Jump to content

Siz Allah olsaydiniz?

Recommended Posts

• İleti 146
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu konuyu kafir arkadaslarimin muslim kardeslerimize "Siz Allah olsaydiniz?" turunde sorular sormalari icin aciyorum..

Ilk soru benden;

Siz Allah olsaydiniz, insanlara kotuluk edecegini bile bile seytani yaratir miydiniz?

lütfen arkadaşlar allah şeytanı yaratırken onun kötü olacağını bilmiyordu.melekleri yarattı ve onlara emretti benden başka kimseye secde etmeyeceksiniz sora insanoğlunu yarattı we yine meleklere emretti insana secde edin bunun üzerine şeytan itiraz etti we cennetten kovuldu bunun üzerine de insanları kötü yola saptırıcağını söledi allah,yehova ya da adı herneyse kullarının ona inanmıyacağını söledi ama yinede ahiret gününe kadar denemesi için izin werdi bölece tanrı we şeytan insanlık üzerine bahse tutuştu hikaye buna benzer bişi işte ama ne kadar ironik değilmi önce benden başka kimseye secde etmeyin diyor sora insana secde edin diyor.he bi de şey war allah herşeyi bilir ama şeytanın gurunu hesaba katamamış

Sitelerde Paylaş

Siz olsanız her şeye kadir olduğunuz ve doğal olarak hiç bir şeye gereksiniminiz olmadığı halde melekleri,cinleri insanları yaratır mıydınız?Yaratırsanız ne için?

Ayrıca sizin için kan akıtılmasını ister miydiniz?

Sitelerde Paylaş
Sexy huri

Lütfen şimdi biraz mantıklı olalım.

Şimdi siz allahı bu bebği bu halde yaratmak ile suçluyorsunuz değil mi...

Şimdi ben size soruyorum.

Bu bebeğin annesi veyahut babasının sağlık durumu nasıldır?

anne ve babasının akrabalık bağları varmıdır nedir?

Anne veya babasında genetik bozukluk söz konusumudur?

Anne veya babası kötü birşey bağımlısımıdır içki sigara vs.

annesi nasıl bir hamilelik dönemi geçirmiştir.

annesi hamilelik döneminde zararlı ilaçlar kullanmışmıdır.

hamilelik dönemini tüm ayrıntılarıyla nasıl geçmiştir.

Sen bu sorulara cevap ver ondan sonra allaha suç at

Bir allahın olmadığına en büyük delil bu yukarıdaki iLLeGaLTM gibi insanların dünyada var olmasıdır.

Bir allah olsa bu allahın ahlakı aklıda da varsa bu nurcuların olmaması gerekirdi. değilmiki bu nurcular var demekki allah yok...........

Bir allah nasıl olurda bu kadar düşünmekten uzak varlıklar yaratabilir?

Sitelerde Paylaş
yook be ne saçmalıgı...önemli bir noktaya deginmişiniz....süpersiniz....mücadele

Evet babasını öldüren bir insanın (nasıl oluyorsa) kardeşsiz kalması çok önemli ve mantıklı bir nokta. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
bir dergide okumuştum, bir bilim adamı afrikada kelebekler hakkında araştırma yaparken kozadan çıkmak üzre kabuğunu kırmaya çalışan bir kelebek görür. bakarki kelebek zorlanıyor kabuğu kırmakta yardım etmek ister ve kabuğu kendi kırar, bekler bekler kelebek bir türlü uçamaz ve ölür.

bizi üzen bizi hüzünlendiren birçok olay insanların kendini geliştirmesi ve olgun insan olabilmesi için aslında yaşanması gerekiyordur. şeytanla mücadele edecek ve irademizin hakkını verceğizki olgunlaşalım. sabrı öğrenelim ve karakterimizi oluşturalım

bunun için yorum yapmıştım :)

Sitelerde Paylaş

Ben Allah olsaydım rakip tanrıları,putları vs. deli gibi kıskanmazdım.Sen evreni yarat,her şeyi bil,sınırsız güç sahibi ol ama bir avuç adamın yaptığı öküzden buzağını korkunç kıskan,olacak iş değil.

Sitelerde Paylaş
Bir çok müslümanın olduğu bu forumda bu başlığı açan ve lehine görüş yazanlar yazıklar olsun size.

Ulan bide inançlara saygıdan bahsediyorsunuz.

Senin ne işin var burada? Burası ATEİSTFORUM... Yukarıda yazıyor bak...

Ben kendi adıma söyleyeyim, benim inançlara saygım yok... Benim musevilik, hristiyanlık, islam vs. vs... hiç birine saygım yok... İnsanlara saygım var ama onların inandıkları her halta saygı duymak zorunda değilim. Beğenmiyorsan burayı İslamı forumlara git...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...