Jump to content

TEVBE 5 HILESI

Recommended Posts

İslam geldikten sonra da patlayan Kur'an kurslarında gömülüyorlar... Bu diri diri kız gömme yalanı da artık çok deşifre oldu... Bunlar yaygın değil münferit olaylardı... Bu olayın yaygın olduğuna inananlara, İlhan Arsel'in Cahiliyye diye çok güzel küçük bir kitabı vardır; onu tavsiye derim...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 162
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Birebir muhammedin kendi agzindan soyledigi cumleleri arapcadaki soz sanati deyip gecistirenler siz degil misiniz? Turkcedeki soz sanatlarini biliyor musunuz peki de ne anlatilmak istendigini sak diye anlayiverdiniz? :) Daha mantikli bir soru, soz sanati ne biliyor musunuz?

Ula insan gul gibi gecinip giderken, siz getirdiniz dini, mitolojiyi...vs inanclari, allah da var siz dediniz. Ispatlamak bize mi dustu simdi? Insana oyle bir baski kuruyorsunuz ki, her gun mektuplastigimiz bir allah var da onu yokmus gibi gosteriyoruz sanki.

Matt

Edepsizleşmenin birilerine lan demenin bir adap eksikliği olduğu islamda olmasada her yerde bir gerçekliği var sanırım...

Edepsizliğin haddini aşmadan sen sorulana cevap veremiyorsan otur kuzu gibi yerinde verebilecekler versin..

Tanrı vardır diye binlerce yıldır savaş veren binlerce din senden değil bizden yana utanmadan konuşma...

Bu kadar insan inanırken aradan pırt diye çıkan sensen o halde Tanrının yokluğunu ispat edeceksin yoksa sen hiç bir işe yaramayan sadece inanmayan bir insan olarak tarihe gömüleceksin ki kimse seni tanımaz bilmez..

Delil getiremiyorsan o zaman sus saldırma...

Delil getiririm dersen o zaman konuş hiç susma...

Delil getiremeyen insandan bir açıklama beklemek ancak işi kıvırtmaya yönelik bir harekettir..

Kıvırtma Tanrı yoktur de ve ispatla ki bizde bilelim inkar edelim senin gibi ..

Yoksa sus kendi inancın olan inançszılığınla başbaşa yaşa....

Yiyorsa ispatla...Yiyorsa yiyorsa yiyorsa yiyorsa yiyorsa... hadi hadi hadi hadi....

Yemez ancak varlığını yalanlamaya gücünüz yeterde yokluğunu ispatlamaya gelince saldırırsınız o kadar ..Beyi küçüklerden beklenen budur ve yapabilcekleride ancak budur...

Büyük beyinler istiyoruz nüanslara saldıracak insan müsveddeleri değil...

Büyük beyinler istiyoruz bizi kaynak alıp varlık çelişkisiyle oyalanacak saçmasapanlıklar değil...

Büyük beyinler istiyoruz sizin gibi beyinler değil.........

tarihinde keleyt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Allah kullarına doğru yolu sevgi ve barış yolunu islamı göstermişken,insanlar buna karşı gelıpte şeytanın yolunu yol edınmışlerse suçlusu allahmıdır ?

Allahtir.

Yunus suresi

44. Şüphesiz Allah insanlara hiçbir şekilde zulmetmez; fakat insanlar kendilerine zulmederler.

Ressam, eserindeki hatayi, kendinde aramali.

Savaşlarda meleklerı destekçi olarak göndermesının nedenıde kendı yoluna tabı olanları korumak içindir.Allah elbetteki bozgunculuk yapmak isteyen şeytanın yolunu tavsıye etmez.

Zaman ve mekan gibi olmazsa olmazlardan bile kendini munezzeh eden bir allah, iyiligi ve kotulugu yaratan olmali. Kendi yarattigi yolda gitmesi de ayri bir tartisma konusu.

Psıkolojık sorunları olanlar ıslamı anlama engellı olanlardır.

Bence de :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
Bu kadar insan inanırken aradan pırt diye çıkan sensen o halde Tanrının yokluğunu ispat edeceksin yoksa sen hiç bir işe yaramayan sadece inanmayan bir insan olarak tarihe gömüleceksin ki kimse seni tanımaz bilmez..

Bu, buradaki tum ateistlere yapilmis bir hakarettir. Konumuz allah (islamin tanrisi), tanri deyip de genellemeyiniz. Allah yoktur demek ile tanri yoktur demek arasinda ucurumlar vardir. Nezaketin icin de tesekkur ederim.

