Jump to content

Evrime sondan bir önceki soru...

Recommended Posts

Ne acı..

ne acı ki ben de farkındayım.

yıllar sonra yeniden forumlarda insanlarla birşeyler konuşmaya başladıysam, bir çözüm bulunabilir mi çırpınışlarımdan.

aslında bu foruma dinci, hatta dindar insanlarla bile tartışmak yerine sadece ateist insanlarla tanışıp fikir paylaşımında bulunmak için geldim.

çıkış var mı olabilir mi yoksa yine herşeyi kapatıp kabuklara mı çekilmeliyimin yanıtı bulmak için geldim.

dawkins biraz cesaretlendirdi aslında beni.

kendimi sorguladım.

ve birileri birşey yapmalı sonucuna vardım.

ama ne yapılmalı, neler yapılabilir konusu, senin dediğin gibi pratik konu fazlasıyla karanlık hepimiz için.

saygılar

Sitelerde Paylaş
  • İleti 109
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Atesh Bey'in ihtiyacı olan cevap bu mudur bilmiyorum ama insan embriyosunun oluşumu da evrimsel gelişime benzer.

AteshBey'in 7 günlükken dolaşım kanalları oluşmaya başladı, sağından ve solundan, 14 günlükken kalbi yoktu ama yaşıyordu sadece iki tane ana damar oluşmuştu, birbiriyle buluştu ve kalbi oluşturmaya başladı. Daha üç haftalıkken kalbi atmaya başladı, daha çok 2 bölümlü bir karıncıktan oluşuyordu. 6 haftalıkken kuyruğu küçülüp yokolmaya başladı, 40 haftalıkken doğdu nefes almaya başladı.

Her safhasında embriyo yaşayabilen bir canlıdır, bitmiş canlıdaki bütün karmaşıklık, daha basit ama organların gelişmesini sağlayacak bir şekilde gelişir, adım adım, küçük küçük...

Sorusunun cevabı da kendisinde saklıdır 2 odacıklı ve 0.1 karıncıklı bir kalp 2 odacıklı bir kalpten iyidir, çünkü 0.1 karıncık kanın %0.001 daha fazla oksiyen taşımasını sağlar ve bu fark yüzünden bu özelliğe sahip olanların %0.00001'i düşmanlarından daha hızlı kaçacak ve hayatta kalacaktır. Bu sayede o farka sahip olanlar bu özelliği nesiller sonra %0.002'e çıkartabilir.

Organlar aynı anda evrimeşir, yani 2 karıncık ve 0.01 kapakçığı olan bu canlılardan damarları %0.01 daha kalın olanının yaşama ve üreyebilme şansı %0.001 daha çoktur. Dolayısıyla organlar arasından da birbirine uyum sağlayabilenlerin kalma olasılığı daha çoktur. Yani 2 karıncık 0.01 kapakçıklı ve %0.001 daha kalın damarlı olan canlının 2 karıncık ve 0.01 kapakçıklı olana göre yaşama şansı daha fazladır.

Çevresindeki ışığı %0.01 daha fazla algılayabilen bir solucanın diğerlerine göre %0.0001 daha fazla yaşama şansı vardır. Gözünün insan gözüne benzemesi zorunluluğu yoktur.

En azından sorumu anlayan biri çıktı...

Ancak verdiginiz bu cevap yeterli değil... Yeterli olmamasının üç nedeni var;

1- Karun'un da bahsettiği Plan olayı

2- Embriyonun dışardan aldığı yaşam desteği(Ana rahmi) ki bu destek oluşmuş bireylerde yoktur... ,

3- İkinci nedene bağlı olarak ana rahmi olmadığı zaman gelişimi tamamlanmamış yapılardan yoksun bireyin yaşamasının mümkün olmaması...

