Jump to content

ALLAH yok mudur?

Recommended Posts

Allah vardır nasıl bir saat ustasız olamazsa evreninde bir yaratıcısı vardır o da Allahtır.mesela ben size bir kitap versem ve desem ki bu kitaptaki yazılar kendi kedine yazılmış ahenkli bir şekilde yan yana dizilip anlamlı cümleler oluşmuş desem siz bana ne dersiniz.Kuranı Kerimdeki bütün ayetler büyük bir uyum içinde.zaten Kuranı anlamak idrak etmek için akıl lazım tabi sizde yoksa onu bilemem.uyduruk bir şiir kitabıyla Kuranı nasıl bir tutarsınız hatta daha üstün görürsünüz anlamadım o beğendiğiniz şiirleri lisedeki çocuklar bile yazıyor.evren çok kompleks yaratılmış ve herşey belli bir nizam ve ahenk içinde bütün bu kainat kendiliğinden mi oluşmuş.Allah size beyin vermiş ama kullanmadıktan sonra hayvandan bile daha aşağılık olmuşsunuz.

Allah vardır nasıl bir saat ustasız olamazsa evreninde bir yaratıcısı vardır o da Allahtır.Bir saat bile yaratıcısız olamazsa allah nasıl oluyor? evrenin yaratıcısının allah olduğuna delilin nedir?

mesela ben size bir kitap versem ve desem ki bu kitaptaki yazılar kendi kedine yazılmış ahenkli bir şekilde yan yana dizilip anlamlı cümleler oluşmuş desem siz bana ne dersiniz. deli

Kuranı Kerimdeki bütün ayetler büyük bir uyum içinde.zaten Kuranı anlamak idrak etmek için akıl lazım tabi evet burada seninle aynı görüşteyim. kurandaki saçmalıkları anlamak için akla ihtiyaç var. 3 yaşında bir çocuk aklı yeterli çünki çocukalr dürüsttürler.

sizde yoksa onu bilemem.uyduruk bir şiir kitabıyla Kuranı nasıl bir tutarsınız hatta daha üstün görürsünüz anlamadım anlasan zaten müslüman olmazdın

o beğendiğiniz şiirleri lisedeki çocuklar bile yazıyor.evren çok kompleks yaratılmış ve herşey belli bir nizam ve ahenk içinde bütün bu kainat kendiliğinden mi oluşmuş.Allah size beyin vermiş ama kullanmadıktan sonra hayvandan bile daha aşağılık olmuşsunuz. ahlakından bilgin ve zekandan bize verebileceğin şeyleri almaya hazırız ama daha ilk iletindeki yazın hoş değil. hayvanalr aşalıkmıdırki biz ondanda aşağıda olalım?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 84
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

migealcorone yazdıklarınız çok doğru, Kur'an hiçbir beşerin ulaşamayacağı mucizevi bir belagat, fesahat' a sahiptir. Burada bulunanlar arapçadan bihaber oldukları için Kur'an'ın uslubundaki mucizeyi idrak edemiyorlar. Ancak onun mealden okudukları içeriği ile alay ediyorlar. Kur'an'ın benzeri yazılamaz diye bir yazı yolladığımda amerikanın piyasaya sürdüğü tam anlamıyla misyonerlik amacı güden Kur'an'a uzaktan yakından yaklaşamayacak bir saçmalık ve uyduruk bir kitap olan true furkan' ı örnek gösteriyorlar. Kur'an hakkındaki cehaletlerinin ne derece olduğunu anlarsın artık.

Kuran neymiş yav ne kitapmış vay vay vay.. Kaç kere okudum yine de anlayamıyorum çok üstün bir kitap maşallah.. :P

Sen sadece iyi kitap hoş kitap diye sayıklayacağına aç biraz oku da ondan sonra konuşalım..

Kur'an Hz. Muhammed'den de olamaz bunun sebebi iki yöndendir:

Birincisi Kur'an özelliği itibariyle beşer ürünü olamaz dedik. Hz. Muhammed her nekadar mükemmel yetenekleri olsada, o da bir insandir. O da bizim gibi yer, içer, uyur, yorulurdu. Bizim gibi doğdu, yaşadı ve vefat etti. O yüzden Kur'an Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi vesellem)'den olamaz.

