Jump to content

Siz Allah olsaydiniz?

Recommended Posts

Ben Allah olsaydım yarattıgımla övünmek isterdim.

Kusursuz tasarım bu konuda çok önemlidir. Bu dünyada kusursuz bir tasarım yok.

Sık sık hata veren ve bug dolu bir yazılım, nasıl onu programlayanın beceriksizliğini gösterirse, sık sık hata veren ve doğumsal anomalilere, gerizekalılığa, düşük IQ'ya, mantıksızlıga, ahlaksızlıga, şerefsizlige, kana pisliğe, namussuzluga ve daha sayamayacagım kadar çok bir yıgın negatif özelliğe neden olan bir sistem, onu yaratanın beceriksizliğini gösterir. Eğer Allah bu kadar büyük ve yüce ise, yarattıgıyla övünmelidir. Eğer Allahın övünmek gibi insanı duyguları yoksa ve bu hataları zevk için bilerek yaptıysa veya insanları sınava çekmek için sistemi böyle sakat yarattıysa, o zaman o şerefsizin sadist oldugunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü dünyaya defolu canlı getirmek canlının acı çekmesine neden olur. Aptal insanlar yaratmak, o insanların yaratıcısına hakarettir. Şerefsizlik yapan adi karakterli insanlar göndermek yine yaratıcının kendisini karalar.

,Eğer bu şerefsiz hem bu dünyada hem diğer tarafta işkenceden hoşlanıyorsa, defolu malı bilerek üretiyorsa, eğlenmek için böyle pislikler yapıyorsa, karakteri bozuktur ve kişilik manasında aşağılık bir serseridir. Yok eğer sistemin arada bir hata yapması, sisteminin kendi aksamaları ise ve onun isteği dışında oluşuyorsa o zaman bu onun kendi çapındaki beceriksizliğini ve iyi bir yaratıcı olmadıgını gösterir.

Yani ben yaratıcı olsaydım ya kusursuz bir tasarım geliştirirdim veya yapamıyorsam bu işe hiç bulaşmaz, kendi beceriksizliğimi sergilemezdim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 146
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben Allah olsaydım yarattıgımla övünmek isterdim.

Kusursuz tasarım bu konuda çok önemlidir. Bu dünyada kusursuz bir tasarım yok.

Sık sık hata veren ve bug dolu bir yazılım, nasıl onu programlayanın beceriksizliğini gösterirse, sık sık hata veren ve doğumsal anomalilere, gerizekalılığa, düşük IQ'ya, mantıksızlıga, ahlaksızlıga, şerefsizlige, kana pisliğe, namussuzluga ve daha sayamayacagım kadar çok bir yıgın negatif özelliğe neden olan bir sistem, onu yaratanın beceriksizliğini gösterir. Eğer Allah bu kadar büyük ve yüce ise, yarattıgıyla övünmelidir. Eğer Allahın övünmek gibi insanı duyguları yoksa ve bu hataları zevk için bilerek yaptıysa veya insanları sınava çekmek için sistemi böyle sakat yarattıysa, o zaman o şerefsizin sadist oldugunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Çünkü dünyaya defolu canlı getirmek canlının acı çekmesine neden olur. Aptal insanlar yaratmak, o insanların yaratıcısına hakarettir. Şerefsizlik yapan adi karakterli insanlar göndermek yine yaratıcının kendisini karalar.

,Eğer bu şerefsiz hem bu dünyada hem diğer tarafta işkenceden hoşlanıyorsa, defolu malı bilerek üretiyorsa, eğlenmek için böyle pislikler yapıyorsa, karakteri bozuktur ve kişilik manasında aşağılık bir serseridir. Yok eğer sistemin arada bir hata yapması, sisteminin kendi aksamaları ise ve onun isteği dışında oluşuyorsa o zaman bu onun kendi çapındaki beceriksizliğini ve iyi bir yaratıcı olmadıgını gösterir.

Yani ben yaratıcı olsaydım ya kusursuz bir tasarım geliştirirdim veya yapamıyorsam bu işe hiç bulaşmaz, kendi beceriksizliğimi sergilemezdim.

SENİN BU KADAR UZUN CÜMLELER KURMANA ŞAŞIRDIĞIMI İTİRAF ETMEK ZORUNDAYIM, NE VARKİ DÜNYAYI VE İMTİHANIN HİKMETİNİ ANLAYAMAMIŞSIN. HANİ BİR LAF VARDIR OT GELDİN OT GİDECEN... SANA ÇOK YAKIŞTI DOĞRUSU...

Sitelerde Paylaş

Teistler ne biçim adamlar ya,müslüman hindu hakkında hristiyan hakkında yahdui hakkında kafasına estiği gibi konuşur,hristiyanlar da aynı şekilde ama iş kendi dinlerine geldi mi dokunulmazliği var kutsallığı var kimse eleştiremez.Hadi len! İkiyüzlüler sizi.

cübbeli son yorumuyla zaten rengini iyiden iyiye belli etmiş.geri kafalı müslüman araplar(isterlerse yanlarına iranı da alsınlar) israille 100 kere daha savaşsınlar 1 kere kazanamazlar.