Matt

Sitelerde Paylaş
Bu, buradaki tum ateistlere yapilmis bir hakarettir. Konumuz allah (islamin tanrisi), tanri deyip de genellemeyiniz. Allah yoktur demek ile tanri yoktur demek arasinda ucurumlar vardir. Nezaketin icin de tesekkur ederim.

Matt

Neden hayırdır anlamadım bir anlatırmısın konumuz Allah(Yaratıcı) dır Ve konumuz Tanrı (yaratıcı )değildir ne demek anlamadım

Sitelerde Paylaş

Matt sanırım sen kavramları bilmiyorsun cevap verecek başkası gelsin o zaman hala soruma cevap alamadığımdan belli...

Tanrı ile Allah arasında fark gözetiyorsun ve ikisininde yok olduğuna inanıyorsun..Bravooooo....

O zaman sen iki şeye inanmıyorsun yaratıcıya ve yaratıcıya ne güzel bir şey :)

İyide yok oluğunu ispatla o zmana tamam Tanrının(yaratıcının) değil Allahın(yaratıcının) yokluğunu ispatlada görelim...

Sitelerde Paylaş

>>> İyide yok oluğunu ispatla o zmana tamam Tanrının(yaratıcının) değil Allahın(yaratıcının) yokluğunu ispatlada görelim...

Bundan kolay ne olabilir ki?

Ben çok iyi bir tanrı düzücüsüyümdür, ama henüz allahı düzmüş değilim.. Ben düzemediğime göre, allah yoktur.. Olsaydı, onu ben düzmüş olurdum...

Bu ispatı beğenmediysen, seninki gibi saçma bir önermenin, işte böyle bir ispatı olur..

Ha, 40 takla atsan, bu ispatı çürütemezsin, baştan söyleyeyim..

Sitelerde Paylaş
Allah, islam gibi salak bir dinin, sapik tanrisidir. Sen de bu denli salak bir allahin kulu olduguna gore anlamamani cok gormuyorum zaten.

Matt

Gözundekı at gözluğuyle ıslama bakarsan göremezsınde, bılemezsınde.At gözlüğünü çıkardığında ne kadar salakça bır iş yaptığını ve ne kadar boş bır ınsan olduğunun farkına varırsın.Allahın yarattığı kaınatta bır noktadan ıbaret olan bır ınsan allaha böylesıne bır atıfta bulunurken salaklığın zırvesıne çıkmıştır zaten.

Sitelerde Paylaş
>>> İyide yok oluğunu ispatla o zmana tamam Tanrının(yaratıcının) değil Allahın(yaratıcının) yokluğunu ispatlada görelim...

Ben çok iyi bir tanrı düzücüsüyümdür, ama henüz allahı düzmüş değilim.. Ben düzemediğime göre, allah yoktur.. Olsaydı, onu ben düzmüş olurdum...

Bu ispatı beğenmediysen, seninki gibi saçma bir önermenin, işte böyle bir ispatı olur..

Senın gıbı düşünen her düzücünün üstünde bır düzücü vardır.Küçük balıktan daha buyuk balık olduğu gıbı.En ıyı düzücü olduğunu ispatlamak istersen bu çok basıt.Kımsenın yapamadığı bır seyı yaptığında emın ol senden daha ıyı düzücü olmaz.Kendı kendını düzmeyi dene bunu başarabılırsen tebrıkler en buyuk duzucusundur.

Sitelerde Paylaş

Ateistlere sikca sorulan sorular bolumunu okuman gerekli, anasayfada mevcud. Ateistler allahin ya da tanrinin yoklugunu ispatlamak zorunda degillerdir. Su kadarini soylemem yeterli olur sanirim, celiskili bir bilgi, eksiktir ya da yanlistir. Eksikse inanmamakla suc islemis sayilmam, yanlissa da mercimekler su yuzune cikmis demektir. Ateistlerin tum sorularina mantikli bir cevap verebilmis bir musluman gibi ateistleri sorgulamaya kalkamazsin.

ISRARLA SOYLUYORUM, BURASI ATEIZM SITESIDIR, BUNU ANLAMAK ICIN USTTEKI, INSAN GOZUYLE GORULUR SEKILDE TASARLANAN LOGOYA BAKMAK YETERLIDIR. ATEIZM SITESINE, MUSLUMAN OLARAK GIRIP DE, BANA ALLAHIN OLMADIGINI ISPATLA DEMEK OLDUKCA SALAKCA BIR DAVRANIS.

bu arada nickname'ini yazarken karakter hatasi yapmis olabilirsin anibal :)

Sitelerde Paylaş

Ancak böyle fevri cevaplarla yanıt verilebilir bir soru sprduğumu anladım teşekklürler..