Eğer diyorsanız ki; "Embriyo aşamasında iken, evrimleşecek tüm yapı tüm değişikliklerini gerçekleştirir, Yani karıncığı ikiye bölerek kalbi dört odacıklı hale getirecek olan kapakçığı ve yeni durum için gerekli olan solunum ve dolaşım sistemini tek mütasyonda oluşturur; O halde verdiğiniz embiriyo cevabı tam istediğim cevaptır... Ancak biz biliyoruzki böylesine kökü bir değişimin tek seferde olması evrimin doğasına aykırıdır... Milyonlarca yılda olmalıdır... Yani aslında sadece bir kapakçığın oluşması bile atıyorum 100 milyon yıl istemektedir... Kaldıki o kapakçık tamamlandığında çalışabilmesi için aynı zamanda dolaşım sistemi ve solunum sistemi de evrimleşmelidir ki işe yarasın... Yoksa sadece canlının ölümüne neden olur...

Bu durumda emriyoloji benim sorumun cevabı olamaz...

Sorumu biraz değiştirerek tekrarlıyorum...

Farzedelim ilk mutasyonda kapakçığın yarısı oluştu, fakat solunum sistemi ile doaşım sisteminde herhangi bir değişiklik olmadı. (Olamaz çünki kapakçık tam olarak oluşmadığı sürece dolaşım veya solunum sistemindeki en ufak değişiklik canlının ölümüne yol açacaktır) Bu yarım kapakçık bu hali ile ne işe yarıyorki ha bire oluşmaya devam ediyor... Farzedelim kapakçık her 1/x aşamasında bir işe yarıyor ve oluştu... Kurbağanın kalbini dört odacıklı hale getirdik (gerçi bu durum kurbağa için ölümcüldür), Peki yeni kalbe uygun dolaşım ve solunum sistemini nasıl oluşturacağız?

Sitelerde Paylaş
Sorusunun cevabı da kendisinde saklıdır 2 odacıklı ve 0.1 karıncıklı bir kalp 2 odacıklı bir kalpten iyidir, çünkü 0.1 karıncık kanın %0.001 daha fazla oksiyen taşımasını sağlar ve bu fark yüzünden bu özelliğe sahip olanların %0.00001'i düşmanlarından daha hızlı kaçacak ve hayatta kalacaktır. Bu sayede o farka sahip olanlar bu özelliği nesiller sonra %0.002'e çıkartabilir.

Son derece yanlış...

3 odacıklı kalplerde, Tek karıncığın ortasında oluşan bir yarım duvarın (kapakçığın) o canlıya yapacağı tek şey muhtemelen ölüm olacaktır... Hele hele gelişiminin %99 unu tamamlamış bir kapakçık kesinkez ölüm sonucunu getirecektir... Çünki kalp eğer, kapakçık %99 seviyesine gelene kadar dolaşım ve solunum sistemide evrimini tamamlamışsa yani bildigimiz insan kalbi , dolaşım ve solunum sistemi haline gelmişse bitmemiş bir kapakçık ölüm sebebidir... Yine eğer dolaşım sistemi ve solunum sistemi hala odacıklı kalbe göre yani kurbagaya göre ise yine %99 u tamamlanmış bir kapakçık kurbağa için sadece ölüm getirecektir...

Organlar aynı anda evrimeşir, yani 2 karıncık ve 0.01 kapakçığı olan bu canlılardan damarları %0.01 daha kalın olanının yaşama ve üreyebilme şansı %0.001 daha çoktur. Dolayısıyla organlar arasından da birbirine uyum sağlayabilenlerin kalma olasılığı daha çoktur. Yani 2 karıncık 0.01 kapakçıklı ve %0.001 daha kalın damarlı olan canlının 2 karıncık ve 0.01 kapakçıklı olana göre yaşama şansı daha fazladır.

Böyle bir şey mümkün değil... Bunu anlamak için biyoloji okumak veya doktor olmak da gereksiz...

