Jump to content

Sorulara yanıt bulamıyorum..

Recommended Posts

ateist

Insanda biraz utanma olur yaa. Baska birisinin agziyla konuyu acmis gibi yapti ve buna ragmen, özür bile dilemeden, bizlere karsi hala argümani varmis gibi konusuyor. Hicmi utanma yok sende bee, ayip yaa?

bunda haklısın ama benim de haklılık payım var biraz..Ateistler direk aşağılarlar..dinlemezler..ön yargıları boru gibidir

bkz:bu konun 1.ve 2.syf.)o yüzden dedim bakalım bu senaryoda kalınca ne yapacaklar...

Aaaa

bide ne göreyim"bırak orayı kaç.." "aman aman o nurcu sakın bulaşma :lol: " "kaç kaç olm adam sıkıştırmış" tarzı yaklaşımlar aldım..Evet bu neyi gösteriyor=bir dayanak bir ispat yok..Ben bir atesit bir dinsizle gezen bir nurcu görsem sevinçten havalara uçarım..birine daha gerçekler anlatılıyor diye..ama siz:"kaçç olm kaaççç" zavallılarrr :(

bilmem açıklayıcı oldu mu ;)

mantık istiyorum mantık varsa gelin buyrun..

Bunlari söyleyerek, hem sahtekarligini hemde bize isnat ettigin ön yargili oldugumuz yalanini, kendinin yaptigini ortaya cikarmis oldun. Sahtekar seni.

Kuranin delili muhammed

Muhammedin delili allah

Allahin delili kuran

Kuranin delili muhammed

Muhammedin delili magara

Magaranin delili sen

Sitelerde Paylaş
  • İleti 167
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu cahil nurcuların tipik argümanı..

Lokomotifi kimin veya neyin çektiğini biliyoruz..

Buhar veya mazot motoru çekiyor.

Lokomotif buhar veya mazottaki enerjinin kinetik enerjiye dönüşmesi ile hareket ediyor.

Bu tümüyle bilimsel olarak açıklanan bir olgudur..

Oysa Allah'ı, peygamberlerini bilimsel olarak açıklayamazsın.

Allah'ın ortaya çıkış nedeni ve şeklini hiç açıklayamazsın..

Allah yoktur.

Muhammed sahtekardır.

Bunlara emin olabilirsin.

HACI

dostum orada anlatılmak istenilen şeye tam saksı basmadı galiba..Orada anlatılan lokomotif değil..Yalandan kinetik enerji buhar mazot bunlar bilimsel sonra Allah'ı bilimsel olarak açıklayamazsın diyerek demogojiye kaçma..Onu herkes biliyor anlatılmak istenen başka şey..

Sana devir ve teselsülün muhaliyetinden bahsediyorum...Şimdi teselsül nedir diyeceksin işte açıklıyorum teselsül şudur;

Bir nefer emri onbaşıdan, o da yüzbaşıdan ve başkumandan da padişahtan alır. "Ya padişah kimden emir alıyor?" şeklinde bir soru sorulamaz. Zira padişah da birinden emir alsa, o da raiyyet derecesine iner ve emir aldığı zât padişah olur. Bu durumda birinci şahıs padişah değildir ki: "Padişah kimden emir alıyor?" diye bir soru sorulabilsin. Padişah denilince, emir veren, fakat emir almayan bir hükümdar akla gelir.

Bunu gibi de Allah varsa(ki kabul ediyorsunuz nasıl mı?Elin yapanı var da eldivenin yok mu?Siz de Eğer herşey biri tarafından yapılıyorsa(bingo!kabul ettin)onu kim yaptı diyorsun..İşte bende açıklıyorum..manyak demogoji yapıyorsunuz valla bravo ;) haa ayrıca bu soruyu sorarak da kabul etmiş bulunuyorsunuz..zira siz olmayan birşeyin sorusnu soramazsınız)onu kim yarattı diyorsunuz..İşte anlattığım gibi devir ve teselsülün muhaliyetinden dolayı böyle bir soru sorulamaz..

Sitelerde Paylaş
Bunlari söyleyerek, hem sahtekarligini hemde bize isnat ettigin ön yargili oldugumuz yalanini, kendinin yaptigini ortaya cikarmis oldun. Sahtekar seni.

Kuranin delili muhammed

Muhammedin delili allah

Allahin delili kuran

Kuranin delili muhammed

Muhammedin delili magara

Magaranin delili sen

kimin önyargılı olduğunu anlamak için bkz:1.ve 2.sayfalarda verilen cevaplar :D" kaç olm kaç nurcuymuş o" vb...

ayrıca her mesajınızın sonuna öyle tehdit vari ve imza edası ile saçma saçma şeyler yazıyorsunuz ki?Ruhunuzdaki terör ve anarşiyi dışamı vuruyorsunuz yoksa..Müslümanlar gibi sakin ve sessiz olsanıza..mantık boyutunda incelesenize..?Ne bu artistlik tavırlar faşist ruhlar cık cık cık ;)

Ne yani varsa bir "yanıtınız" buyrun;

Eldivenin yapanı olur da elin yapanı olmaz mı?Gözlüğün yapanı olur da gözün olmaz mı?

