Jump to content

A'dan Z'ye Muhammed

Recommended Posts

Bunun canilikle alakasını yazabilir misin?

Müslümanları birbirine düşüren mezhep çatışmaları değilmidir?

68 kuşağında türkleri birbirine düşüren sağ sol çatışmaları değilmidir?

Kürtleri türklere ihanete zorlayan marksizm saçmalığı değilmidir?

Tüm bunlar farklı fikirlerin ortaya çıkardığı çatışmalardır.

Onun içindir ki sadece islam kalana kadar mücadelemiz devam edecektir.

Ne zaman ki insanlar farklı fikirlerinden kurtulur.

Dünyada barış ancak o zaman sağlanır.

Kimseye bir düşmanlığımız yoktur.

Biz yapılması gereken ne ise onu yapma gayretindeyiz.

İmzam üzerine biraz düşünürsen bunu anlamak zor değil.

Sevgiler...

kes,sadist musluman bozuntusu..demek inanmayanları uyar uymazlarsa öldür öylemi?.benim inancımdan sanane?? sanane kardeşim SA NA NE?

allahın kadar sadist ve psikopatsın

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

kes,sadist musluman bozuntusu..demek inanmayanları uyar uymazlarsa öldür öylemi?.benim inancımdan sanane?? sanane kardeşim SA NA NE?

allahın kadar sadist ve psikopatsın

Senin inancınla benim işim yok bundan şüphen olmasın.

Fakat o inanç sandığın virüs halini aldıysa ve başkalarını etkilemeye başladıysa ozaman müdahale ederim.

Kaldı ki siz bize sürekli hakaret etmektesiniz.

Tam bir demokrasinin olmadığı sistemde bu kadar ileri gidiyorsanız.

Tam demokrasinin yaşandığı zaman rezilliklerinizi düşünemeye gerek yok.

Onun içindir ki islamın tam egemen olduğu yerde rezillik istemiyoruz.

Şu an sistem sizin lehinize işliyor keyfini çıkarın.

Sistem tersine döndüğü zaman bizim size karşı tutumumuzun ne olcağını biliyorsunuz ayrıntılı anlatmaya gerek yok.

Buna ister sadist dersiniz ister cani dersiniz oda sizin anlayışınıza kalmış.

Sitelerde Paylaş

Kendinden farklı düşünen herkesi öldürmek gibi bir zihniyet olabilir mi ya !!?? Bir de dünyada barışı bu şekilde sağlayacakmış! Toplumumuzda bu kadar hasta ruhlu olduğuna inanmak istemıyorum...

Sitelerde Paylaş
Bak predatörmüsün nesin akıllı ol, ortama ayak uyduralım dedik küfüre zorlama insanı ama ben seni gibi zavallı durumuna düşüpte hakaret etmiycem.Biz kimsenin inancına karışmayız diyen zihniyeti pek yakından tanıyoruz.Fazla değil yakın tarihte rus devriminde kendilerini özgürlük savaşçısı diye lanse eden kanı bozuk koministlerin diğer inançlara ne kadar saygılı olduğunu onları maruz bıraktığı işkencelerden biliyoruz.Yol göstericiniz darvin bile güçlü olan kazanır diyerek bu işte benimle hemfikirdir.Ama siz ne kadar ikiyüzlü çelişkili insanlarsınızki savunduğunuz ideolojilerle herzaman çelişiyorsunuz.

Şimdi şu hayvan,azgın,sapık söylemine gelirsek;

Siz tabi buna hepiniz dahil değilsiniz ama ezici çoğunluğunuz biz maymundan türedik diyerek aslında kendinizin bir hayvan olduğunu kabul ediyorsunuz ver kuran size böyle seslenince hemen veryansın ediyorsunuz.Oysa kuran size kendi hakkınızda ne düşünüyorsanız öyle sesleniyor.Size hakaret etmiyor sadece ne düşünüyorsanız hakkınızda onu söylüyor.

Senin Darwin'i ideolog,evrimi maymundan gelme,müslüman olmayan herkesi de komünist sanan cahil zihniyetine tüküreyim.