Şöyleki;

İnsanlarda 4 adet ana damar ve 4 adet odacık vardır... Her damar bir odacıkla bağlantılıdır... Kurbağalarda ise 3 adet ana damar ve 3 odacık vardır... Yine her bir damar bir odacığa gitmektedir... Bu durumda kurbağada bir yandan kapakçık oluşurken diğer yandan karıncığa girecek yeni bir damar oluşmalıdır... Ve oluşacak bu kapakçık yeni oluşacak damar ile eski damarın arasında olmalıdırki her damarın ayrı bir odacığı olsun...

Evrimin işi çok zor vesselam...

Sitelerde Paylaş

Kaldıki o kapakçık tamamlandığında çalışabilmesi için aynı zamanda dolaşım sistemi ve solunum sistemi de evrimleşmelidir ki işe yarasın.

olay budur soru budur.

yukarıdaki süreç sadece olasılık ve hiçbirşeyden haberi olmayan mutasyon ve doğal selecsiyon ile OOLLAAMMAAAAZZZZZ.uyanın.Plansız açıklanamaz.

şimdi neden örnek veriyorum bilmiyorum ama burada yazılanlar nedense:) anlaşılmıyor.

diyelim ki bir otobobil 150 parçadan oluşuyor ve her paraçayı seri bir üretimle farklı bir fabrika üretiyor.

1.fabrikalar ne ürettiklerini bilmiyorlar.

2.birbirlerinden haberi yok.

3.amaçları yok

4.planları yok.

5.araba nasıl çıkıyor?

soru burada bitmiş gibi anlaşılır ama değildir.çünkü fabrikalarda diyelimki amrtisörün kalite kontrolü yapılır .kalite kontrol onun ileride araba olacağını bilerekten amortisörün ise o arabanın neresinde olacağına ve ne işe yarayacağına ait bir fikir sahibi olaraktan yapılır.

1.evrim 150 fabrikanın 150 si ninde bir şey ürettiğini

2.bunların ileride ne işe yarayacağını bilmediklerini (ki plan olur o zaman).

3.ama olsılık sayesinde bir şekilde(ne şekilde arkadaş ne şekilde )150 sininde birleştiklerini 4.ama mesela tekerlerin arabanın altında birleştiklerini bilmeden arabanın altına gittiklerini 5.yani aslında evrimsel ve olasılık olarak arabanın üstünde yada arabanın içinde olmasının hiçbir farkı yokken deniyorki evet farkı yoktu ama tekerlek arabanın altına gidince oluşan şey araba oldu?(OLAYA terten yani anlamlaştırmadan baktım dikkat ederseniz)

olaya bir diğer açı ile bakarsak tekrar ediyorum :

kalp kapakçığının oluşması ile kafadan bacak çıkması arasında olasılık olarak hiçbir fark yoktur çünkü doğal selecsiyon ve mutasyon biliçsiz ve planlamaktan uzaktırlar.

mesela tüyler ısınmak için mi çıktı.doğal selecsiyon ve mutasyon buna çare mi bulacaklar?

şimdi sorun ne :üşümek ..ısınmak mı gerekiyor :evet

1. kafadan bir el çıkıyor ısınmak için işe yaradımı?ilgisi bile yok öldü.

2. 5 penisi oluyor ne için ısınmak için işe yaradı mı? yok.

3.ayagımın altında bir 2 metrelik bir direk oluşuyor.işe yaradı mı ?yok.

4.makattan 8 adet ağaç çıkıyor işe yarıyor mu yok.haaa dur dur o yanıyor azcık ısınılyor.aaaa o zaman canlı da yanıyor

komik mi geldi olasılık budur işte .götten ağaça çıkması avantaj değilmidir.nederen biliyor bu ikili onu? bir oluşsun bakalım belki yarar.sanki gelecekte olan faydayı mı planlıyorlar yok... o zaman götten ağaçta çıkar.

