Jump to content

A'dan Z'ye Muhammed

Recommended Posts

halami kavrayamadin..!!

kac kere tekrarlicam sana.!

hitit tabletlerinde savastik, savasmatik, kazandik gibi, ayni olayi 3-4 farkli bir bicimde anlatiyorsa ne yaparsin.?

hadislerde aynen öyle, muhammed sefkatli, muhammed katliamci, muhammed peygamber, muhammed sahtekar.. vs..

bunlarin hepside ayni kaynaktan..

git simdi az tarih ile mantik dersi al , sonra gel bu konulara.!

hitit tabletlerinde öyle bir durum yok,o örneği neden verdiğimi sana bir önceki iletimde anlattım.hadislerde de öyle bir durum yok adonis efendi,aynı olay farklı farklı anlatılmıyor.örneğin bir insan çok yardımsever olabilir,çok bağış yapmış olabilir,ancak birini öldürdüğünde katil de olur.Bir insanın iki zıt davranışı olabilir,bir iyi avranış bir kötü davranışı yok etmez.muhammed uydurmalarına inananlara şefkatli davranmış olabilir,ancak kendine inanmayanlara yaptığı zulümler de ortadadır.o kaynaklarda muhammedden peygamber diye bahsediliyor demek biz de kabul edeceğiz demek değil,sadece yazanın inancı hakkında bilgi verir.mantık süzgeci diye bir şey var.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 57
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hitit tabletlerinde öyle bir durum yok,o örneği neden verdiğimi sana bir önceki iletimde anlattım.hadislerde de öyle bir durum yok adonis efendi,aynı olay farklı farklı anlatılmıyor.örneğin bir insan çok yardımsever olabilir,çok bağış yapmış olabilir,ancak birini öldürdüğünde katil de olur.Bir insanın iki zıt davranışı olabilir,bir iyi avranış bir kötü davranışı yok etmez.muhammed uydurmalarına inananlara şefkatli davranmış olabilir,ancak kendine inanmayanlara yaptığı zulümler de ortadadır.o kaynaklarda muhammedden peygamber diye bahsediliyor demek biz de kabul edeceğiz demek değil,sadece yazanın inancı hakkında bilgi verir.mantık süzgeci diye bir şey var.

ben senin verdigin örnegin bu konuda anlamsiz oldugunu, vede az degistirip ben sonradan sundumki birseyler anliyasin diye verdim.. ama görulen o ki hala hic birsey anlamamis konusuyorsun..!

sen bu kararttigim yaziyi söyledin ya, zir cahil oldugunuda kanitlamis oldun..!

ayni kaynaklar, kuranun muhammede cebrail tarafindan indirildigini söyler bir yandan, diger bir yandan ise rahman adinda birinin sözleri oldugunu söyler..!!

diger bir yandan muhammed mucize gösterip yaratmis, diger bir yandan ise sahtekarlikta un salmis..

baska bir taraftan ise muhammed cok sefkatli, bir karincayi bile incitemicek bir insan iken, diger bir tarafta tam bir katliamci..

vs.. vs..

daha cok uzatilir...!!

senin sandigin gibi cok iyi biriyken gidip birini öldurme gibi bir mevzu yok, kendin uyduruyorsun sadece..

sana tafsiyem al bir an önce eline hadis kitaplarinida, az hadis ögrenip konus..!

Sitelerde Paylaş
ben senin verdigin örnegin bu konuda anlamsiz oldugunu, vede az degistirip ben sonradan sundumki birseyler anliyasin diye verdim.. ama görulen o ki hala hic birsey anlamamis konusuyorsun..!

sen bu kararttigim yaziyi söyledin ya, zir cahil oldugunuda kanitlamis oldun..!

ayni kaynaklar, kuranun muhammede cebrail tarafindan indirildigini söyler bir yandan, diger bir yandan ise rahman adinda birinin sözleri oldugunu söyler..!!

diger bir yandan muhammed mucize gösterip yaratmis, diger bir yandan ise sahtekarlikta un salmis..

baska bir taraftan ise muhammed cok sefkatli, bir karincayi bile incitemicek bir insan iken, diger bir tarafta tam bir katliamci..

vs.. vs..

daha cok uzatilir...!!

senin sandigin gibi cok iyi biriyken gidip birini öldurme gibi bir mevzu yok, kendin uyduruyorsun sadece..

sana tafsiyem al bir an önce eline hadis kitaplarinida, az hadis ögrenip konus..!

