Jump to content

İYİ İNSANIM DİYEN YOK MU?

Recommended Posts

fORUMA BİR KAÇ AYDIR ÜYEYİM VE HEPİNİZDEN BİR ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM TEŞEKKÜRLER..

Bir kaç soru işareti kalmadı dersem yalan olur..

Öncelikle Ateist arkadaşlara sonra müslüman arkadaşlara sorularım var ..

Ateist arakadaşlar son bir kaç aydır islamın altından girip üstünden çıktınız..Hristiyanlıkla yahudilikle yada başka herhangi bir dinle hiç uğraşmadınız (yada ben görmedim) bunun mantığını altında yatanı açıklarmısınız? Yoksa siz sadece islama mı karşısınız diğer dinler makulmü ???

Müslüman arkadaşlar ateist arkadaşların inançlarını çürütmek için elinizden geleni ardınıza koymadan uğraştınız (onlara küfür etmek dahil) ..Ne kazandınız??

İyi de arkadaşlar birbirinden bu kadar nefret eden( kesinm nefret etmiyorum diyen çıkacaktır kimse inanmaz) iki kesim için konuşuyorum neden inançları yada inançsızlığı bu kadar ayaklar altına alıyorsunuz??? Hümanizm denen gerçekliği kabul etmeyen iki tarafmısınız??

Dinler üstülüğü ön plana çıkaramayan insan ,nefret dolu olan insan..Nasıl iyi insan olabilir??

İnsanlığın gereklerini yerine getirmek için daha ne bekliyorsunuz başkasının inancına küfür etmek size insanlık kazandırıyormu? İyi bir insan olmanızımı sağlıyor yoksa sadece egonuzu tatmin mi ediyor????

Ona buna inancından ötürü küfür etmek insanlığınıza insanlıkmı katıyor????

Sitelerde Paylaş

Parça parça fikrimi belirteyim,

"Ateist arakadaşlar son bir kaç aydır islamın altından girip üstünden çıktınız..Hristiyanlıkla yahudilikle yada başka herhangi bir dinle hiç uğraşmadınız (yada ben görmedim) bunun mantığını altında yatanı açıklarmısınız? Yoksa siz sadece islama mı karşısınız diğer dinler makulmü ???"

Bunun çok basit ve geçerli bir sebebi var, açıklayalım. Ateist tanrıya inanmayan vs bir insandır bildiğiniz gibi. Ateistforum da benzeri düşüncelerin dile döküldüğü Türkçe bir forumdur. Türkiye'de insanların çoğunluğu Müslümandır. Haliyle kendi düşüncelerini savunmak isteyen her ateist büyük ihtimalle muhatap olarak karşısında bir Müslüman bulacaktır, ve tartışmalar İslam odaklı olacaktır.

İnsanlığın gereklerini yerine getirmek için daha ne bekliyorsunuz başkasının inancına küfür etmek size insanlık kazandırıyormu? İyi bir insan olmanızımı sağlıyor yoksa sadece egonuzu tatmin mi ediyor????

Dini forumlarda düzgünce bir fikri savunmak yerine sağa sola sataşanlar var tabi. Bu arkadaşlar çoğunlukla ya amacı bir şey öğrenmek olmayan, kendi çapında "cihad" ilan etmiş Müslümanlar, ya da sırf karizmatik bir durum olduğunu düşündüğü için ateist olmuş zevzeklerdir, takma kafana pek :)

Sitelerde Paylaş

Her dinin elestirisi yapiliyor bu forumda, daha gecende sanirim sexihuriydi Incildeki celiskiler diye bir konu baslatmisti, daha onceleri ise defalarca baska dinler hakkinda tartismalar oldu. Hatta iki yada uc sene once yezidilik bile tartisildi. Islamin en cok elestirilmesinin nedeni burdaki ateistlerin musluman bir toplumdan geliyor olmalaridir, hristiyan toplumundaki ateistlerin forumlarindada niye sadece hristiyanligi ele aliyorsunuz diye mesajlar yaziliyor :rolleyes:

Ateizm; birakin dinleri, tanrinin varligini kabul etmeyen bir gorustur, hangi din olursa olsun hepsi birbirinin kopyesidir der.

