Jump to content

Sorulara yanıt bulamıyorum..

Recommended Posts

Senin gibi soytarıya kim cevap versin ebe kardeşim?

Yazdıklarının hiçbir değeri yok (senin gibi), at çöpe.

Okuduğun okula, üniversite yazık, çık o okuldan sıra işgal etme.

Bu yazdıklarınla ilkokul çocukları bile kanmaz.

Allah yok, dötünü yırtma boş yere, varsa çıksın erkek gibi ortaya, korkuyor mu?

Bana onun memurların falan hikayeler okuma,

Memurlar sadece kurallara uyar, kuralların kuralını koyan birisi yoktur,

Olsa bile senin gibi aptal bir canlının beynine sahip kuralları koyacak kadar ahmak değildir.

Benim ona tanrı olmanın kriterleri koymam bile(ki herkesin), onun bir fantezi olduğunun göstergesidir.

Sen hala güneşin nasıl direksiz durduğunu düşünmeye devam et.

Dikkat et kafana düşmesin.(!)

görüldüğü gibi düştü "ate" nin maskesi..

yoktur verecek bir sesi...

aferin aşağıla..ben aşağıladım mı??bir yazı yazdım..yapacağın tek şey alıntı yapıp yanlışlığını MANTIKLI bir biçimde yazmak...ve işte bingo!..bunu yapamayınca aşağılaa kötüle...

gerçi bu hakaret vari tavırlarınız sizin değerinizi gösteriyor ;)

saygısızlara saygılar...edepten söz edenlere edepler sunarım..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 167
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Geçimş olsun "ate" lere..gidiyorum fakat geleceğim..bulabileceğiniz mantıklı(!) yazılarınızı bekliyorum..

geri geleceğim..

unutma hakaret saygısızlık etmeden cevap istiyorum ;)

güle gülee.

Sitelerde Paylaş
bende sizi saygıya davet ediyorum...yazılara ispatlara bağnazlık diyip bir cevap bulamamak haksızlık kabulüdür.. ;)

Önce siz saygılı olun..

Bulunduğunuz yer ciddi bir forumdur...

Kurallarına uyun..

Forumu tekrarlayan iletilerinizle kirletmeye hakkınız yoktur..

Biz saygıda kusur etmeyiz.. Ama saygını hak edenlere karşı yalnız..

Henüz saygıyı hak eden biri gibi durmuyorsunuz..

İnançlarınız değil sorun..

Evet onlar sapkın ama, onlar sizi ilgilendirir, bizi değil..

Saygısızlığınız diğerlerine hitabetme şekliniz ve forumu kötüye kullanmanız.

HACI

Sitelerde Paylaş
Önce siz saygılı olun..

Bulunduğunuz yer ciddi bir forumdur...

Kurallarına uyun..

Forumu tekrarlayan iletilerinizle kirletmeye hakkınız yoktur..

Biz saygıda kusur etmeyiz.. Ama saygını hak edenlere karşı yalnız..

Henüz saygıyı hak eden biri gibi durmuyorsunuz..

İnançlarınız değil sorun..

Evet onlar sapkın ama, onlar sizi ilgilendirir, bizi değil..

Saygısızlığınız diğerlerine hitabetme şekliniz ve forumu kötüye kullanmanız.

HACI

Forumunuzun nekadar saygıdeğer ne kadar fikirleri akıl ve mantık çerçevesinde açıklayan bir forum olduğunu duydum..Ve işte o yüzden buradayım..Diğer ateistlerden bir farkınız var diye sizinle bi karşılıklı fikir alış verişi yapmak istedim..

Bu sefer farklı şekilde tanışmalıyım dedim ate lerle...Evet gayet komik bir senaryo oldu..öyle 2dk içinde uydurunca anca bu..kusura bakmayın...

Ama ilginç olan asıl komik olan zor durumdaki sizden bir fikir isteyen isyankar16'ya verdiğiniz akıllardı...

"yerinde olsam orayı terkederdim.." "bir an önce uzaklaş"... :D :D :D...kaç olm kaç adam nurcu!! işte bu durum cidden çok komik.. :)

Tamam bir saygısızlık olabilir..kabul ediyorum..ama yani benim asıl niyetim sizleri "yenmek" sizleri "alt etmek" zor durumda kaldığınızı cevap veremeyip de "saygı değer değilsin" (sözde çok basitken!) dediğinizi görüp de "egomu tatmin etmek" filan değil...Rabbim beni bu durumda düşmekten korusun...

Fakat youtube de yayınladığınız o alçak videolara karşılık bunlar az bile...Bu yaptığım sizlere "yanlış yolda olduğunuzu kendi kendinize tasdikletme" çabası az bile..İnanın siz öyle iğrençlikler yaptıkça tüm nur camiası tüm cemaatler daha bir hızla çalışıyor..daha bir şevk ve gayretle işlerine sarılıyorlar..bir ev değil onlarca ev açmak için canla başla çalışıyor....

Evet..siz en iyisini yapın..Aşağılayın hakaret edin...bağnaz deyin..."cevaba değmiyorsun..." deyin...Verecek yanıtınız yoksa yapılacak en iyisi bu zaten..

Bence böyle yaparak kendinizi aşağılamayın..En iyisi birinizin imzasında okuduğum şu manadaki " Çok bi nane bilen gibi kendimizi saklamalıyız..." "insanlar bizi birşey sanmalı...'vaay adam neler biliyor..' desin" durumları...Bence hep böyle takılın...

Güler yüzünüz hiç değişmesin..hep gülün hep gülün...Hayata "birkez" geldiğiniz için ona çok bağlı gözükün..insanlara ucuz primler vererek kendinizi vicdanınızı tatmin edin bakalım....

