Jump to content

Hiç İslam Alimiyle Konuştunuz mu?

Recommended Posts

Evet arkadaşlar

Hiç alimle konuştunuz mu?

Sıradan alimden bahsetmiyorum 40 senesini hadis kuran ilimlerine vermiş alimlerden...

Evet yanlış duymadınız islamın ilim saydığı öğrenim süresi bu kadar hatta aslında daha fazladır.

İslam ilimleri 3'e ayırır.

Kuran Hadis Fıkıh.

Bunlardan yanlız kuran ilmi ikiye ayrılır

Kıraat ve tefsir

Bu iki bölümde kendi aralarında bir çok bölüme ayrılır.

1- Tahlilli Tefsir.

2- İcmali Tefsir.

Tahlilli Tefsir kendi bünyesinde şu kısımlara ayrılmıştır.

1-Fıkhî Tefsir.

2- Felsefî Tefsir.

3- Tasavvufi Tefsir

4- Edebî ve Sosyolojik Tefsir.

5- Bilimsel Tefsir.

Neyse bu yanlızca tefsir ilminin kolları.Daha kıraat ilmi ve kolları ve bu kolların kendi aralarında ayrılmaları var.

Ondan sonra hadis ve fıkıh ilimleri ve kollları..

Yani Okumakla bitmez.

Şimdi Bu ilmi almış alimler olsun almamış alimler olsun hiç onlarla arakadaşça dostça muhabbet etiiniz mi?

Ateistler kuranın her yaetini alır daldüz okur ve çelişki basitlik yanllışlık bulur.Bu öyle bir noktadadır ki ilk defa kuranı okuyan kişi kalkıp kuranı yerin dibine sokacak kadar iddaa üretebilir.

Ama bu kadar basit bir şekilde insanın yazdığı anlaşılabilen haşa sahtekar bir kitabı nasıl oluyorda bu alimler senelerce okuyorlar?

O kadar sene nasıl olurda bu gerçekler farkedilmiyor?

Hem basit bir kitaptan nasıl olurda bu kadar sene okutulabilecek ders çıkar?

Yakın zamanda amerikada ki bir abimle konuşma fırsatım oldu.

Kendisi zaten ateistlerle görüşen bu konuda eserler yazan birisi.

Kendisi ile muhatab olan ateistler onu çok seviyor ve islama karşı hiçte sizler kadar katı değiller.

Bunun sebebini o alim islamın ahlaki insani değerlerine islam alimlerinin müspet hareket metodunu uygulamasına bağlıyor.

Sonuç itibari ile bakacak olursak işe yarıyor ve herkesin sevdiği bir kişi çıkıyor işte ortaya.

Üstelik kendisi beni dahi etkiliyor.Hareketleri karşısında ki kişiye anlayışı.vs.

Hayatıda bir hayli ilginç ya.

Çobanlıktan iki doktora sahibi islamın amerikada yayılmasına büyük katkı sağlayacak bir insana...

Kendisi ehli kitaba kafir dahi demiyor bunu onlara manevi eziyet olarak biliyor.

Ki bu onun değil yine islamın büyük bir aliminin görüşü..

Peki nasıl oluyorda sahteliği sizlerin iddaa ettiği kadar basit annlaşılabilen kitabı örnek alan bir kimseden böyle bir insan çıkıyor?

Nasıl oluyorda senelerce psikoloji ve bilimsel çalışmada bulunan ateistler islamın bu yönünü hayranlıkla seyredebiliyor?

İnsanı hayrette bırakacak derecede iyi insanlar nasıl oluyorda yerin dibine soktuğunuz kuranı örnek alanlar olabiliyor?

Bu önemli bir nokta hemen yorum yapıp geçilmez.Buraya eminim yazanlar olacak ancak kendi bu konuyu düşünse buraya yaptığı yorumdan daha makbule geçer.

Bu noktayı islam alimlerinin hayatlarına bakarak farkedeceksiniz?

Bu sonuçtan şunlar çıkarılabilir

eğer haşa kuran sahtekar bir kitapsa sizin yaptığınız kadar basitçe anlaşılacak bir sahtekarlık düzeyi değilde insanlığı hayrete düşürecek kadar büyük bir sahtekarlık ve kurnazlığın eseridir.

yada insalığn aklının almadığı kadar yüce bir kkitap...

