Jump to content

KALBİ MÜHÜRLÜ OLMAK NE DEMEK?

Recommended Posts

bunlardan nekadar eminsin?nerden biliyosun 60tane cariyesi olduğunu.o dönemde onları sadece korumak için nikahına almış günümüzdede var korumak amaçlı nikah altına almak.illaki bu iğrenç boyutuyla algılamak zorundamısın olayı.o dönemin şartlarını hiç düşünmeden kulaktan dolma bilgilerle dinimizi yorumluyorsun.

el-emin sufatlı birisi bu kadar gencecik kızı koruma için kendine eş yapmiş.eş olmadan koruyamazmış ölemmi.cariye sayıısını gectim bi tane olsun ne olck..allah onada izin vermiş cariyelerin helaldir niye kendini tutuyorsun diyee,hatta hicrette teyze kızları hala kızları ve kendini peygambere sunmak isteyenlerde muhammede helal kılınmış....nasıl bir koruma anlayısı bu.ayrıca hatice nin ölmesinden önce niye korumamiş cariyeleri genceceik kızlarııı, bi yere kadar kıvırısın güzel kardeşim am bi yerde tıkanır..

hadi bütün bu sacmalığı gectim...

evrensel ve her daim gecerli kabul ettiğiniz kuranda bu zımbırtıların ne işi var.ahzab 50 de yazılanlar sadece peygambere helal kılınmışş. ee peki bunun bizimle ne alakası var...adam işini görmüşse görmüş bu bize yasantımızda nasıl yön verecek.çünkü ayette ki bu sacmalıı allah sadece peygambere sölemiş yani genelleme değil.evrensel kiatın bu ayeti evrensel ve yol gösterici deil sadece olayı anlatan ve muhammedin niyetini gösteren b ayet........

Sitelerde Paylaş
bu en önemli bilim adamları,en önemli üniversitelerde öğretim üyeliği yapan adamlar.bildiğim kadarıyla yaklaşık birkaç ay önce bir toplantıda bir araya gelmişler.bu kadarını biliyorum.

isimlerini ver.mişmiş mışmış yapma.

önemli üniversiteleri de yaz.

yale

johns hopkins

oxford

M.I.T.

princeton

.

.

.

hangisi looo?

Sitelerde Paylaş

yale

johns hopkins

oxford

M.I.T.

princeton

.

.

.

hangisi looo?

yok bu üniversiteler değil.yalan yanlış söylemiyim.ama zaten fazlasıyla inandığım için üniversitenin ismini ozaman konusu geçtiğinde sormadım.sorma gereği duymadım.şuan girdim foruma bunu araştırıcam.benim için mühim değil.senin için sorucam

Sitelerde Paylaş

yale

johns hopkins

oxford

M.I.T.

princeton

.

.

.

hangisi looo?

mısırda el-ezher üniversitesi,orta afrikada nijerin başkentinde bulunan üniversitede tam olarak okutuluyor.bu üniversitelerde risale-i nurun arapçasının okutulduğunu biliyorum.bazı üniversite isimleride aldım ama bizzat araştırmadım.kulaktan gelme bilgilerlede kimseye birşey demem.emin olduğum üniversiteler bunlar..

Sitelerde Paylaş
mısırda el-ezher üniversitesi,orta afrikada nijerin başkentinde bulunan üniversitede tam olarak okutuluyor.bu üniversitelerde risale-i nurun arapçasının okutulduğunu biliyorum.bazı üniversite isimleride aldım ama bizzat araştırmadım.kulaktan gelme bilgilerlede kimseye birşey demem.emin olduğum üniversiteler bunlar..

sana bilim yapılan üniversite sordum.sen filim çevrileni yazmışsın.

Sitelerde Paylaş
Kisim 1: Bu külliyati cikaranin anasini avradini sinamaya götüreyim.

Kisim 2: Bugün bile bunlara itimat edenlerin yedi sülalelerini ara matineye sokayim.

bende külliyata, allah ve paygamberime küfredenleri, sülalesinde ne kadar küfreden varsa(küfretmeyenler hariç) onlarında hepsini karşısındakine saygı duymayanı, insan gibi görünüpte insan olamamışları sinemaya götüreyim. hemde ateistin gittiği sinemaya.

Sitelerde Paylaş

Kalbi mühürlü olmak ne demek.

Kasaplarda vitrinde hayvanlar derisi yüzülmüş bir şekilde öyle kendi bacaklarından asılırken, sağında solunda mühür görürsünüz. Bu mühür mezbaha veterineri tarafından kontrol edilmiştir, mezbahada kesilmiştir anlamında basılır. Eğer mühürü yanlışlıkla hayvanın kalbine basarsa kalbi mühürlenmiş olur, o hayvan artık ağzıyla kuş tutsa Allaha yaranamaz. kebab ateşinde yanar.

Sitelerde Paylaş
Adamina göre muamele diye bir sey vardir. Kendi düsüncesi bile olmayan, deli saitin soytariliklarindan kopyalayip buraya asan birine, yazdiginin aynisini iade ettim. Bu ambiansi bile anlayamayacak kadar acizmisin?

Bak orda ne diyor

küfür iki kısımda incelenir

diyor.

Bende iki kisim olarak ona küfürü gösterdim

Admin'in küfür veya argo lüksü yoktur dostum.

Adamına göre muamele de yoktur, kurallara uymayanı uzaklaştırma vardır yalnızca.

Sitelerde Paylaş
  • 9 years later...

Elif, Lam, Ra.Ayetleri muhkem kılınmış, sonra hüküm ve hikmet sahibi ve her şeyden haberdar olan Allah tarafından birer birer açıklanmış bir Kitap'tır.Hud 1

Hud 1'e göre Kuranın tüm ayetleri muhkem.

Sana Kitab'ı indiren O'dur. Ondaki bir kısım ayetler Kitab'ın temelini oluşturan kesin anlamlı muhkem ayetlerdir. Diğerleri ise müteşabih ayetlerdir. Kalplerinde bir eğrilik bulunanlar,

bozgunculuk yapmak ve kendilerine göre yorumlamak amacıyla müteşabih olan ayetlerin üzerine düşerler. Onların yorumunu Allah'tan başka kimse bilemez. İlimde derinleşmiş olanlar ise 'Bunlara iman ettik. Hepsi Rabbimizin katındandır' derler. Şu var ki, akıl sahiplerinin dışındakiler bunlardan ibret almazlar.Ali İmran 7

Ali İmran 7'ye göre ise Kuranın bir bölümü muhkem,bir bölümü müteşabihtir.Kuran ayetlerinin hepsi muhkem ise Kuranda müteşabih ayet olamaz,Kuran ayetlerinin bir bölümü müteşabih ise Kuran ayetlerinin hepsi muhkem olamaz.Bu iki ayet birbirleriyle çelişiyor.

Senin kalbin mühürlü.Orada çelişki yok,kalbin mühürlü olduğu için orada çelişki görüyorsun.

Kısacası,Kuranda ne yazıyorsa katılmayanın,Kuranda yanlış,çelişki,eksik bulanın kalbi mühürlüdür.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...