Sitelerde Paylaş
Her dinin elestirisi yapiliyor bu forumda, daha gecende sanirim sexihuriydi Incildeki celiskiler diye bir konu baslatmisti, daha onceleri ise defalarca baska dinler hakkinda tartismalar oldu. Hatta iki yada uc sene once yezidilik bile tartisildi. Islamin en cok elestirilmesinin nedeni burdaki ateistlerin musluman bir toplumdan geliyor olmalaridir, hristiyan toplumundaki ateistlerin forumlarindada niye sadece hristiyanligi ele aliyorsunuz diye mesajlar yaziliyor :rolleyes:

Ateizm; birakin dinleri, tanrinin varligini kabul etmeyen bir gorustur, hangi din olursa olsun hepsi birbirinin kopyesidir der.

Sexy Hur mi ??

Bu güne kadar gördüğüm en küfürbaz adamı mı bana örnek göstermek durumundasın? İnançlara saygıdan bahsederken milyonlarca ve hatta milyarlarca kişiniin inancına ''Muhammedin cinsel sapkınlığı yada çocuk düşkünlüğü'' Başlıklarını atan bir kişi nasıl olurda karşısınıda tartışacak birini bulur anlamamışımdır hiç zaten..Sanırım ona bu konularda cevap verenlerde kendi görüşünden kişiler olsa gerektir..Fakat bu konuların içinde insancıllık buamadım ..Evrimin en önemli kanıtı SEXYHURİ dir diyebilirim ve bunu bir ateist derse evrime inanırım :)

Sitelerde Paylaş

Islamin en cok elestirilme nedeni zaman icerisinde bir dinden cok Dunya barisi icin tehlikeli totaliter bir ideolojiye donusturulmus olmasindan kaynaklaniyor. Diger dinler de toplumlari zehirliyor, ama ideolojik ve siyasi yanlari zayif oldugu icin tehdit olusturmuyorlar. Islam yalnizca dinsel formuyla sinirli kalabilseydi, siyasete bulasmasaydi bu kadar antipati toplamazdi. Bu Islam'a odaklanan elestirilerin temel nedenidir.

Bu forumda Islam'a elestirilerin yogunlastirilmis olmasinin bir nedeni de Turkiye'de ozellikle son yillarda yasanan siyasal gerilimden, daha dogrusu AKP iktidarinca dinin politikaya alet edilmesinin yarattigi gerilimden kaynaklanmaktadir. Vatan topraklari ve kaynaklarimiz kuresellesme ve AB'ye uyum bahane edilerek yabancilara pes kes cekilmekte, tarikatci partizanlik toplumun her alanina bulasmakta, insanlar haksiz yere goz altina alinmakta, islerinden uzaklastirilmakta, kamplastirilmakta ve giderek birbirine dusman olmaktadir. Iktidarin kullandigi arac Islam ideolojisidir.

Bu durumda ateistlere ve laiklere oldugu kadar ulkesini seven aydin, akli basinda, ve laik muslumanlara da buyuk gorevler dusmektedir. Milletci degil (milliyetciligi kastetmiyorum, dikkat!), ummetci olan bu iktidara beraberce DUR demeliyiz. Bu nedenle kimse sesini alcaltmasin!

tarihinde Aragon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunları yazarken Irakın işgalinden eski uygurların şimdiki halinden ve afganistandan bihaber gibisinm arkdaşım...

Bunlar müslümanların ümmetçilik anlayışı ile değil Hristiyanların Ortadoğu projeleriyle ilgili birer nüanstan ibarettir..

Müslümanların eylülde bir bombası ( ki müslümanlar bile dışlamıştır ya neyse) başka bir şey daha bulmanı beklerim bu konuyu açıyorsan eğer..

Sitelerde Paylaş
Bunları yazarken Irakın işgalinden eski uygurların şimdiki halinden ve afganistandan bihaber gibisinm arkdaşım...

