Jump to content

ATEİSTCAFE'DE SİYASİ KONULAR

Recommended Posts

• 1 month later...
  • İleti 86
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• 1 month later...
  • 2 weeks later...

Ateistforum bünyesinde (Ateistcafe'de) siyasi konuların tartışılması yasak olmamasına rağmen, bilindiği gibi forumda en fazla huzursuzluk yaratan ve bazı üyelerin atılmasına kadar varan problemlere sebep olan konuların başında siyasi tartışmalar gelmektedir.

Bu yüzden pek çok eski katılımcımız bilecektir ki siyasi tartışmalar bu forumda teşvik edilmemekte, bu tür tartışmalar açıldığında alevlenmelerinin önüne geçilmeye çalışılmaktadır.

Bu sebeple, katılımcılarımıza kardeş sitemiz olan Düşünce Dünyası sitesini ve o sitenin forumunu (Düşünce Dünyası Forumu) unutmamalarını salık veriyor ve siyasi tartışmaları, bu tür konuların sadece serbest olmakla kalmayıp teşvik edildiği bu siteye davet ediyoruz:

Düşünce Dünyası Forumu: http://forum.dusuncedunyasi.net

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...
  • 4 months later...

Ben ülkemizde %10 civarında Atesit olduğuna inanıyorum, ancak bizim gibi '' öfkeli '' atesitler veya bu çeşit sitelere üye olanlar ise on binde bir. Şimdi bu %10 çok önemli bir güçtür seçimlerde. Oylarımız; din ve etnik köken üzerinden siyaset yapmayan, '' Ben zengin olmak için siyasete girmedim, ben yalan söylemiyeceğin'' diyen, laik demokratik cumhuriyetten ve Atatürk devrimlerinden kopmayan, sosyal devlet ilkesine sahip bir partide toplanmalı. Gün en kötüden kurtulma günüdür, lütfen binde yarımlık partilerde oylarımızı heba etmeyelim. Dindar, kindar gençlik için uygulanan projeler ve getirilmek istenen yeni eğitim sistemi(4+4+4)ülkemize yapılan fenalıkların dinciler tarafından yüceltildiği bu ortamda, sayısal açıdan en kuvvetli muhalafeti olan siyasi parti mutlaka desteklenmelidir. Hiçbir siyasi parti kişilerin ve hatta sol bir parti ise o parti başkanının bile tam olarak idealindeki parti değildir. Bunu her zaman düşünelim ve önceliğimiz en kötüden kurtulmak olsun.

Sağlıcakla kalın.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Ben ülkemizde %10 civarında Atesit olduğuna inanıyorum, ancak bizim gibi '' öfkeli '' atesitler veya bu çeşit sitelere üye olanlar ise on binde bir. Şimdi bu %10 çok önemli bir güçtür seçimlerde. Oylarımız; din ve etnik köken üzerinden siyaset yapmayan, '' Ben zengin olmak için siyasete girmedim, ben yalan söylemiyeceğin'' diyen, laik demokratik cumhuriyetten ve Atatürk devrimlerinden kopmayan, sosyal devlet ilkesine sahip bir partide toplanmalı. Gün en kötüden kurtulma günüdür, lütfen binde yarımlık partilerde oylarımızı heba etmeyelim. Dindar, kindar gençlik için uygulanan projeler ve getirilmek istenen yeni eğitim sistemi(4+4+4)ülkemize yapılan fenalıkların dinciler tarafından yüceltildiği bu ortamda, sayısal açıdan en kuvvetli muhalafeti olan siyasi parti mutlaka desteklenmelidir. Hiçbir siyasi parti kişilerin ve hatta sol bir parti ise o parti başkanının bile tam olarak idealindeki parti değildir. Bunu her zaman düşünelim ve önceliğimiz en kötüden kurtulmak olsun.

Sağlıcakla kalın.

ŞUAN VE İNANIYORUMKİ BUNDAN SONRADA TÜRKİYEDE FARKLI BİR SİYASET ANLAYIŞI YOK VEDE OLMAYACAK HEPSİ BİR BİRİNİN KOPYASI GÖRDÜK KENDİLERİ İÇİN HAZIRLANAN KIYAK EMEKLİLİK YAŞINI BÜTÜN PARTİLER HEMEN UZLAŞTI DEMEKKİ BİRLEŞTİRİCİ UNSUR PARA KURACAKSANIZ PARA PARTİSİ KURUN

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Bu forumda siyaset konuşulmaz tabusu nerden çıkmış d.t korkusu mu yoksa ?

