Jump to content

Eşcinsellik İslam'da caizdir

Recommended Posts

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/8601400.asp

Endonezya'da düzenlenen Dinler ve Barış Konferansı'nda "Eşcinsellik İslam'da caizdir" fetvası çıktı.

Endonezya'nın başkenti Cakarta'da 27 Mart'ta düzenlenen Endonezya Dinler ve Barış Konferansı'ndan "Eşcinsellik İslam'da caizdir" fetvası çıktı.

Endonezya içinden ve dışından pek çok İslam uzmanının katıldığı toplantıda konuşan ilahiyat akademisyeni Dr. Siti Musdah Mulia, Kuran'daki Hucurat Suresi'ni esas aldığını ve eşcinselliğin yalnızca şehvetten kaynaklanmadığını vurgulayarak, "Eşcinselliğin Allah'tan geldiğinin, doğal olduğunun göz önüne alınması gerekir. Allah'ın gözünde insanlar dindarlıklarına göre değerlendirilirler" dedi. Pek çok katılımcı da bu görüşe destek verdi.

Sitelerde Paylaş
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/8601400.asp

Endonezya'da düzenlenen Dinler ve Barış Konferansı'nda "Eşcinsellik İslam'da caizdir" fetvası çıktı.

Endonezya'nın başkenti Cakarta'da 27 Mart'ta düzenlenen Endonezya Dinler ve Barış Konferansı'ndan "Eşcinsellik İslam'da caizdir" fetvası çıktı.

Endonezya içinden ve dışından pek çok İslam uzmanının katıldığı toplantıda konuşan ilahiyat akademisyeni Dr. Siti Musdah Mulia, Kuran'daki Hucurat Suresi'ni esas aldığını ve eşcinselliğin yalnızca şehvetten kaynaklanmadığını vurgulayarak, "Eşcinselliğin Allah'tan geldiğinin, doğal olduğunun göz önüne alınması gerekir. Allah'ın gözünde insanlar dindarlıklarına göre değerlendirilirler" dedi. Pek çok katılımcı da bu görüşe destek verdi.

Bu allahın da ne halt ettiği belli değil.

80- Lût'u da (peygamber olarak) gönderdik. Kavmine dedi ki: "Sizden önce âlemlerden hiç birinin yapmadığı fuhuşu mu yapıyor sunuz?

81- Çünkü siz kadınları bırakıp da şehvetle erkeklere gidiyorsunuz. Belki de siz haddi aşan bir kavimsiniz.82- Kavminin cevabı: "Onları (Lût'u ve taraftarlarını) kentinizden çıkarın, çünkü onlar, fazla temizlenen insanlarmış! "demelerinden başka bir şey olmadı.

83- Biz de onu ve ailesini kurtardık, yalnız karısı(nı kurtarmadık) çünkü o, geride kalanlardan oldu.

84- Ve üzerlerine bir (azab) yağmuru yağdırdık. Bak ki günahkârların sonu nasıl oldu!

Hem insanlarıı eşcinsel olarak yarat hemde azablandır.

Sitelerde Paylaş
Bu allahın da ne halt ettiği belli değil.

80- Lût'u da (peygamber olarak) gönderdik. Kavmine dedi ki: "Sizden önce âlemlerden hiç birinin yapmadığı fuhuşu mu yapıyor sunuz?

81- Çünkü siz kadınları bırakıp da şehvetle erkeklere gidiyorsunuz. Belki de siz haddi aşan bir kavimsiniz.82- Kavminin cevabı: "Onları (Lût'u ve taraftarlarını) kentinizden çıkarın, çünkü onlar, fazla temizlenen insanlarmış! "demelerinden başka bir şey olmadı.

83- Biz de onu ve ailesini kurtardık, yalnız karısı(nı kurtarmadık) çünkü o, geride kalanlardan oldu.

84- Ve üzerlerine bir (azab) yağmuru yağdırdık. Bak ki günahkârların sonu nasıl oldu!

Hem insanlarıı eşcinsel olarak yarat hemde azablandır.

Gördügün gibi, islam hosgörü dinidir! Hangisi uyarsa, onu alirsin olur biter! Allah merhametlidir zarttir ve hatta zurttur.

Sitelerde Paylaş

15. Kadınlarınızdan eşcinsellik/sevicilik yapanlara karşı içinizden dört tanık getirin; eğer tanıklık ederlerse o kadınları, ölüm canlarını alıncaya ya da Allah kendileri için bir yol açıncaya kadar evlerde tutun.