Bunlar müslümanların ümmetçilik anlayışı ile değil Hristiyanların Ortadoğu projeleriyle ilgili birer nüanstan ibarettir..

Müslümanların eylülde bir bombası ( ki müslümanlar bile dışlamıştır ya neyse) başka bir şey daha bulmanı beklerim bu konuyu açıyorsan eğer..

Konuyu saptiriyorsun, cevap vermeye deger bir sey gormuyorum burada..

Sitelerde Paylaş

11 eylülü müslümanlar dışlamıştır diyorsunda o gün oldağında dünyanın 4 bir tarafında müslümanlar eğlendiler hatta sen bile oh olmuş demişsindir.şimdi dışlamalarının nedeni abddedir bütün petrol çıkan arap devletlerini kontrol altında tutuyor sıkıyorsa suudi arabistan birleşik arap emirlikleri terorizmi desteklesin 2 günde ıraka dönerler yani zaten iş çıkar ilişkisidir amerika hepsini sömürür.ortodoğu projesi hristiyanların değil yahudilerindir bu arada maşa olarak abdyi kullanır müslümanları kullanır abd sayesinde hepsi israile düşmandır ama hiç bir şey yapamazlar her gün kim bilir kaç masum müslümana eziyet eder sesin bile çıkmaz çıkamaz.

Sitelerde Paylaş
11 eylülü müslümanlar dışlamıştır diyorsunda o gün oldağında dünyanın 4 bir tarafında müslümanlar eğlendiler hatta sen bile oh olmuş demişsindir.şimdi dışlamalarının nedeni abddedir bütün petrol çıkan arap devletlerini kontrol altında tutuyor sıkıyorsa suudi arabistan birleşik arap emirlikleri terorizmi desteklesin 2 günde ıraka dönerler yani zaten iş çıkar ilişkisidir amerika hepsini sömürür.ortodoğu projesi hristiyanların değil yahudilerindir bu arada maşa olarak abdyi kullanır müslümanları kullanır abd sayesinde hepsi israile düşmandır ama hiç bir şey yapamazlar her gün kim bilir kaç masum müslümana eziyet eder sesin bile çıkmaz çıkamaz.

Masum müslüman mı ??? Nasıl oluyor anlamadım senin gözünde masum müslüman????????????

Büyük ortadoğ8u projesi yahudilerin değil Hristiyanlarındır ayrıca bir konu alanı...

ABD maşa olacak ufacık bir ülkeye diye düşünen bir adam nasıl sağsalim düşünür???

Eylül saldırılarında benim oh olsun dediğimi nasıl çıkardın anlamadım ama bu arada ben o masum dediğin müslümanların içinde olamam mı ??? Yoksa sadece sen dediğinde mi insanalr masum yada suçlu oluyor..

Masum müslüman dediğin insanların inançları benimkinden farklımı acaba nerde yaşarlar nasıl giyinirler ne yer ne içerler bunları bulan varsa bana da bir haber versinde koşup yanlarında yerimi alıp masum olayım...

Ateistler için masum müslüman nasıl olur??????*

Sitelerde Paylaş

Keleyt;

Yazılarındaki dürüst yaklaşımını,açmış olduğun

Bu başlıkta göremedim.

Yahu senelerdir bu memlekette inanmayanları pas pas yaptınız

Oruç tutmayanı dövdünüz,bıçakladınız;tekbir getirip 37 kişiyi yaktınız..

Şimdi buraya gelip,sadece düşünce yönünden marjinalliği olan.

Bir kaç başlık için,yavuz hırsızı oynamayı size yakıştıramadım...

Sağlıcakla

Sitelerde Paylaş
Masum müslüman mı ??? Nasıl oluyor anlamadım senin gözünde masum müslüman????????????

Büyük ortadoğ8u projesi yahudilerin değil Hristiyanlarındır ayrıca bir konu alanı...

ABD maşa olacak ufacık bir ülkeye diye düşünen bir adam nasıl sağsalim düşünür???