Sen adem-havva masalına inanarak neyi kabul ediyorsun? Adem ve havvanın çocuklarının ensestinin meyvesi olduğunu kabul etmiyor musun?

Sitelerde Paylaş
ben bu kaynagin dogrulugunu soriyorum..?

ayni kaynaklar, muhammedin peygamber oldugunu, cebrailin varligini, seytanin, cinlerin varliginida söyliyor..

kabul ediyormusun bunlari..?

inanmiyorsan kendin kontrol et :rolleyes:

sahtekarlikta ustunuze yok zaten sizin..

Mantık süzgeci diye bir şey var.Eğer her yazılı belgenin tamamı doğru kabul edilseydi tarih bilimi içinden çıkılamaz bir hal alırdı.Bir örnek vereyim :

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kade%C5%9F_Sava%C5%9F%C4%B1

"Savaşın sonucunda Hititler galip gelmiş ve Amurru ve Amka toprakları ellerinde kalmıştır. Mısır kayıtlarına göre II. Ramses bir zafer kazanmıştır."

İki tarafın kaynakları da zafer kazandıklarını iddia ediyor değil mi? Kimin kazandığını nasıl anlıyoruz sence burada?

Sitelerde Paylaş
KATLIAMCI (Soykirimci)

Bu esirlerden erkek olanlar “Üsame Bin Zeyd” evinde; kadınlar ve çocuklar ise “Remle Binti Haris” evinde toplatılırlar. Muhammed erkeklerin idam kararını verdikten sonra Medine’ nin bugünkü pazaryeri olan semtte hendekler-çukurlar kazılarak mezar gibi hazır hale getirilir. Daha sonra erkekler eli kolu bağlı bir vaziyette ve kafileler halinde oraya yanaştırılıp başları kesilir ve o çukurlara atılır. Muhammed bu kesim işleminde Hz. Ali ve Zübeyr bin Avam’ı görevlendirmişti. Bilindiği gibi ikisi de Muhammed tarafında cennetle müjdelenmiştir. Ali ve Zübeyr kesim işine devam ederlerken Muhammed de bir yerde oturmuş onları seyrediyordu. Ayşe (Hz.) nin aktardığına göre, bu kesim işi sabahtan akşama kadar sürmüş. Erkekler idam edilirken, Yahudi kadınlar ve çocuklar da buna feryat edip saçlarını başlarını yolmuşlar.

(Vakıdi, Meğazi, 2/512-517)

BUNLARI KABUL EDEN BUNU DA KABUL ETTİ.. BUDA VAR..

bunların yanında şu da var..

Ey Evs Kabilesi! Benim ile müttefikiniz arasında hakem olmak üzere sizden birinin hakemliğine razı olur musunuz?" dedi. Evs; "Oluruz" dediler. Resulullah; "O halde işte Sa’ad b. Muaz" dedi.

Yahudiler Sa'd b. Muaz'ı seçtiler. Her iki tarafın onun vereceği hükme razı olacaklarına dair anlaşma yapıldı. Sa'd b. Muaz'a güven muamelesi bittikten sonra, Sa'd; Beni Kureyza'nın silahlarını bırakıp dışarı çıkmalarını emretti. Silahlarını bırakıp dışarı çıkınca Sa'd, eli silah tutanların öldürülmeleri, mallarının taksim edilip, kadın ve çocukların mülk edinmelerine hükmetti. Sa'd'ın bu hükmünü işiten Resulullah (sas) şöyle dedi:

"Sen onlar hakkında Allah’ın yedi kat gök üstündeki hükmüne uygun hüküm verdin."