Bilimle çok yakından ilgili olarak gözükün...aman haaa..siz gayet "bilimsel gözükmek" zorundasınız..Tabi işinize gelmediğinde de "şartlanmışız" diyerek nekadar şartlandığınızı ne kadar bilimi "çöpe attığınızı" gösterin...

Böyle forum köşelerinde birbirinizin ateşini hazırlayın...sonra da "bizi kavuracak mı ?" deyin.."o kavurmayacak canım sen kendi ateşini götürüyorsun...."

Buradan son sözüm gerçekten gerçeği arayan,zerre kadar insafı olan zerre kadar geleceğini düşünen arkadaşlar!!

Kafanızdaki şartlanmışlıkları silin ve yeniden bakın hayata..yeniden sorgulayın..açın bi bediüzzamanın 22.sözünü okuyun bakalım...

girin sorularlaislamiyet com a ne aklınıza geliyorsa sorun..

Dünya haytında günde bir saat namaz işinize gelmiyor diye Ahirette binler sene sıkıntı çekmek ihtimalini göze almayın..

Ya yanlışsanız..ya müslümanlar gerçekten haklıysa(ki gidişat öyle bana hala bir cevap gelmedi bana)

Ya bu iyi kalpli nurcular haklıysa??Çok birşey istenmiyor sizden.istenen sadece Lailahe İllallah Muhammedürresulullah demek..günde vakit namaz kılıp yedi büyük günahı işlememek...sizden başka birşey istenmiyor..

Yani sırf bu dünyada azıcık sıkıntı çekmeye mukabil Ahirette yüzlerce binlerce yıl sıkıntı çekmek İHTİMALİ ni kim göze alır...kim bu tehlikeye atar kendini...

Size tavsiyem silin tüm şartlanmışlıkları silin şablonları..silin ve okuyun 22. Sözü baştan sona..Bi zahmet tıklayın şu linki www.sorularlaislamiyet.com sorun soruşturun...Varsa mantıksız gelen bir yer..buyrun Tüm dünya yanlış milyonlarca müslüman yanlış şeye ibadet ediyor gelin ben de vazgeçeceğim bu yoldan...

saygılar..

Sitelerde Paylaş
neyi göstereyim? ben birşey bulmadım daha :) sen bulduysan sen göster..

Bir de önceki mesajımda belirtmeyi unutmuşum ben öyle çakmak falan gibi sözleri kullanmıyorum ve öyle bir özelliğim yok ben anlamak ya da anlamamak gibi sözleri kullanıyorum kendim için.

Ayrıca benim saksı diye bir organım yok senin varsa bilmem. BAşkalarına kızıyorsun ama en başta yaptığın takiyeye bile bakmadan bir de eleştirdiğin şeyleri kendin yapmaya devam ediyorsun.Tam bir müslümansın aslında.

sayın gercekisim..

savunduğum şey şu;

"Bir eser bir ustanın elinden çıkar"..ve bu bir kanundur..bu kanunun çürütülebilirliğini şöyle açıklıyorlar..

"o sana öyle geliyor"deniyor ve peşinden "öyle geliyorlar bilimsel kanıt olmaz" ekleniyor...

Peki o zaman bu gözle diğer kainat kanunlarını inceleyelim bakalım ne olacak?İşte bunu yazdım..Sonuç gayet mantıksız oldu..

şimdi varsa bunun hakkında buyur tartışalım...

Bir şey bize "öyle geliyor"diye bilimsel kanıtl olamaz diyorsunuz..düzen=zeka değildir diyorsunuz..İşte çocuksa yargılar bunlardır..Nasıl mı? Buyrun;

şimdi gelin yerçekimi kanununu bu gözle inceleyelim

-yerçekimi var mıdır?

-tabii ki_

-ispatlar mısın?

-tabi çok basit..bırak şu taşı ..yere düştü..tekrar yap..yine düştü demek ki yer bu taşa bir çekim kuvveti uyguluyor.

-ya..öyle diyosun ama o taş bize yere düşüyormuş "gibi geliyor"..Çocukluğumuzdan beridir biliyoruz ki taş yere düşer..aslında yere düşmüyor o..hadi diyelim ki düştü..ee yerçekimi nerde bana göstersene?

diyelim ki var onu ne çekiyor?

İşte buyrun bakalım...

-suyun kaldırma kuvveti var mıdır?

-evet var..İşte gemiler baksana..

-ama hep gemilerin yüzmesini suyun kaldırma kuvvetine bağlıyoruz..çünkü doğduğumuzdan beri hep gemiler su tarafından kaldırılır diye bildik..ya kaldırmıyorsa?...diyelim ki kaldırıyor..hani göstersene..tamam şimdi gözümüzle gördüğümüz şey bir şartlanmadır..bilim sorgular...hani kanıtın var mı suyun kaldırma kuvveti olduğuna?diyelim ki var onu kim kaldırıyor?

-(yorumsuz)....

şimdi de iki mıknatıs alın elinize..

SS kutuplarını yaklaştırınca birbirlerini itiyorlar..söylemeye gerek yok..çocukluğunuzdan beri şartlanmışsınız onların ittiğine..birileri..hani itiyor mu?o sana "öyle geliyor" sadece..orada kuvvet filan yok.."öyle geliyor"diye bilimsel olamaz..diyelim ki var hani nerde?neden gözükmüyor...diyelim ki var onu hangi kuvet itiyor...

(burada bahsedilen gözükme kavramları Allah'ın gözükmemesine salt bir delil değildir(isteyene ayrıca açıklanır)!