Eylül saldırılarında benim oh olsun dediğimi nasıl çıkardın anlamadım ama bu arada ben o masum dediğin müslümanların içinde olamam mı ??? Yoksa sadece sen dediğinde mi insanalr masum yada suçlu oluyor..

Masum müslüman dediğin insanların inançları benimkinden farklımı acaba nerde yaşarlar nasıl giyinirler ne yer ne içerler bunları bulan varsa bana da bir haber versinde koşup yanlarında yerimi alıp masum olayım...

Ateistler için masum müslüman nasıl olur??????*

ben müslüman hristiyan yahudi ayrımı yapmıyorum hitler nasıl masum yahudileri sabun yaptıysa şimdide israil masum müslümanları öldürüyor işkence yapıyor.

BOP ile amaçlanan güçlü bir ortodoğuda güçlü bir israil bu sayede meşrulaşan filistin ve çevredeki bir kaç arap toprağının işgali

ABD capital ekonomiyle yönetilir para kimdeyse güç ondadır o söz sahibidir en basit örneği kendi parasını bile bastırmak için para öder bir çok abd şirketi yahudinindir yani kontrol onlardadır ama arka plandadırlar görünmezler yoksa bush gibi birinin abd başkanı olabilme şansı var mıdır sence?

Eylül saldırısı türkiyede abd karşıtlarının bir hayli fazla olduğunu düşünürsen senin mutlu olmaman için bir neden yok yani ölenler için üzülmüşsündür masumdu çoğu ama sonuçta olan abdye oldu abd karizmasını yitirdi

ben ataist değilim ama bana göre insan masum yani suçsuz olması müslüman olması hristiyan olması fikrimi değiştirmez.ama müslüman bakış açısından ölenler yahudi olursa oh be iyi olmuş diyebilirsin

Sitelerde Paylaş
Keleyt;

Yazılarındaki dürüst yaklaşımını,açmış olduğun

Bu başlıkta göremedim.

Yahu senelerdir bu memlekette inanmayanları pas pas yaptınız

Oruç tutmayanı dövdünüz,bıçakladınız;tekbir getirip 37 kişiyi yaktınız..

Şimdi buraya gelip,sadece düşünce yönünden marjinalliği olan.

Bir kaç başlık için,yavuz hırsızı oynamayı size yakıştıramadım...

Sağlıcakla

Objektif yaklaşmaya çalışmış olmamı takdir edeceğini düşünmüştüm...

Yavuz hırsız mı burda iki tarafada birşeyler söylendiğinin farkında olduğunu düşünerek yazıyorum ki hiç bir zaman bir tarafı etkilemek gibi bir durum söz konusu değildir benim için burda beni bilmeyen hemen hemen cyoktur o yüzden lütfen biraz daha dikkatli olmaya çağırıyorum seni..

Yazılarımda dürüst olmam ve burda olmamam gibi bir şey söz konusu olamaz.Sadece doğrluarı söylediğim için bu hakareti ediyorsan lütfen bir daha düşün objektif ol empati kur ve dediklerimde (konu başlığımda) kötü bir yön varmı bir bak.rica ederim...

Sitelerde Paylaş
fORUMA BİR KAÇ AYDIR ÜYEYİM VE HEPİNİZDEN BİR ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM TEŞEKKÜRLER..

Bir kaç soru işareti kalmadı dersem yalan olur..

Öncelikle Ateist arkadaşlara sonra müslüman arkadaşlara sorularım var ..

Ateist arakadaşlar son bir kaç aydır islamın altından girip üstünden çıktınız..Hristiyanlıkla yahudilikle yada başka herhangi bir dinle hiç uğraşmadınız (yada ben görmedim) bunun mantığını altında yatanı açıklarmısınız? Yoksa siz sadece islama mı karşısınız diğer dinler makulmü ???

Hristiyanlikla ugrasacam da karsima adam cikmiyor ugrasacak. Hristiyanlikta (yasadigimiz su cagda) gordugum en buyuk problem, kilise catisi altinda rahiplerin yaptiklari sapikliklardir (cocuklara tecavuzler vs.).