Sonra

yahudilikten müslümanlığa geçmiş biri bu muaz..

yahudiler kendileri seçiyorlar..

sen bize hüküm ver uyacağız okey diyorlar..

muaz da onalara yahudilik hükmü üzerine hüküm veriyor..

yararlanılan link ve devamı..

http://www.hilafet.com/kitaplar/islamdevleti/33.htm

ayrıca türkiyem gazetesinin hediye kitap..

beni kureyza katliamı islamın yüzlerce yumuşak karnından biridir. ilk okuduğumda hafif bir şok geçirmiştim. e bünye müslüman bir bünye ve islamı inanç dünyasından tonton ilahiyatçı amcalardan öğrenmiş. kuş, böcek, sevgi, çiçek vs.vs. sonra dini sosyolojik bir olgu olarak değerlendirmeye başlayınca taşlar yerli yerine oturdu tabii ki. neyse gelelim şu beni kureyza olayına.

benim için ilginç olan beni kureyza olayından ziyade bunun savunulma şeklidir. zaten savunulamayacak bir durum ama yine de birileri buraya cevap olarak başka birilerinin söylediği bazı cümleleri yazıyor ve o konu da cevaplanmış oluyor. akıl insaf sağduyu adına hiçbir şey yok.

demek muaz eski yahudi idi ve onun vereceği hükme uyulacağı söylendiği için tüm erkeklerin kafalarının kesilmesi adalete uygun. peki. madde madde yazacağım gayet basit olarak.

1. yahudilik kuralları (yani tevrat) "tahrif edildiği için" yürürlükten kalkmamış mıdır o tarihte? nasıl oluyor da tevrata göre hüküm verilebiliyor?

2. muhammed "allahın hükmüne uygun hüküm verdin" dediğine göre muaz tarafından verilen bu hüküm allahın emridir ver benzeri her durumda uygulanmalıdır sonucu ortaya çıkmıyor mu? o halde neden "muaz ı hakem seçtiler muaz ne dediyse o yapıldı" diye savunma yapılıyor? ayrıca muhammed allahın hükmü diyorsa o da böyle yapacaktı demektir.

3. muhammedin (ya da allahın) böyle bir durumda uygulayacağı kurallar yok mudur? neden o kadar insanın hayatı eski bir yahudiye emanet ediliyor. bu adam kadın ve çocukları da öldürün deseydi uygulacak mıydı?

dediğim gibi ilginç olan bu saçmalığın savunma olarak ileri sürülmesidir. özür kabahatten büyük. ama maksat cevap vermek olsun. cevabın içeriği, gündeme getirdiği başka sorular, çelişkiler hiç önemli değil. düşünmek yok sorgulamak yok. islamcıların bu ve benzeri birçok olayı, çelişkileri, akla insanlığa aykırı durumları garip biçimde ve ne pahasına olursa olsun savunma çabaları din denilen olgunun insan aklına nasıl ket vurduğunu, bir arada yaşamamız için gerekli asgari değerleri bile altüst edebildiğini her seferinde bana gösteriyor. dinlerin öyle ya da böyle tamamen ortadan kalkması gerektiği düşüncem kuvvetleniyor gitgide. zira bugün bile yüzlerce isanın kafasını kesebilecek potansiyelde insanlar var. ne beni kureyza sondu ne haçlı seferleri ne engizisyon ne sivas. bütün dinlerin köküne kibrit suyu dileklerimle.

saygılar.

Sitelerde Paylaş
Senin Darwin'i ideolog,evrimi maymundan gelme,müslüman olmayan herkesi de komünist sanan cahil zihniyetine tüküreyim.

Sen adem-havva masalına inanarak neyi kabul ediyorsun? Adem ve havvanın çocuklarının ensestinin meyvesi olduğunu kabul etmiyor musun?

arkadaşım anlamaz boşa uğraşma. komünist onun için küfür kelimesi. neyi anlatacaksın. bir kuyuda yaşıyor ve gökyüzünü kyunun ağzı kadar sanıyor işte.

Sitelerde Paylaş
Mantık süzgeci diye bir şey var.Eğer her yazılı belgenin tamamı doğru kabul edilseydi tarih bilimi içinden çıkılamaz bir hal alırdı.Bir örnek vereyim :

http://tr.wikipedia.org/wiki/Kade%C5%9F_Sava%C5%9F%C4%B1

"Savaşın sonucunda Hititler galip gelmiş ve Amurru ve Amka toprakları ellerinde kalmıştır. Mısır kayıtlarına göre II. Ramses bir zafer kazanmıştır."