16. Eşcinselliği içinizden iki erkek yaparsa onlara eziyet edin. Bu ikisi tövbe eder, durumlarını düzeltirlerse onlara eziyetten vazgeçin. Allah Tevvâb'dır, tövbeleri çok kabul eder; Rahîm'dir, merhametine sınır yoktur.

17. Allah'ın, kabulünü üstlendiği tövbe, bilgisizlikle kötülük işleyip de çok geçmeden tövbe edenler içindir. Allah, işte böylelerinin tövbesini kabul eder. Allah Alîm'dir, Hakîm'dir.

18. Yoksa, kötülükleri yapıp yapıp da her birine ölüm geldiğinde, "işte şimdi tövbe ettim" diyenler için tövbe yoktur. Küfre batmış olarak ölenlere de tövbe yoktur. Böylelerine biz korkunç bir azap hazırladık

ayetler açık eşcinsellik islamda günahtır. Tedavi edilmeleri gerekir. Eşcinsellerin asılması ise kuransal bakış açısıyla bağdaşmaz. bu insanlar ne yardan ne serden geçmek istemedikleri için dini kendilerine benzetme çabası içindeler

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar arkadaşlar, iyi okuyun...

Din, kültüre tabiidir. Yani toplum dini nasıl istiyorsa öyle alır.

Uzakdoğulu eşcinsellerden -bazılarını- dış görünüşlerinden anlayamazsınız... Ayrıca Endonezya'da eşcinsellik bizdeki gibi ayıp bir durum değil. Dilencilik, sokak çalıgıcılığı, fuhuş yapan eşcinsellerin yanı sıra meslek ve statü sahibi eşcinseller de var. Bizdeki gibi hor görülmezler. Ayrıca eşcinsel güzellik yarışması bile yapılır :) Endonezyaca'da wanita kadın demek, pria erkek demek... waria ne demek siz bulun. :)

Ben çoğu eşcinsellik vakasının psikosomatik düzensizlik olduğunu düşünüyorum. Eşcinselliğin nesilden nesile aktarılan bir genetik altyapısı olabileceğini düşünmüyorum. Psikosomatik derken kastım şudur; eşcinselliğin büyük oranda öğrenilen bir davranış olduğunu düşünüyorum. Prof. Dr. Ali Demirsoy da bir toplantıda maymun kabileleri üzerinde yapılan bir çalışmada eşcinselliğin öğrenilen bir davranış olduğunu söylemişti. Yani küçük yaşta eşcinselliğe tanık olan ve/veya kendini böyle bir ilişkinin içinde bulan genç bireyler ileride bu davranışı sergileyebiliyorlar.

İlk tümceme döneyim, bir toplum dini bir öğretiyi alırken kendine uyanları alır, uymayanları böyle yamultur alır. Şimdi Türkiye'de sokağa çıkın 100 tane müslümanla konuşun... "İslam'da cariyelik var mı? Kölelik var mı?" diye sorun... Yok diyecekler... Zira bizim toplumsal kültürümüze aykırı öyle şeyler... Sonra uçağa atlayın ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai kentine gidin... Havaalanında Riyad'a yada başka Arap kentlerine gitmek üzere bekleşen yüzlerce uzakdoğulu genç kız göreceksiniz.

Dini yorumlamak "cherry picking"dir... Yani dini hükümler arasından işine geleni seçmek. Bizim insani vasıflarımızın, kültürümüzün izin vermediği bazı şeylere başka İslam toplumları normal bakar. Kadınların sünneti de böyledir, 4 kadınla evlilik de böyledir...

Ayrıca bizde içki içilir ama domuz eti yenmez. Sudan'da uyuşturucu kullanılır ama içki içilmez...

Müslüman arkadaşlardan ricam, hacca gideceğinize dünyayı gezin. Dünya kaç bucakmış görün.

Sitelerde Paylaş

İslam, kuruluşundan itibaren tavizler vermek zorunda kalan bir dindir.

İlk tavizi Tanrının adı konusunda vermiştir.

Rahman diye ortaya çıkmış, "Biz Rahman'ı kabul etmeyiz, ona inanmayız" diyen putperestlerin Allah'ını tanımak zorunda kalmıştır.

Tavizler kıble, oruç, hac vb. konularda devam etmiştir.

İslam'da eşcinsellik kesinlikle caiz olamaz.

Ad kavminin helakının nedeni eşcinselliktir.

Kur'an'da açıkça cezası belirtilmemiş olsa dahi günah olduğu ve sapıklık olarak görüldüğü açıktır.

Günümüzün siyasal İslamcıları da Endonezya'ya karşı popülist davranıp eşcinsellik konusunda taviz vermiştir.

