoyamadığı insanlardır. Onlar, kalplerin ve gözlerin allak bullak olduğu bir günden korkarlar.

i ih

yok

diyemiyor

diyanet diyememis

zaten dese sasardım

Onlar, ne ticaret ne de alış-verişin kendilerini Allah'ı anmaktan, namaz kılmaktan ve zekât vermekten alıkoyamadığı insanlardır...

demis

yani

bu kadinlar

peygambER olamazdan vazgeçtk

haccada gidemez oldu

mescid de bulunamaz oldu

daha daha neler olcak acep..?

ama

bir kaç meale daha bakalım

onlar ne diyor acaba:

S. Ateş: 24:37 Kendilerini ne ticaretin, ne de alışverişin Allâh'ı anmaktan, namaz kılmaktan, zekât vermekten alıkoymadığı erkekler. (Onlar), yüreklerin ve gözlerin (dehşetten) ters döneceği günden korkarlar.

erkekler. (Onlar), yüreklerin ve gözlerin (dehşetten) ters döneceği günden korkarlar

vay allahtan korkmaz kadınlar sizi vay

size az bile

Elmalılı Orijinal: 24:37 Nice erler ki ne ticaret ne beyi' kendilerini zikrullahtan, namaz kılmaktan, zekât vermekten alıkoymaz, kalblerin ve gözlerin kıvranacağı günden korkarlar

Y.N. Öztürk: 24:37 Öyle erler vardır ki, bir ticaret de bir alış-veriş de onları Allah'ın zikrinden/Kur'an'ından, namaz kılmaktan, zekât vermekten alıkoyamaz. Onlar, kalplerle gözlerin döneceği/yer değiştireceği günden korkarlar.

daha çok bu yeter sanırım

diğer meallere gore de durum aşağı yukarı aynı

yukarda ki ayette

ateist vede mealci teistlere göre

ERKEK ticaret edebilir

ERKEK alis-veris edebilir

ERKEK allah i anabilir kuran okuyabilir

ERKEK namaz kilabilir ve zekat da verebilir

cunki

RCL ERKEK nede olsa erkekdir vede insandir

ya kadın..?

o ne..?

o RCL değil kutsalyaratik öyle diyor

cem yilmaz in GORA gibi bir şey bu kadın galiba

amerikan sinemasi bize onlari kötü vede öcü gibi gösterdi unutma ki uzayli da olsa insan insandir

ayette gecen RCL olduguna gore

aslinda bu yukarida sayilanlari da sadece RCL yani ERKEK ler yapması lazım

demi kutsalyaratik dostum

peki ya ozaman

bu kadinlar ne ise yarar

sadece mutfak ile yatak odasi icin mi

allah RCL ile ERKEK mi diyor

ki

acaba

?

ellerinden gelse ateistide teistide

o evlerin iclerinde

ticaret ve alis-verise

allah'in isminin anmasina/kuran okumasına ve tesbih etmesine

namaz kilmasina ve zekat vermesine bile sadece ERKEK'ler yani RCL diyecekler

pardon

zaten diyorlar hemde ateisti vede teisti

nur suresinde bile kadina allah in nurunu cok goruyorlar

oysa

ne diyor allah nur suresinde:

allah diledigini nuruna kavusturur

ama

ateist dostlar ve mealler engel oluyor

çünki

RCL erkek demekmiş

devam edicek.....

sevgiler RCL'e kadınlara sevgide yok

tarihinde dogan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

cinn'in erkegi disisi olur mu

?

kimine gore oluyor

kimine gore olmuyor

cinn suresi 72:6

72:6 Ve ennehu kane ricalun minel'insi ye'uzune bi ricalin minelcinni fezaduhum rehekan.

diyanet gore kimse kimdir size ne:

72:6 Şu da gerçek ki, insanlardan bazı kimseler, cinlerden bazı kimselere sığınırlardı da, onların taşkınlıklarını arttırırlardı.

elmalili aslina sadik kalmayi tercih etmis rical demis:

72:6 Ve doğrusu İnsten ba'zî rical Cinden ba'zî ricale sığınıyorlardı da onların istiylâlarını artırıyorlardı

omer nasuhi bilmen erkek demis koççum be erkek adam:

72:6 «Ve hakikaten insanlardan bazı erkekler, cinlerden bazı erkeklere sığınır olmuştur. Artık onlar için bir azgınlık arttırmışlardır.»

yasar nuri ozturk de erkek adam hemde ikilemiş:

72:6 "Gerçek şu ki, insanlardan bazı erkekler, cinlerden bazı erkeklere/cinlerin şerrinden bazı erkeklere sığınırlardı da onların şımarıklık ve azgınlığını artırırlardı."

edip ise ne dedigini zaten bimiyor

onun derdi 19 mucizesi varsa yoksa 19

o 19 adet cin sayıyordur RCL rical kelimesini görmüyor bile gözü:

72:6 "Ne var ki bazı insanlar, bazı cinlere sığınırlardı ve bu da onların azgınlıklarını arttırırdı."

ya

bazıları cinnle evli

cinden çocuğum var filan diyorlar

cinleri erkek olanına erkekler sığınıyorda

bu cinler erkeğide olduğuna göre

aman dikkat bu okutup ufletmek

ruh muh

cin min islerini daha cok kadinlar yapmiyormuy du

?

ayette yine eger RCL demek ERKEK demek ise

insanlardan ERKEKLER in bazisi

cinnlerden ERKEKLER in bazisina

diyor

yani

bu isleride ERKEKLER veya RCL ele gecirmis

kadınlara burda da ekmek yok

başka kapıya

devam edelim mi...?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...