Jump to content

Dindarligin sebebi ekonomik mi?

Recommended Posts

Bana göre Türkiye de müslümanlarin %90 i ülke ekonomisinin kötü olmsindan yani kisaca fakirlik ve gecim sikintisi yüzünden din batagina ve hurafeye bulasmis durumda. Insan fakirse birde gelecekten ümidi yoksa gerekli egitimi alamiyor, güvenlik, saglik, barinma,ulasim vesaire hizmetlerden faydalanamyorsa, yardim isteyecegi güvenecegi tek kurum Din kaliyor geriye.

Bu dünyada birgün görmedim bari öteki tarafta hayatimi yasarim düsüncesiyle kendini dine veriyor. Ama hali vakti yerinde olan, isi gücü, iyi egitim almis mevki sahibi olanlarda durum tam tersi.

Türkiye nin kurtulusu fakirligin bitirilmesindemi?

Sitelerde Paylaş
Bana göre Türkiye de müslümanlarin %90 i ülke ekonomisinin kötü olmsindan yani kisaca fakirlik ve gecim sikintisi yüzünden din batagina ve hurafeye bulasmis durumda. Insan fakirse birde gelecekten ümidi yoksa gerekli egitimi alamiyor, güvenlik, saglik, barinma,ulasim vesaire hizmetlerden faydalanamyorsa, yardim isteyecegi güvenecegi tek kurum Din kaliyor geriye.

Bu dünyada birgün görmedim bari öteki tarafta hayatimi yasarim düsüncesiyle kendini dine veriyor. Ama hali vakti yerinde olan, isi gücü, iyi egitim almis mevki sahibi olanlarda durum tam tersi.

Türkiye nin kurtulusu fakirligin bitirilmesindemi?

Evet arkadasim fakirlik bitsin dinde geriler. Herkes tatil plani uzak dost akraba ziyaret plani yapár. Zengin olupta dindarim diyenler gercekci degil. Onlara göre zaten sorun yok. Erbakan af edildi o kadar dindar bir insansa ve gercekten insan gibi bir insansa neden hala " mallarimida afedin " diyor?

Mal canin yongasidir da dpgru bir söz..

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

konuyu önce daha geniş çerçevede ele alıp sonra türkiyeye dönmek daha yararlı olacaktır.

aksi takdirde böyle saçma sonuçlara ulaşmak zor olmayacaktır..

genel anlamda dünya ekonomisinin kimlerin ellerinde olduğuna bakmak yapılması gereken ilk iş..

başlığı açan arkadaş alel acele bir konu açmak yerine biraz daha araştırma yapsaydı keşke..

dünyada parayı ellerinde tutanlar genelde koyu dindarlardır ki bunlar arasında en radikallerin yahudilere olduğunu söylemeye gerek yok sanırım.

türkiyeye gelirsek..

türkiyedeki fakirliğin temel nedeni osmalının saçma politikalarına dayanıyor..

osmanlı Türklerin tarım dışı istihdamını asla onaylamamıştır.

özellikle ticaret alanlarını tamamen yabancı güçlere adeta armağan etmesi fakirliğin başlamasında temel etkendir.

fakirliği dindarlıkla ilişkilendirmek ancak ve ancak siyasetten bi haber dışarıya açılmaktan korkan ateistlerin safsatası olabilir..

zaten ateistler yıllarca böylesine sığ düşüncelerle arka plandaki güçlerin ekmeklerine fazlasıyla yağ sürmüşlerdir..

ne diyelim..

gülesin mi ağlayasın mı?

Sitelerde Paylaş
büyük ölçüde doğru bir tespit.tayyip neden en az 3 çocuk yapın diyor sence?insanlar çok çocuk yaptıkça fakirleşecek,cahil kalacak,dindarlaşacak va kitlesel olarak ona oy verecek

1o çocuk geleneğine sahipli ailelere 3 çocuk önerisi olaya tersten bakmayı gerektirmiyor mu?

Sitelerde Paylaş
...

fakirliği dindarlıkla ilişkilendirmek ancak ve ancak siyasetten bi haber dışarıya açılmaktan korkan ateistlerin safsatası olabilir.....

Yazar senin dedigin gibi bir sey sormuyorki. Fakir oldugumuz icinmi dindarligimiz artiyor diye bir sonuc cikarmaya calisiyor.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
Yazar senin dedigin gibi bir sey sormuyorki. Fakir oldugumuz icinmi dindarligimiz artiyor diye bir sonuc cikarmaya calisiyor.

SAYGILAR

ben de değil diyorum..dünya ekonomisinin kimlerin elinde olduğuna bakmasını öneriyorum..

çünkü sığ alanlarda üretilen fikirlerin bir halta yaramayacağını söylüyorum.

bu tarz düşüncelerin ateistlerin olaylara nasıl dar baktığını gösteriyor diyorum..

Sitelerde Paylaş
ben de değil diyorum..dünya ekonomisinin kimlerin elinde olduğuna bakmasını öneriyorum..