Sitelerde Paylaş
Ben çoğu eşcinsellik vakasının psikosomatik düzensizlik olduğunu düşünüyorum. Eşcinselliğin nesilden nesile aktarılan bir genetik altyapısı olabileceğini düşünmüyorum. Psikosomatik derken kastım şudur; eşcinselliğin büyük oranda öğrenilen bir davranış olduğunu düşünüyorum. Prof. Dr. Ali Demirsoy da bir toplantıda maymun kabileleri üzerinde yapılan bir çalışmada eşcinselliğin öğrenilen bir davranış olduğunu söylemişti. Yani küçük yaşta eşcinselliğe tanık olan ve/veya kendini böyle bir ilişkinin içinde bulan genç bireyler ileride bu davranışı sergileyebiliyorlar.

Ben doğuştan böyle hissedilebildiğini de düşünüyorum.Bilmiyorum bilimsel araştırmalar bu konuda ne diyor ama eşcinsel olan yakın bir arkadaşım var ve kendimi bildim bileli böyle hissediyorum diyor..Öyle çevresinde şahit olduğu bir ilişki yüzünden falan değil.

Pek araştırdığım bir konu da değil gerçi.

Sitelerde Paylaş
Ben doğuştan böyle hissedilebildiğini de düşünüyorum.Bilmiyorum bilimsel araştırmalar bu konuda ne diyor ama eşcinsel olan yakın bir arkadaşım var ve kendimi bildim bileli böyle hissediyorum diyor..Öyle çevresinde şahit olduğu bir ilişki yüzünden falan değil.

Pek araştırdığım bir konu da değil gerçi.

Yanlış anlamışsın... Ben hepsi demedim, diyemem de zaten. Eşcinselliğin bir rahatsızlık olabileceği fikri dile getirildiğinde tepki böyle oluyor nedense...

Dünyada eşcinsellere karşı bir baskı var. O yüzden bilimadamları çıkıp eşcinsellik konusunda olumsuz görüş bildirmiyorlar. Çünkü bu olumsuz görüş eşcinsellere uygulanan baskıya dayanak olabilir, baskıyı arttırabilir.

Eşcinselliğin genetik temeli olması zor görünüyor. Kesinlikle yoktur demiyorum ama zor. Genetik temeli olsa bile, yada genetik temeli olmayan ama gelişim sürecinde ortaya çıkan bir durum olsa bile doğanın eşey tanımlaması dışına çıkan bir durum söz konusu.

Nöroendokrin sistem oldukça karmaşık ve gelişme sırasında küçük etkileri amplifiye eden bir sistem. Dokuların, organların oluşumu grift etkileşimlerle gerçekleşiyor. En küçük bir hatanın büyük sonuçları olabiliyor.

Diğer bir konu ise eşcinsellerin "kendimi hep böyle hissettim" demesini kabul etmek zorundayız, ama inanmak zorunda değiliz.

Sen kendini ilk defa ne zaman kız gibi hissettin? O anı bilebiliyor musun? Kız ve erkeğin adını bildiğimiz, farklı olduğunu bildiğimiz ama bu farklılığın nedenini içsel olarak bilemediğimiz bir dönem var...

Ben kendimi ilk defa ne zaman erkek gibi hissettiğimi anımsamıyorum... Bir ilk an yok... Yavaş yavaş oluşan bir durum.

O yüzden bu insanların kendilerini kandırıyor olma ihtimalleri çok yüksek... Eşcinsel düşmanı felan değilim ama insanın doğası böyledir... Anılarını bile yamultur. Ayrıca kendini etkileyen şeylerin farkında değildir. Küçük yaşta çevresel faktörlerin farkında değiliz. Çoğu şeyi adını koyamıyoruz ama bizi etkiliyorlar. Arkadaşın çevresinde bir eşcinsel ilişki görmemiştir belki ama erkek modeli seçemediği için bu yönde gelişmiştir.

Burada beni en çok kızdıran şey şu; bende romatizma var, bende miyopi ve astigmat var, ben küçükken epileptik bulgular da varmış EEG'emde... sigara bağımlısıyım daha da hastalıklarım olacak... Kimse beni bunlar için dışlamadı. Ama eşcinselleri dışlıyoruz. Eşcinseller de "biz hasta değiliz" diye tutturuyorlar... Ama "Tanrı beni erkek bedeninde kadın yaratmış" diyebiliyorsun...

Demekki erkek bedeni diye bir şey var... Çok iyi biliyoruz ki erkek, testosterone etkisi yüzünden kadına göre farklı bir ruh halinindedir. Testosterone sadece protein sentezini arttırmaz, aynı zamanda saldırgan bir ruh haline neden olur. Erkeğin ruhu, erkek biyokimyasıdır. Eğer birinde erkek bedeni var ve erkek davranışı sergilemiyorsa erkek biyokimyasuı yok demektir. Testisleri ve penisi olan biri kadın gibi davranıyorsa buna anormali demekte sakınca yoktur. Ama bu adamın hayatını zehir etmek de en hafif ifade ile terbiyesizliktir, insanlıktan nasibini alamamış olmaktır.