Diger yandan Islam da korkunc bir din! Bu forumu biraz okuyan neden boyle oldugunu gorur. Yazdiklarimiza karsi, "Islam bu degildir" diyenler olabilir. Ya da "ben boyle degilim, biz oyle degiliz " filan diyebilirsiniz. Ama Cem Yilmaz'in dedigi gibi, "belki siz oyle degilsiniz, ama hepinizi toplayinca ortaya bu cikiyor".

İyi de arkadaşlar birbirinden bu kadar nefret eden( kesinm nefret etmiyorum diyen çıkacaktır kimse inanmaz) iki kesim için konuşuyorum neden inançları yada inançsızlığı bu kadar ayaklar altına alıyorsunuz??? Hümanizm denen gerçekliği kabul etmeyen iki tarafmısınız??

Bundan bir sure oncesine kadar boyle bir kutuplasma yoktu. Tonton musluman dedeler kapimizin onunden gecip camiye giderlerdi, hic de nefret filan etmezdik. Kendi adima hala butun muslumanlardan nefret ederim filan diyemem. Ama, ne oldu da boyle bir kutuplasma olustu? keleyt, bunu bir dusun istersen, cunku can alici nokta burasi.

Sivas'ta aydinlarimizi yakanlar "Musluman Turkiye" cigliklari atiyorlardi. Nasil sevelim bu adamlari.

Bir dinin mensuplari, tanrilari adina gozunu kirpmadan adam oldurebiliyorlarsa, ne o dine ne de o dinin mensuplarina kayitsiz kalmam beklenemez.

Bunlarin disinda;

- Muzik dinlemek gunahtir (illa ilahi muzik olacak)

- Resim yapmak gunahtir

- Futbol oynamak bile kimi muslumanlara gore gunahtir

- Bilim'le taban tabana zittir..

Ve bazilari, bunlarla ulkeyi yonetme hevesindedir.

Bir din (Islam), sanati, sporu ve bilimi olduruyorsa, o dinle mucadele edilmesi gerekir.

Dinler üstülüğü ön plana çıkaramayan insan ,nefret dolu olan insan..Nasıl iyi insan olabilir??

Aynen. Iyilik dinler ustu olmalidir.

Ona buna inancından ötürü küfür etmek insanlığınıza insanlıkmı katıyor????

Baskasinin inancina kufredilmesine filan karsiyim. Ama yukarida yazdiklarim isiginda, ne kadar doldugumuzu anla.

Akilli bir muslumanin, ateistlerle degil, yobozlarla ugrasmasini, onlari egitmeye calismasini beklerim.

Sitelerde Paylaş

Artık şu soruyu sormayın yahu, karşımızda tartışacak hristiyan yokken niye incil i eleştirelim?

Sitelerde Paylaş
Sexy Hur mi ??

Bu güne kadar gördüğüm en küfürbaz adamı mı bana örnek göstermek durumundasın? İnançlara saygıdan bahsederken milyonlarca ve hatta milyarlarca kişiniin inancına ''Muhammedin cinsel sapkınlığı yada çocuk düşkünlüğü'' Başlıklarını atan bir kişi nasıl olurda karşısınıda tartışacak birini bulur anlamamışımdır hiç zaten..Sanırım ona bu konularda cevap verenlerde kendi görüşünden kişiler olsa gerektir..Fakat bu konuların içinde insancıllık buamadım ..Evrimin en önemli kanıtı SEXYHURİ dir diyebilirim ve bunu bir ateist derse evrime inanırım :)

Ben ateistim ve diyorum ki;

"Evrimin en önemli kanıtı Sexy Huri'dir"

Gerekçem de şudur... İyi oku keleyt efendi...

İnsanın beyni az gelişmiş ataları her gördüklerine şaşırmış, doğal bir açıklama yapamadıkları her şeyi Tanrılara, doğaüstü güçlerle bağlamışlardır. Bu acziyetten dinler doğmuş, zamanla sistematik hale gelmişler, tıpkı bir virüs gibi yayılmışlardır.

