Jump to content

Allah Neden Isa´dan Sonra 600 Yil Bekledi?

Recommended Posts

Peki, demek ki, anlaşamıyoruz. :-)

Bu anlaşamamak demek değil, ben ne demek istediğini anlıyorum. Ancak düşünüş sisteminin yanlış olduğu iddiası ile düşünülen şeylerin yanlış olduğu iddiası farklı şeyler. Farzedelim ki düşünüş sistemim yanlış, senin dediğin olsun. Peki söylediklerim de yanlış mı? İnsanların asla taklit edemeyeceğini, benzerini tüm insanlar biraraya gelse yazamayacağını kendisi iddia eden bir kitabın, bir insanın bilebileceğinden fazlasını içermemesi sence üzerinde düşünülmesi gereken bir husus değil mi?

tarihinde Chayanist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tamam, ben de bunu diyorum işte. Kuran eğer gerçekten iddia ettiğin gibiyse (bence de öyle), bu senin "Kuran nasıl oluyor da 7. yüzyıl Arabının bile bileceği bilgilerden kurulu, nasıl çağımıza hitap ediyor, neresi mucizeler ile dolu?" soru-argümanına destek olur, pekiştirir bu iddianı. Ancak Kuranı gönderenin (eğer varsa) sadece Kuranda yazanlar kadar bilgi sahibi olduğunu göstermez. Ben sadece bunu belirtmek istedim.

tarihinde Rexino tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tamam, ben de bunu diyorum işte. Kuran eğer gerçekten iddia ettiğin gibiyse (bence de öyle), bu senin "Kuran nasıl oluyor da 7. yüzyıl Arabının bile bileceği bilgilerden kurulu, nasıl çağımıza hitap ediyor, neresi mucizeler ile dolu?" soru-argümanına destek olur, pekiştirir bu iddianı. Ancak Kuranı gönderenin (eğer varsa) sadece Kuranda yazanlar kadar bilgi sahibi olduğunu göstermez. Ben sadece bunu belirtmek istedim.

Evet ben de demek istediğini anlıyorum, Kuran'daki kadar bilgi sahibi olduğunu göstermez diyorsun, yanlış bir ifade değil. Benim demek istediğim de şu aslında, mesela Tanrı ile empati kuralım. Sen bir Tanrısın, ve yarattığın kullarına bir kitap gönderiyorsun ve bunun için de özel olarak görevlendirdiğin bir peygamberin var. Bu kitabı onun ağzından yazdırıyorsun, ve bu kitapta da ancak o resulünün bilebileceği kadar bilgi içeriyor. Ancak gönderdiğin ve resulünün ağzından yazdırdığın bu kitap, kendisinin mucize olduğunu, taklit edilemez olduğunu iddia ediyor. Ve sen de Tanrı olarak, herşeyi bildiğini, her konuda en büyük kudret sahibi olduğunu iddia ediyorsun ve bu iddianı kabul etmeyenlere cehennemin yolunu gösteriyorsun. Resulünün bilebileceğinden fazlasını sunmadığın bu kitabı gönderip, kendini sınırsız bilgi sahibi göstermene rağmen bunu kanıtlamıyorsan, aklının peşinden gidip seni inandırıcı bulmayanları cehenneme atman adaletli bir davranış mıdır?

Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.

İyi geceler.

Sitelerde Paylaş
Aynı şekilde TSK'nında benzer bir tutum takındıgını düşünüyorum RTE ve sazarkadaşlarına karşı: "Bekle ve gör"...

Evet sonunda görecekler gibi bir şeyler ama neyi göreceklerinin garantisini veremem... :rolleyes:

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Herakles, seni bilemem ama Muslumanlar Kuran´in degismedigine ve bir daha peygamber gelmeyecegine inaniyorlar. Yani Muslumanlara gore, dunya 1400 yildir kitapsiz kalmamistir. O yuzden de Muslumanlara gore, Isa ile Muhammed´in gonderilmeleri arasindaki 500-600 senelik sureci Muhammed´den sonraki 1400 yillik surecle bir tutamazsin

Oysa ayni Muslumanlara gore dunya, Isa´dan sonra yaklasik 500-600 sene kitapsiz ve peygambersiz kalmistir. Ben Muslumanlarin bu boslugu nasil acikladiklarini anlayabilmek icin bu basligi actim. Umarim bununla ilgili bir cevabin vardir....

Müslüman inancına göre bu dönem fetret devri diye adlandırılır ve tahrif edilmiş bile olsa incile inannıp hıristiyan olanların cennete gideceği beliritilir. Ama bu dönemde insanların niye böyle sahipsiz bırakıldıklarının ve incilin tahrifine niye izin verildiğinin cevabı yoktur...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...