Jump to content

Evrime sondan bir önceki soru...

Recommended Posts

sen bize 2.5 arabalı bir adam, 9.5 parmaklı bir memeli, 13.5 toplu bir bilardo masası, 1.5 bardaklı bir masa, ya da ne bileyim 4.2 tekerlekli bir kamyon göster, biz de sana x.y odacıklı bir kalbi getirip masanın üzerine koyalım.

Sayma sayısı nedir, baştan mı anlatalım?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 109
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sen bize 2.5 arabalı bir adam, 9.5 parmaklı bir memeli, 13.5 toplu bir bilardo masası, 1.5 bardaklı bir masa, ya da ne bileyim 4.2 tekerlekli bir kamyon göster, biz de sana x.y odacıklı bir kalbi getirip masanın üzerine koyalım.

Sayma sayısı nedir, baştan mı anlatalım?

yaw adam bir soru sordu.5 sayfadır anlaşılmıyor.inanamıyorum.arkadaşlar kafanız mı çalışmıyor artık anlayın şu soruyu da cevaplara geçin ki ilerleyelim.

şimdi soruyu cidden sordu isen cevap vereyim:

2.5 araba olmaz :neden mi: çünkü ben onu "lönk" diye yapılmış olarak alırım.

"e peki aşama aşama yapılmaz mı" dicen??

tabiki derim ama tamamlanmamış arabayı fabrikaya gitsem görürüm.e tamamlanmamış kalp nerede?o nu neden göremiyorum.

adam soru soruyor 5 sayfadır soru daha anlaşılmadı yaw.

velhasıl ben fabrikaya gittim sana 2.5 araba yada 0.5 araba gösterdim.

sen de göster hadi.

ben nasıl gösterdim sana:önce kaportalı araba:işe yaramaz

sonra kaportalı ve camlı:işe yaramaz 1

sonra k+c+direksiyonlı:işe yaramaz. 2

sonra motorlu +k+c+d:işe yaramaz. 3

....

... 4

...56

....

...98

tamamlanmış:işe yarar. 100 parça tamam.(1 den 100 e kadar aşamalıbir model)

şimdi ateşbey diyorki :56 ncı aşamyı göster bana

bana 28 . aşamayı göster

göster.

Sitelerde Paylaş

olmaz işte neden olmaz çünkü o canlı fabrikada yapılmaz

tasarlanmaz

kendi başına başetmek zorunda, çünkü yarım olmaz

çünkü gitmezse araba olmaz, yani yarım olmaz, ayakta duracak, yaşayacak beslenecek çoğalacak

çünkü yapamazsa canlı olmaz, taş olur toprak olur başka birşey olur

ama canlı olmaz

o canlı sizin araba gibi fabrikada 100 parçadan oluşmuyor

her birinde 1 parça değiştirilmiş 100 eski canlıdan oluşuyor

1 faydalı parçadan oluşacak ama yine yaşayıp çoğalacak

2 faydalı parçadan oluşacak ama yine yaşayıp çoğalacak

3 faydalı parçadan oluşacak ama yine yaşayıp çoğalacak

4 faydalı parçadan oluşacak ama yine yaşayıp çoğalacak

....

n faydalı parçadan oluşacak ama yine yaşayıp çoğalacak

onu da size evrim anlatıyor basitlikten karmaşıklığa diyor anlamak istemiyorsunuz, doğal seçilim diyor, inanmıyorsunuz, mutasyonlar oluyor, bunu gözlemliyor, bunun canlıları değiştireceğine inansanız bile, faydalı olacağına inanmıyorsunuz.

illa bir fabrika olacak birileri birleştirecek

her kademesinde artan karmaşıklıkta ama her kademesinde canlı olabilen bir süreci kabullenmek istemiyorsunuz.

tarihinde bilelimogrenelim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sınıflandırmayı kim yapmış ki? Ben o kadar filojeni doktorası yaptım, taksonomi, yani sınıflandırma üzerine master dersleri aldım, 3 odacıklı kalbi olanlar diye bir sınıflandırma ne duydum, ne gördüm.. Bunu yapan sizsiniz.

Buyur sana basitçe balıkların kalp yapısı:

http://library.thinkquest.org/C003758/medi...t/fishheart.gif

Buda amfibik canlıları kalbi:

http://library.thinkquest.org/C003758/medi...phibianeart.gif

Bu ise sürüngenlerin:

http://library.thinkquest.org/C003758/medi...eptileheart.gif

Aha şuda memelilerin:

http://library.thinkquest.org/C003758/medi...Mammalheart.gif

İlk resme iyi bak bakalım şimdi. İlk resim kaç odacıklı? İki mi, üç mü, dört mü?