Kuran Muhammedin sözü olamaz..Neden olamaz ? Çünkü Muhammed insandır ondan olamaz .. :lol: Çok iyi ya...Kitapları insanlar yazmaz çünkü.. Allah yazar kitapları..

İkincisi; Allah resulu insanlara iki şeyi emanet olarak bırakmıştır. Kur'an ve sünnet. Kur'an hem lafzen hem manen Allah'tandır, sünnet ise manen Allah'tan lafzen Allah resulundendir. Ve Resulullah aynı anda hem Kur'an'ı hemde sünneti insanlara haber veriyordu. Kur'an ile sünnet arasında uslup bakımından büyük bir fark vardır. Birbiri ile benzemez. Bir insan uslubunu ne kadar çeşitlendirmeye çalışırsa çalışsın uslubu yinede aynıdır, değişmez. Eğer Kur'an!ı resulullah uydurmuş olsa idi Kur'an ve hadisler arasında bir fark olmaması gerekirdi.

Sünnet dedğinin şey din değil ki arasındaki farklardan sözedelim..Sünnet Kuranın uygulanmasındaki boşlukları dolduran bir şey..Muhammed yazmış kitabı, sonra da ''bakın ben ne yapıyorsam siz de onu yapın'' demiş..Hepsi bu..

Sitelerde Paylaş
migealcorone yazdıklarınız çok doğru, Kur'an hiçbir beşerin ulaşamayacağı mucizevi bir belagat, fesahat' a sahiptir. Burada bulunanlar arapçadan bihaber oldukları için Kur'an'ın uslubundaki mucizeyi idrak edemiyorlar. Ancak onun mealden okudukları içeriği ile alay ediyorlar. Kur'an'ın benzeri yazılamaz diye bir yazı yolladığımda amerikanın piyasaya sürdüğü tam anlamıyla misyonerlik amacı güden Kur'an'a uzaktan yakından yaklaşamayacak bir saçmalık ve uyduruk bir kitap olan true furkan' ı örnek gösteriyorlar. Kur'an hakkındaki cehaletlerinin ne derece olduğunu anlarsın artık.

Kur'an Hz. Muhammed'den de olamaz bunun sebebi iki yöndendir:

Birincisi Kur'an özelliği itibariyle beşer ürünü olamaz dedik. Hz. Muhammed her nekadar mükemmel yetenekleri olsada, o da bir insandir. O da bizim gibi yer, içer, uyur, yorulurdu. Bizim gibi doğdu, yaşadı ve vefat etti. O yüzden Kur'an Hz. Muhammed (sallallahu aleyhi vesellem)'den olamaz.

İkincisi; Allah resulu insanlara iki şeyi emanet olarak bırakmıştır. Kur'an ve sünnet. Kur'an hem lafzen hem manen Allah'tandır, sünnet ise manen Allah'tan lafzen Allah resulundendir. Ve Resulullah aynı anda hem Kur'an'ı hemde sünneti insanlara haber veriyordu. Kur'an ile sünnet arasında uslup bakımından büyük bir fark vardır. Birbiri ile benzemez. Bir insan uslubunu ne kadar çeşitlendirmeye çalışırsa çalışsın uslubu yinede aynıdır, değişmez. Eğer Kur'an!ı resulullah uydurmuş olsa idi Kur'an ve hadisler arasında bir fark olmaması gerekirdi.

-.............. Aişe’den naklen rivayet:

Ebû Huzeyfe’nin âzâdlısı Sâlim, evlerinde Ebû Huzeyfe ile ailesinin yanında bulunuyormuş derken, Sehle binti Süheyl, Peygambere gelerek:

- Sâlim artık erkeklik çağına geldi; ve erkeklerin akıl ettikleri şeylere akıl erdirmeye başladı ama yanımıza giriyor. Zannediyorum ki, bundan Ebû Huzeyfe’nin hatırına bir şey geliyor; demiş.

