Jump to content

Sorulara yanıt bulamıyorum..

Recommended Posts

niye tekrar tekrar yazalim ayni seyleri. burasi islam forumu degil, "cevap veriyor goruntusu verme" gibi komik amaclar birakalim onların olsun.

tam da senin istegine gore hazırlanmis o sayfa, burda oyalanana kadar gider degerlendirirdin.yetmesse mevcut ateist forumda yazılanlara yada arsive bakardin, hala yetersizse baslık acardin. biz de en insancıl tavrimizla cevaplari verirdik. lutfen

yani diyorsun ki cevap veremiyorum bilgim yetmiyor?

yani "elin yapanı olurda eldivenin olmaz mıGözlüğün yapanı olur da göz'ün olmaz mı?"sorusuna mantıksal bir cevap veremem..Ben bu işten de anlamam dolayısı ile sen git o sayfalar dolusu demogoji ile kafanı bulandır ve karşına bir nnurcu çıkarsa oradan ayrıl vakit kaybetme..

bana sadece bir seferlik "cevap veriypr görüntüsü verme" yapar mısın?

Ama islamiyet iki cümlede bitiriyor olayı sizin gibi git biiirsürü şeylerle kafanı bulandır gel demiyor?

Lütfen rica ederim çok çok istiyorum bir "yanıt"...lütfen

saygılar

Sitelerde Paylaş
  • İleti 167
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

-şimdi o kişi etrafındakileri toplayıp-zorla-bi yerlere götürdü..onlar aslında istemiyorlardı ve iyi biliyorlardı ama gıklarını çıkaramadılar..şimdi bu adam kim olabilir?a)işçi b)polis c)çöpçü d)öğretmen.

baba olsa olsa faşist bi Tanrı olabilir derim sen (: e) Faşist Tanrı

Sitelerde Paylaş
-şimdi o kişi etrafındakileri toplayıp-zorla-bi yerlere götürdü..onlar aslında istemiyorlardı ve iyi biliyorlardı ama gıklarını çıkaramadılar..şimdi bu adam kim olabilir?a)işçi b)polis c)çöpçü d)öğretmen.

baba olsa olsa faşist bi Tanrı olabilir derim sen (: e) Faşist Tanrı

sen ciddiye niye almıyorsun soruyu?

yoksa korkuyor musun?mantığın ile hareket etmeye?

Vay anasını koca forumda bi adam çıkmadı hakaret etmeden cevap verebilecek..Defalarca defalarca diyip duruyorsunuz iki tane mantıklı cümleniz yok..

İşte "ate"lerin gerçek yüzü :rolleyes:

Nereye kadar nereye?

Sitelerde Paylaş

sana en kısa bir cevap vereyim.

Öncelikle belirteyim ben ateist değilim deistim.

Ama çok basit bir mantık...

Bilmek ve inanmak....

Bilmek kesindir ama inanmak bazı verilere dayanarak sanmaktır,varsaymaktır.

Bilmek deneylerle ıspatlanmıştır ama inanmak öyle değil.

Mesela parmaklarını görürsün,onları kullanırsın ve var olduğunu deneyerek ve görerek kendine ıspatlarsın ama tavuk yumurta yapıyor o zaman bunu bir yapan var demek havada kalır,sadece sanarsın ama emin olamazsın...varlık ve yokluk konusu insanlık tarihinin belkide en eski ve çözümü bulunamayan sorusudur,bu sorunun cevabını bugüne dek ne ateist ne tesit ne de deist ya da başka bir grup verememiştir.Herkes farlı görüş sunmuştur ama yeterli kanıt nerde?

Ben bir ateistin de yaratılışın nasıl olduğunu bilmek zorunda olduğunu sanmıyorum,onların da böyle bir iddası yok sadece dinlerin ya da insanların bazılarının inançlarını reddediyorlar,kanıta ihtiyaç duyuyorlar,benim gibiler de inanmayı tercih ediyor bir Tanrı vardır diyorlar. Ama kanıtla deseniz kanıtlayamam şayet öyle birşey istiyorsanız Tanrıyı ıspatlamak bana düşmez heralde,benim de ıspatlamak gibi bir derdim yok zaten.

Sitelerde Paylaş
Üniv 2.sınıfta okuyorum ve hemen belirteyim ki ben de lise3 den beri kendimi değiştirdim..artık safsatalarla,uydurma kitaplarla değil akıl mantıkla hareket etmek isteyen biriyim..yıllardır nelere inanmışım..ve hala inanıyorlar..