Allah'ı kim yaptı diye soracak arkadaşlara "devir ve teselsül(silsile halinde gitme)ün"muhaliyeti anlatılacaktır.onlarda yukarıda yazılı ona göre? ;)

Sitelerde Paylaş
dostum orada anlatılmak istenilen şeye tam saksı basmadı galiba..Orada anlatılan lokomotif değil..Yalandan kinetik enerji buhar mazot bunlar bilimsel sonra Allah'ı bilimsel olarak açıklayamazsın diyerek demogojiye kaçma..Onu herkes biliyor anlatılmak istenen başka şey..

Sana devir ve teselsülün muhaliyetinden bahsediyorum...Şimdi teselsül nedir diyeceksin işte açıklıyorum teselsül şudur;

Bir nefer emri onbaşıdan, o da yüzbaşıdan ve başkumandan da padişahtan alır. "Ya padişah kimden emir alıyor?" şeklinde bir soru sorulamaz. Zira padişah da birinden emir alsa, o da raiyyet derecesine iner ve emir aldığı zât padişah olur. Bu durumda birinci şahıs padişah değildir ki: "Padişah kimden emir alıyor?" diye bir soru sorulabilsin. Padişah denilince, emir veren, fakat emir almayan bir hükümdar akla gelir.

Bunu gibi de Allah varsa(ki kabul ediyorsunuz nasıl mı?Elin yapanı var da eldivenin yok mu?Siz de Eğer herşey biri tarafından yapılıyorsa(bingo!kabul ettin)onu kim yaptı diyorsun..İşte bende açıklıyorum..manyak demogoji yapıyorsunuz valla bravo ;) haa ayrıca bu soruyu sorarak da kabul etmiş bulunuyorsunuz..zira siz olmayan birşeyin sorusnu soramazsınız)onu kim yarattı diyorsunuz..İşte anlattığım gibi devir ve teselsülün muhaliyetinden dolayı böyle bir soru sorulamaz..

Sen sorularına cevap alamadığını sanıyorsun ama, biz senden en azından bir adım ilerdeyiz.

Doğada emir almak diye bir şey yoktur.

O insanlara has bir yaşam tarzıdır.

Doğada fizik yasaları vardır.

Onlar maddenin düzeninden sorumludurlar.

Onları ve maddenin davranışlarını bilmeyen bir Nurcu ile bu konuları tartışamayız.

Siz kendinize yaşam tarzı olarak İslam'ı seçmiş ve onun açıklamalarını kabul etmişsiniz...

Bizi ise kendimize Bilimi seçmişiz..

Sizin örnekleriniz son derece ilkel.. Basit.. Değersiz ve önemsiz..

Bu yüzden burada ateistleri ikna etmeye çalışmayın..

Soru da sormadığınız için yaptığınız yorumların saçmalıkları çok belli oluyor.

Burada ateistlerden kimse demogoji yapmıyor.. Tek demogog sensin. Polemik yapan, spekülasyon yapan tek kişi sensin.

Bilimle ve çağdaş anlayışlarla en ufak bir ilişkisi olmayan da sensin..

Bunun sonucundan olumsuz olarak etkilenecek olan da sensin..

Biz sana uzaktan acı ile gülüyoruz..

Alay etmiyoruz ama.. Çünkü birikimin alay edilecek düzeyde değil.

Sana sadece acıyoruz..

Vah zavallı Nurcu.. Vah...

Gafil.. Diyoruz..

HACI

Sitelerde Paylaş

Padişahı kim yönetiyor diyorsun ya bak anlatayım :

Şimdi bu padişah bir çevrede yetişen insan değil mi?Evet insan...o zaman bu çocukluğundan itibaren etrafındaki insanlarla yaşar,onlardan birşeyler öğrenir/öğretir yani sürekli etkileşim içindedir,yaşı ilerledikçe bilgi seviyesi muhtemelen artar(aldığı eğitime bağlı olarak) ve en nihayetinde bir vesileyle tahta çıkar işte o zaman verdiği emirlerde,aldığı kararlarda,konuştuklarında hep çocukluğundan itibaren kendisine eğitim veren insanların payı da vardır,kendi düşünceleri de vardır,danışmanlarının (sadrazam v.s) fikri de vardır. Yani emri kimden alıyor diyorsun ya ...işte emri böyle alıyor esasında..Belki cariyelerinden ya da karısından bile emir alıyordur.

Ama verdiğin örnekler hiçbirşeyi ISPATLAMAZ bunu kabul etmen dürüstlüğün ve BİLİMin gereğidir.Bilim kanıt ister..bu kanıtlarla tüme varmak ister..yani aslında Tanrı'yı arayan BİLİMDİR yoksa senin peygamberin kendi kafasından ve önceki kendini peygamber sayanlardan öğrendiklerin işine geldiği zaman ve işine geldiği şekilde söyleyerek insanları kandırmıştır ve oldukça da başarılı olmuştur.Sana tavsiyem said kürdi saçmalıklarını okuyacağına önce esas kitabını oku ve ne yalanlar olduğunu kendin gör.Az evvelki mesajımda da söyledim en basitinden ilköğretim öğrencisinin bile çözebileceği bir miras hesabını Kuran'a göre yap ondan sonra hala inanıyorsan sen bilirsin....