Bunun üzerine peygamber ona:

“Salim’i emzir, ona haram ol da Ebû Huzeyfe’nin hatırına gelen şey gitsin!” buyurmuş.

(Sehle bunu yapmış ve) dönerek:

- Ben onu emzirdim; Ebu Huzeyfe’nin hatırına gelen şey de gitti; demiş. (Müslim, 27/371 Cilt 7 Ahmet DAVUTOĞLU, Sönmez Neşriyat A.Ş.)

Salim’in yaşı konusunda yine Müslim’de şu ifadeler geçmektedir.

- Koskoca adam olduğu halde onu nasıl emzireyim dedi.Resûlullah gülümseyerek onun koskoca adam olduğunu biliyorum.” cevabını verdi. (Müslim, 26 C.7 Sönmez Neşriyat ).

- Sehle; ama o saçlı sakallı (adam)dır, dedi. (Müslim, 30/373 C.7 Sönmez Neşriyat ) .

80 ............. Âise (Radıyallâhu anhâ)’dan; Şöyle demiştir: (Ebû Huzeyfe’nin karısı) Sehle binti Süheyl (Radıyallâhu anhüm) Peygamber (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem)’e gelerek:

- Yâ Resûlullah! (Evlatlığımız) Sâlim’in yanıma girmesinden dolayı (kocam) Ebû Huzeyfe (bin Utbe)’nin yüzünde cidden bir hoşnutsuzluk görüyorum, dedi. Bunun üzerine Peygamber (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) (Sehle’ye:)

- “Sen Sâlim’e süt emzir” buyurdu. Sehle:

- O, yetişkin bir adam olduğu halde ben nasıl onu emzireyim? dedi. Bunun üzerine Resûlullah (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem) gülümsedi ve: - “Ben onun yetişkin bir adam olduğunu şüphesiz biliyorum.” buyurdu. Sehle (Radıyallahu anhâ) (gidip bu işi) yaptıktan sonra Peygamber (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem’e )’e gelerek:

Ben (Sâlim’e süt emzirdikten) sonra (kocam) Ebû Huzeyfe (Radıyallahu anh)’ ın yüzünde bir hoşnutsuzluk görmedim, dedi. Sâlim (onun sütünü emmeden önce ) Bedir savaşına katılmış idi.” (İbn’i Mace, H.1943, Sünen-i İbn-i Mace, S.412 C.5 Baskı 1992 Kahraman Yayınları. )

Hadi bakim tıpış tıpış muhammedin sünnetini uygula. Sana kötü gözle bakmasından endişendiğin adamları emzirirsen hiç bir sorun kalmıyor. Sakın itiraz etme,Bunu peygamberin muhammed söylemiş,kendi kafasından uyduracak değilya onada allah öğretmiş işte.

Sitelerde Paylaş
Kuran neymiş yav ne kitapmış vay vay vay.. Kaç kere okudum yine de anlayamıyorum çok üstün bir kitap maşallah.. :P

Sen sadece iyi kitap hoş kitap diye sayıklayacağına aç biraz oku da ondan sonra konuşalım..

:)) cok yararli bir kitap,her eve lazim..

Sitelerde Paylaş

iyi kitaptır

okunması kolay olur

en azından insanlar kafalarına göre

1 taneden 4 taneye çıkarmamış...

Sitelerde Paylaş

Bilgisayar icat oldu, mertlik bozuldu.. Bir satır bir şey yazılır, kopyalanır ve ardı ardına yapıştırılır.. İşte oldu size sure..

Ha, kuranı arapçasından yıllarca okumuş birisi olarak, beş para etmez bir edebiyat şeysi olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Muhammed, mesela, Dante'nin eline su döken adamın ayağının tıozu bile olamaz..

Sitelerde Paylaş
iyi kitaptır

okunması kolay olur

en azından insanlar kafalarına göre

1 taneden 4 taneye çıkarmamış...