çünkü sığ alanlarda üretilen fikirlerin bir halta yaramayacağını söylüyorum.

bu tarz düşüncelerin ateistlerin olaylara nasıl dar baktığını gösteriyor diyorum..

newton Türkiye cografyasi üzerinde artan dindarligin sebebi sana göre ne olabilir ? Yazara göre fakirlik ve bundan kurtulusu dinde aramak. Sen kendi fikrini söyle ve ateistler söyle ateistler böyle diye hakaret edip durma.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş
newton Türkiye cografyasi üzerinde artan dindarligin sebebi sana göre ne olabilir ? Yazara göre fakirlik ve bundan kurtulusu dinde aramak. Sen kendi fikrini söyle ve ateistler söyle ateistler böyle diye hakaret edip durma.

SAYGILAR

türkiyede dindarlığın arttığı filan ergenekoncuların bir zırvasıdır. muhtemelen sizin gibileri biraz daha tahrik etmek amacıyla tabi..

ayrıca türkiyedeki fakirlik günden güne azalıyor..

tabi eğer tayyip hükümetinin getirilerini görmemek için özel çaba harcıyorsanız o ayrı..

kısaca türkiyedeki dindarlık cumhuriyet kurulduğu günki gibidir. azalma yada artma şeklinde bir şey yok..

türkiyenin %90 ı dini bir gelenek olarak yaşar ve bu böyle devam etmektedir. ninelerimizin bakışı yani..

türkiyedeki müslümanların %98 i kuranı bilmez..içeriği ile ilgilenmez.

panteist tarzı yani..

ve bu cumhuriyet kurulduğundan beri böyledir..bunu benden çok siz ateistler biliyorsunuz zaten..

şimdi de kalkıp fakirlikle dindarlık arasında ilişki kurmaya çalışyorsunuz..

aslında kendinizi aşağılıyorsunuz..

cebiniz para görünce ateizme kaydığınızı söylemiş oluyorsunuz.

tarihinde newton tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Daha once bir kac iletide belirtmistim. PEW raporu diye bir rapor var 2007 de yayinlanan. Bu rapora bakildiginda bir kac istisna disinda zenginlikle dindarlik arasindaki ters orantili iliski bariz bir bicimde goruluyor:

post-2726-1219490585_thumb.jpg

bu grafik yeryüzündeki en büyük firmaların neden şeriatçı yahudilere ait olduğunu da açıklayabiliyor mu acaba?

Sitelerde Paylaş
1o çocuk geleneğine sahipli ailelere 3 çocuk önerisi olaya tersten bakmayı gerektirmiyor mu?

en az üç çocuk isterim diyo civ civ kafa.asıl senin dediğin gibi anlamak için değil takla atmak,dansöz gibi kıvırmak gerekir

sermayenin yahudilerin elinde olmasını bu konuya bağdaştırdın...hmm demek ki sermaye dindar yahudilerde ise,insanlar yoksullaştıkça fakirleşir diyemeyiz,müthiş

fakirliğin nedenleri başkadır,insanların fakirleştikçe dindarlaşması başka.insanar dindar oldukları için fakir kalmazlar,fakir kaldıkça dindarlaşırlar.bu islam toplumunda da hristiyanlarda da budistlerdede ..vs aynıdır.en koyu katolik ülkeler latin amerika ülkeleridir.bu ülkelerde sınıf farkı,yolsuzluklar,fakirlik,sefalet aynen islam ülkeleri gibi.avrupada,özellikle iskadinavya,ingiltere,fransa gibi ülkelerde ise ateistlerin oranı çok çok yüksektir.bu ülkeler dünyadaki en yüksek yaşam standardına sahip olan ülkeler oluyorlar.gerçi sermaye yahularde ama ne biliyim işte,öyle olmuş

Sitelerde Paylaş
.avrupada,özellikle iskadinavya,ingiltere,fransa gibi ülkelerde ise ateistlerin oranı çok çok yüksektir.bu ülkeler dünyadaki en yüksek yaşam standardına sahip olan ülkeler oluyorlar.gerçi sermaye yahularde ama ne biliyim işte,öyle olmuş

farkında olmadan kendi kazdığın kuyuya düşüyorsun..

sermaye elbette ateistlerde değil..ama bu ülkedeki(iskandinav) ateistler koyun gibi usul usul işlerine gidip geldikleri için salla başı almaaşı misali sorun çıkarmıyorlar..

oysa halkı dindar olan ülkeler sermaye sahipleriylwe sürekli bir mücadele içinde..ve eminim galip gelecekler..

çünkü sermeyenin eşit paylaşımını istiyorlar..sermaye sahipleri ise dindarlıkla faşizmi birleştirmeyi çoktan başarmış görünüyor..

zaten çelişkiler yumağı da buradan başlıyor

Sitelerde Paylaş
farkında olmadan kendi kazdığın kuyuya düşüyorsun..

sermaye elbette ateistlerde değil..ama bu ülkedeki(iskandinav) ateistler koyun gibi usul usul işlerine gidip geldikleri için salla başı almaaşı misali sorun çıkarmıyorlar..

oysa halkı dindar olan ülkeler sermaye sahipleriylwe sürekli bir mücadele içinde..ve eminim galip gelecekler..

çünkü sermeyenin eşit paylaşımını istiyorlar..sermaye sahipleri ise dindarlıkla faşizmi birleştirmeyi çoktan başarmış görünüyor..

zaten çelişkiler yumağı da buradan başlıyor

çok cahilsin ama sanırım yaşında küçük.cahile laf anlatmak imkansızdır.umarım okuyucular da bunu görür

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...