Sitelerde Paylaş
QUOTE(pergel @ Jan 24 2008, 05:27 PM) *

Benden arkadaşına bir soru. Sanırım bu onun sorularının çoğunun yanıtıyla aynı yanıta sahip:

Sadece insanda yaşayabilen parazitler var. Dünya üzerinde başka hiç bir canlıda yaşayamıyorlar, sadece insan vücudunda yaşayabiliyorlar. Şimdi; insan da bu parazitler için mi yaratılmış?

Diye sormuştum, senden;

Peki bu parazitlerin insan üzerinde neler yaptıklarını neden yazmıyorsun...İnsan gözü diğer canlılarda da yok. İnsan göz için mi yaratıldı. Yoksa diğer canlılardan faklı göz sadece insan için mi yaratıldı ? Tersten bakarken dahi daha açıklayıcı ol. O parazitler be yapıyor üstümüzde

diye akıllara seza bir yanıt geldi.

Bilmediğin anlaşılıyor, açıklayayım: Parazit, kendinden daha büyük bitkisel/hayvansal kökenli bir canlının üzerinde veya içinde, geçici veya sürekli olarak, daima onun zararına yaşayan diğer bitkisel/hayvansal kökenli canlıya denir. (Vikipedi)

Göz, insanın görmesine yarayan bir organdır. Gözle paraziti kıyaslayıp, "insan göz için mi yaratılmış yani" demek, cahilliğin de ötesinde bir ahmaklıktır.

İnsan baş biti, sadece insanın baş bölgesinde yaşayan bir parazittir. Madem ki sadece insanın başında yaşayabiliyor, insan olmasa o da olmayacaktı, o zaman insan bit için mi yaratıldı?

Hala ne alaka diyorsan, daha açıklayıcı olayım:

Dünya insanın yaşayabilmesi için bilmem kaç derece eğik yaratıldıysa, yani üzerinde insanlar yaşasın diye yaratıldıysa, insanlar da üzerinde bitler yaşasın diye yaratılmış oluyor. Çünkü insanlar olmasa, o bitler yaşayamazdı.

Şimdi anladın mı? Nurcu olduğun için okuma ve anlama özürlü olduğunu biliyorum. Anlamasan da ezberle, sorana ezberden okursun.

Sitelerde Paylaş

Dostlar bunları bilmediğimi mi sanıyorsunuz?

Saidi Kürdi nin yazdıklarını saidi kurdi yazdı diye tartışmamak en büyük bağnazlıktır,en büyük görgüsüzlüktür....

Şimdi yaşım soruluyor(diyelim 18 veya 28)..Niye siz insanların fikir sistemi ile niye muhattap olmuyorsunuz ki?

Asıl çocukluğu 1.sayfadaki hikayade hepberaber gördük"yerinde olsam orayı terk ederdim" "kaç olm lan kaç adam nurcu" ;)

..

Madem bu kadar basit niye "yanıt" yok..niye ? sadece söylemiş olduğum şu"her eser bir ustayı gerektirir.Çünkü bir düzen=zeka dan çıkar" yargılarını sorguluyorsunuz ve mantık yanılgıları ile sözde cevap verdiğinizi sanıyorsunuz..Halbuki yaptığınız demogojiden başka birşey değil ve farkında mısınız çok merak ediyorum...

Şimdi açıklamaya geçiyoruz;

1-)Bir şey bize "öyle geliyor"diye bilimsel kanıtl olamaz diyorsunuz..düzen=zeka değildir diyorsunuz..İşte çocuksa yargılar bunlardır..Nasıl mı? Buyrun;

şimdi gelin yerçekimi kanununu bu gözle inceleyelim

-yerçekimi var mıdır?

-tabii ki_

-ispatlar mısın?

-tabi çok basit..bırak şu taşı ..yere düştü..tekrar yap..yine düştü demek ki yer bu taşa bir çekim kuvveti uyguluyor.

-ya..öyle diyosun ama o taş bize yere düşüyormuş "gibi geliyor"..Çocukluğumuzdan beridir biliyoruz ki taş yere düşer..aslında yere düşmüyor o..hadi diyelim ki düştü..ee yerçekimi nerde bana göstersene?

diyelim ki var onu ne çekiyor?

İşte buyrun bakalım...

-suyun kaldırma kuvveti var mıdır?

-evet var..İşte gemiler baksana..

-ama hep gemilerin yüzmesini suyun kaldırma kuvvetine bağlıyoruz..çünkü doğduğumuzdan beri hep gemiler su tarafından kaldırılır diye bildik..ya kaldırmıyorsa?...diyelim ki kaldırıyor..hani göstersene..tamam şimdi gözümüzle gördüğümüz şey bir şartlanmadır..bilim sorgular...hani kanıtın var mı suyun kaldırma kuvveti olduğuna?diyelim ki var onu kim kaldırıyor?

-(yorumsuz)....