Çünkü deniyor ki:aslında plan ve amaç yoktu.oluşan şey anlamlı olunca size planlı gibi geldi.o zaman o oluşurken gelecekteki fayda madem bilinemiyor makattan ağaç neden çıkmadı?

ha çıktı ama hemen öldü demeyin... işe yarayıp yaramayacağı belli olana kadar o ağaç o makattan çıkmaya devam eder.yani bir tür oluşur .o tür nerede?yani bize göre anlamsız türler nerede?

Sitelerde Paylaş
Kaldıki o kapakçık tamamlandığında çalışabilmesi için aynı zamanda dolaşım sistemi ve solunum sistemi de evrimleşmelidir ki işe yarasın.

olay budur soru budur.

yukarıdaki süreç sadece olasılık ve hiçbirşeyden haberi olmayan mutasyon ve doğal selecsiyon ile OOLLAAMMAAAAZZZZZ.uyanın.Plansız açıklanamaz.

şimdi neden örnek veriyorum bilmiyorum ama burada yazılanlar nedense:) anlaşılmıyor.

diyelim ki bir otobobil 150 parçadan oluşuyor ve her paraçayı seri bir üretimle farklı bir fabrika üretiyor.

1.fabrikalar ne ürettiklerini bilmiyorlar.

2.birbirlerinden haberi yok.

3.amaçları yok

4.planları yok.

5.araba nasıl çıkıyor?

soru burada bitmiş gibi anlaşılır ama değildir.çünkü fabrikalarda diyelimki amrtisörün kalite kontrolü yapılır .kalite kontrol onun ileride araba olacağını bilerekten amortisörün ise o arabanın neresinde olacağına ve ne işe yarayacağına ait bir fikir sahibi olaraktan yapılır.

1.evrim 150 fabrikanın 150 si ninde bir şey ürettiğini

2.bunların ileride ne işe yarayacağını bilmediklerini (ki plan olur o zaman).

3.ama olsılık sayesinde bir şekilde(ne şekilde arkadaş ne şekilde )150 sininde birleştiklerini 4.ama mesela tekerlerin arabanın altında birleştiklerini bilmeden arabanın altına gittiklerini 5.yani aslında evrimsel ve olasılık olarak arabanın üstünde yada arabanın içinde olmasının hiçbir farkı yokken deniyorki evet farkı yoktu ama tekerlek arabanın altına gidince oluşan şey araba oldu?(OLAYA terten yani anlamlaştırmadan baktım dikkat ederseniz)

olaya bir diğer açı ile bakarsak tekrar ediyorum :

kalp kapakçığının oluşması ile kafadan bacak çıkması arasında olasılık olarak hiçbir fark yoktur çünkü doğal selecsiyon ve mutasyon biliçsiz ve planlamaktan uzaktırlar.

mesela tüyler ısınmak için mi çıktı.doğal selecsiyon ve mutasyon buna çare mi bulacaklar?

şimdi sorun ne :üşümek ..ısınmak mı gerekiyor :evet

1. kafadan bir el çıkıyor ısınmak için işe yaradımı?ilgisi bile yok öldü.

2. 5 penisi oluyor ne için ısınmak için işe yaradı mı? yok.

3.ayagımın altında bir 2 metrelik bir direk oluşuyor.işe yaradı mı ?yok.

4.makattan 8 adet ağaç çıkıyor işe yarıyor mu yok.haaa dur dur o yanıyor azcık ısınılyor.aaaa o zaman canlı da yanıyor

komik mi geldi olasılık budur işte .götten ağaça çıkması avantaj değilmidir.nederen biliyor bu ikili onu? bir oluşsun bakalım belki yarar.sanki gelecekte olan faydayı mı planlıyorlar yok... o zaman götten ağaçta çıkar.

Çünkü deniyor ki:aslında plan ve amaç yoktu.oluşan şey anlamlı olunca size planlı gibi geldi.o zaman o oluşurken gelecekteki fayda madem bilinemiyor makattan ağaç neden çıkmadı?

ha çıktı ama hemen öldü demeyin... işe yarayıp yaramayacağı belli olana kadar o ağaç o makattan çıkmaya devam eder.yani bir tür oluşur .o tür nerede?yani bize göre anlamsız türler nerede?