verdiğim örneği mantık süzgeci olayını anlatmak için verdim,zaten sende mevcut olsa müslüman olmazdın.Artık seninle zama harcamayacağım,yazdığın her iletinde mantık dışılıkta rekordan rekora koşuyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
hitler de savaşmak için ordusunu kış ortasında rusyaya yollamasaydı,belki bugün hala bütün avrupayı(hatta fazlasını) peşinden sürüklüyor olacaktı.yanlış bir savunma

neden yolladı hitler cehaletindenmi yoksa yanlış hesapları yüzündenmi şimdi bu tarih dersi veren kişiliğe bişiyler sormak isterdim ama anlamıcak diye korkuyorum

bu arada huri nin nekadar gereksiz ve kanıtlanamamış bilgi varsa hepsiyle uğraştığından dolayıda kendisini gereksiz insanlar listeme ekledim...huricim sakın ola bana gereksiz argümanlarla yorum yaptığım konusunda eleştri yapma çünki seninle baya uraşıcam hehehehehe :lol:

Sitelerde Paylaş
bu arada huri nin nekadar gereksiz ve kanıtlanamamış bilgi varsa hepsiyle uğraştığından dolayıda kendisini gereksiz insanlar listeme ekledim...huricim sakın ola bana gereksiz argümanlarla yorum yaptığım konusunda eleştri yapma çünki seninle baya uraşıcam hehehehehe :lol:

Zavallim benimle ugrasamadan postalanmis..

Sorunda bu zaten..

muslumanlar ne dedigime degil, ne ve kim olduguma onem veriyor..

Benim kim oldugum neden onemli?

Yazdiklarimin dogrulugunu yanlisligini arastiracaklarina direk sahsima hakaretler savurmaya baslaniyor..

Bu da Allah tarafindan gonderildigi iddia edilen kitabin ilahiligini sorgusuz sualsiz kabullenmekten kaynaklaniyor..

"madem bir absurdlugu kabul ettik, bari hepsini kabul edelim, karsit fikir savunanlari hic dinlemeyelim"

Muslumanlarin kafa yapisi bundan ibaret..

Sitelerde Paylaş
Zavallim benimle ugrasamadan postalanmis..

Sorunda bu zaten..

muslumanlar ne dedigime degil, ne ve kim olduguma onem veriyor..

Benim kim oldugum neden onemli?

Yazdiklarimin dogrulugunu yanlisligini arastiracaklarina direk sahsima hakaretler savurmaya baslaniyor..

Bu da Allah tarafindan gonderildigi iddia edilen kitabin ilahiligini sorgusuz sualsiz kabullenmekten kaynaklaniyor..

"madem bir absurdlugu kabul ettik, bari hepsini kabul edelim, karsit fikir savunanlari hic dinlemeyelim"

Muslumanlarin kafa yapisi bundan ibaret..

huricim canımın için gözümün nuru bana güzel ögütler veren güzel şeyler ögreten kaynaklar verirmisin kafa yapım değişir belki çünkü güzel şeyler ögrenmek istiyorum:(

Sitelerde Paylaş
  • 10 years later...
24 minutes ago, Tengrizm18 said:

Bu Muhammed denilen peygamber tam bir sapığın tekiymiş. Ve adamda her türlü pislik var.

O kadar da abartma, o zamanki anlayış içinde yetişmiş birisinden beklenebilecek davranışlar sergilemiş sadece. Bugünden bakarak 1400 yıl önce yaşamış bir adamı eleştirmek gereksiz, asıl eleştirilmesi gerekenler şu anda bu zihniyeti yaşatmaya çalışanlar.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Tengrizm18 yazdı:

Bu Muhammed denilen peygamber tam bir sapığın tekiymiş. Ve adamda her türlü pislik var.

Hadisler ve kurana bakarsak öyle.

Ama şunlarda eklenmeli ve düşünülmeli;

Muhammedin ahlaksızlığı aslında Arapların ahlaksızlığıdır.

Araplar bütün ahlaksızlıklarını Muhammed miti yaratıp peygamberin üstüne atarak kendilerini haklı duruma getirmeyi düşünmüş olabilirler, muhtemelen öyle..

Örneğin poligami, Araplar 4 kadın ile evlenmeyi meşru gösterebilmek için Muhammed’i kurgusal hadislerle 9 kadın ile evlendirmiş bunu ahlaksızlık olmaktan çıkarmış olabilirler, çünkü o dönemde dominant kültür olan hristiyanlıkta çok eşlilik sapıklık olarak görülüyordu.

Muhammed esasen Arap istilasının öncüsü bir yağmacıydı. Peygamberlik iddiasında bulunmamış bile olabilir ya da bugün kabul edilenden çok farklı iddialarda bulunmuş bir peygamberlik iddiası da olabilir. Bunu bilemiyoruz ama islamı deklare etmediği kesin, çünkü islam denen ayrı bir dinden 8-9. yüzyılda bahsedilmeye başlanıyor.