Ateizm gibi felsefi bir forum olacak ve orada bizi yarattığı hayatımız üzerinde her türlü tasarrufa sahip olduğu öldükten sonra bile bizi bırakmayacak ya cazalandıracağı yada ödüllendireceği öne sürülen uydurma tanrılar ve onların üzerine inşaa edilmiş olan dinler sistemi tartışılabilecek. Ama ondan binlerce kat daha gerçek ve güçlü olan devlet otoritesi ve onun içini dolduran kurumlardan biri olan siyaset konuşulmayacak ha ? Kusura bakmayın da bu kendini inkar etmekten ikiyüzlülükten hatta korkaklıktan başka bir şey değildir. Gücünüz zavallı tanrılara mı yetiyor lenm ? :)

tarihinde b213hs5fn2skx-m3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu forumda siyaset konuşulmaz tabusu nerden çıkmış d.t korkusu mu yoksa ?

Ateizm gibi felsefi bir forum olacak ve orada bizi yarattığı hayatımız üzerinde her türlü tasarrufa sahip olduğu öldükten sonra bile bizi bırakmayacak ya cazalandıracağı yada ödüllendireceği öne sürülen uydurma tanrılar ve onların üzerine inşaa edilmiş olan dinler sistemi tartışılabilecek. Ama ondan binlerce kat daha gerçek ve güçlü olan devlet otoritesi ve onun içini dolduran kurumlardan biri olan siyaset konuşulmayacak ha ? Kusura bakmayın da bu kendini inkar etmekten ikiyüzlülükten hatta korkaklıktan başka bir şey değildir. Gücünüz zavallı tanrılara mı yetiyor lenm ? :)

Kusura bakma da sen su katılmamış bir salaksın.

Forumda dibine dek politika konuşuluyor, sen de bin tane politik başlık açmış biri olarak bunu görüyorsun.

Bu aptal suçlamalar da neyin nedi o halde?

Yok tabuymuş, yok korkuyormuşuz, yok iki yüzlüymüşüz..

Sen zevzek zevzek yazabilesin diye birileri bu özgürlüğün bedelini herkes adına ödedi, ödemeye de devam ediyor.

Forumda da politika konuşuluyor. Zaman zaman aşırı oluyor bu başlıklar, forum karışıyor, ortalık talan oluyor ve öyle zamanlar minimize etmek istiyoruz politik tartışmaları.

Ayrıca din konularının önüne geçmesini istememek de doğal çünkü bu forumun öncelikli amacı din ve benzeri inançları eleştirmek. Politika forumu değil burası.

Anladın mı zeki adam?

Bu arada sen Allah'ı atmış, yerine devleti koymuşsun, onunla uğraşıp duruyorsun. Pek bir takıntılısın bu konuda.

Çok mu gençsin acaba da bu kadar ateşli bir devlet düşmanısın diye düşünmeden edemedim...

Sitelerde Paylaş

Forumda dibine dek politika konuşuluyor, sen de bin tane politik başlık açmış biri olarak bunu görüyorsun.

Bu aptal suçlamalar da neyin nedi o halde?

Yok tabuymuş, yok korkuyormuşuz, yok iki yüzlüymüşüz..

Biliyorum benimde açtığım konuların hemen hemen hepsi siyasi. O zaman bu konunun mısır tarlasındaki korkuluk gibi durmasının anlamı ne ? Kargaları kovalakmı ? Senin de söylediğin gibi bu konu ''outdated'' olmuş sabit olarak durmasının bir anlamı yok Bu banim fikrim tabii. Benim sözlerim forumun güncel yapısı için değil konunun açılış tarihindeki ruh hali içindi.

tarihinde b213hs5fn2skx-m3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

"Tartışmak için gerekli olan her argümanı kullanamazsınız ama tartışırmış gibi yapabilirsiniz!" demek gibi olmuş. Tartışma zıt görüşlerin birliğinden doğar. O zıt görüşlerden birine dokunulmazlık hakkı tanırsanız, o konu hakkında tartışmanın gereği de kalmaz zaten. O yüzden herkes gönlünce içinden geçeni söyleyemeyecekse böyle bir bölüm açılmasaydı diyebiliriz...

Neyse madem böylesi uygun görülmüş biz de tartışır gibi yapalım... :)

Bana göre siyaset ve dinin hiçbir ortak noktası yoktur. Bu iki kavram yeri ve zamanı geldiğinde birbirlerinden faydalanabilirler sadece. Bazı siyasi partilerin toplumun büyük kesimine ulaşabilmek için dini, dinlerinse herkes tarafından kabul görmek için siyaseti kullanması gibi... İkisi birbirine taban tabana zıt şeyler ama aynı zamanda birbirine de gebeler... Ki bizim ülkemizde her ikisi de mevcut!

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

herkese merhaba..Yanlış anlamadıysam burada siyasi konulara girmek yasak o zaman tanrının varlığını ya da yokluğunu bile tartışamayız..

Aslında ''Dini siyasete alet etmek'' de bir yanlış var haklısın son tahlilde, çünkü ''Tanrı'' siyasetin ta kendisinin uydurduğu bir öcü, siyasetin en güçlü silahı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...