şunu da eklemeliyim ki diyelim araba oldu(bu demek değildir ki araba örneğini açıklamaktan kurtulduk) ama yollar taşlı yani tekerklerin dağ tekerleği olması gerek?

1.değişiklik madem milyon yıllarda oluyor .o kadar yıl arabaya bir şey olmuyor mu ?olmuyorsa yaşam devam ediyor demekki deiğişim neden oluyor?

2.tekerlekler büyüdü ?o zaman omartisörlerle bir uyumsuzluk olmaz mı?

bu uyumsuzlukla yaşam devam edebiliyor mu?edebiliyorsa amortisörler neden daha kuvvetli oluyorlar.kuvvetli olması gerektiği bir fikir midir?bu fikri kim ortaya atıyor .

3.bu uyumsuzluğun nedenini kim nasıl biliyor .

4.e tabiki bilmiyor.e o zaman ....

Sitelerde Paylaş
Evrimin en önemli ayağının Rastlantısal mutasyonlar olduğunu biliyoruz...

Ancak evrimin değişmez bir kuralı daha var...

İşe yaramayan yapılar körelir ya da işe yarayabileceği başka bir yapıya dönüşür

Açıkça ifade etmek gerekirse suda iken yararlı olan solungaçlar karaya çıkıldıgında gereksiz olduğundan ya körelecek ve zamanla yok olacaktır ya da işe yarar başka bir yapıya dönecektir... Bazıları tiroid belzerinin atalarımızdaki solungaçların izleri olduğunu söylüyor...

Gelelim soruma...

Her hangi bir c yapısı hem çalışıp hem akciğere nasıl dönüşebilir? Ya da çalışmakta olan iki odacıklı bir kalp nasıl olurda hem çalışıp hemde 3. odacığını oluşturabilir, ya da çalışan 3 odacıklı bir kalp nasıl olurda hem çalışıp hemde dördüncü bir odacık geliştirir? Bu arada komple dolaşım sistemi de evrimleşmelidir...

Mesela X yapısı bir akciğer olmak için 100 milyar mutasyon geçirmiş olsun.... X yapısı 1. mutasyonu geçirdiğinde yeni oluşan yapı bir işe yaramalı ki elenmesin, ikinci mutasyonu geicrdiginde oluşan yapıda bir işe yaramalı ki yine elenmesin, böylece 100 milyar mutasyonun her biri oluştuktan sonra meydana gelen yeni yapı istisnasız bir işe yaramalıdır ki akciğer oluşsun...

Bu durum kalp için veya diğer evrimleşecek tüm yapılar için geçerlidir...

Daha basit şekli ile sormam gerekirse;

Akciğerin milyonda bir küçük bir parçası ne işe yarabilir?

3,15 odacıklı bir kalpteki o 0,15 lik odacık ne işe yarar ? vs. vs.

Peşinen söylemem gereken bir şey var...

"Akciğer veya kalp veya başka bir yapı oluştuğuna göre her mutasyon sonrası oluşan yapı işe yaramış demekki." şeklinde bir cevabı kesinlikle kabul etmiyorum...

EVRIMI KABUL ETMIYENLERE

DEMEKKI IKI IS BIR ARADA YAPILABILINIYOR.iki Organin ayni anda bir arada olusmasi imkansiz.