Sexy Huri gibi insanlar, insan beyninin gelişmesinde bir aşama daha ileri gitmişler ve bu tanrı, doğaüstü güç, din virüslerine direnç geliştirmişlerdir.

Tek başına Sexy Huri bile evrimi kanıtlar. Senin sazan gibi yuttuğun yalanları yutmayacak kadar gelişmiş bir beyni var.

Senin Sexy Huri'de insancıllık bulamaman doğaldır. Maymun da sende maymunculluk bulamıyordur. Maymun seni beğenmez, sen de Sexy Huri'yi... Belki Neanderthaller de sapiensleri beğenmiyorlardı zamanında... Ama ne oldu, insan baki oldu, Neanderthal'in soyu tükendi... Yani bugün varsın, yarın yoksun... Senin sonun "extinction"... Güle güle...

Bilgehan

Sitelerde Paylaş

bu foruma kaydolmaktaki amacim ne kimseyi yermek ne kimsenin görüşüne karışmak ne de başka birşey.. yalnızca erkek arkadaşımın ilginç iddialar olduğunu söylemesi ve düşüncelerimin tam olarak yerine oturabileceğini söylemesi olmuştu.. ki öyle de oldu forumda dikkatle takip ettiklerim oldu başta sexy huri.. çalışmaları için ve dusuncelerimin bir nebze daha netleşmesini sağlamış olduğu için teşekkür ederim..

gelelim bana.. ben ne kimsenin dinine karışırım ne de başka bişeyine.. din, dil, ırk ayrımı asla gözetmedim şu yaşıma kadar şu saatten sonra da bunu yapmaya asla niyetim yok.. yapım gereği ara sıra aşırı sert çıkışlar yapabilirim ama özünde hümanist bir yapıya sahibim.. asla kin ve nefret duyguları benim içimde yer bulamadı bulamayacaktır da.. e peki şimdi diyeceksiniz diğer başlıklar altında ülkenin geleceği ile ilgili karamsar görüşler bildirdin bunlar neyin nesiydi? evet karamsar görüşler dile getirdim. şimdiki iktidardan hazetmediğimide.. ama her ne olursa olsun nefret duygusunu onlar bile yerleştiremediler içime. yalnızca üzüldüm ve hala üzülüyorum.. toplum adına, kendim adına ileride birgün dünyaya getireceğim evladım adına.. peki müslümanlarla ya da hristiyanlarla vs kısaca inananlarla diyelim ne alıp veremediğin var ki bazen aşırı çıkışlar yapıyorsun derseniz.. bunun yanıtı da özetle: onların inançlarına saygım var onlara da saygım var fakat işi ileri uçlara taşıyanlardan, dini siyasete alet edenlerden, daha türbanın erkek giysisi olduğundan bihaber onca insanın türban da türban deyip başörtüsü ya da yazma diyememesinden kendilerini geliştirmekten kati suretle kaçınmalarından hoşlanamıyorum.. ama şunu da eklemeliyim 5 parmağın 5 i bir değil.. inançlı olup faydalı işler yapan nice arkadaşlarım var.. ya da ateist olup asla bir arada olamadığım arkadaşlarımda.. bu da ayrı bir tartışma konusu kapsamına girmektedir.. herkese teşekkürler.. ve en başta bu forumu açıp beyin fırtınası yaratılmasını sağlayan moderatör grubu da atlamamak gerekir onlara da teşekkür ederim bu vesileyle..

Sitelerde Paylaş

ben ateist arkadaşara kin beslemiyorum onlardan nefrette etmiyorum. (allah ve paygemberimize karşı alaycı sözleri canımı yakıyor o kadar biraz daha saygılı olmalarını dilerim)

müslüman olarak dinimi savunuyorum buda en tabii hakkım. elime ne geçti derseniz, belki ateist arkadaşlarda acaba yanlışmı düşünüyorum diye bir düşünce belirmişse ne mutlu. insanını bilmeden körü körüne birşeye inanmasına üzülürüm, o yüzden ateis arkadaşları takdir ediyorum yanış bir sonuca varmış olsalarda en azından araştırmışlar

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...