Her neyse..geçenlerde bizim sınıftan (yeni tanıştığım) bi arkadaşımla kafede muhabbet ediyorduk...aramızdaki konuşmayı sizden yardım almak için yazıyorum..Çünkü cidden çok farklı şeylerden bahsetti..muhabbet şöyle oldu..

--muhabbet baştan başka şeylerde başladı..kendisine hep yaratıcı gözlüğü ile bakıyorsun dedim...o da ben şöyle bakıyorum diyerek başladı---

-abi bak şimdi diyelim ki bir adam geldi şu meydana(kafedeydik camdan dışarı bakarak)ve tüm insanları bir emir ile topladı götürdü zorla işlerde çalıştırdı..sen ce o adam kimdir?

-ya abi öyle diyosun ama peygamberde okuma yazma bilmeden herkesi topladı etrafında..

-sen soruma cevap verir misinPeygamberi sormadım ben sana?şıkları sayıyorum..

-tabi baba buyur

-baba valla olsa olsa askerdir(dedim)...yani diğerlerinin ikna kabiliyeti güçlü olsa tamam ama zorla diyorsan o kesin askerdir..

-niye

-niye olacak arkasında kocaman TSK var da ondan..

-yani diyorsun ki kendi gücü ile değil..ordu gücü ile hareket ediyor..

-evet abi aynen öyle..

-şimdi etrafına bir bak..bizi bilmeyen varlıklar bize çok iyi bakıyorlar..yani düşün tavuk bizi bilmez ama bize yumurta verir..arı bizi bilmez bize gayet faydalı bal yapar..bizi nereden bilir olm onlar?mesela bak güneş tam bizim yaşayabileceğimiz şekilde direksiz duruyor..dünya 23' derece eğik olmasa yaşam olmaz..dünya bizim yaşayacağımızı nereden biliyor?

-abi dur dur...lütfen dur...evrimsel açıdan yanıtları var bunların...

-ama abi evrim dediğin şey tesadüfü öngörür..doğal seçilimi öngörür

-evet..

-ya gözlüğün yapanı olurda gözün olmaz mı?gözlük milyar yıl geçsede evrimleşmez ee peki gözümüz-ki kusursuz bir tasarım-nasıl doğal seçilime uğradı?yani mantık aynı=eldivenin yapanı olur da elin olmaz mı?ipleri bi yere koysak sonra bi baksak ki çorap olmuş?inanır mısın kendi kendine oldu diye?

-yoo

-ee çorap kendi kendine olmazsa ayak nasıl yapansız olur?ki o canlı hücrelerden örülmüş...ipten çorap bir yapansız olmazsa hücrelerden örülü ayağımız nasıl yapan biri olmadan olur..

-----kız arkadaşım geldi konuyu kapatmak zorunda kaldık----

muhabbetimizi tam hatırlayamıyorum ama aynen bunun gibi bir konuşma geçti aramızda..yardımlarınızı bekliyorum..lütfen...

teker teker yanıtlarını yazar mısınız..düzeltir misiniz yanlış kısımları?

saygılar..

Bunlar basit, hatta çocukça çıkarsamalar.

Onların cevabını birçok kereler verdik.

Muhammed bir çete kurmuş, İslam'ı zorla Arap'lara empoze etmiştir.

Muhammed bir asker, bir komutan ve bir generaldir.

Tabii ona baş harami de diyebilirsiniz...

Gücünü etrafında oluşturduğu ordudan almıştır.

Bu güçlü, zorba, acımasız, hırslı ve ihtiraslı insanın yayacağı din de öyle olacaktır.

Nitekim İslam bağnaz olmasının yanı sıra vahşi bir dindir.

Terör estirir..

Bu kadar yorum size çok bile..

HACI

Sitelerde Paylaş
sana en kısa bir cevap vereyim.

Öncelikle belirteyim ben ateist değilim deistim.

Ama çok basit bir mantık...

Bilmek ve inanmak....

Bilmek kesindir ama inanmak bazı verilere dayanarak sanmaktır,varsaymaktır.

Bilmek deneylerle ıspatlanmıştır ama inanmak öyle değil.

Mesela parmaklarını görürsün,onları kullanırsın ve var olduğunu deneyerek ve görerek kendine ıspatlarsın ama tavuk yumurta yapıyor o zaman bunu bir yapan var demek havada kalır,sadece sanarsın ama emin olamazsın...varlık ve yokluk konusu insanlık tarihinin belkide en eski ve çözümü bulunamayan sorusudur,bu sorunun cevabını bugüne dek ne ateist ne tesit ne de deist ya da başka bir grup verememiştir.Herkes farlı görüş sunmuştur ama yeterli kanıt nerde?