Moderatör bile ancak bu kadar saçma cevap veriyorsa gerisi.................................

milyon takla atsan ispatlayamazsın işte buda senin zayıflığın...

Sağol önerme dediğin soruyu tekrar sorayım burdaki akıllı insanlar saçmamı görsünler..

Yaratıcının yokluğunu ispat edin kabul edeyim...

Buna sen önerme diyorsan önce biraz mantık çalışman sonra soru biçimleri üğzerine 8 yıl kadar okuman gerekli sanırım zira bunu ilkol,kulda öğretiyorlar...

Önerme soru biçiminde olmaz öğrende gel..

Soruma cevap vermişliğin olamayacağına göre ve bunu sadece düzdüm diyerek ispat getirdiğini düşündüğüne göre artık yazacak konuşacak tartışacak hiç bir şey kalmamış demektri zaten ..Ne mal olduğunda ortaya çıkmış vaziyette..O zaman bende sana şöyle söylemek serbestisi içindeyim bu kadar kolay oluyorsa küfür..

Allahı düzemezsdin merak etme sen farkına varmadan o sana gerekeni yapmış..

Bunun farkına bile varmıyorsan sana da bayağı genişmişsin demekten başka ne kulp bulunur bilmem..

Elinde hadi banla....

Subjektiflik görelim biraz...

Sitelerde Paylaş

Delil getiremiyorsan o zaman sus saldırma...

Delil getiririm dersen o zaman konuş hiç susma...

Delil getiremeyen insandan bir açıklama beklemek ancak işi kıvırtmaya yönelik bir harekettir..

Kıvırtma Tanrı yoktur de ve ispatla ki bizde bilelim inkar edelim senin gibi ..

Yoksa sus kendi inancın olan inançszılığınla başbaşa yaşa.... Yiyorsa ispatla...Yiyorsa yiyorsa yiyorsa yiyorsa yiyorsa... hadi hadi hadi hadi....

Yemez ancak varlığını yalanlamaya gücünüz yeterde yokluğunu ispatlamaya gelince saldırırsınız o kadar ..Beyi küçüklerden beklenen budur ve yapabilcekleride ancak budur...

Büyük beyinler istiyoruz nüanslara saldıracak insan müsveddeleri değil...

"Biz makarinler sizden çoğuz; o yüzden siz makarna canavarının olmadığını ispat edin" gibi bir cümle bu be kardeşim... Neresinden tutsan elinde kalıyor... Hatırlanmaya gelince ölünce hepsi bir unutma... Bu arada dinsizlik bir inanç değildir... Biz mevcut dinleri beğenmeyen ve bu yüzden dinsiz kalan kişileriz; yani inançlı değiliz... O yüzden bize "inançsızlık da bir inançtır" gibi saçma sapan cümleleri sürekli yazmayın... Bu konu defalarca açıklandı size... İnanç olayı bir bataklıktır ve biz orada değiliz...

Sitelerde Paylaş
Ben de sana osmanlı ımparatorluğunun yaptığı savaşları arastırmanı tavsıye ederım.Bızansın fethı için kaç sehıt verdık sence ? Gerçi romanın savasları senı daha çok ılgılendırıyor bellıkı.

Sen ne kadar cahil bir adamsın ya.Kronoloji diye bir şey duydun mu koçum sen? Bedevi pisi pisilerinin mahalle kavgalarında az ölüm olmasının sebebinin o dönemdeki dünya nüfusunun az olduğunu söyleyen sen değil miydin? Ben de islamın gelişinden yüzyıllar önce "dinsiz" perslerin,yunanlıların,hintlilerin,romalıların yaptığı savaşlarda on binlerin savaştığı ve öldüğünü anlatıp sahtekarlığını yüzüne vurmadım mı? Romanın savaşlarının ilgilendirmesi ile alakası yok,olay bahsedilen savaşların yaşandığı dönemlerle ilgili.13. yy'da temeli atılan Osmanlı'yı işin içine sokmaya çalıarak gerizekalılığını tescillemiş oldun.Osmanlı askeri tarihi hakkında bir çok kitap okudum ve konuya oldukça hakimimdir;ancak Osmanlı'nın konuyla şu anda alakası yok.

tarihinde Astur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...