Bu Baliklarda ya Önce Akciger vardi veyahutta,Solungac.Ikisinden birinin ihtiyac üzerine sonradan olustugu bir gercek.

http://baliklar.blogcuzade.com/category/kemikli-baliklar/

AKCİĞERLİ BALIKLAR

Gönderi Tarihi Ekim 1st, 2007 , Yazar :ozlem0409 Kategorisi: Kemikli Baliklar

BU BALIKLAR BARINDIKLARI BATAKLIK VE GÖLLERDEKİ HAVA DURUMUNA GÖRE SOLUNGAÇLARI YADA AKCİĞERLERİ İLE SOLUNURLAR

BİRÇOK ilkel balıklar, hava keselerini yardımcı solunum organı olarak kullanmaktadırlar. Suyun yüzeyinde hava yutup salıvermekte, bu sayede yılın en sıcak aylarında bazı su çevrelerinin oksijen bakımından yoksulluğuna ayak uydurabilmektedirler.

Akciğerli balıklar adı altında ele alacağımız balıklarda barsakların yukarısında, boğazla bağlantılı gerçek akciğerler vardır. Bu balıklar, barındıkları bataklıklarda ve ırmaklarda su bulunup bulunmayışına göre, ya solungaçlanyle akciğerlerinin her ikisiyle, ya da duruma göre ikisinden biriyle solunurlar. Bilimsel adlan bundan ötürü «çift solunumlu» anlamına gelen udipnoi» dir.

Akciğerli balıkları bütün öbür balıklardan ayıran bir başka özellik, sırt ve karın yüzgeçlerinin yapısıdır. Bir kuş tüyünde, iki tel dizisi taşıyan bir eksen olduğunu biliyoruz. Akciğerli balıkların çift yüzgeçleri de aynı şekilde bir seri kemikten vücude gelmiş kemiksel bir eksenle bunun üzerindeki iki ışın dizisinden meydana gelir. Bu yüzgeçlerin, kara omurgalılarındaki kol ve bacakların öncüsü olduğu anlaşılmaktadır.

Akciğerli balıkların, büyük bir kısmı kıkırdak olan bir iskeletleri ve ayrışmaya karşı koyamayan yumuşak pulları olduğuna göre, fosilleşmeye elverişli biricik uzuvları bu diş levhalarıdır. En eski kitle tabakalarında bunlara sık sık rastlanması, bu balık grubunun eskiliğine delildir.

Günümüzdeki akciğerli balıkların «boynuz - dişligiller» (Ceratodidae) ve «balçıkbalığıgiller» (Lepidosirenidae) adlı iki ailesi vardır

SAYGILAR

Resim(ler) Küçültüldü

Reduced 80%

480 x 319 (66.17k)

Sitelerde Paylaş
EVRIMI KABUL ETMIYENLERE

DEMEKKI IKI IS BIR ARADA YAPILABILINIYOR.iki Organin ayni anda bir arada olusmasi imkansiz.

Bu Baliklarda ya Önce Akciger vardi veyahutta,Solungac.Ikisinden birinin ihtiyac üzerine sonradan olustugu bir gercek.

http://baliklar.blogcuzade.com/category/kemikli-baliklar/

1.söyleyeyimde bu iş olsun bari deyince bu iş olmaz

2.olayın ciddiyetini anlayamamışsın bile.çünkü demekki yapılıyor demek evrimin çelişik ve saçma olan bir şey olduğu anlamına gelir.

anladın mı ?(anlamadın demi)sen buna yapılamaz demelisiniz ki evrimi mevcut kuralları ile savunabilmelisin.

akciğerli balık kendi başına bir canlıdır desem. ara türler geçiş for mu değildir desem ne diyeceksin bana..şunu demelisin.

bak bu fosilde balığın kafasında meme çıkmış olmamış

bu fosilde ise balıkğın karnında bacak çıkmış olmamış

bu fosilde ise çift kafalı olmuş bu da yaşayamamış .

bu fosilde solungaçların yerini sidik torbası almaya çalışmış ama olmamış.

bu fosilde ise daha saçma sapan bir şey olmuş bu da olmamış.

en sonunda akciğer oluştu demen gerek.yani bana zaten işe yarayan organları olan kendi başına bir tür olan bir canlı gösterme...ucube göster.neden çünkü olaslık anlamlı değildir. anlıyor musun dediklerimi ?