Muhammed’in, post- Muhammed dönemde mitleştirilerek peygamberleştirildiği ve Arapların kendi ahlaksızlıklarını Muhammed’e mal ederek kendilerini haklı duruma getirmeye çalıştıkları üzerinde bence çok düşünülmeli. 

tarihinde Abdülmalik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Esasen muhammed veya sonradan yarı tanrı haline getirilen kabile şefi artık her kimse, kendi döneminin ortalama ahlak anlayışını kurana yansıtmış.

Asıl problem 7. Yüzyıl bedevi ahlak yapısını 21. Yüzyılda milyonluk ülkelere dayatmaktan kaynaklanıyor.

Arab’ın dini her haliyle yerel bir kabileye göre dizayn edilmiş, yani istense bile aynı anda tüm insanlık ne kurban kesebilir ne de hacca gidebilir.

Kontrolsüzce üreyen cahil araplar sayesinde bir süre daha ayakta kalacak görünüyor, zamanı gelince arap baharında diktatörlerin devrildiği gibi şeriat yönetimleri de bir bir devrilecektir.

Umarım böyle bir aydınlık devrimi bizim görme şansımız olur.

tarihinde Ebu Kafir tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

aynı anda tüm insanlık ne kurban kesebilir ne de hacca gidebilir.

Güzel bir nokta. Şunu da belirtmek isterim.

Aynı anda değil, müslümanların çoğu  ömrü boyunca da çok istese bile hacca gidemeyecek. Çünkü Haccın yıllık kapasitesi belli. Fazlasını kaldıramıyor.

İslama şart olarak haccı koyanlar bunu düşünememiş belli ki. İşin garibi Allah da düşünememiş.

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Güzel bir nokta. Şunu da belirtmek isterim.

Aynı anda değil, müslümanların çoğu  ömrü boyunca da çok istese bile hacca gidemeyecek. Çünkü Haccın yıllık kapasitesi belli. Fazlasını kaldıramıyor.

İslama şart olarak haccı koyanlar bunu düşünememiş belli ki. İşin garibi Allah da düşünememiş.

hacca  zaten  herkes  gidemez  imkani  olanlar  gider.herkesin  imkanı  olursa da  seneye  yayailabilir  pekala 

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

hacca  zaten  herkes  gidemez  imkani  olanlar  gider.herkesin  imkanı  olursa da  seneye  yayailabilir  pekala 

Bir kere mantıksızlıkları görmüyorsun.

Hacca herkes gidemiyorsa niye şart?

Parası olmayanlar için hac şart değildir diye kuranda ifade yok. Paran yoksa yürüyerek gidersin, senin put da zaten öyle diyor.

Hac 27: “İnsanlar arasında haccı ilan et. Yürüyerek ve yorulmuş binekler üzerinde uzak yollardan sana gelsinler

Üstelik tüm müslümanların imkanı olsa bile çoğu maalesef hac yapamayacak çünkü ölene kadar sıra gelmeyecek.

tarihinde Abdülmalik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Herkese gerek yok. Dünya nüfusun %1 i gitse oraya yine sığmaz . E artık %1 lik kısmının da parasının olmadığını iddaa edecek kadar cahil değilsindir. Bir de bundan 100 yıl sonraki nüfusu düşün ! 

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Bir kere mantıksızlıkları görmüyorsun.

Hacca herkes gidemiyorsa niye şart?

Parası olmayanlar için hac şart değildir diye kuranda ifade yok. Paran yoksa yürüyerek gidersin, senin put da zaten öyle diyor.

Hac 27: “İnsanlar arasında haccı ilan et. Yürüyerek ve yorulmuş binekler üzerinde uzak yollardan sana gelsinler

Üstelik tüm müslümanların imkanı olsa bile çoğu maalesef hac yapamayacak çünkü ölene kadar sıra gelmeyecek.

ayette  kabeye  gelsinler  demiyor  sana  gelsinler  diyor  yani  haccetmek  tartışma  toplanip  meseleleri  konuşma  anlamına  geliyor. 

Sitelerde Paylaş
49 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

ayette  kabeye  gelsinler  demiyor  sana  gelsinler  diyor  yani  haccetmek  tartışma  toplanip  meseleleri  konuşma  anlamına  geliyor. 

Öyle bir anlam yok, sure haccı anlatıyor. Muhammed’le tanışmak, tartışmak gibi anlam  çıkarılamaz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...