şimdi de iki mıknatıs alın elinize..

SS kutuplarını yaklaştırınca birbirlerini itiyorlar..söylemeye gerek yok..çocukluğunuzdan beri şartlanmışsınız onların ittiğine..birileri..hani itiyor mu?o sana "öyle geliyor" sadece..orada kuvvet filan yok.."öyle geliyor"diye bilimsel olamaz..diyelim ki var hani nerde?neden gözükmüyor...diyelim ki var onu hangi kuvet itiyor...

(burada bahsedilen gözükme kavramları Allah'ın gözükmemesine salt bir delil değildir(isteyene ayrıca açıklanır)!

Sadece ne demek isteniyor onu kavramaya çalışalım)

toparlayacak olursak;

yerçekimi kanunu ..Göz ile görüyoruz..deniyoruz deniyoruz aynı sonuç...çocukluktan beri şartlanma sözkonusu değil..

mıknatıslar itiyor ..göz ile görüyoruz...deniyoruz deniyoruz aynı sonuç..çocukluktan beri şartlanma sözkonusu değil

suyun kaldırma kanunu .. göz ile görüyoruz...deniyoruz deniyoruz aynı sonuç..çocukluktan beri şartlanma sözkonusu değil

işte diğer bir kanun;

bu forumu yapan bir webmaster var..nereden biliyoruz..çünki kodların belirli bir düzene göre dizilmesi lazım..niye çünki göz ile görüyoruz ki forumun bile kodlarını yazan biri olmadan olmaz..arkadaşımız x geçen bir forum yapacaktı aldı tek tek kodları yazdı.....göz ile görüyoruz...deniyoruz deniyoruz aynı sonuç..çocukluktan beri şartlanma sözkonusu değil

Peki ya bir yapay çiçeği elinize aldığınızda onun birileri tarafından yapıldığını biliyoruz..

şimdi o yapay çiçek ile canlı bir çiçeği yan yana koyalım..Yapay çiçeğin bir yapanı var öyle ise canlısının hayli hayli olacaktır!

niye bize "öyle geliyor"...göz ile görüyoruz ki bir eser-usta kanunu var!deniyoruz deniyoruz hep aynı sonuç...

..sebeplerde sebep olmuyor..İlla biri lazım yapması için..

Peki ; o plastiğin "doğasında yapay bir çiçeğe değişme durumu" da söz konusu olabilir mi?

Gel gelelim "doğasında bulunmaya"

Bu kâinatın doğasında değişim var yapay seçilim vardır diyorsun..

Belirli yasalar vardır diyorsun[.Peki ilk olarak küçük bir soru(yasa varsa yasa koyucu olması gerekmez mi)]

Şimdi konuya dönelim..

tabiatın "doğasında değişm var" diyorsun..Yani bu canlı düzenli,zeka gerektiren durumlar;

gören,bilen,düşünen,acıyan,sevinen,üzülen,nefret eden aşık olan yavrusuna şefkat eden kavramlar var bu kâinatta.. Bunlar ;bunlardan yoksun bir yasa tarafından nasıl bu dünyaya aktarılabilir..?

Yani bir avuç toprakta ne tat var ne koku..o bir avuç toprakda nasıl olurda -bir fabrika gibi çalışarak- içerisinden hertürlü meyveyi yetiştirebilecek bir ilim bir düzen bir kanunu barındırıyor??

Yani tabiat doğa denilen şeyler birer kitapdır yazar olamaz..

yani bir zeka ürünüdür..kendisi başka birşey üretemez..bilgisayarda öyledir..programlarsın çalışır..yeni birşey üretemez..

İnsanda öyledir..insan bilgisayarı "yaratmaz",sınırlı zekası ile "üretir"sadece uygun parçaları bir araya getirerek (Milyarlar yıl sonra anca) bulabilmiştir..yerçekimi hep vardır...biz sadece buluruz..yaratamayız..

uygun parçaları bir araya getirmek ile yaratmak apayrı şeylerdir..Hem biz nasıl birşeylerin bir araya getirilerek yeni icatlar yapabiliyorsak Cenabı-ı Hak'da bu kainatı sonsuz ilmi ve hikmeti ile yapmıştır..Kaldı ki insan sınırlı zekası ile sadece üretebiliyor..Peki akılsız şuursuz mantıksız hayvanlar nasıl yapıyor bunları??Mantıksız inek nasıl bize yararlı sütü yapar..Bizi bilmesi tanıması gerekir...Dünyanın 23'27 dk eğik durması için bizi bilmesi gerekir doğanın..vs vs vs

Çünki sanatlı bir eser sanatkarsız olmaz ve bu önerme bilimseldir...

Şimdi bu bağlamda sorulan "bitlermi insan için insan mı bit için vs..vs.. vs..." sorularına bakalım..bu sorunun temeli şu mantıkdır

"insan kainat için mi yaratıldı yoksa kainat bizim yaşayabileceğimiz şekilde mi tasarlandı.?"

Dünya bilmem kaç derece eğik olduğu için mi biz yaşıyoruz biz yaşayabilelim diye mi öyle?