Sadece ne demek isteniyor onu kavramaya çalışalım)

toparlayacak olursak;

yerçekimi kanunu ..Göz ile görüyoruz..deniyoruz deniyoruz aynı sonuç...çocukluktan beri şartlanma sözkonusu değil..

mıknatıslar itiyor ..göz ile görüyoruz...deniyoruz deniyoruz aynı sonuç..çocukluktan beri şartlanma sözkonusu değil

suyun kaldırma kanunu .. göz ile görüyoruz...deniyoruz deniyoruz aynı sonuç..çocukluktan beri şartlanma sözkonusu değil

işte diğer bir kanun;

bu forumu yapan bir webmaster var..nereden biliyoruz..çünki kodların belirli bir düzene göre dizilmesi lazım..niye çünki göz ile görüyoruz ki forumun bile kodlarını yazan biri olmadan olmaz..arkadaşımız x geçen bir forum yapacaktı aldı tek tek kodları yazdı.....göz ile görüyoruz...deniyoruz deniyoruz aynı sonuç..çocukluktan beri şartlanma sözkonusu değil

Peki ya bir yapay çiçeği elinize aldığınızda onun birileri tarafından yapıldığını biliyoruz..

şimdi o yapay çiçek ile canlı bir çiçeği yan yana koyalım..Yapay çiçeğin bir yapanı var öyle ise canlısının hayli hayli olacaktır!

niye bize "öyle geliyor"...göz ile görüyoruz ki bir eser-usta kanunu var!deniyoruz deniyoruz hep aynı sonuç...

bize öyle geliyor herzaman bilimsel kanıt değildir.doğru fakat zaten kanunlar bize hep öyle gelmiştir.."Öyle geliyor"un saçmalığı ile kanun çürütülmez..Yeterince açıklayıcı oldu mu?

tarihinde isyankar16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bole yaparak biz mi kandıracan biz seçtiğimiz ve inandığımız şetyden memnunuzz bırakta biz sizn inandığınız gibi yaşamıyorsak da biz yaşadığımız gibi inanalım ben bi ateist olarak ianamıyom ha bunun içinde bilimsel bişi aramıyommm her sey yok kendiliğinden felan oldu en iisi ama beynimi bişi kurcalıyoo bunu yazacam ama siznde kurcalasın vallaa arkeloglar bir medeniyet bulduklarında eski çağlarda tapınaklarını da buluyolar yerli kabileler kendilerine peygamber gelmediği halde bir şeye tapıyorlar ona bişi kurban ediyolar birileri ateşe suya taşa puta ilk insandan bu gune herkes bişeye tapıyo birileride Allaha tapıyo yani şunu diyecem herkez arkalarında bir güç arıyor

niyeee insani bir ihtiyaç mı buuu yoksa innsan acıkınca yemek yediği gibi güç süz ve gücününün birşeylere yetmediğini görünce daha güçlü bişi arıyor yoksa yaratan varda kendisini bulması için insana bu duyguyu vermiş bilmiyorum herseyi inkar ettim hala edityorum ya varsaa sorusu işte orada bişi bulamıyorummm

müslümanlarda olecek ateistlere ya müslümanların dediği doğruysaa olumden sonraa da hayat varsaa ben ok yoluna gittim o zaman ya ateist olarak düşündüklerim doğruysa müslümanda bende toprak olacam aynıyızz ondan sonra içimde susturamadığım bişi var sonsuzlukk bunu istiyorumm tolstoyun romanında okumustumm

karanlık bir gece uçsusz bucaksız bir deni,z fırtına ve sadece benim uzerinde durabileceğim bir kayalık üzerinde yasamayı ölüp yok olmaya tercih ediyor bunu okuyunca kendime sordum bende istiyorum çünkü yok olacvağımı düşündükçe çıldırıyorummm

Sitelerde Paylaş
-abi bak şimdi diyelim ki bir adam geldi şu meydana(kafedeydik camdan dışarı bakarak)ve tüm insanları bir emir ile topladı götürdü zorla işlerde çalıştırdı..sen ce o adam kimdir?

bir muslumandir...

-şimdi etrafına bir bak..bizi bilmeyen varlıklar bize çok iyi bakıyorlar..yani düşün tavuk bizi bilmez ama bize yumurta verir..arı bizi bilmez bize gayet faydalı bal yapar..bizi nereden bilir olm onlar?mesela bak güneş tam bizim yaşayabileceğimiz şekilde direksiz duruyor..dünya 23' derece eğik olmasa yaşam olmaz..dünya bizim yaşayacağımızı nereden biliyor?

tavuk bize yumurta vermez... biz yumurtasini aliriz... o sadece ureme gudusuyle iliskiye girer ve yumurtlar... onun amaci sahanda yumurta degil dogacak civcivdir... ari da aynen oyle o bal diyerek yedigimiz sey aslinda kolonilerdeki yumurtalari beslemek ve korumak icin yapilan bir salgidir... gunesin bir direkle dunyaya baglandigini dusunmekde anca bir muslumanin isidir... dunya bizim icin egik durmuyor... dunya oyle egik durdugu icin biz yasiyoruz...