İnsanlar kendisi yazmış..Sonra surelere bölmüş..Kafasına göre içine ayetler sokmuş çıkartmış..Oku oku bişey anlaşılmıyor..Saçma ve gülünç olmuş... :P

Sitelerde Paylaş

Bu iletinin icerigi FreeWill tarafindan silinmistir.

erdemixkocaeli!

Siteyi komple buraya tasisaydin ya!

Baska sitelerden buldugun kol kadar yazilari burada kopyala/yapistir yaparak forumu sisiremezsin!

Burasi bir forum. Burada kisiler kendi fikirleri, dusunceleri ve bilgileri ile tartisir.

FreeWill

Sitelerde Paylaş

siz ALLAHSIZLAR siz ebedi cehennemliksiniz sizin kurtuluşunuz yok o benim ve inananların başımızın tacı BİRİCK EFENDİMİZ PEYGAMBERİMİZE DİL UZATTTINIZYA ALLAHsizi ebedi cehennemlik yapacak okadar salaksınızki inansanız zararınız ne olcak haybeye boşyere inkar edip durursunuz nedir bu edepsizlik sen inan allaha inan ama yine kültürlü ol yine bildiğini yap ama allahımızı inkar etmeyin bakın bunca insanlar kabede allah diye dönüyo avrupa ülkeleri islam dinine giriyo siz allahtan kaçıyonuz sizi küçücük anne karnınızda besleyip büyüten rabbimize zulm ediyonuz bakın BİZİ ALLAH YARATMADI DİYENLER ÇIKSIN YARATTIĞI KİŞİYİ GÖSTERSİN OZAMAN DİCEKSİNİZKİ SENDE GÖSTER EĞER ALLAH GÖRÜNSEYDİ DÜNYANIN DENEME DÜNYASI OLDUĞUNUN NE KIYMETİ KALIRDI HERKES İNANIRDI CEHENNEM BOŞ KALIRDI DEME ALLAHIN OLMADIĞINA DAHİL Bİ İPUCU GETİRİN BAK DAYANAK DEMİYORUM İPİCU DİYORUM GETİRİN GETİREMEZSİNİZ SİZ BIRAKIN İNKARI GENCİZ HEPİMİZ 23 YASINDAYIM YAPMAYIN ALLAHA İNANIN İMAN EDİN NE KAYBEDERSİNİZ YA DÜŞÜNSENİZE BU KURANI HERKES EZBERLEYEBİLİYO AMA DÜNYADA BAŞKA HİÇBİR KİTAP EZBERLENİP AKILDA KALMAZ KURANDAN BAŞKA HEM NİCE ALİMLERİMİZ GELMİŞ GEÇMİŞ BİRAZ OKUYUN GERÇEKTEN ÜZÜLÜYOM DİNİ ARAŞTIRIN BUKADAR YAZILANLAR BU KADAR OLAYLAR KENDİ BAŞINAMI OLUYO AFYONDA SEYYİDLER VAR HERSENE MİLYONLARCAC İNSAN GİDİYO ZİYARETİNE PEYGAMBER EFENDİMİZİN KABRİ VAR YOK DEDİĞİNİZ PEYGAMBERİMİZİN KABRİ VAR GİDİN GÖRÜN MEDİNEDE BAKIN YANILGIDASINIZ ALLAHA İNANIN KAÇ SENE YAŞICAZ KAÇ HER GÜN BİRİLERİ ÖLÜYO BİZDE ÖLCEZ KABRE KONCAZ AZPAP VAR ORDA HATTA İNANMIYOSANIZ KABRE GİRDİKTEN 3 SAAT SONRA BABASININ SAVCILIĞA BAŞVURARAK OĞLUNUN CENAZESİ AÇILMIŞ ÇOCUK UYŞTURUCU PEŞİNDE KOŞAN LAF DİNLEMEYEN ALLAHI UNUTAN Bİ ÇOCUK KABİR AZABI YAZIN ÇIKAR ALİMLERİMİZ HOCLARIMIZ İBRET İBRET DİYOLAR HADİ BUNUDA GEÇTİM ŞU 50 YADA 60 SENELİK DÜNYA HAYATINA ALDANIP ŞEYTANIN VE NEFSİNİN OYUNUNA KANIP EBEDİ CEHENNEMLİK OLMAYA DEĞERMİ HİÇ SU YOK SERİNLİK HİÇ YOK DEVAMLI AZAP DAYANABİLECEKMİSİNİZ BUNA DEVAMLIYA EBEDİ BİDA DÜNYAYA DÖNÜŞTE YOK EBEDİYEN YA CENNET YÜZÜ YOK ALLAHI GÖRMEKTEN MAHRUM OLMAK NE KADAR BÜYÜK PİŞMANLIK ÇEKİLİN Bİ KENARA İYİCE Bİ DÜŞÜNÜN BEN NAPIYOM DİYE İNANSAM NE KAYBEDERİM AKSİNE KAZANIRSINIZ İNANYA NE OLCAK YARIN NAMAZ KILARSIN BUNCA İNSAN NAMAZ KILIYO HRİSTİYANLAR MÜSLÜMAN OLUYO TOPLU HALDE MÜSLÜMAN OLUYOLAR AMERİKADA İLAHİ GRUPLAR ÇIKIYO YANİ BOŞUNAMI BU KADAR UĞRAŞ BAKIN ŞEYTAN İNSANA KALBİNİN KÜÇÜK BİR KISMINA VESVESE VERİR BU VESVESEDEN KURTULUN SİZ ÇELME ÇAKIN ONA CAHİL OLMAYIN BUNCA PEYGAMBER BUNCA ALİM EVLİYALAR VARKEN AYNI ANDA KAÇYERDE GÖRÜNEN İNSANLAR VAR ALLAHIN İZNİYLE YUKARDA BİRSÜRÜ AYET YAZDIM BAKIN SAKIN İNKARA DÜŞMEYİN İNANSAK NE OLUR DEYİN NE KAYBEDERİZ DİYİN ÖLÜBDE GERİ GELENİ GÖRDÜNÜZMÜ ALLAH OLMASAYDI HERKES Bİ YOLUNU BULUR GERİ DÖNERDİ DEME YAZIK ÖMRÜNÜZE EBEDİLİK NE DEMEK BİLİYONUZMU O AKRAP YILAN İRİN KAN EN SERT TABİATLI ZEBANİLER ŞİŞLER KOR ATEŞTE EBEDİ YANMAYA DEĞERMİ İNŞALLAH HEPİNİZ BİRAZ DÜŞÜNÜR O KAS KAFALI İNSANLAR GİBİ OLMAZSINIZ

