Jump to content

Sigarayı bırakma

Recommended Posts

• İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Eline temiz bir a4 kağıdı al. her aldığın paketin markasını kaç para verdiğini yaz.zaman zaman yaptığın masrafı toplayarak zihnine kazı.her seferinde bu masrafla bereaber sigaradan hastalanırsan nelere katlanacağını düşün.bir taraflara yaz.bu parayı sigaraya yatırmasaydın belki biriktirip araba alabilirdin bunları düşün.sigara içenlerin yanından uzaklaş.aklına sigara gelirse biraz bekle inat et içme.sigaranın zararları ile ilgili yazılar oku.bir kağıda 'sigara içersem ölürüm' gibi karamsar yazılar yaz.

Sitelerde Paylaş
Eline temiz bir a4 kağıdı al. her aldığın paketin markasını kaç para verdiğini yaz.zaman zaman yaptığın masrafı toplayarak zihnine kazı.her seferinde bu masrafla bereaber sigaradan hastalanırsan nelere katlanacağını düşün.bir taraflara yaz.bu parayı sigaraya yatırmasaydın belki biriktirip araba alabilirdin bunları düşün.sigara içenlerin yanından uzaklaş.aklına sigara gelirse biraz bekle inat et içme.sigaranın zararları ile ilgili yazılar oku.bir kağıda 'sigara içersem ölürüm' gibi karamsar yazılar yaz.

işe yararmıki?denemek lazım

Sitelerde Paylaş
Yav sigaranın tanesine dal denildiğini de yeni duydum :)

Sigara sizi bırakmadıkça sizin sigarayı bırakmanız mümkün değil bence. Boşuna stres yapmayın... Bu aşk gideceği yere kadar gider..

saygılarımla

Hallaç bıraklır ya bırakan bırakıyor.

Sitelerde Paylaş

Bir de iyi tarafından bak Hitman!

Sigara sinirleri yatıştırır, stresi atar, seni tabiatla başbaşa bırakır.

Sinirleniyorsun, cama bir tane vuracağına sigaraya vuruyorsun, kendine geliyorsun.

Aslında sigaranın önlediği suçların ve gerilim dolu sinirlerin bir çetelesi çıkartılsa, ülkeye ve sağlığa faydası olduğu

görülecektir.

Sitelerde Paylaş

sigarayı bırakamazsın ama az içebilirsin..yanında yedek boş bi paket bulundur ve günde bu paketin içine 5 adet koy.

diğer dolu paketi ise evde abine annene filan ver onlar saklasınlar.ve böylece günde 5 adet sigara içmiş olacaksın..

dışarı filan çıktığında paketinin içinde 5 adet olduğunu bilecek ve ona göre içeceksin..böylece az içerek sağlığını korumuş olursun ;)

Sitelerde Paylaş

Ben günde 2,5 paket Camel içiyordum. Ve 3 günde bıraktım. Bir kitap okudum. Adı da çok basit; Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu, Yazar; Allen Carr. Bu kitabı 3 günde okudum ve orada bitti. Bu adamın inandırıcılığı kendisinin de eski bir tiryaki olmasından geliyor. Doktor filan değil. Sigara içmek denen şeyin ne kadar saçma olduğunu görüyorsun. Sigaranın kuklası olduğunu görüyorsun. Ve başarabileceğine inanıyorsun. Öneririm bir kitapçıya git ve bu kitabı al. Gerçekten niyetin varsa bittirdikten sonra bir daha sigara içeceğini sanmıyorum. Kolay gelsin.

Sitelerde Paylaş
sigarayı bırakamazsın ama az içebilirsin..yanında yedek boş bi paket bulundur ve günde bu paketin içine 5 adet koy.

diğer dolu paketi ise evde abine annene filan ver onlar saklasınlar.ve böylece günde 5 adet sigara içmiş olacaksın..

dışarı filan çıktığında paketinin içinde 5 adet olduğunu bilecek ve ona göre içeceksin..böylece az içerek sağlığını korumuş olursun ;)

mantıklı

Ben günde 2,5 paket Camel içiyordum. Ve 3 günde bıraktım. Bir kitap okudum. Adı da çok basit; Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu, Yazar; Allen Carr. Bu kitabı 3 günde okudum ve orada bitti. Bu adamın inandırıcılığı kendisinin de eski bir tiryaki olmasından geliyor. Doktor filan değil. Sigara içmek denen şeyin ne kadar saçma olduğunu görüyorsun. Sigaranın kuklası olduğunu görüyorsun. Ve başarabileceğine inanıyorsun. Öneririm bir kitapçıya git ve bu kitabı al. Gerçekten niyetin varsa bittirdikten sonra bir daha sigara içeceğini sanmıyorum. Kolay gelsin.

İlk işim ozaman bir tolstoy kitabıyla birde bu sigara yı bırakma kitabını almak olcak saol.

Sitelerde Paylaş

Çok yerinde bir tespit.Bende bu kitabı okudum zaman sonra bıraktım.Başka kitaplarda okumuştum ama dayandığı mantık daha kaliteli.

Kitapla bırakılabilir mi bilmem ama bırakılırsa bu kitapla bırakılır.

Bir de sakın azaltmayı falan deneme.Yok hergün birer tane az iç, zamana yay falan derler.Bunlar hayatında sigara içmemişlerin zayıflama diyeti vermeleri mantığıdır. Daha fazla bağlanırsın,gözünde sigaranın degeri artar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...