Sürüngen kalbine bak bakalım, kaç odacık görüyorsun? Bak daha iyi görmen için, farklı bir çizim:

http://www.caosclub.org/members/plan28img6.gif

Sen bilmezsin, timsah dediğin şeyin bir tür vardır. Timsahların kalpleri 4 odacıklı olarak kabul edilir. Velakin, iki ventrikül arasında kan transferi mevcuttur. Yani iki ventrikül arasındaki duvar, yarımdır. Eder 3.5 Odacık. Yani, şu en altta gördüğün gibi. Timsah bu kalbi son derece ilginç bir şekilde kullanır. Kalp kasını sıkarak dört odacıklı kalbe çevirir ve suyun altında minimum oksijen kullanımıyla yaşar. Ama atak yaparken, kalp kası gevşer ve kanı 3 odacıklı hale gelerek ani yüksek oksijen kullanabilme durumuna geçer.

Ama, aynı şekilde 3 odacıklı kalbi olan başka sürüngenlerin böyle bir özelliği yoktur.

Hala angut angut konuşuyorsun.. İşte gör, nasıl oluyormuşta, 3.5 odacıklı kalp oluyormuş? Sürüngenin kalbinin iki odası arasını kaplayan duvar yükseldikçe, kanın oksijenlenme seviyesi iyileşir, hayvan daha iyi oksijen kullanır. Sonuçta bu duvar ne kadar gelişirse, o kadar avantaj getirir. Ve bir gün gelir odacığı ortadan ikiye böler. Senin tanımın neydi? Odacık.. İşte ortasında kapalı olmayan bir duvar bulunan odacık, o duvar kapanana kadar tek odacıktır. Kapandığı anda, iki odacık olur, eder üç odacıktan bir defada dört odacık.

VE işte, yaşayan canlıların çoğunda, bahçende vraklayıp duran kurbağada filan, iki odacığı ayıran duvar bir yere kadar yükselip, 2.5 odacıklı olmuş halde duruyor. Sana git bak diyoruz, hala boş boş sallıyorsun lafları..

Sitelerde Paylaş
olmaz işte neden olmaz çünkü o canlı fabrikada yapılmaz

tasarlanmaz

kendi başına başetmek zorunda, çünkü yarım olmaz

çünkü gitmezse araba olmaz, yani yarım olmaz, ayakta duracak, yaşayacak beslenecek çoğalacak

çünkü yapamazsa canlı olmaz, taş olur toprak olur başka birşey olur

ama canlı olmaz

o canlı sizin araba gibi fabrikada 100 parçadan oluşmuyor

her birinde 1 parça değiştirilmiş 100 eski canlıdan oluşuyor

1 faydalı parçadan oluşacak ama yine yaşayıp çoğalacak

2 faydalı parçadan oluşacak ama yine yaşayıp çoğalacak

3 faydalı parçadan oluşacak ama yine yaşayıp çoğalacak

4 faydalı parçadan oluşacak ama yine yaşayıp çoğalacak

....

n faydalı parçadan oluşacak ama yine yaşayıp çoğalacak

onu da size evrim anlatıyor basitlikten karmaşıklığa diyor anlamak istemiyorsunuz, doğal seçilim diyor, inanmıyorsunuz, mutasyonlar oluyor, bunu gözlemliyor, bunun canlıları değiştireceğine inansanız bile, faydalı olacağına inanmıyorsunuz.

illa bir fabrika olacak birileri birleştirecek

her kademesinde artan karmaşıklıkta ama her kademesinde canlı olabilen bir süreci kabullenmek istemiyorsunuz.

ok fabrikada yapılmadıysa bile kendi kendine yapıldı.rastgele oldu ok.yada olmadı hox genleri plan yaptı oldu.ok.yada sizin nasıl dediyseniz öyle oldu ok.

lönk diye mi oldu 1 günde mi oldu?

3 varsa 4 de varsa ...3 den 4 e geçiş varsa (iddianız).3 hala varsa 3.5 da olmalı.

yok diyorsanız lönk diye oluşmuştur. tam biz bakacakken lönk diye oluştu ..

(şimdi lönk diye değil milyonlarca yılda oluştu der.hahahah)

Sitelerde Paylaş
ok fabrikada yapılmadıysa bile kendi kendine yapıldı.rastgele oldu ok.yada olmadı hox genleri plan yaptı oldu.ok.yada sizin nasıl dediyseniz öyle oldu ok.

lönk diye mi oldu 1 günde mi oldu?