Sitelerde Paylaş

Ateshbey, Kalamarca,

Size 4 odacıklı kalbin nasıl oluştuğunu göstersem, vay be, oluyormuş deyip Kuran'ı çöpe atacak mısınız?

Atamayacak ve bize, "eeeee peki o zaman ilk hücreyi kim yarattı" gibi komik başka bir soru sormayacak mısınız?

Siz benim soruma hâlâ cevap vermediniz:

Tanrı neden Kurbağa'ya 3 odacıklı, yarım yamalak çalışan bir kalp yapmış ta doğrudürüst bir kalp yapmamış? O zamanlar daha iyisini yapmayı bilmiyor muymuş?

Kurbağa sınavda mı?

Sitelerde Paylaş
1.söyleyeyimde bu iş olsun bari deyince bu iş olmaz

2.olayın ciddiyetini anlayamamışsın bile.çünkü demekki yapılıyor demek evrimin çelişik ve saçma olan bir şey olduğu anlamına gelir.

anladın mı ?(anlamadın demi)sen buna yapılamaz demelisiniz ki evrimi mevcut kuralları ile savunabilmelisin.

akciğerli balık kendi başına bir canlıdır desem. ara türler geçiş for mu değildir desem ne diyeceksin bana..şunu demelisin.

bak bu fosilde balığın kafasında meme çıkmış olmamış

bu fosilde ise balıkğın karnında bacak çıkmış olmamış

bu fosilde ise çift kafalı olmuş bu da yaşayamamış .

bu fosilde solungaçların yerini sidik torbası almaya çalışmış ama olmamış.

bu fosilde ise daha saçma sapan bir şey olmuş bu da olmamış.

en sonunda akciğer oluştu demen gerek.yani bana zaten işe yarayan organları olan kendi başına bir tür olan bir canlı gösterme...ucube göster.neden çünkü olaslık anlamlı değildir. anlıyor musun dediklerimi ?

Benim fazla bilgim yok bu konularda.

Amma Evrimi gözü kapali kabül ederim.Cünkü buna dair,Yeryüzünden bir cok örnek vardir.

Yanlis olan Dini Inanclari Fanatik derecede olanlarin,Evrimi kabul etmememesi dir.

Allah yaratiysa,gelecege ve ihtiyaclara göre Evrim gecirebilir ve Dis Dünyasina her bakimdan ayak uydurabilinecek sekilde yaratmis olmasi lazim.

Allaha inanlarin,Allahin ilmini gücük görmek tir,Evrimi kabul etmememk.

SAYGILAR

tarihinde Dimension tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Burada yazılanlar 4 milyar yılda olanlara şimdi tek bir bakış atınca ortaya çıkan sorular... Ama bence yeterince cevap ve delil verildi... 4 milyar yıl uzun bir süre ve canlılık çok ilginç bir şekilde bu sürede evrilerek inanılmaz bir karmaşıklık sergiler hale gelmiş ...

Sitelerde Paylaş
Ateshbey, Kalamarca,

Size 4 odacıklı kalbin nasıl oluştuğunu göstersem, vay be, oluyormuş deyip Kuran'ı çöpe atacak mısınız?

Atamayacak ve bize, "eeeee peki o zaman ilk hücreyi kim yarattı" gibi komik başka bir soru sormayacak mısınız?

bunu daha öncede söylediniz ve yazdınız ama atesbey size soruyu anlamamış olduğunuzu söyledi.yani hala anlamamışmısınız yok sa 1/x in ne işe yaradığını mı söyleyeceksin.

sorunuza gelince inanın sıkışmıyoruz .ancak bu forumda değil başlık açın orada konuşalım çünkü konu yaratmak ise burada konuşulmamalı .konu dağılmamalı.

Sitelerde Paylaş
bunu daha öncede söylediniz ve yazdınız ama atesbey size soruyu anlamamış olduğunuzu söyledi.yani hala anlamamışmısınız yok sa 1/x in ne işe yaradığını mı söyleyeceksin.