Bu durumda yukarıda da ispatlandığı gibi bir Yaratıcı tarafından yaratılan bu alem insanın yaşayabileceği şekilde tasarlanmış ve tersi de doğrudur..Eğer dünya eğik olmasa biz yaşayamazdık...

Fakat önermenin tersinde şöyle bir konu vardır ki;Cenab-ı Hak bu dünyada herşeyi bir sebebe(hikmete)binaen yaratmıştır..Yani bağırsağımızdaki parazitten saçınızdaki bitten dünya nın duruşu

güneş sistemine kadar herşeyde bir hikmet,bir fayda bir -sebep- vardır..Bunun sebebi(hikmeti) ise akıllarımızı tatmin etmektir..

yoksa inanan ile inanmayan bir olmazdı..Ebu cehil ve Ebu Bekir(r.a) aynı seviyede olurdu...ateist ateist olacaksa işte dünyadaki bu düzene takılıp kalmak..bunların bir yapanı gerekliliğini görmezden gelmeyecek"şartlanmışız" diyerek bilimi çöpe atmayacaktı... imtihan olmayacaktı..bilim de olmayacaktı..Çünkü bilim hala bu ince düzeni çözmekle meşguldür...Nitekim hala bitirememiştir...

Toparlayacak olursak;

Kâinat insan için yaratılmış,onun yaşayabileceği şekilde tasarlanmıştır..Tersinde ise dünya böyle olduğu için biz yaşıyoruz doğru fakat bu birinci önermenin yanlışlığını ispatlamadığı gibi herşeyde bir hikmet olduğunu ispatlamaktadır...

saygılar..sayın gerçeği arayan ate kardeşlerim...

NOT:Yukarıdaki yazı foruma yazdığım son mesajdan sonra sorulan soruların hepsinin cevabını içermektedir..

NOT2:Soru soracağınız kısımları iyi inceleyin..nedemek istendiğini iyi kavrayın...Sorularınızı bekliyorum :)

Sitelerde Paylaş
Padişahı kim yönetiyor diyorsun ya bak anlatayım :

Şimdi bu padişah bir çevrede yetişen insan değil mi?Evet insan...o zaman bu çocukluğundan itibaren etrafındaki insanlarla yaşar,onlardan birşeyler öğrenir/öğretir yani sürekli etkileşim içindedir,yaşı ilerledikçe bilgi seviyesi muhtemelen artar(aldığı eğitime bağlı olarak) ve en nihayetinde bir vesileyle tahta çıkar işte o zaman verdiği emirlerde,aldığı kararlarda,konuştuklarında hep çocukluğundan itibaren kendisine eğitim veren insanların payı da vardır,kendi düşünceleri de vardır,danışmanlarının (sadrazam v.s) fikri de vardır. Yani emri kimden alıyor diyorsun ya ...işte emri böyle alıyor esasında..Belki cariyelerinden ya da karısından bile emir alıyordur.

Ama verdiğin örnekler hiçbirşeyi ISPATLAMAZ bunu kabul etmen dürüstlüğün ve BİLİMin gereğidir.Bilim kanıt ister..bu kanıtlarla tüme varmak ister..yani aslında Tanrı'yı arayan BİLİMDİR yoksa senin peygamberin kendi kafasından ve önceki kendini peygamber sayanlardan öğrendiklerin işine geldiği zaman ve işine geldiği şekilde söyleyerek insanları kandırmıştır ve oldukça da başarılı olmuştur.Sana tavsiyem said kürdi saçmalıklarını okuyacağına önce esas kitabını oku ve ne yalanlar olduğunu kendin gör.Az evvelki mesajımda da söyledim en basitinden ilköğretim öğrencisinin bile çözebileceği bir miras hesabını Kuran'a göre yap ondan sonra hala inanıyorsan sen bilirsin....

Siz bu padişah lokomotif meselesini çakmadınız..ANLATILMAK İSTENEN ŞU DOSTLAR;

EĞER BİR SİLSİLE YANİ (X)'i (Y)(yapıyor çekiyor yönetiyor görüyor .yor ..yor ...yor) sa "onu ney"diye bir soru herzaman sorulacaktır..İşte buna "teselsülün muhaliyeti" denir.Yani böyle akıp giden bir "silsile" bir "zincir" varsa bunun illa bir başı bir de sonu olmak zorundadır..işte bunu anlatmak için söylenir o misaller..Sanki bilmiyorum lokomotifin nasıl gittiği..kralın çocukluktan büyüdüğünü... :)

yani demek istenen bir zincirleme işleyen sistem varsa bunun bir başı bir sonu olmak zorunda aksi halde sistem sistem olmaz..muhal,batıl olur..yani eğer bir baş(kral lokomotif)olmayacak o da bir yerden yönetiliyor olacaksa o sistem olmaz..aynı şekilde bir son(son vagon,er) olmak zorunda..eğer o da birilerini çekecek yönetecek olursa yine bu sistem çalışmaz...

Saksılar bastı sanırım...

bana çocuk diyenlere bak ;)

tarihinde isyankar16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İsyankar16:

Yazıların saçmalık dolu..

Burada polemikten başka bir şey yapmıyorsun..