Sitelerde Paylaş
Kitabımız var hemde öyleki sizlere desek bu kitaptan sizde yazın olmazsa bir sure olmazsa bir sayfa hepsinden geçtim bir ayet yazın desek aynı ahenkte aynı ölçüde aynı gizemlilikte yazabilirmisiniz?

Insan Haklari Beyannamesinden bir kac ayet!! vereyim sana. Al sana ahenk, al sana gizemlilik.. :

Madde 1- Bütün insanlar özgür, onur ve haklar bakımından eşit doğarlar. Akıl ve vicdana sahiptirler, birbirlerine karşı kardeşlik anlayışıyla davranmalıdırlar.

Madde 4- Hiç kimse kölelik veya kulluk altında bulundurulamaz, kölelik ve köle ticareti her türlü biçimde yasaktır.

Madde 5- Hiç kimseye işkence yapılamaz, zalimce, insanlık dışı veya onur kırıcı davranışlarda bulunulamaz ve ceza verilemez.

Hah, gordun mu ahengi, anladin mi bu sozlerin gizemli yapisini?

Bizim peygamberimiz var öyleki putlara tapan bir topluluk içindenbütün dünyaya yayılmış,

Islam putperestligin alasini yasamaktadir!...

Su fotografa bi bak bakalim. Ne goruyorsun?

Her yil dunyanin dort bi yanindan gelen muslumanlar ne yapiyor burada?

Seytan putunu tasliyorlar!...