...

Tekrar soruyorum:

Kıvırtmayı bırakın ve cevap verin.

Bakalım cesaretiniz ne kadar?

.

Sitelerde Paylaş
Size 4 odacıklı kalbin nasıl oluştuğunu göstersem, vay be, oluyormuş deyip Kuran'ı çöpe atacak mısınız?.

Farketmez...

Bana herhangi bir X yapısının her 1/Y aşamasının bir işe yaradığını ve dolayısıyla doğal seleksiyon tarafından seçildiğini kanıtlarsan evrimi kanıtlamış olacaksın...

Evrim ile Tanrı ayrı şeyler...

Evrim kanıtlanarak Tanrı çürütülemezki...

Sitelerde Paylaş
Burada yazılanlar 4 milyar yılda olanlara şimdi tek bir bakış atınca ortaya çıkan sorular... Ama bence yeterince cevap ve delil verildi... 4 milyar yıl uzun bir süre ve canlılık çok ilginç bir şekilde bu sürede evrilerek inanılmaz bir karmaşıklık sergiler hale gelmiş ...

Bu da klasik evrimci kaçış yöntemi...

Sana istediğin kadar süre... Hatta sonsuz süre...

Suyu kapatmadan ve tek damla su ziyan etmeden arıtma tesisini iptal et ve şehirdeki herhangi bir yapıyı arıtma tesisine çevir... ;)

Sitelerde Paylaş
Farketmez...

Bana herhangi bir X yapısının her 1/Y aşamasının bir işe yaradığını ve dolayısıyla doğal seleksiyon tarafından seçildiğini kanıtlarsan evrimi kanıtlamış olacaksın...

Evrim ile Tanrı ayrı şeyler...

Evrim kanıtlanarak Tanrı çürütülemezki...

Embriyoloji bilmiyorsunuz... Canlının oluşum aşamaları evrimin işleyişini gösteren çok güzel örnekler sergiliyor... İlginç site adresleri vermiştim daha önce bu konuda... Biyoloji üzerinden mantık ve felsefe işletmeye çalışıyorsunuz ama işlemez...

Sitelerde Paylaş
Embriyoloji bilmiyorsunuz... Canlının oluşum aşamaları evrimin işleyişini gösteren çok güzel örnekler sergiliyor... İlginç site adresleri vermiştim daha önce bu konuda... Biyoloji üzerinden mantık ve felsefe işletmeye çalışıyorsunuz ama işlemez...

Onunda cevabını verdim ama okumadınız sanırım...

Embriyolojik dönemin yaşam döneminden çok önemli bir farkı var...

Embriyoya yaşam desteği veren Ana rahmi...

Fakat doğadaki yaşamda böyle bir destek mekanizması yoktur...

Yani embriyolojik dönemde belki kalp olmadan bile canlılık vasfına sahip olabilirsiniz ama doğal yaşam ortamında bunu asla başaramazsınız...

Ve özelliklede belirttim;

Eğer kalbi 4 odacıklı hale getirecek tüm evrim süreci tek bir mutasyonda olup bityorsa tamam... Bu benim sorumun cevabıdır.

Yok hayır bu iki veya daha fazla mutasyonda olacaksa benim ona itirazım var...

3.5 odalı ve 3 ana damarlı bir kalbe sahip olan embriyo yaşayabilir ama aynı özelliklere sahip olan bir canlı yaşayamaz... Dolayısıyla embriyolojik gelişim evrim için bir kanıt değildir... ;)

Sitelerde Paylaş
Biyoloji dışı saçma sapan konu ile alakasız örnekler de yaratılışçı kaçışıdır ...

Biyoloji dışı olduğunu bende biliyorum...

Ama bu bir simülasyondur... Eğer simülasyonda itiraz ettiğiniz bir nokta varsa hemen düzeltelim...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...