Bilimsellik kisvesi altında bağnazlık yapıyorsun..

Çekim gücünden bahsedip, onun görülmemesini, hakkında yeterince bilgi olmamasını bir yaratıcıya hamletmek aczdir.

Suyun kaldırma gücünü, miknatisi ve diğer bilimsel gözlemleri bilimsel olarak anlamdığın belli oluyor.

Onlar için ilahi bir kuvvete sığınıyorsun. Bu da aczdir. Zavallılıktır. Bağnazlıktır..

Kâinatın insan için yaratılmış olması antropik ilke olarak bilinir..

Ama kâinat insan için yaratılmamıştır.

Kâinat böyle olduğu için insan ona uymak üzere evrimleşmiştir.

Bütün bunlar bilimsel konulardır.

Sapık nurcunun açıklamaları bilimsel değildir.

Saçmalamaktır.

Burada utanmadan, yüzün kızarmadan bu saçmalıkları yazıyorsun..

Bu ne küstahlık.. Bu ne aptalca cesaret..

Bu ne rezillik..

Yalnız cahli ve bağnaz değilsin.

Ne kadar kötü bir duruma düştüğünü bile anlamayacak kadar gurursuzsun..

HACI

Sitelerde Paylaş
Dostlar bunları bilmediğimi mi sanıyorsunuz?

Saidi Kürdi nin yazdıklarını saidi kurdi yazdı diye tartışmamak en büyük bağnazlıktır,en büyük görgüsüzlüktür....

Şimdi yaşım soruluyor(diyelim 18 veya 28)..Niye siz insanların fikir sistemi ile niye muhattap olmuyorsunuz ki?

Asıl çocukluğu 1.sayfadaki hikayade hepberaber gördük"yerinde olsam orayı terk ederdim" "kaç olm lan kaç adam nurcu" ;)

..

Madem bu kadar basit niye "yanıt" yok..niye ? sadece söylemiş olduğum şu"her eser bir ustayı gerektirir.Çünkü bir düzen=zeka dan çıkar" yargılarını sorguluyorsunuz ve mantık yanılgıları ile sözde cevap verdiğinizi sanıyorsunuz..Halbuki yaptığınız demogojiden başka birşey değil ve farkında mısınız çok merak ediyorum...

Şimdi açıklamaya geçiyoruz;

1-)Bir şey bize "öyle geliyor"diye bilimsel kanıtl olamaz diyorsunuz..düzen=zeka değildir diyorsunuz..İşte çocuksa yargılar bunlardır..Nasıl mı? Buyrun;

şimdi gelin yerçekimi kanununu bu gözle inceleyelim

-yerçekimi var mıdır?

-tabii ki_

-ispatlar mısın?

-tabi çok basit..bırak şu taşı ..yere düştü..tekrar yap..yine düştü demek ki yer bu taşa bir çekim kuvveti uyguluyor.

-ya..öyle diyosun ama o taş bize yere düşüyormuş "gibi geliyor"..Çocukluğumuzdan beridir biliyoruz ki taş yere düşer..aslında yere düşmüyor o..hadi diyelim ki düştü..ee yerçekimi nerde bana göstersene?

diyelim ki var onu ne çekiyor?

İşte buyrun bakalım...

-suyun kaldırma kuvveti var mıdır?

-evet var..İşte gemiler baksana..

-ama hep gemilerin yüzmesini suyun kaldırma kuvvetine bağlıyoruz..çünkü doğduğumuzdan beri hep gemiler su tarafından kaldırılır diye bildik..ya kaldırmıyorsa?...diyelim ki kaldırıyor..hani göstersene..tamam şimdi gözümüzle gördüğümüz şey bir şartlanmadır..bilim sorgular...hani kanıtın var mı suyun kaldırma kuvveti olduğuna?diyelim ki var onu kim kaldırıyor?

-(yorumsuz)....

şimdi de iki mıknatıs alın elinize..

SS kutuplarını yaklaştırınca birbirlerini itiyorlar..söylemeye gerek yok..çocukluğunuzdan beri şartlanmışsınız onların ittiğine..birileri..hani itiyor mu?o sana "öyle geliyor" sadece..orada kuvvet filan yok.."öyle geliyor"diye bilimsel olamaz..diyelim ki var hani nerde?neden gözükmüyor...diyelim ki var onu hangi kuvet itiyor...

(burada bahsedilen gözükme kavramları Allah'ın gözükmemesine salt bir delil değildir(isteyene ayrıca açıklanır)!

Sadece ne demek isteniyor onu kavramaya çalışalım)

toparlayacak olursak;

yerçekimi kanunu ..Göz ile görüyoruz..deniyoruz deniyoruz aynı sonuç...çocukluktan beri şartlanma sözkonusu değil..

mıknatıslar itiyor ..göz ile görüyoruz...deniyoruz deniyoruz aynı sonuç..çocukluktan beri şartlanma sözkonusu değil

suyun kaldırma kanunu .. göz ile görüyoruz...deniyoruz deniyoruz aynı sonuç..çocukluktan beri şartlanma sözkonusu değil

işte diğer bir kanun;

bu forumu yapan bir webmaster var..nereden biliyoruz..çünki kodların belirli bir düzene göre dizilmesi lazım..niye çünki göz ile görüyoruz ki forumun bile kodlarını yazan biri olmadan olmaz..arkadaşımız x geçen bir forum yapacaktı aldı tek tek kodları yazdı.....göz ile görüyoruz...deniyoruz deniyoruz aynı sonuç..çocukluktan beri şartlanma sözkonusu değil

Peki ya bir yapay çiçeği elinize aldığınızda onun birileri tarafından yapıldığını biliyoruz..