İki tarafın kaynakları da zafer kazandıklarını iddia ediyor değil mi? Kimin kazandığını nasıl anlıyoruz sence burada?

hititler ile misirlilar, hic olmamis.. <_<

ben ayni kaynakta gecen farkli yani zit olan olaylari söyliyorum..

hititler hem kazandik hem kazanmadik hemde hic savasmadik diyemi yaziyor tabletlerinde..?

veya misirlilar.. kazanmadik, savasmadik, kazandik..? :rolleyes: :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
hititler ile misirlilar, hic olmamis.. <_<

ben ayni kaynakta gecen farkli yani zit olan olaylari söyliyorum..

hititler hem kazandik hem kazanmadik hemde hic savasmadik diyemi yaziyor tabletlerinde..?

veya misirlilar.. kazanmadik, savasmadik, kazandik..? :rolleyes: :rolleyes:

Örneği nerenden anladığın belli.Aynı ya da farklı kaynak değil mesele,mesele mantık süzgeci.

Hadislerden Sexy Huri'nin aldıkları ile hadislerdeki doğaüstü saçmalıklar da birbiriyle çelişmiyor.Birbiriyle alakasız konular.Mantıklı düşününce bu doğaüstü saçmalıkların uydurma olduğunu rahatlıkla anlayabiliyoruz.21. yy insanı için cinlere,şeytanın ve cebrailin varlığına vs. inanmak kadar saçma bir şey olamaz.Öte yandan bu hadisleri yazıya geçiren müslümanların yaşanılan bu olaylar hakkında yalan söylediklerine ya da peygamber olduğuna inandıkları bir kişiyi kasıtlı olarak kötülediklerine dair mantıklı bir açıklama,bunları yapmaları için bir sebep yok.Mantık süzgeci dediğim olay da bu.

Ben şimdi bir yere tanık olduğum bir olayı yazsam,ve bu olay birden fazla kaynakta aynı şekilde geçiyorsa bu olayın yaşandığına inanmak mantıklı olur.Ancak dünyayı uçan spagetti canavarının yarattığına inanıyorum dersem bunun gerçekliğine inanmak mantıklı olmaz.

Biraz kafayı kullanın e mi.

Sitelerde Paylaş
Örneği nerenden anladığın belli.Aynı ya da farklı kaynak değil mesele,mesele mantık süzgeci.

Hadislerden Sexy Huri'nin aldıkları ile hadislerdeki doğaüstü saçmalıklar da birbiriyle çelişmiyor.Birbiriyle alakasız konular.Mantıklı düşününce bu doğaüstü saçmalıkların uydurma olduğunu rahatlıkla anlayabiliyoruz.21. yy insanı için cinlere,şeytanın ve cebrailin varlığına vs. inanmak kadar saçma bir şey olamaz.Öte yandan bu hadisleri yazıya geçiren müslümanların yaşanılan bu olaylar hakkında yalan söylediklerine ya da peygamber olduğuna inandıkları bir kişiyi kasıtlı olarak kötülediklerine dair mantıklı bir açıklama,bunları yapmaları için bir sebep yok.Mantık süzgeci dediğim olay da bu.

Ben şimdi bir yere tanık olduğum bir olayı yazsam,ve bu olay birden fazla kaynakta aynı şekilde geçiyorsa bu olayın yaşandığına inanmak mantıklı olur.Ancak dünyayı uçan spagetti canavarının yarattığına inanıyorum dersem bunun gerçekliğine inanmak mantıklı olmaz.