Ben bir ateistin de yaratılışın nasıl olduğunu bilmek zorunda olduğunu sanmıyorum,onların da böyle bir iddası yok sadece dinlerin ya da insanların bazılarının inançlarını reddediyorlar,kanıta ihtiyaç duyuyorlar,benim gibiler de inanmayı tercih ediyor bir Tanrı vardır diyorlar. Ama kanıtla deseniz kanıtlayamam şayet öyle birşey istiyorsanız Tanrıyı ıspatlamak bana düşmez heralde,benim de ıspatlamak gibi bir derdim yok zaten.

Sonunda biri cevap yazma cesaretinde bulundu..teşekkür ederim sana..

Şimdi meseleyi mantık boyutu ile incelersek;

"Sanatlı bir eser varsa bunun sanatkarı muhakkak ki olacaktır"Bilim bu önermenin doğruluğunu kabul ediyor..Hatta forumdaki herkes de bunu tasdik eder..Yani önünde şu anda duran bir webcam ın bir yapanı var mıydı? diye bir an bile düşünmezsin..Ee..Webcamdan çok defa daha ince bir tasarıma sahip hatta canlı bir gözün yapanı olmayacak mıdır?

Birazdan""Eğer her şeyin yapanı varsa Allah'ı kim yaptı" sorusu sorulacak gibi..Fakat soruyu şu an akıllarından tasavvur eden arkadaşa şunu söylemeliyim ki bu soruyu sorabilmek için "Allah Vardır" diye kabul etmek zorundasın..Eğer ki "Allah Vardır kabul ediyorum,çünkü aklım bunu gerektriyor"dersen ben de sana şunu söyleyebilirim;Yaratılmak masivaya mahsustur..Yani yaratıcı yaratılmamıştır..O yüzden soru hatalıdır...Yani yaratılmak nisbi bir kavramdır..Zaman ve mekan gibi nisbi kavramlar..Tıpkı sağ sol gibi..Allah için ne sağ sol vardır ne aşağı ne de yukarı.çünki mekanla kayıtlı kavramlar için vardır bunlar..Aynen öyle de "sonradan olan" kavramlar içindir "yaratılmak"

Bu bağlamda Allah Nerede sorusu da sorulamaz.Çünki nerede sorusu mekan ile kayıtlı kavramlar için sorulur...

NOT:"Tavuk yumurta yapıyorsa Allah var"demedim...Sadece soruyorum bizi bilmeyen tavuk o yumurtayı nasıl tam bize göre yapıyor..Birbirinden uzak kavramlar nasıl oluyorda anahtar kilit gibi birbirine oturuyor?

Sitelerde Paylaş
Bunlar basit, hatta çocukça çıkarsamalar.

Onların cevabını birçok kereler verdik.

Muhammed bir çete kurmuş, İslam'ı zorla Arap'lara empoze etmiştir.

Muhammed bir asker, bir komutan ve bir generaldir.

Tabii ona baş harami de diyebilirsiniz...

Gücünü etrafında oluşturduğu ordudan almıştır.

Bu güçlü, zorba, acımasız, hırslı ve ihtiraslı insanın yayacağı din de öyle olacaktır.

Nitekim İslam bağnaz olmasının yanı sıra vahşi bir dindir.

Terör estirir..

Bu kadar yorum size çok bile..

HACI

sen hakaret etmeye devam et...oradaki birtane soruya cevap vereme.aferin hep böyle kal mükemmelsin ;)

Sitelerde Paylaş

sen hakaret etmeye devam et...oradaki birtane soruya cevap vereme.aferin hep böyle kal mükemmelsin ;)

Ben kimseye hakaret etmiyorum.

Gözlemlerimden bahsediyorum.

Yanlış ise, neden yanlış olduklarını söyle..

Biz burada İslam'ı, Muhammed'i yıllardır tartışıyoruz.

Onlar hakkında muhtemelen senden çok daha bilgiliyiz..

Ama sen eğer kendine güveniyorsan, ortaya attığın savı savunursun..

Benim bu konuda yazdıklarımı yanıtlamanı bekliyorum..

Hodri meydan..

Ama biraz büyü önce..

Çok çocukca yazıyorsun. Ve bu bir hakaret değil

Bu da bir gözlem..