Ben yılışık tavırlı insanları sevmiyorum... Bu herkes için geçerli... Efendi gibi duran, medeni eşcinsellerle tanıştım. Hatta arkadaş ortamında birlikte zaman geçirdim, birlikte yemek pişirip yediğim bile oldu. Ama zorlama ve yakışıksız bir kadın tavrı içinde olanlarla aram hiç iyi değil.

Eşcinsel düşmanları beni rahatsız eder ama beni rahatsız eden eşcinsel davranışları da var yani...

Örneğin, markette kasada sıra beklerken bir eşcinsel selam verir... Ben de selam veririm. Gülümsemeyi gördüğü an tavırları değişir asılmaya başlar... Ne yapacağımı şaşırırım. Thank you deyip kaçarım. Sağda solda kaç kere oldu bu... Selam verdiğinde almasan dışlamış olacaksın, selamı aldığın an sinyal verdin sanılıyor. Herkes için değil bu, yine yanlış anlama... Ama benim başıma çok geldi. Aynı şeyi kızlar yaptığı zaman kaçmıyorum ama :)

Diğer bir rahatsız edici eşcinsel durumu ise ağır makyajlı yarı çıplak travesti durumları. Beni rahatsız ediyor demek taşlayalım demek değil ama rahatsız ediyor işte...

Ayrıca bizim halkımız kendi çocuğu eşcinsel olsun istemez ama Zeki Müren, Bülent Ersoy, Aydın, Fatih Ürek gibi insanları baştacı eder. Gizli bir merak da var insanlarda... Bazen freak show izler gibi izliyor insanlar... Ama işte sen izlerken çocuğun da izliyor, sonra neden bizim oğlan eşcinsel oldu diye düşün dur...

Sitelerde Paylaş

Ozaman anal seks niçin günah oluyor burada biraz çelişki var sanki.

Ayrıca sanmıyorum eşcinsellerin umrunda olsun.Bir insanın cinsel seçimine bir din karar veriyorsa bu iş olmamış.Resmen bir insan hakları sömürüsü.fetva gelmeseydi bu istemedikleri vücutlara hapsolan insanlar ne yapacaktı.Eşcinselliğin doğada da olduğu açık.Hala ne fetvasıdır bu.bu konuda fetvanın verilmesi bile islamın nekadar absürd bir anlayışa sahip olduğunu bir kez daha yüzümüze çarpıyor.

Sitelerde Paylaş
Eşcinselliğin yunuslarda bazı durumlarda evrimsel avantaj sağladığı gösterilmiştir... Sirke sineklerinde de genetik olarak yatkınlık gösterilmiştir... Eşcinsellik doğanın bir gerçeğidir...

Ozaman anal seks niçin günah oluyor burada biraz çelişki var sanki.

Ayrıca sanmıyorum eşcinsellerin umrunda olsun.Bir insanın cinsel seçimine bir din karar veriyorsa bu iş olmamış.Resmen bir insan hakları sömürüsü.fetva gelmeseydi bu istemedikleri vücutlara hapsolan insanlar ne yapacaktı.Eşcinselliğin doğada da olduğu açık.Hala ne fetvasıdır bu.bu konuda fetvanın verilmesi bile islamın nekadar absürd bir anlayışa sahip olduğunu bir kez daha yüzümüze çarpıyor.

Andromeda kaynak? Yunuslarda eşcinsellik olayı nasıl avantajmış, bir de drozofilada eşcinsellik ne iş? Ayrıca doğanın gerçeklerinin hepsi çok sevimli şeyler değil...

Nosferatu ile ikinize birden anımsatmak isterim; yamyamlık da doğanın gerçeğidir. Çiftleşmek istediği dişinin yavrularını öldürmek doğanın gerçeğidir. Kendi yavrusunu yemek doğanın gerçeğidir. Çifleştiği eşini yemek doğanın gerçeğidir. Parazitlik doğanın gerçeğidir. Daha sayayım mı?

Doğanın her gerçeğine hayatınızda yer var mı?

Ben eşcinsel düşmanı felan değilim ama siz de boş lafları bırakın lüften.

Eşcinsellik büyük oranda öğrenilen bir davranıştır, psikosomatik bir bozukluktur. Eşcinselleri rahat bırakmalıyız ama çocukları da iyi eğitmeliyiz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...