Jump to content

ATEİSTCAFE'DE SİYASİ KONULAR

Recommended Posts

• İleti 86
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bence ateistlerin ortak noktası sadece inanmamaları olmalı, yani bir şeyler düşünüp tanrıyı yenmiş isen başka noktalarda da bunu yapmalısın, allahın varlığına kanaat getirip ona ibadet eden bir komünist olamayacağı gibi bir ülkücüde olamaz diye düşünüyorum.

Ayrıca bugün var olan olan iktidarın temel felsefesi dinse bu forumda da siyaset konuşulması yasak olmamalıdır

Sitelerde Paylaş

bence ateistlerin ortak noktası sadece inanmamaları olmalı, yani bir şeyler düşünüp tanrıyı yenmiş isen başka noktalarda da bunu yapmalısın, allahın varlığına kanaat getirip ona ibadet eden bir komünist olamayacağı gibi bir ülkücüde olamaz diye düşünüyorum.

Ayrıca bugün var olan olan iktidarın temel felsefesi dinse bu forumda da siyaset konuşulması yasak olmamalıdır

Atsızcılara ne diyeceksiniz o zaman. Birçoğu ateisttir.

Sitelerde Paylaş

insanları ırklarına göre ayıran faşist bir topluluk.. bahsedilen öcü ateistler onlar olmalı, ve onlar sorguladıkları için değil, yine dayatıldığı için bunu seçmiş olmalı, öyle ki kan kustuğunda zevk alabilirler.

Onların ne olduğunu sormuyorum.

Ateistin her türlüsü olabilir.

Sitelerde Paylaş

bence ateizm yaratıcı inancını reddetmek değil.Bu sadece düşünme sisteminde ortaya çıkan sonuç.yani bu bizlerin sorgulama yeteneğimizin sadece bir soncu.Ateistlerin artık bu basit sonuçları bırakarak daha mutlak kavramlar üzerinde durmaları gerekir diye düşünüyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

asgari ücretin 800 lira olup, yiyecek içecek, giyim,elektrik,su gibi en temel koşullarda bile yoksulluk sınırının 3.500 lira olduğu bir ülkede sırf elhamdülillah dedi diye emperyalizmin köleliğini yapan dikdatör bir katilden bu milletin %50 si memnunsa tartışmaya konu kalmamış demektir bence..

tarihinde sananelan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Milletin yüzde ellisi lafı kocaman bir yalandır. Yüzde elliye seçim sistemi ve baraj sebep olmaktadır. Mevcut seçim sistemi oyu en fazla olan parti lehine işler ve ekstra yüzdeler ilave eder. Buna seçime katılmayanları da katarsanız, yüzde elli denilen partinin normalde oyu yüzde 35'lerdedir.. Bu oyların çoğu da merkez sağın kaypak oylarıdır ki, ANAP'tan, DYP'den nasıl kaçtılarsa AKP'den de bir anda kaçabilirler...

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Atatürk, sosyal hayatta dini asla bir anda yasaklamayı tercih etmemiştir. O, insanların inançlarında ağır yara bırakmak yerine, inandıkları inancın ne ima ettiğini anlayabilmeleri için öncelikle, laiklik, tekke, zaviye ve türbelerin kapatılması, harf devrimi gibi reformların ardından, ezanı ve kuranı Türkçe' ye çevirtmiş, kendi el yazısı ile okullarda okutulması için yayınladığı tarih dersleri, söylem ve demeçleri ile aynı zamanda yıkım ve yok olmanın sebebinin ümmetçilik ve arap milliyetçiliğine olan katı bağlılığın bizi biz olmaktan çıkardığını eşsiz öngörüsü ile kavramış, Türk üst kimliğini ön plana çıkarıp onu asil ve yüksek kılmaya gayret etmiştir. Dinin ne anlama geldiğini, nasıl insan ayrımı yaptığını ve insanların vicdanlarını nasıl suistimal eden bir takım hurafeler olduğunu, zamanla görebilmeleri ve bağımsız, özgür iradeleri ile sorgulayıp, doğru ile yanlışı ayırt edebilmeleri için yüksek şahsiyetli bir yol tercih etmiştir. Bir çok insan, bunu öylesine sevinç ve neşe ile karşılamış ve öylesine içselleştirmiştir ki, bu adımlar aydınlanma namına, az zamanda çok ve büyük işler gerçekleştirildiğinin en ulvi neticeleridir. Bu neticeler, evrensel anlamda ezilen her toplum için gerekli olması bakımından diyebiliriz ki; ATATÜRK, yalnız Türk milletine değil tüm dünyayı kapsayacak, insanlık adına çok ve büyük işler başarmış ,tarihe altın harfler ile geçmiş eşsiz önderlerdendir.

Ne yazık ki, ölümünün ardından başlayan ikinci dünya savaşı ve Amerikan mandacılığının, zamanla Türkiye üzerinde nüfusunu arttırması nedeni ile yaptığı reformlar, mandacılığın etkisi ile kaybettirilmiş, onun yüksek görüşleri sadece heykellerinin önünde yapılan anmalara dönüştürülerek hissizleştirilmiş, bu da zamanla şeyh ve dervişlerin güçlenmesine vakıf olmuştur. İşte, günümüzde yaşanan hezimetlerin sonucu bu ve benzeri nedenlerden kaynaklanmaktadır.

tarihinde aken tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Bu güne kadar aşırı müslümandım.Aileden sebepleri yüzünden.Yazın kuran kurslarına gidiyordum.Taki bir belgesel izleyene kadar.Genelde cuma günleri akşam 1-2 kadar belgesel seyrederim.Bundan 1 hafta önce Stephan Hawking belgeselini izledim ve içimde bir ışık parladı.Artık tabularıımı korkularımı yıkıp biraz dinimi sorgulamam gerektiğini fark ettim.Eskiden cesaret edemiyordum Muhammed bile dendiğinde otomatikman saygılı davranıyordum s.a.v diyerek.

Sonra dinimi sorguladığımda aslında ne kadar saçma ne kadar hayalgücü ürünler olduğunu fark ettim.Muhammeddinde ne kadar şizofren olduğunu...Bu konu üzerinde araştırdım araştırdım araştırdım ve ateizmin ne kadar doğru bir hayat biçimi olduğunu gördüm.Bugün bir müslüman değilde bir ateist olmanın mutluluğu var gözümde.daha 17 yaşındayım fakat ileride cocuklarım olursa onları akıllı davranmalarını ve bazı şeylerden korkmayıp sorgulamaları gerektiğini anlatıcam.Bugün sizlerin arasında yani bilime önem veren insanların arasında bulunduğum için çok mutluyum.Dinin ne kadar cehalet olduğunu fark etmemde yardımcı olan adminlere ve sizlere herkeze teşekkür ediyorum gözlerimi açtığınız için.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...