HACI

Sitelerde Paylaş

Bu arada.

Sorduğunu soruların hepsinin cevabı burada birçok kereler verildi..

Eğer sen Allah Muhammed'i desteklediği için İslam'ın yayıldığını ileri sürüyorsan yanılıyorsun.

Size göre Allah daha önce defalarca başarısızlığa uğradı ve kitabı değiştirildi.

Demek ki güvendiğiniz Allah beceriksiz bir ilah..

Muhammed olayında da beceriksizliğe kurban gitti..

Zavallı Allah

Zavallı sizler..

HACI

Sitelerde Paylaş

"Sanatlı bir eser varsa bunun sanatkarı muhakkak ki olacaktır"Bilim bu önermenin doğruluğunu kabul ediyor..Hatta forumdaki herkes de bunu tasdik eder..Yani önünde şu anda duran bir webcam ın bir yapanı var mıydı? diye bir an bile düşünmezsin..Ee..Webcamdan çok defa daha ince bir tasarıma sahip hatta canlı bir gözün yapanı olmayacak mıdır?

Birazdan""Eğer her şeyin yapanı varsa Allah'ı kim yaptı" sorusu sorulacak gibi..Fakat soruyu şu an akıllarından tasavvur eden arkadaşa şunu söylemeliyim ki bu soruyu sorabilmek için "Allah Vardır" diye kabul etmek zorundasın..Eğer ki "Allah Vardır kabul ediyorum,çünkü aklım bunu gerektriyor"dersen ben de sana şunu söyleyebilirim;Yaratılmak masivaya mahsustur..Yani yaratıcı yaratılmamıştır..O yüzden soru hatalıdır...Yani yaratılmak nisbi bir kavramdır..Zaman ve mekan gibi nisbi kavramlar..Tıpkı sağ sol gibi..Allah için ne sağ sol vardır ne aşağı ne de yukarı.çünki mekanla kayıtlı kavramlar için vardır bunlar..Aynen öyle de "sonradan olan" kavramlar içindir "yaratılmak"

Bu bağlamda Allah Nerede sorusu da sorulamaz.Çünki nerede sorusu mekan ile kayıtlı kavramlar için sorulur...

NOT:"Tavuk yumurta yapıyorsa Allah var"demedim...Sadece soruyorum bizi bilmeyen tavuk o yumurtayı nasıl tam bize göre yapıyor..Birbirinden uzak kavramlar nasıl oluyorda anahtar kilit gibi birbirine oturuyor?

sen diyorsun ki, yımırtayı allah yarattı, allahı yaratan yok.

bende diyorum ki allah yok, yımırtayı yaratan yok.

şimdi her ki cümledede virgülden sonrası için farkeden bir şey var mı? yok. bence yımırta hep vardı. sence allah hep vardı.

sen takılmışsın bir mükemmellik gidiyorsun. dene bakalım o kadar mükemmelsen;

sağ elinle 6 çizerken sağ ayağınla saat yönünde yuvarlak çizmeyi.

noldu mükemelliğine?

tarihinde hayvanadam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ben kimseye hakaret etmiyorum.

Gözlemlerimden bahsediyorum.

Yanlış ise, neden yanlış olduklarını söyle..

Biz burada İslam'ı, Muhammed'i yıllardır tartışıyoruz.

Onlar hakkında muhtemelen senden çok daha bilgiliyiz..

Ama sen eğer kendine güveniyorsan, ortaya attığın savı savunursun..

Benim bu konuda yazdıklarımı yanıtlamanı bekliyorum..

Hodri meydan..

Ama biraz büyü önce..

Çok çocukca yazıyorsun. Ve bu bir hakaret değil

Bu da bir gözlem..

HACI

İyi ben de bi yorum yapayım sonra devam edeceğim(ateizm saçma sapan bir ideolojidir..olmayanı kabullenmek zor olduğu için çocukça durumlara düşerler..kendilerine mantık çerçevesinde yaklaşanaları da aşağılarlar.Niye=? çünki bir dayanakları bir nane bildikleri yoktur...Vahşidirler İslamiyetin güzelliklerinden mahrumdurlar...Hesapta bilimle çok ilgili gözüken insan modelleri..Kaza deprem hastalık durumlarının komik insanları...)hakaret değil yorum ;)

Dostum senin yorumlarına cevap verecek halim yok..İstiyorsan sor soru verelim cevabını..Ama önce Yüce bir yaratıcının varlığı hakkında uzlaşmamız lazım...?Malum toplama çıkarma bilmeyene türev sorusu anlatmak biraz zor olacak...Ha yok dersen o na da eyvallah..Sor sorabildiğini..