şimdi o yapay çiçek ile canlı bir çiçeği yan yana koyalım..Yapay çiçeğin bir yapanı var öyle ise canlısının hayli hayli olacaktır!

niye bize "öyle geliyor"...göz ile görüyoruz ki bir eser-usta kanunu var!deniyoruz deniyoruz hep aynı sonuç...

İsyankar16:

Yazıların saçmalık dolu..

Burada polemikten başka bir şey yapmıyorsun..

1-)Bilimsellik kisvesi altında bağnazlık yapıyorsun..

2-)Çekim gücünden bahsedip, onun görülmemesini, hakkında yeterince bilgi olmamasını bir yaratıcıya hamletmek aczdir. Suyun kaldırma gücünü, miknatisi ve diğer bilimsel gözlemleri bilimsel olarak anlamdığın belli oluyor.

Onlar için ilahi bir kuvvete sığınıyorsun. Bu da aczdir. Zavallılıktır. Bağnazlıktır..

1-)Bana "yanıt" verememen senin bağnazlığını gösteriyor..ya niye bir cevap vermiyorsunda hesapta halletmiş gibi"bağnazlık yapma" diyorsun...Niye ha?niye _?=Çünkü bir nane bilmiyorsunuz..paso salla kaç aşağıla kötüle...

2-)Çekim gücünü Yaratıcıya hamletmek onlar için ilahi kudrete sığınmak yok varsa göster..hadi göster bekliyorum :) Tahmin ettiğim gibi basmamış saksı..Orada anlatılmak istenen şu hacım;

birşey"öyle geliyor" diye bilimsel gerçek olmayacaksa==> tüm kanunlar çürütülür!!(varsa itirazın hakaret etmeden yaz)

Yani "öyle geliyor" bilimsel kanıt değil doğru ama çoğu bilimsel kanıt"öyle geliyor" bize!!

Ayrıca hep böyle kaçmaya bak emi sen..bir "yanıt"ın olmadığı anlamına geliyor..aferin hep böyle kal dostum sen harikasın ;)

Hem bak böyle aşağılayarak ile neye kime kızıyorsun anlamıyorum..+ böyle aşağılama moduna girdikçe atelerin sayısının niye çok az olduğunu gayet iyi anlatıyorsun...

saygısı olmayanlara saygılar

NOT:defalarca cevaplandı diyorsunuz ama niye yok bir "yanıt" ınız..hani nerde..ispatla açıkla!..

tarihinde isyankar16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Siz bu padişah lokomotif meselesini çakmadınız..ANLATILMAK İSTENEN ŞU DOSTLAR;

EĞER BİR SİLSİLE YANİ (X)'i (Y)(yapıyor çekiyor yönetiyor görüyor .yor ..yor ...yor) sa "onu ney"diye bir soru herzaman sorulacaktır..İşte buna "teselsülün muhaliyeti" denir.Yani böyle akıp giden bir "silsile" bir "zincir" varsa bunun illa bir başı bir de sonu olmak zorundadır..işte bunu anlatmak için söylenir o misaller..Sanki bilmiyorum lokomotifin nasıl gittiği..kralın çocukluktan büyüdüğünü... :)

yani demek istenen bir zincirleme işleyen sistem varsa bunun bir başı bir sonu olmak zorunda aksi halde sistem sistem olmaz..muhal,batıl olur..yani eğer bir baş(kral lokomotif)olmayacak o da bir yerden yönetiliyor olacaksa o sistem olmaz..aynı şekilde bir son(son vagon,er) olmak zorunda..eğer o da birilerini çekecek yönetecek olursa yine bu sistem çalışmaz...

Saksılar bastı sanırım...

bana çocuk diyenlere bak ;)

Biz de zaten senin kesin olarak var dediğin şeyi arıyoruz acaba en başta ne var diye...ama sen direkt olarak var diyorsun ve kabullenip oturuyorsun...nerde araştırma,nerde soruşturma? Muhammed sana böyle dedi,said kürdi sana böyle dedi diye sen onların dediğini kabul edip oturuyorsun,sonra da başkalarına bunları anlatıp kabul etmelerini bekliyorsun,işte mesele burda.

Bu dünyadan başka bir dünya yok, arama;

Senden benden başka düşünen yok, arama!

Vaz geç ötelerden, yorma kendini:

O var sandığın şey yok mu, o yok arama!

--------------------------------------------------

Yaşamanın sırlarını bileydin

ölümün sırlarını da çözerdin;

Bugün aklın var, bir şey bildiğin yok:

Yarın, akılsız, neyi bileceksin?