Ama burada basitçe yapılan araştırma ve eleştirilerden kuranın nasıl bir kitap olduğunun anlaşılamayacağı kesin.

Saygılar

tarihinde iLLeGaLTM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sen hiç Biyoloji, Fizik, Kimya, Astromoni, Jeoloji profesörü ile konuştun mu? Sıradan bilimadamından bahsetmiyorum, 40 senesini pozitif bilimlere vermiş bilimadamlarından biri ile konuştun mu? Bırak konuşmayı, öyle birinin kitabını, makalesini okudun mu? Öyle birinin biyografisini, çalışmalarını ve din hakkında görüşlerini okudun mu?

Uyduruk bilginin alimi olsan ne, olmasan ne? Hayatını astrolojiye, fala, büyüye vs. adamış insanlar var... 40 yılını yalandan birşey için harcamış insanlar var... Gidip konuşsan, sanki bir haltmış gibi anlatırlar, kitap felan yazarlar.

Ayrıca İslam alimi demişsin ya, kim örneğin? Ad ver bize... Şu adamlar de... Gidip konuşmadan önce kitaplarını okuyalım... Ayrıca senin alim anlayışını da görmüş olalım.

Sitelerde Paylaş
Sen hiç Biyoloji, Fizik, Kimya, Astromoni, Jeoloji profesörü ile konuştun mu? Sıradan bilimadamından bahsetmiyorum, 40 senesini pozitif bilimlere vermiş bilimadamlarından biri ile konuştun mu? Bırak konuşmayı, öyle birinin kitabını, makalesini okudun mu? Öyle birinin biyografisini, çalışmalarını ve din hakkında görüşlerini okudun mu?

Uyduruk bilginin alimi olsan ne, olmasan ne? Hayatını astrolojiye, fala, büyüye vs. adamış insanlar var... 40 yılını yalandan birşey için harcamış insanlar var... Gidip konuşsan, sanki bir haltmış gibi anlatırlar, kitap felan yazarlar.

Ayrıca İslam alimi demişsin ya, kim örneğin? Ad ver bize... Şu adamlar de... Gidip konuşmadan önce kitaplarını okuyalım... Ayrıca senin alim anlayışını da görmüş olalım.

aynen imzalıyorum

Sitelerde Paylaş

aynen.

ve ekliyorum,. Turan dursun.

Sitelerde Paylaş

Ben sana şimdi matematik kaça ayrılır onu yazayım.

Analysis.

Functional analysis.

Algebra.

Algebraic geometry.

Number theory.

Algebraic number theory.

Analytic number theory.

Coding theory.

Kryptology

P-adic number theory.

Group theory

Locally compact groups

Galois theory.

Class-field theory

Field theory.

Ring theory.

Linear algebra.

Languages and Automata

Dfferential Equations.

Partial differential equations

Difference equations

Topology.

Point set topology.

Algebraic topology

Homotopy.

Homological algebra

Set theory.

Logic.

Mathematical logic.

Formal Concept analysis

.

.

.

bu gider

tarihinde convert tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Analysis.

Functional analysis.

Algebra.

Algebraic geometry.

Number theory.

Algebraic number theory.

Analytic number theory.

Coding theory.

Kryptology

P-adic number theory.

Group theory

Galois theory.

Class-field theory

Field theory.

Ring theory.

Linear algebra.

Languages and Automata

.

.

.

bu gider

convert kardeş iyi güzelde bu yazdıklarının arapcası yokmu, nasıl anlayacak müslüman kardeşlerimiz. ayıp etmişsin yani.

Sitelerde Paylaş

Bak yazımda ki bu ibare dikkatini çekmediyse çeksin lütfen

Nasıl oluyorda senelerce psikoloji ve bilimsel çalışmada bulunan ateistler islamın bu yönünü hayranlıkla seyredebiliyor?

Bu verdiğin cevap aslında bir kaçamak cevaptır.

Biz konuşmadık ama sen konuştun mu demek kaçamak cevaptır.