Biraz kafayı kullanın e mi.

ah birde bir akilli beni bulsada, her önume gelen zir cahilin ben akilliyim demesinden kurtulsam.. <_<

hadisleri hic okudunmu, iclerinde neler var neler yok biliyormusun..?

hic sanmiyorum, önune gelen salatayi yiyorsun okadar..!!

hadisler ayni kisiyi sanki ayri 3-4 kisilik barindiriyormus gibi analiz eder..

ayni olaylarda öyle..

tekrar soriyorum sana, hititler tabletlerinde savastik, savasmadik, kazandik diye ayni olaydan farki sekile dile getirmisse ne yaparsin..?

bak daha anlamadigin konuya bile neler yazmissinda, neler anlatmisim sizlere gör..

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=9884&st=20

burdada sen varsin, gir yeniden oku, vede biseyler ögren..!

bana ne tarihten nede mantiktan yani sende olmiyandan bana hic bahsetme..!

tarihinde Adonis tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ah birde bir akilli beni bulsada, her önume gelen zir cahilin ben akilliyim demesinden kurtulsam.. <_<

ayni olaylarda öyle..

tekrar soriyorum sana, hititler tabletlerinde savastik, savasmadik, kazandik diye ayni olaydan farki sekile dile getirmisse ne yaparsin..?

bak daha anlamadigin konuya bile neler yazmissinda, neler anlatmisim sizlere gör..

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=9884&st=20

burdada sen varsin, gir yeniden oku, vede biseyler ögren..!

bana ne tarihten nede mantiktan yani sende olmiyandan bana hic bahsetme..!

akıl,mantık dedim senin beynin doğasıyla hararet yaptı.Hemen değiştir bakalım konuyu.

O linkini yolladığın konuda saçmaladın,burada aynen devam ediyorsun.Senin argümanın hadislerdeki muhammed hakkındaki bilgileri doğru kabul eden herkesin doğaüstü cin,cebrail vs. uydurmalara da inanmak zorunda olduğuydu.Bunun neden doğru olmadığını anlatınca "hadisler ayni kisiyi sanki ayri 3-4 kisilik barindiriyormus gibi analiz eder." vs. saçma ifadeler kullanmaya başladın.Ne alakası var?

Sitelerde Paylaş
akıl,mantık dedim senin beynin doğasıyla hararet yaptı.Hemen değiştir bakalım konuyu.

O linkini yolladığın konuda saçmaladın,burada aynen devam ediyorsun.Senin argümanın hadislerdeki muhammed hakkındaki bilgileri doğru kabul eden herkesin doğaüstü cin,cebrail vs. uydurmalara da inanmak zorunda olduğuydu.Bunun neden doğru olmadığını anlatınca "hadisler ayni kisiyi sanki ayri 3-4 kisilik barindiriyormus gibi analiz eder." vs. saçma ifadeler kullanmaya başladın.Ne alakası var?

halami kavrayamadin..!!

kac kere tekrarlicam sana.!

hitit tabletlerinde savastik, savasmatik, kazandik gibi, ayni olayi 3-4 farkli bir bicimde anlatiyorsa ne yaparsin.?

hadislerde aynen öyle, muhammed sefkatli, muhammed katliamci, muhammed peygamber, muhammed sahtekar.. vs..

bunlarin hepside ayni kaynaktan..

git simdi az tarih ile mantik dersi al , sonra gel bu konulara.!

Sitelerde Paylaş

ayni olaylarda öyle..

Ne var bunda bozuk saat bile günde iki kere doğru gösterir.İnsanlar programlanmış robot gibi değildir. Muhammed ileri derecede davranış bozuklukları olan delini teki olduğu için farklı tavırlar sergilemesi gayet normal.

Sitelerde Paylaş
hadisleri kontrol etmedim ama bahsettiğin ayetin hiçbir mealinde böyle yazmıyor

bunlar şeytan ayetleri olarak bilinir.mekkelilere yaranmak isteyen muhammed ilk başta bu ayetleri okumuş,ama işe yaramadığını görünce kurandan çıkarmış.çıkartma nedeni olarak da şeytanın kendisini kandırdığını,bunlar allahın değil,şeytanın sözleri olduğu yalanını fırlatmıştır.