--------------------------------------------------

Kim görmüş o cenneti cehennemi?

Kim gitmiş de getirmiş haberini?

Kimselerin bilmediği bir dünya,

Korkulmaya,özlenmeye değer mi?

---------------------------------------------

Seni aramaktan dünyanın başı dertte,

Zengine de göründüğün yok,fakire de,

Sen konuşursun da biz sağır mıyız yoksa?

Hep kör müyüz,sen varsın da görünürde?

---------------------------------------------------

Bu dünyaya kendi isteğimle gelmedim ben;

Şaşkınlıktan başka şeyim artmadı yaşarken.

Kendi isteğimle de gidiyor değilim şimdi,

Niye geldik kaldık, niye gidiyoruz bilmeden.

Ömer HAYYAM

Sitelerde Paylaş
Biz de zaten senin kesin olarak var dediğin şeyi arıyoruz acaba en başta ne var diye...ama sen direkt olarak var diyorsun ve kabullenip oturuyorsun...nerde araştırma,nerde soruşturma? Muhammed sana böyle dedi,said kürdi sana böyle dedi diye sen onların dediğini kabul edip oturuyorsun,sonra da başkalarına bunları anlatıp kabul etmelerini bekliyorsun,işte mesele burda.

Ya ne kabullenmesiymiş..Akıl ve mantık çerçevesinde konuşuyorum..varsa onları göster?

Sitelerde Paylaş

neyi göstereyim? ben birşey bulmadım daha :) sen bulduysan sen göster..

Bir de önceki mesajımda belirtmeyi unutmuşum ben öyle çakmak falan gibi sözleri kullanmıyorum ve öyle bir özelliğim yok ben anlamak ya da anlamamak gibi sözleri kullanıyorum kendim için.

Ayrıca benim saksı diye bir organım yok senin varsa bilmem. BAşkalarına kızıyorsun ama en başta yaptığın takiyeye bile bakmadan bir de eleştirdiğin şeyleri kendin yapmaya devam ediyorsun.Tam bir müslümansın aslında.

tarihinde gercekisim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
neyi göstereyim? ben birşey bulmadım daha :) sen bulduysan sen göster..

Bir de önceki mesajımda belirtmeyi unutmuşum ben öyle çakmak falan gibi sözleri kullanmıyorum ve öyle bir özelliğim yok ben anlamak ya da anlamamak gibi sözleri kullanıyorum kendim için.

Ayrıca benim saksı diye bir organım yok senin varsa bilmem. BAşkalarına kızıyorsun ama en başta yaptığın takiyeye bile bakmadan bir de eleştirdiğin şeyleri kendin yapmaya devam ediyorsun.Tam bir müslümansın aslında.

çevir...

yanmasın ;)

Sitelerde Paylaş

isyankar arkadaşım bak ben sana diyorum ki: sen bana cevap vermiyorlar,hakaret ediyorlar diye eleştirdiğin kişilerin yaptıklarının aynısını yapıyorsun..

Ben hiç öyle yaptım mı bir bak istersen..

Demek ki verebilecek bir cevabın yok.. o zaman ya bilmiyorum dersin ya da susarsın. Senin eleştirdiklerinden ne farkın var?

Sitelerde Paylaş

İsyankar16

Forumu tekrarlarla kirletiyorsunuz.

Hem değersiz yazılar yazıyorsunuz, hem de haksız yere yer işgal ediyorsunuz.

Demin yukarda tekrarladığınız iletinizi çöplüğe attım..

Diğer tekrarları da atacağım..

Forum adabını izlemenizi tavsiye ediyorum..

HACI

Sitelerde Paylaş

Senin gibi soytarıya kim cevap versin ebe kardeşim?

Yazdıklarının hiçbir değeri yok (senin gibi), at çöpe.

Okuduğun okula, üniversite yazık, çık o okuldan sıra işgal etme.

Bu yazdıklarınla ilkokul çocukları bile kanmaz.

Allah yok, dötünü yırtma boş yere, varsa çıksın erkek gibi ortaya, korkuyor mu?

Bana onun memurların falan hikayeler okuma,

Memurlar sadece kurallara uyar, kuralların kuralını koyan birisi yoktur,

Olsa bile senin gibi aptal bir canlının beynine sahip kuralları koyacak kadar ahmak değildir.

Benim ona tanrı olmanın kriterleri koymam bile(ki herkesin), onun bir fantezi olduğunun göstergesidir.

Sen hala güneşin nasıl direksiz durduğunu düşünmeye devam et.

Dikkat et kafana düşmesin.(!)

Sitelerde Paylaş
İsyankar16

Forumu tekrarlarla kirletiyorsunuz.

Hem değersiz yazılar yazıyorsunuz, hem de haksız yere yer işgal ediyorsunuz.

Demin yukarda tekrarladığınız iletinizi çöplüğe attım..

Diğer tekrarları da atacağım..

Forum adabını izlemenizi tavsiye ediyorum..

HACI

bende sizi saygıya davet ediyorum...yazılara ispatlara bağnazlık diyip bir cevap bulamamak haksızlık kabulüdür.. ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...