-ya gözlüğün yapanı olurda gözün olmaz mı?gözlük milyar yıl geçsede evrimleşmez ee peki gözümüz-ki kusursuz bir tasarım-nasıl doğal seçilime uğradı?yani mantık aynı=eldivenin yapanı olur da elin olmaz mı?ipleri bi yere koysak sonra bi baksak ki çorap olmuş?inanır mısın kendi kendine oldu diye?

gozlugun yapani olur ama istedigin zaman gider o yapani bulup gorebilirsin... ama gozun yapanini gidip goremezsin.. boylece gozlugu yapana inanip gozu yapanin olmadigina inanabilirsin... ayni sey eldiven icinde gecerlidir... benim babannem eldiven yapar ama babannemi operim koklarim duyarim... ama allahi degil... aynis ekilde tekrardan eldiveni aaa bir bakmissin corap olmus diye dusunebilen ancak bir musluman olabilir,.. cunku hicbirsey bir anda olmaz... demirin oksitlenmesi gibi birsey,... tabiki eldiven corap olmaz ama zamanla curuyerek oksitlenme vb. duruma gecis yapar...

muhabbetimizi tam hatırlayamıyorum ama aynen bunun gibi bir konuşma geçti aramızda..yardımlarınızı bekliyorum..lütfen...

teker teker yanıtlarını yazar mısınız..düzeltir misiniz yanlış kısımları?

saygılar..

[/b]

yardimim icin tesekkurler

Sitelerde Paylaş

-"Bizi bilmeyen varlıklar nasıl olurda tam bize göre bize faydalı olacak işler yaparlar..Bir arının balı..arı bizi ne tanır?gayet hoş bir soru.."

Yanıt-Arılar balı biz yararlanalım diye değil, kendileri için üretirler. İnsanlar o bala el koyar. Tavuk üremek için yumurtlar, insalar ise beslenebilmek için yumurtayı gaspeder!

-" Evrenimiz niye 23'22dk eğik niye 24-22 değil..Bizim yaşamamız için mi?"

Yanıt-Dünyanın eksen eğikliği uzun zaman aralıklarında değiştiğihalde yaşam devam etmiştir.

"Yani bulutlar su ihtiyacmızı nereden biliyor da tarlalara yağmur yağıyor..."

Yanıt-Dünya üzerinde değil insan canlı bile yokken yağmur yağıyordu. Bulutlarda bilinç olduğunu sana kim söyledi?

"Neden elmanın kokusu tadı neden tüm meyveler tam bize göre düzenlenmiş...diyor..."

Yanıt- Bir arkadaşımın çocuğuna hayatında hiç görmediği muzu verdim; ağzına almasıyla dışarı tükürmesi bir oldu. Nedenini sordum, iğrendiğini ima etti. Leş bieze göre iğrençtir,ama bir sinek larvası için en lezzetli yiyecektir; bir akbaba için de..."

"Yani bu evren de bir yaratıcı tarafından bizim yaşayacağımız şekilde tasarlandı..Hatta bizim vücudumuz bile öyle tasarlanmış.."

Yanıt- Bu arkadaşına bu konuda vahiy mi gelmiş? Kutuplar insanların yaratıldıkları (!) gibi çıplak yaşayabileceği yerler midir? (Yanlış anlama Afrikalılar bize göre çıplak yaşıyorlar)

"Herşeyin bir sebebi mi var demiş?..vardır herhalde nebileyim..."

Yanıt- Herşeyin sebebi olduğu düşüncesi yanlış. Daha doğrusu doğa (evren) için sebep diye birşey sözkonusu değil."Sebep" kavramı olayları açıklamamıza yardımcı olan insan düşüncesi ürünü olan bir kavramdır; tıpkı "iyilik kötülük" kavramları gibi. Evrende hiçbir olay bir varlığa iyilik ya da kötülük olsun diye gerçekleşmez. Bu kavramları olaylara biz yakıştırırız.

Sitelerde Paylaş

Deli Sait'in aval sayıklayıcısı, senin aklın o kadarını alıyor diye, buraya yazdıklarının hepsinin bilimsel bir şeylere yanıt olduğunu zannediyorsun ama cahil şeyhin gibi sen de cahilsin, herifin 100 yıl önce yazdığı deli saçmalarına bakıp, burada bilimin karşısına geçmeye ve üste çıkmaya çalışıyorsun.

Be alık herif, eğer senin Deli şeyhin Allahın sevgili kulu, peygamberlik ihsan edip Nur dinini gönderdiği bir insanüstü yaratık olsaydı, Allahın bunu yaratmaya da gücü yetiyor olsaydı, bu bilimin gereksiz, saçma ve boş bir iş olduğunun en büyük kanıtı olurdu.

Sana göre de böyle olduğuna göre, bilim yaptığını zannederek burada laf yetiştirmeye çalışman saçmalık değil mi? Bilime ne gerek var?

Sitelerde Paylaş

Sevgili isyankar,

Bir Alman ATOM alimi diyorki,vardan yok olmaz,YOKTANDA VAR OLMAZ.

Erzurumlu Ibrahim Hakki söyle diyor.

Bir canli öldümü,nelerden yaratilmissa,o birlesimler ayrilir tekrar geldikleri yerlere dönerler.

Yani hicbirsey varken yok nolmaz,geldikleri yere dönerler.

Simdi yoktan var olusa bakalim.

Yok yoktur.

Olmayan birseydende,birseyin olmasi veya oldurulmasi mümkün deyildir.

simdi bu iki kurali bir kenara iterde ,

O kendiliginden olustu dersek,atmis oluruz,senin dediyin gibi,elinde bir ustasi vardir.

Emmeeeeeeeeee,adama sorarlar,o eli yapani kim yapti diye adama sorarlar.

O hep vardi diyemezsin,dersen iskembeden atmis olursun.

Bu durumda ateistlerle aranizda bir fark yoktur.

O hep vardi demek,

O kendi kendini yaratti demektir,yani Allah kendini yaratmis oluyor.

Eeeeeee,Ateistler ne diyor Evren kendiliginden olustu.

Aranizda bir fark varmi?