Sitelerde Paylaş
Insanda biraz utanma olur yaa. Baska birisinin agziyla konuyu acmis gibi yapti ve buna ragmen, özür bile dilemeden, bizlere karsi hala argümani varmis gibi konusuyor. Hicmi utanma yok sende bee, ayip yaa?

bunda haklısın ama benim de haklılık payım var biraz..Ateistler direk aşağılarlar..dinlemezler..ön yargıları boru gibidir

bkz:bu konun 1.ve 2.syf.)o yüzden dedim bakalım bu senaryoda kalınca ne yapacaklar...

Aaaa

bide ne göreyim"bırak orayı kaç.." "aman aman o nurcu sakın bulaşma :lol: " "kaç kaç olm adam sıkıştırmış" tarzı yaklaşımlar aldım..Evet bu neyi gösteriyor=bir dayanak bir ispat yok..Ben bir atesit bir dinsizle gezen bir nurcu görsem sevinçten havalara uçarım..birine daha gerçekler anlatılıyor diye..ama siz:"kaçç olm kaaççç" zavallılarrr :(

bilmem açıklayıcı oldu mu ;)

mantık istiyorum mantık varsa gelin buyrun..

Sitelerde Paylaş

Bak şimdi ben daha senin mesajını ilk okuduğumda senin bir nurcu olabileceğini varsayıyordum yani öyle inanıyordum emin değildim,ancak şimdi eminim ve biliyorum ki sen nurcusun.

Bu nedenle sana şimdi şunu rahatlıkla söyleyebilirim tikilik yapmana gerek yok ben sanmıyorum ki buradaki insanlar seninle bu tür soruları tartışmaktan,konuşmaktan çekinsinler...Ama sen dürüst davranmıyorsun ve bir arkadaşım sordu,söyledi ayakları yaparak "ben dürüst değilim" diyorsun ve cevap verilmeye layık olmadığını da söylemiş oluyorsun.

Ama ben madem başladık o zaman dewvam edeyim diyorum ve yazıyorum.

Şimdi ortada bir sanatkar varsa ve sen bu sanatkarın olduğunu düşünüyorsan sadece düşünürsün,kesin olarak bilemezsin ama varsayarak inanırsın.Böyle birşeyin olduğunu varsayıoyorsun ama nassıl biridir ya da nedir,başka ne özellikleri vardır biliyor musun? hayır bilemezsin,karşındaki webcam'in kim tarafından yapılduığını ne şekilde yapıldığını biliyor musun? hiç sanmıyorum bilemezsin ve sen onun elle yapıldığını da ,makineyle yapıldığını da düşünebilirsin ama gidip görmeden ya da yapıldığı yere sormadan bunu kesin olarak BİLEMEZSİN.Bir şekilde yapıldığına İNANIRSIN. İnanmakla bilmek farklı şeylerdir.

Kimisi inanmak için BİLMEK ister kimisi de bilmese de İNANIR...Ama sana ben şunu söyleyeyim eğer Kuran'a inanıyorsan evvela miras hesabını çözmelisin.

İlk mesajımda da söyledim inanmak baka birşeydir,bilmek başka.Varlık ve yokluk kavramları ise bambaşkadır,istersen düşünmeye başla varlık nedir,yokluk nedir,bakalım içinden çıkabilecek misin?Ben Tanrı'yı BİLMİYORUM,İNANIYORUM o kadar. Eğer kendisinin bilinmesini isteseydi bana görünebilirdi ya da benim böyle düşünmeme de engel olabilirdi.

Sitelerde Paylaş
sen diyorsun ki, yımırtayı allah yarattı, allahı yaratan yok.

bende diyorum ki allah yok, yımırtayı yaratan yok.

şimdi her ki cümledede virgülden sonrası için farkeden bir şey var mı? yok. bence yımırta hep vardı. sence allah hep vardı.

sen takılmışsın bir mükemmellik gidiyorsun. dene bakalım o kadar mükemmelsen;

sağ elinle 6 çizerken sağ ayağınla saat yönünde yuvarlak çizmeyi.

noldu mükemelliğine?

Şimdi şöyle diyeyim sana güzel kardeşim..

On-onbeş vagonlu bir tren düşününüz. Bu vagonlardan herbirisini bir önceki vagon çeker. Ve nihayet iş lokomotife dayandığında artık "lokomotifi kim çekiyor?" diye bir soru sorulamaz. Zira, çekip fakat çekilmeyen bir lokomotif olmazsa bu nizam bozulur ve hareket meydana gelmez.