Sitelerde Paylaş
Siz Allah olsaydiniz insanlarin size itaat etmeleri icin binlerce yil ugrastiginiz halde hala saklambac oynar miydiniz?
korkma ahirette saklamabaç! oynamayacak ama sen ordada göremeyeceksin, cehennemdekilerin öyle bir şansı olmayacak

naapalım şansına küs.

Sitelerde Paylaş
HİTLERİN KATLETTİKLERİ YAHUDİYDİ.

müslüman olacağına insan olsadın keşke...

o yahudileri babam mı yarattı dangalak, niye böyle konuşuyorsun? bu sözün allah ını bile gücendirir. çünkü "şüphesiz ki o yaratanların en yücesi, en güzelidir." ancak sen onun yarattığını hor görüyorsun. o küçümsediklerin senin gibi malları cebinden 6666 kere çıkartır da hala anlamaz bakarsın. adamlar senden her konuda üstün, ancak küçümseyen sensin. neyine güveniyorsun anlamadım ki... tanrına mı? işe yaramaz çünkü onların tanrısı muho nunkinden daha önce de vardı, rütbesi yüksek olmalı, seninki bir şey yapamayabilir.

Sitelerde Paylaş
korkma ahirette saklamabaç! oynamayacak ama sen ordada göremeyeceksin, cehennemdekilerin öyle bir şansı olmayacak

naapalım şansına küs.

ne biliyorsun göremeyeceklerini? belki fikir değiştirir tanrın. yapmadığı şey değil hani, ayetlerin hükmünü kaldırmak, unutturmak falan. sen onun adına hüküm verip, dinden çıktın. tövbe et, yoksa b.ku yersin, o beğenmediğin sexy huriyle aynı kaderi paylaşırsın.

Sitelerde Paylaş

huri seni msn de gördüm ve gördüğüm kadarıyla çok yakışıklı birisin.çevrede ortalıkla sakat çocukları örnek vereceğine önce kendi yüzüne bakta yaratıcının gücünü anla ve yaradandan yüz çevirme.

Senin ne işin var burada? Burası ATEİSTFORUM... Yukarıda yazıyor bak...

Ben kendi adıma söyleyeyim, benim inançlara saygım yok... Benim musevilik, hristiyanlık, islam vs. vs... hiç birine saygım yok... İnsanlara saygım var ama onların inandıkları her halta saygı duymak zorunda değilim. Beğenmiyorsan burayı İslamı forumlara git...

ozaman yöneticilere şikayetini bildir ve forumdan toplu olarak uzaklaştırsınlar bizi.

tarihinde Acı Hayat tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
huri seni msn de gördüm ve gördüğüm kadarıyla çok yakışıklı birisin.çevrede ortalıkla sakat çocukları örnek vereceğine önce kendi yüzüne bakta yaratıcının gücünü anla ve yaradandan yüz çevirme.

tanrı huri yi kendine mürit toplasın diye yakışıklı yarattı, cetvelimize göre 3 yıl sonra hurinin kendini peygamber ilan etmesi bekleniyor.

yaradandan yüz çevirme huri, ağzına ettiğin yetti, artık namaz kıl.

ozaman yöneticilere şikayetini bildir ve forumdan toplu olarak uzaklaştırsınlar bizi.

bir kere de o yazılan niye yazılmış diye düşün üzerinde, bir kerecik ya. bir üst iletiye bak, alıntıya bak, ne olursun ya.

Sitelerde Paylaş

Sizin gitmenizi istemiyorum ki ben... Burada durum böyle, beğenmiyorsan git diyorum.

Bütün memleketi virüs gibi sarmışsınız, kendi ülkemizde yaşatmıyorsunuz, Internet'te de rahat yok. Neymiş efendim Harun efendi rencide olmuş... Gelme hocam, başka siteler var... Oralara takıl... Git kızların msn adreslerinin dağıtıldığı siteler varmış, oralara takıl... Sana ne dinden diyanetten..

Bir ton hristiyan forumları var, git onları rahatsız et...

İleri derecede ırkçı buduncu arkadaşlar var, onların forumlarına git... allah, muhammed de bakalım ne diyecekler sana :)

Ayrıca ben içimden geçen herşeyi yazmıyorum, eminim buradaki arkadaşlar da öyledir...

Yoksa ortalıkta sinler kaflar uçardı...

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
ben allah olsaydım zırt pırt kendimi övmezdim,. allah şöyledir böyledir diye. cık cık, ayıp yahu.

sen allahsın. ağır ol biraz.

hakkaten yaa iyi bir yere değinmişsin ,nedir bu kendine övgüler yağdırıp durmuş ,artistmidir nedir ...:)))))))))

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...