Yok tabi

Kendi kendini yaratti

Kendi kendine olustu.

Ikiside ayni kapiya cikiyor.

Peki burda söylenecek,iddia edilecek gercek ne olabilir?

Bizim bilgilerimiz ve belgelerimiz le ancak buraya kadar gelebiliyoruz,Bura bizim icin suanda asilmasi mümkün olmayan bir duvardir.Duvarin ötesindede nelerin oldugunu bugünkü USUMUZLA bilemiyoruz.

Cok cok cok büyük ihtimalle , gelecektede bu duvarin öteki yüzünde olanlari bilebilecegimizi sanmiyorum.

Yani,olusumun nasil oldugu veya olusturuldugu bilinmemektedir.

Hadi, dindarlar bunu demekle dinden cikariz deye korkmaktadirlar,

Be ateistler, siz niye yan yollara saparsiniz,yoksa sizdemi korkarsiniz birilerinden:-))))))))

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

(Şehir dışından yeni dönebildim.fakat hafta sonuna kadar yine yokum)

bir muslumandir...

Bende bir müslümanım ama meydandaki insanlara bir iş yaptırmak istediğim zaman yaptıramıyorum...NİYE???

tavuk bize yumurta vermez... biz yumurtasini aliriz... o sadece ureme gudusuyle iliskiye girer ve yumurtlar... onun amaci sahanda yumurta degil dogacak civcivdir... ari da aynen oyle o bal diyerek yedigimiz sey aslinda kolonilerdeki yumurtalari beslemek ve korumak icin yapilan bir salgidir... gunesin bir direkle dunyaya baglandigini dusunmekde anca bir muslumanin isidir... dunya bizim icin egik durmuyor... dunya oyle egik durdugu icin biz yasiyoruz...

"dunya oyle egik durdugu icin biz yasiyoruz" bu 1. önermeyi yanlışlamadığı gibi herşeyde bir hikmet bir ilim bir düzen olduğunu bize göstermektedir..Niye 27' 23 ?? 360*60 tane kombinasyon varken ne için en uygunu ?? var mı bir cevabın??

Ne için hidrojen ve oksijen H2O şeklinde niye H2O2 değil?? bunun dahi bir sebebi bulunsa(ki işte bu bu anda aklın susmaması içindir..yani bilimin olması için..diğer yandan senin gibi inatçı kesimin bizim ile bir farkı olması için..yani sen buradaki bu sebebi bir sebep koyucu tarafından olduğunu kabul etmemen için...) peki ne için tüm sebepler bir faydaya bakıyor?Niçin havadaki gazlar tam canlığıa uygun şekilde birleşmiş??peki niye bir ineğin sütünden kocaman bir fakülte çıkabiliyor??niye bir "bal" birüsürü hastalığa şifa olmakta..Niye hep bu sebepler bir "fayda içeriyor"....??İşte kaçırdığınız nokta bu....

Ayrıca güneşin dünyaya bir direk ile bağlı olduğuna inanıldığına inanan ancak bir ateist olabilir...Güneş ve onun gibi binlerce gök cisminin uzaydaki "esir" maddesinde yüzmesini bu büyük bir kudret gerektirecek olan işi basit bir sebep ile olabileceğini....Yani öz olarak "sebeplerde takılı kalmaktasınız"...sebeplerin Einstein kadar aklı bulunmalı ki bir sineğin gözüne "sebep" olabilsin....

gozlugun yapani olur ama istedigin zaman gider o yapani bulup gorebilirsin... ama gozun yapanini gidip goremezsin.. boylece gozlugu yapana inanip gozu yapanin olmadigina inanabilirsin... ayni sey eldiven icinde gecerlidir... benim babannem eldiven yapar ama babannemi operim koklarim duyarim... ama allahi degil... yapar...

olmadığına inanman için "yok"u ispatlaman lazım..bu ise mümkün değildir..

Ateizm Tanrı'nın "varolmadığına inanmak" demek değildir. Tanrı'nın "varolduğuna inanmamak" demektir. Bu noktaya dikkat ediniz, çünkü bu önemli bir fark. Ateizm bir "inanç" değildir. Fazladan bir açıklama, yada bir öneri sunmaz ateizm. Ateizm yalnızca, belli bir inancın yokluğu demektir.

"GÖRMEDEN İNANMAM" GİBİ ÇOCUKÇA BİR ARGÜMANI SİZ BİLE KABUL ETMİYORSUNUZ

arkadaşım sana cevanı kendi adminin versin...

Bir şeyi sizin zihniniz göremiyorsa, bu onun olamayacağı anlamına gelmez. İnsan zihni örneklere göre işler ve örneğini görmediği bir şeyi kavramakta güçlük çeker. Teist de, zekadan çıkmamış bir düzeni günlük hayatımızda pek görmediğimiz için, bunun aksinin olamayacağını düşünür.

----------------------------------------------------------

ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTA;

Şimdi birşey bize "öyle geliyor" diye bilimsel kanıt olamaz diyorsun..Eğer bu tip bir akıl yürütme ile yaklaşırsak "yer çekimi sıvıların kaldırma kuvveti" gibi bir çok kanun sadece tersini bugüne kadar göremedik diye kabul olunmuştur..

"öyle geliyor" bilimsel kanıt değildir doğru fakat kanunlar "öyle geliyor" diye çürütülemez...bir örnekle açıklayalım ve sen de buyur örneğin yanılşlığını tartış..

"sıvılar üzerlerine bırakılan cisimlerin yerlerini değiştirdikleri sıvılar kadar o cisme bir "kuvvet uygular" yani bir kuvvet mevcuttur.." Nereden biliyoruz?İşte sandal işte yat işte gemi işte işte...(say say bitmez)..Bunlar bize sıvıların bir kaldırma kuvveti içerdiğini bizim akıl gözümüze göstermektedir..