Aynı şekilde, bir şekerin nasıl yapıldığını sorsak, bize cevaben, şeker fabrikasında yapıldığı söylenecektir. Şeker fabrikasmdaki âletlerin nerede yapıldığını sorduğumuzda onların da tezgâhları gösterilecektir. Sonunda mes'ele bir zatın ilmine, iradesine ve kudretine dayanmazsa, tezgâhın da tezgâhı sorulacak ve teselsüle gidilecektir.

Diğer taraftan bir elma, tabiri caiz ise, elma fabrikası olan ağacında yapılmaktadır. Bu ağaç ise kâinat fabrikasında inşa edilmiştir. Eğer elma ağacının da, kâinatın da yapılması sonsuz bir ilim ve kudret sahibine verilmezse, kâinat fabrikasına da bir fabrika, o fabrikaya da bir fabrika gerekecek ve çıkmaza girilecektir

Aynı soru müşrikler tarafından bizzat Peygamber Efendimize (asm.) sorulmuş ve bu soru üzerine Cebrail (as.), Allahü Azîmüşşân'dan İhlâs Sûresini cevap olarak getirmiştir. Bu sûre ile şirkin bütün nevileri kökünden kesip atılıyor, tevhidin bütün mertebeleri en güzel bir şekilde izah ve ispat ediliyordu. Resûl-i Ekrem (asm.) Efendimiz de bu soruyu soran kimselere yine İhlâs Sûresi ile cevap verilmesini beyan buyurmuşlardır.Yani yanlız değilsiniz.. korkmayın... ;)

öte yandan mükemmelliğe sıra geldi..Sen de ben de o da bu da dünya mükemmel bir tasarımdır..İşte tıp ilmi daha yeni yeni çözüyor bu sırları..mükemmelliğin ölçüsünü biz belirleyemeyiz..ona bakarsan kuş yüzemiyor o zaman o mükemmel değil..efendim ben uçamıyorum kuş gibi o zaman ben değilim...vs.vs... mükemmelliğin ölçüsünü istiyorsan bu hafta sonu al bi Bilim Teknik Çocuk :) görürsün...Kâinat nasıl mükemmel yaratılmış diye...Veya aç bi protein sentezini oku da hayran kal..ağzın açık kalsın...

Ya anlamıyorum bu ateistleri cidden ya...Zaman gelir bilimden yana olurla zaman gelir bilime zıt konuşurlar..(bkz:işine gelmior) yorum bu son 2 cümle yorum ;)

Sitelerde Paylaş
On-onbeş vagonlu bir tren düşününüz. Bu vagonlardan herbirisini bir önceki vagon çeker. Ve nihayet iş lokomotife dayandığında artık "lokomotifi kim çekiyor?" diye bir soru sorulamaz. Zira, çekip fakat çekilmeyen bir lokomotif olmazsa bu nizam bozulur ve hareket meydana gelmez.

Bu cahil nurcuların tipik argümanı..

Lokomotifi kimin veya neyin çektiğini biliyoruz..

Buhar veya mazot motoru çekiyor.

Lokomotif buhar veya mazottaki enerjinin kinetik enerjiye dönüşmesi ile hareket ediyor.

Bu tümüyle bilimsel olarak açıklanan bir olgudur..

Oysa Allah'ı, peygamberlerini bilimsel olarak açıklayamazsın.

Allah'ın ortaya çıkış nedeni ve şeklini hiç açıklayamazsın..

Allah yoktur.

Muhammed sahtekardır.

Bunlara emin olabilirsin.

HACI

Sitelerde Paylaş
Aynı şekilde, bir şekerin nasıl yapıldığını sorsak, bize cevaben, şeker fabrikasında yapıldığı söylenecektir. Şeker fabrikasmdaki âletlerin nerede yapıldığını sorduğumuzda onların da tezgâhları gösterilecektir. Sonunda mes'ele bir zatın ilmine, iradesine ve kudretine dayanmazsa, tezgâhın da tezgâhı sorulacak ve teselsüle gidilecektir.

Ne kadar basit ve ilkel bir argüman!

Tezgâhın tezgâhı da vardır.. Onların da tezgâhı vardır..

Nereye giderse gitsin biz sorarız..

Bilim sorar.

Kürdi sapığı sormaz.

Onun öğrencileri sormaz.

HACI

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...