Sitelerde Paylaş
bunlar şeytan ayetleri olarak bilinir.mekkelilere yaranmak isteyen muhammed ilk başta bu ayetleri okumuş,ama işe yaramadığını görünce kurandan çıkarmış.çıkartma nedeni olarak da şeytanın kendisini kandırdığını,bunlar allahın değil,şeytanın sözleri olduğu yalanını fırlatmıştır.

mekkelilere yaranmak için mekkeilerin taptıkları ve sevdikleri putları öven ayetleri yazdı sonra çıkardı öylemi? daha sonra putları eleştiren ayetleri yazdı diyorsun.(neden mekkelilere yaranamadı peki? bu durumda mekkeliler peygamberi bağırlarına basardılar.ama tam tersi iyice eleştirilerini artırdılar.)

bu dediğine sen inanıyormusun ?

sakın şeytanın ayeti filan demeye kalkma çünkü sen şeytana inanmıyorsun.ateistlerin bi açığını yakaladım işte.

tarihinde Acı Hayat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
mekkelilere yaranmak için mekkeilerin taptıkları ve sevdikleri putları öven ayetleri yazdı sonra çıkardı öylemi? daha sonra putları eleştiren ayetleri yazdı diyorsun.(neden mekkelilere yaranamadı peki? bu durumda mekkeliler peygamberi bağırlarına basardılar.ama tam tersi iyice eleştirilerini artırdılar.)

bu dediğine sen inanıyormusun ?

sakın şeytanın ayeti filan demeye kalkma çünkü sen şeytana inanmıyorsun.ateistlerin bi açığını yakaladım işte.

ilahi acı hayat,güldürdün beni saol.

muhammedin ilk baştan beri amacı mekkeli zenginleri yanına çekebilmekti.bunu sağlamak için herşeyi yaptı ama işe yaramadı.

en sonunda onların tanrılarını öven ayetler bile yazmayı denedi.ama bu bile mekkellilerin ikna olmasına yeterli olmadı.dinlerine çok bağlıydılar

ama bu sefer muhammede inanmış olan fakirler ve köleler ona söylenmeye başladılar."bu nasıl iş hem yeni din getirdim diyorsun hemde onların eski ilahlarına övgüler düzüyorsun" diyerek

yani muhammed dimyada pirince giderken evdeki bulgurdan olacaktı.

hemen ani bir manevrayla "ayetleri allah göndermemişti,şeytan beni aldattı" diye yalan uydurarak bunları kurandan çıkarttı.

umarın net anlatabilmişimdir

Sitelerde Paylaş
ilahi acı hayat,güldürdün beni saol.

muhammedin ilk baştan beri amacı mekkeli zenginleri yanına çekebilmekti.bunu sağlamak için herşeyi yaptı ama işe yaramadı.

en sonunda onların tanrılarını öven ayetler bile yazmayı denedi.ama bu bile mekkellilerin ikna olmasına yeterli olmadı.dinlerine çok bağlıydılar

ama bu sefer muhammede inanmış olan fakirler ve köleler ona söylenmeye başladılar."bu nasıl iş hem yeni din getirdim diyorsun hemde onların eski ilahlarına övgüler düzüyorsun" diyerek

yani muhammed dimyada pirince giderken evdeki bulgurdan olacaktı.

hemen ani bir manevrayla "ayetleri allah göndermemişti,şeytan beni aldattı" diye yalan uydurarak bunları kurandan çıkarttı.

umarın net anlatabilmişimdir

Muhammede inanmış olan fakirler ve kölelerin ona karşı bu nasıl iş hem yeni din getirdin hemde bıdı bıdı bıdı.. dediğini nerden biliyorsunuz ? kanıtınız var mı ? Yoksa bu senin düşüncen mi

Sitelerde Paylaş
Muhammede inanmış olan fakirler ve kölelerin ona karşı bu nasıl iş hem yeni din getirdin hemde bıdı bıdı bıdı.. dediğini nerden biliyorsunuz ? kanıtınız var mı ? Yoksa bu senin düşüncen mi

Muhammed'in peygamberlik kariyerinin baslangici.. Tikla

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...