Şimdi bu konuya ateist zeka ile yaklaşalım

"Bize düzen zeka gerektirirmiş gibi geliyor olsa da(BİZE CİSİMLER YÜZÜYOR GİBİ GELSEDE), bu pekala günlük düşünce alışkanlıklarımızdan ve şartlanmalarımızdan kaynaklanıyor olabilir. Şartlanmalarımızın bizi yanılttığı durum bilimde az değildir ve bir şeyin bize "öyleymiş gibi" geliyor olması hiçbir zaman bir bilimsel kanıt değildir."

(BU TERS MANTIKTAN BİR SÜRÜ KANUNUN OLMAYABİLECEĞİNİ SÖYLEMEK MEVCUTTUR)

Şimdi sizin herşeyden önce "her sanatlı eser ustasının varlığını gerektirir..Her sanatlı eserdeki ince düzen bu ince düzeni yapmaya malik bir zat tarafından yapılmalıdır" önermelerini çürütmeniz ve daha sonrada önce "belirli bir düzen belirli bir sebep belirli bir hedef içeren gözlüğün yapanı olmayabilir" ve sonrasında da"bu ince düzeni içeren bu "altın oran ile vucuda takılmış" bu içerisinden bir tıp dalı kadar bilgiyi bünyesinde bulunduran..ve hiç bir insandaki diğerinki ile aynı olmayan bu GÖZ bir ilim bir kudret bir gören zat tarafından yapılmamıştır diye bilirsin!!!" Eğer bu hakikatı çürütecek bir delilin varsa konuş yoksa kainattaki bu zahiri sebeplerin arkasındaki işleyen kudret elini "şartlanmışız" gibi bir hezeyan ile örtmeye çalışma...

aynis ekilde tekrardan eldiveni aaa bir bakmissin corap olmus diye dusunebilen ancak bir musluman olabilir,.. cunku hicbirsey bir anda olmaz... demirin oksitlenmesi gibi birsey,... tabiki eldiven corap olmaz ama zamanla curuyerek oksitlenme vb. duruma gecis

Öyle ya içerisinden bir kitap çıkabilecek derecede intizamlı,düzenli,hikmetli şu mevcudatı şu canlı hayvanları "evrimleşti"

diye iddia etmek ancak kuru bir "inat" eseridir..nitekim ebucehilde böyle yapmıştı..

yardimim icin tesekkurler

Ben teşekkür ederim...

tarihinde isyankar16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>>> -şimdi etrafına bir bak..bizi bilmeyen varlıklar bize çok iyi bakıyorlar..

Uydrumanın önde gideni.. Bizim sivrisinek ve bitleri nasıl beslediğimizi de bir sorsana ona..

>>> yani düşün tavuk bizi bilmez ama bize yumurta verir..

Hiç bir tavuğun, ahada bu yumurtam, alın yiyin diye getirip önümüze koyduğu görülmüş değildir. Yumurta, onun üremek için yaptığı bir faaliyettir. Biz, insan olarka onun üreme faaliyetini bloke eder, yumurtasını gaspederek güzelce yeriz.

>>> arı bizi bilmez bize gayet faydalı bal yapar..

Arının balı da aynı şekildedir...

>>> bizi nereden bilir olm onlar?

Zaten bilmiyor, ellerinden gelse bizi çiğ çiğde yerler.. Kaldı ki yiyorlarda zaten. Bunları zırvalayan said nursinin mikroskobu olmadığı için bilmez bu işleri. Şu anda vücuduna milyonlarca böcek ve katrilyonlarca mikrop seni yiyip bitirmekle meşgul..

>>> mesela bak güneş tam bizim yaşayabileceğimiz şekilde direksiz duruyor..

Bunu söyleyene gülünür işte. Direksiz durmak ha, komikmiş..

>>> dünya 23' derece eğik olmasa yaşam olmaz..dünya bizim yaşayacağımızı nereden biliyor?

Dünya 23 derece eğik olmasa çok daha hoş olurdu aslında.. Her neyse, dünya bizim yaşamamız gerektiğini bilmez. İşte o nedenle de, dünyanın ancak %10'u bizim yaşamamıza uygundur.

Sitelerde Paylaş

isyankar mesela şöyle bir örnek verelim:

Bir sınavın var ve sen çok gayretli şekilde hazırlanıyorsun,o kadar çok çalışıyorsun ki "başaracağıma İNANIYORUM "diyorsun..ama sınav bitene kadar bunun neticesini bilmen mümkün değil..tabi bu arada bir sınavın varlığını biliyorsun çünkü sen başvurdun ve sınav katılım belgesi de elinde.

Sınava girmek için sınav yerine gidiyorsun ve bir de ne göresin sınav iptal edilmiş...çünkü sınavı düzenleyen komisyondan 10 kişinin tümünün aslında sınav komisyonunda yer alması kanunen mümkün değil,çünkü o komisyonda görev alacak kişilerinen az y.Lisasns yapmış olması gerekiyor.Bir de Milli eğitim bakanına da söylenmesi gerektiği halde sınavdan haberi yokmuş.komisyon kendi kafasından sınav düzenlemiş Bu nedenle de sınav iptal edilmiş..