3 varsa 4 de varsa ...3 den 4 e geçiş varsa (iddianız).3 hala varsa 3.5 da olmalı.

yok diyorsanız lönk diye oluşmuştur. tam biz bakacakken lönk diye oluştu ..

(şimdi lönk diye değil milyonlarca yılda oluştu der.hahahah)

Daha önce de gösterdik.

http://forum.ateizm2.org/index.php?s=&...ost&p=19776

Aşağıda, 3 odacıklı kalpten 4 odacıklı kalbe geçiş aşamasında olan bir kalp var. Sürüngenlerde. Karıncık, ikiye bölünme aşamasında. Türkçe yazı da ekledim, artık ingilizcem yok ayaklarına da yatamazsınız.

Ortadaki bölme, biraz uzayınca randıman artıyor (karıncığın iki tarafındaki kanın karışması azalıyor). Her aşamada, daha iyi bölünen kalp avantaj kazanıyor, zararlı olan değişiklikler eleniyor (doğal seçilim).

post-43-1202415530_thumb.jpg

Safsatalarla dolu kitapları okuyacağınıza, gözünüzü açın, anlamaya çalışın.

.

Sitelerde Paylaş
Daha önce de gösterdik.

http://forum.ateizm2.org/index.php?s=&...ost&p=19776

Aşağıda, 3 odacıklı kalpten 4 odacıklı kalbe geçiş aşamasında olan bir kalp var. Sürüngenlerde. Karıncık, ikiye bölünme aşamasında. Türkçe yazı da ekledim, artık ingilizcem yok ayaklarına da yatamazsınız.

Ortadaki bölme, biraz uzayınca randıman artıyor (karıncığın iki tarafındaki kanın karışması azalıyor). Her aşamada, daha iyi bölünen kalp avantaj kazanıyor, zararlı olan değişiklikler eleniyor (doğal seçilim).

post-43-1202415530_thumb.jpg

Safsatalarla dolu kitapları okuyacağınıza, gözünüzü açın, anlamaya çalışın.

.

anibal:

Sen bilmezsin, timsah dediğin şeyin bir tür vardır. Timsahların kalpleri 4 odacıklı olarak kabul edilir. Velakin, iki ventrikül arasında kan transferi mevcuttur. Yani iki ventrikül arasındaki duvar, yarımdır. Eder 3.5 Odacık. Yani, şu en altta gördüğün gibi. Timsah bu kalbi son derece ilginç bir şekilde kullanır. Kalp kasını sıkarak dört odacıklı kalbe çevirir ve suyun altında minimum oksijen kullanımıyla yaşar. Ama atak yaparken, kalp kası gevşer ve kanı 3 odacıklı hale gelerek ani yüksek oksijen kullanabilme durumuna geçer.

Ama, aynı şekilde 3 odacıklı kalbi olan başka sürüngenlerin böyle bir özelliği yoktur.

Hala angut angut konuşuyorsun.. İşte gör, nasıl oluyormuşta, 3.5 odacıklı kalp oluyormuş? Sürüngenin kalbinin iki odası arasını kaplayan duvar yükseldikçe, kanın oksijenlenme seviyesi iyileşir, hayvan daha iyi oksijen kullanır. Sonuçta bu duvar ne kadar gelişirse, o kadar avantaj getirir. Ve bir gün gelir odacığı ortadan ikiye böler. Senin tanımın neydi? Odacık.. İşte ortasında kapalı olmayan bir duvar bulunan odacık, o duvar kapanana kadar tek odacıktır. Kapandığı anda, iki odacık olur, eder üç odacıktan bir defada dört odacık.

VE işte, yaşayan canlıların çoğunda, bahçende vraklayıp duran kurbağada filan, iki odacığı ayıran duvar bir yere kadar yükselip, 2.5 odacıklı olmuş halde duruyor. Sana git bak diyoruz, hala boş boş sallıyorsun lafları..

llllllllllllllllllllllll

sn 95 bunu mu diyorsun yani....

Sitelerde Paylaş

Evrime inanmayan biriyim, lakin varsa da bu evrimi evirip çeviren biri ya da birileri mutlaka vardır..Bütün bunlar tesadüfen olacak bir şey değildir. Çünkü basit bir çorba bile aşçısız olmuyorsa etrafımızdaki olan olaylar ve yeniden yeniye meydana delen oluşumlar bir çorbadan daha aşağı kompleks olaylar değil ki rast gele olsun.

tarihinde Deva tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...