Konuyu kendi tarafına çekmek yerine bu bahsettiğim durumu açıklamaya çalışsan daha güzel olurdu.

Ayrıca bahsettiğiniz tarzda kitaplar okudum.

Ama bu neyi değiştirecek kuranın ahlaki yönden oluşturduğu alimleri durumunda?

Ayrıca sanki kimya biyoloji profösöründen hiç müslüman çıkmıyormuş gibi konuşuyorsunuz.

Konuyu kendi tarafınıza çekmeden durum değerlendirmesi yapınız.

Aynen katılıyorum yazanlarada aynen bu mesajı okumalarını tavsiye ederim

tarihinde iLLeGaLTM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Analysis.

Functional analysis.

Algebra.

Algebraic geometry.

Number theory.

Algebraic number theory.

Analytic number theory.

Coding theory.

Kryptology

P-adic number theory.

Group theory

Locally compact groups

Galois theory.

Class-field theory

Field theory.

Ring theory.

Linear algebra.

Languages and Automata

Dfferential Equations.

Difference equations

Topology.

Point set topology.

Algebraic topology

Homotopy.

Homological algebra

Set theory.

Logic.

Mathematical logic.

Formal Concept analysis

.

.

.

bu gider

Hayır saçmalamak konusunda daha ileri gidemeyeceğini düşünmüştüm

Ama yanılmışım.

Matematiğin kolarının bu konuyla ne alakası var?

Ben matematik kolara ayrılmaz diye birşey iddaa ettimde o yüzden mi yazdın kalk uykudasın sanırım

Sitelerde Paylaş

Analysis.

Functional analysis.

Algebra.

Algebraic geometry.

Number theory.

Algebraic number theory.

Analytic number theory.

Coding theory.

Kryptology

P-adic number theory.

Group theory

Locally compact groups

Galois theory.

Class-field theory

Field theory.

Ring theory.

Linear algebra.

Languages and Automata

Dfferential Equations.

Difference equations

Topology.

Point set topology.

Algebraic topology

Homotopy.

Homological algebra

Set theory.

Logic.

Mathematical logic.

Formal Concept analysis

.

.

.

bu gider

Sadece ilk madde olan "Analysis"in kaç maddeye ayrıldığını, belki arap hurafelerini bırakırda matematiğe tapmaya başlar diye, maddesel islam gelişimcisi arkadaşa sıralamak istiyorum;

Analysis

Mathematical analysis

Complex analysis

Fourier analysis

Functional analysis

Harmonic analysis

Non-standard analysis

Numerical analysis

Real analysis

Constructivist analysis

Sitelerde Paylaş

Psikolojiyi niye ayrı koyuyorsun?Ne özelliği var?

Psikiatri veya psikoanaliz çalışmış biri senin kıytırık kuranını iplemez bile.

Sitelerde Paylaş
Sadece ilk madde olan "Analysis"in kaç maddeye ayrıldığını, belki arap hurafelerini bırakırda matematiğe tapmaya başlar diye, maddesel islam gelişimcisi arkadaşa sıralamak istiyorum;

Analysis

Mathematical analysis

Complex analysis

Fourier analysis

Functional analysis

Harmonic analysis

Non-standard analysis

Numerical analysis

Real analysis

Constructivist analysis

Matematik dersi için teşekkürler konu için değerlendirme yapmanız gerekiyor aslında bu konu hakkında yorum yapmayacaksanız bu konu altında ne işiniz var?

Sitelerde Paylaş
Psikolojiyi niye ayrı koyuyorsun?Ne özelliği var?

Psikiatri veya psikoanaliz çalışmış biri senin kıytırık kuranını iplemez bile.

Psikolojiyi ayrı yazmamın sebebi bu durumun psikolojik olabileceğini iddaa etmek onunla açıklamak isteyenlere set çekmek için.

Ayrıca inan bana psikoloji konusunda doktorası olan bir ateist biliyorum ki müslümanlığın hristiyanlığa ve yahudiliğe nazaran mantıklılığını kabul etii.İslamın ahlakına hayranlığını gizleyemedi.

Ancak kendisine verilen delilleri yetersiz bulduğundan hala ateist bildiğim kadarıyla

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...