Ama ne de çok hazırlanmıştın,nede inanmıştın,bütün hayallerin yerle bir oldu..bütün emeklerin de boşa çıktı..

bu sınav da cennete gidiş sınavıydı ve buna hazırlanırken sen birsürü de namaz kılmıştın,bu namazı kılarken dersanedeki hocanın sana öğrettiği gibi birilerinin karılarıyla yatarken sıra gözetip gözetmemesini gerektiğini belirten,ebuleblebi diye birine lanet yağdıran hocanın hala kızıyla evlenmesine müsaade edilen ayetleri de ne kadar güzel bir ahenkle okumuştun.

Günlerce aç kalmayı göze almıştın,sadece akşamları yemek yiyiyordun,buna değerdi de,ne de olsa sınavı kazanınca birsürü huri de senin olacaktı... ama olmadı işte...hem soru komisyonu sahte çıktı hem de bakanın bu sınavdan haberi yokmuş,iptal edildi..ve artık bu yaptığın çalışmalarda boşa çıktı...

sen de o kadar inanmıştın.Tüh ne olacak şimdi? Hakbuki İNANMAK yerine böyle olduğunu BİLSEYDİN hiç uğraşmazdın heralde.Ama bütün belirtiler bu sınavın yasal olduğunu gösteriyordu sınav evrakı falan da vardı ama sen nereden bilecektin ki ....ama dur aslında yanlış giden birşeyler vardı mesela neden o acayip sözleri okuduğunu düşünseydin belki birşeyler anlardın değil mi?

Sitelerde Paylaş

İsyankar16

Sen adam olmayacağa benziyorsun..

Davranışların ders almadığını gösteriyor..

En ufak bir yamukluğunda buradan şutlanacaksın..

Kimseye hakaret etmeye hakkın yok senin..

Forumda huzuru bozmaya ve ortamı zehirlemeye de hakkın yok..

Kurallarımıza uyarsın veya uymaz şutlanırsın.

HACI

Sitelerde Paylaş
İsyankar16

Sen adam olmayacağa benziyorsun..

Davranışların ders almadığını gösteriyor..

En ufak bir yamukluğunda buradan şutlanacaksın..

Kimseye hakaret etmeye hakkın yok senin..

Forumda huzuru bozmaya ve ortamı zehirlemeye de hakkın yok..

Kurallarımıza uyarsın veya uymaz şutlanırsın.

HACI

SAYIN HACI;

öncelikle sizin dinsiz fikirlerinizi kabul etmemek onları yargılamak -nasıl siz yargılıyorsanız- adam olmamaksa diyecek bir sözüm yok...

Şurada şu seviyeli forumda güzel güzel fikir alışverişinde bulunuyoruz..dikkat edersen hiç hakaret etmedim..

ama siz sürekli"deli sait" "sayıklama" "yazdıklarını okumadım" gibi çok çocuksa ifadelerle hep aşağılıyorsunuz..her nekadar yakıştıramasamda hak veriyorum...

çünki şirk yolu cidden zor..Bir Allah'ı kabul etmeyince cidden işin içinden çıkmak neredeyse imkansız..

Sitelerde Paylaş
Üniv 2.sınıfta okuyorum ve hemen belirteyim ki ben de lise3 den beri kendimi değiştirdim..artık safsatalarla,uydurma kitaplarla değil akıl mantıkla hareket etmek isteyen biriyim..yıllardır nelere inanmışım..ve hala inanıyorlar..

Her neyse..geçenlerde bizim sınıftan (yeni tanıştığım) bi arkadaşımla kafede muhabbet ediyorduk...aramızdaki konuşmayı sizden yardım almak için yazıyorum..Çünkü cidden çok farklı şeylerden bahsetti..muhabbet şöyle oldu..

--muhabbet baştan başka şeylerde başladı..kendisine hep yaratıcı gözlüğü ile bakıyorsun dedim...o da ben şöyle bakıyorum diyerek başladı---

-abi bak şimdi diyelim ki bir adam geldi şu meydana(kafedeydik camdan dışarı bakarak)ve tüm insanları bir emir ile topladı götürdü zorla işlerde çalıştırdı..sen ce o adam kimdir?

-ya abi öyle diyosun ama peygamberde okuma yazma bilmeden herkesi topladı etrafında..

-sen soruma cevap verir misinPeygamberi sormadım ben sana?şıkları sayıyorum..

-tabi baba buyur

-şimdi o kişi etrafındakileri toplayıp-zorla-bi yerlere götürdü..onlar aslında istemiyorlardı ve iyi biliyorlardı ama gıklarını çıkaramadılar..şimdi bu adam kim olabilir?a)işçi b)polis c)çöpçü d)öğretmen.

-baba valla olsa olsa askerdir(dedim)...yani diğerlerinin ikna kabiliyeti güçlü olsa tamam ama zorla diyorsan o kesin askerdir..

-niye

-niye olacak arkasında kocaman TSK var da ondan..

-yani diyorsun ki kendi gücü ile değil..ordu gücü ile hareket ediyor..

-evet abi aynen öyle..

-şimdi etrafına bir bak..bizi bilmeyen varlıklar bize çok iyi bakıyorlar..yani düşün tavuk bizi bilmez ama bize yumurta verir..arı bizi bilmez bize gayet faydalı bal yapar..bizi nereden bilir olm onlar?mesela bak güneş tam bizim yaşayabileceğimiz şekilde direksiz duruyor..dünya 23' derece eğik olmasa yaşam olmaz..dünya bizim yaşayacağımızı nereden biliyor?

-abi dur dur...lütfen dur...evrimsel açıdan yanıtları var bunların...

-ama abi evrim dediğin şey tesadüfü öngörür..doğal seçilimi öngörür

-evet..

-ya gözlüğün yapanı olurda gözün olmaz mı?gözlük milyar yıl geçsede evrimleşmez ee peki gözümüz-ki kusursuz bir tasarım-nasıl doğal seçilime uğradı?yani mantık aynı=eldivenin yapanı olur da elin olmaz mı?ipleri bi yere koysak sonra bi baksak ki çorap olmuş?inanır mısın kendi kendine oldu diye?

-yoo

-ee çorap kendi kendine olmazsa ayak nasıl yapansız olur?ki o canlı hücrelerden örülmüş...ipten çorap bir yapansız olmazsa hücrelerden örülü ayağımız nasıl yapan biri olmadan olur..

-----kız arkadaşım geldi konuyu kapatmak zorunda kaldık----

muhabbetimizi tam hatırlayamıyorum ama aynen bunun gibi bir konuşma geçti aramızda..yardımlarınızı bekliyorum..lütfen...

teker teker yanıtlarını yazar mısınız..düzeltir misiniz yanlış kısımları?

saygılar..

Hemen gidip, Richard Dawkins'in "Kör Saatçi" kitabını; aynı zamanda "Tanrı Yanılgısı" kitabını alıyorsun ve okuyorsun..

Sonra bundan bahsedenlerin ağızlarına gerekli lafları tıkıyorsun:)

Çünkü bu kitaplarda, evrenin ve canlının oluşumu ile ilgili genel bilgilere sahip oluyorsun.. İnsan ve dünyanın bu düzeni bir anda ortaya çıkmıştır diyen heriflere, hangi saçmalığa inandıklarını kanıtlıyorsun..

He.. imzanı okudumda.. aklın sıra akıllılık yapmışsın bu topiği açarak.. Bende saf saf sana Fethullah Gülen'den başka bir yazar öneriyorum:)

O zaman açıkla: Herşeyi bu kadar karmaşık yapan akıllı tasarımcı nasıl oluşmuştur? Gücünü nereden alır? Yapı taşlarını nereden alır? Kendisi nedir? Açıkla..

Teist sensin.. Ortaya bir şey atan sensin.. Bunu da kanıtlamakla mükellefsin.. Görünen o ki allah; sadece başlangıçtaki hidrojenin ve evren oluşmadan önceki enerjinin yerini tutuyor.. Patlama sonrası, oluşuan 14.5 milyar yıllık süreçte evren kendiliğinden oluşuyor. Evrende canlılığın yaşamadığı o kadar çok alan var ki; sadece dünyadaki canlılığı gösterip, evrenin varoluşuna kanıt olarak varsaymak tam bir akılsızlık örneği. Ama konumuz bu değil.. Açıkla ve kanıtla.. Eldiven madem ki kendi kendine olmuyor. Ulan bu eli yaratan allah nasıl kendi kendine oluyor:)

Yoksa o bir hazineydi ve bilinmekmi istedi..

Bu örnekleri çoğaltabiliriz:

Ben bir osuruktum kokmak istedim..

Biraydım içilmek istedim..

Ulan o birayı kim yaptı, osuruğu kim saldı.. Açıkla hadi!!! Haydi! Açıkla dedim sana!

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hemen gidip, Richard Dawkins'in "Kör Saatçi" kitabını; aynı zamanda "Tanrı Yanılgısı" kitabını alıyorsun ve okuyorsun..

Sonra bundan bahsedenlerin ağızlarına gerekli lafları tıkıyorsun:)

Çünkü bu kitaplarda, evrenin ve canlının oluşumu ile ilgili genel bilgilere sahip oluyorsun.. İnsan ve dünyanın bu düzeni bir anda ortaya çıkmıştır diyen heriflere, hangi saçmalığa inandıklarını kanıtlıyorsun..

Richard Dawkins bana bir belirli ölçüler ile yapılmış bir eserin bir bilgi gerektiren antika bir eserin sanatkarından başkasının yapalieceğini ispatlayabilecek mi??

Sitelerde Paylaş
Richard Dawkins bana bir belirli ölçüler ile yapılmış bir eserin bir bilgi gerektiren antika bir eserin sanatkarından başkasının yapalieceğini ispatlayabilecek mi??

Üstteki yazımı editlemiştim ancak gördüm ki cevap vermişsin.. Buraya tekrar yapıştırıyorum:

He.. imzanı okudumda.. aklın sıra akıllılık yapmışsın bu topiği açarak.. Bende saf saf sana Fethullah Gülen'den başka bir yazar öneriyorum:)

O zaman açıkla: Herşeyi bu kadar karmaşık yapan akıllı tasarımcı nasıl oluşmuştur? Gücünü nereden alır? Yapı taşlarını nereden alır? Kendisi nedir? Açıkla..

Teist sensin.. Ortaya bir şey atan sensin.. Bunu da kanıtlamakla mükellefsin.. Görünen o ki allah; sadece başlangıçtaki hidrojenin ve evren oluşmadan önceki enerjinin yerini tutuyor.. Patlama sonrası, oluşuan 14.5 milyar yıllık süreçte evren kendiliğinden oluşuyor. Evrende canlılığın yaşamadığı o kadar çok alan var ki; sadece dünyadaki canlılığı gösterip, evrenin varoluşuna kanıt olarak varsaymak tam bir akılsızlık örneği. Ama konumuz bu değil.. Açıkla ve kanıtla.. Eldiven madem ki kendi kendine olmuyor. Ulan bu eli yaratan allah nasıl kendi kendine oluyor:)

Yoksa o bir hazineydi ve bilinmekmi istedi..

Bu örnekleri çoğaltabiliriz:

Ben bir osuruktum kokmak istedim..

Biraydım içilmek istedim..

Ulan o birayı kim yaptı, osuruğu kim saldı.. Açıkla hadi!!! Haydi! Açıkla dedim sana!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...