Iyice dusune dusune bak bu fotografa.

st1%20pg7%20crowd.jpg

Sitelerde Paylaş

Allah yoktur, dersek bu pek doğru olmaz aslında,

allah var mı, dersek sanırım evet demek zorundayız,

evet insanların uydurduğu bir-birkaç yüz-bin allah var.

Geçmişten günümüze insanların yarattıkları

tanrıların-tanrıçaların haddi hesabı yok,

gelecekte de daha neler çıkar kim bilir...

Adı allah, kutsal ruh ya da Banu Alkan (afrodit)

olsun inananlar canhıraş savunmak zorundadırlar

bunları, bazen bunların uğruna yemek de yemezler,

boşalmazlar da ama bazen de fazladan yer ve

boşalırlar (sevap olsun diye dört tane alınca), ama

birileri yemiyor işte...

Sitelerde Paylaş

erdemixkocaeli,

Baska sitelerden buldugun kol kadar yazilari burada kopyala/yapistir yaparak forumu sisiremezsin!

Burasi bir forum. Burada kisiler kendi fikirleri, dusunceleri ve bilgileri ile tartisir.

Ille de bir yazi gostereceksen, ya kisaca bir alinti yaparsin, ya da link verirsin.

(mesela: http://www.kurandan.com/kga/olumayet.htm )

Bu arada iletlerinde buyuk harf kullanma lutfen.

Sitelerde Paylaş

FREWAL İYİ DİNLE KOÇUM O TAŞLADIKLARI ŞEYTAN TAMAMMI O İŞİN ASLINI OKU CAHİLSİN SEN HEMDE KARA CAHİL DAHA SENİ ANNENİN KARNINDA BESLEYEN RABBİMİZE İSYANDIR KÜFÜRDÜR BU SEBİYDİN SEN OKARINDA BENDE AMA BAK İNKARA DÜŞMÜŞÜN ORASI ŞEYTANIN PEYGAMBER TARAFINDAN TAŞLANIP GÖZÜNÜN KÖR EDİLDİĞİ YER AYRI CTAŞLIYOLAR SECDE ETMİYOLAR SONRA SEN EVİNDE NAMAZ KILSAN ALLAHA İNANSAN DÜŞÜK SEVİYELİ Bİ İNSANMI OLUTSUN HAYIR OLMAZSIN ALLAH KATINDA YÜKSELİRSİN SEN HİÇ NAMZ KILAN CAMİYE GİDENİ GÖRMÜYOMUSUN SENİ KİM YARATTI BANA ONU SÖYLE HADİ SÖYLE DE BENİ ŞU YARATTI DE GİDELİM KİMSE SORALIM

YİYOMU

Sitelerde Paylaş
SİZE BİŞEY OKUYUNLAN ALLAHTAN BAŞKA KİM İNSANLARA CEHENNEMİ VAAT EDER YADA KİM CENNETİ VAAT EDER PEYGAMBERİMİZ SADECE ONU KULLARA BİLDİREN SON PEYGAMBERDİR TÖVBE EDİN AĞLAYIN HALİNİZE BAK ALLAH NE DİYO., EĞER BU YAZDIKLARIMA BİR SÖZ SÖYLERSENİZ ALLAH SİZLERİ SÜRÜNDÜRSÜN BENİ SİZİN KARŞINIZA DİKSİN İNŞALLAH KALBİNİZ KÖR OLMUŞ GÖZÜNÜZDE OLSUN EN UFAK LAF SÖYLEYEN OLURSA TIRIN ALTINDA KALSIN

Bu basit bir metindir

Çok korkuttun beni hemen dönüyorum allaha :P :P

Sana yazık olmuş.

Hadi allah varsa şu ziktirik duanı kabul etsin bakalım.beni süründürsün bi :lol:

seni de karşıma diksin (artık karşımda dikilip ne bok yiyeceksen?)

Hadi gözümde kör olsun bakalım bide tırın altında kalayım tamam belki ozaman ancak İmana gelmeyi düşünebilirim :P :P

Bukadar yazıyı buraya kopyalayıp zahmet etmişsin gerek yok biz biliyoruz senin rahatsızlığını anlıyorum ben seni.Hiç bir aklı başında adam şunları okumakla zaman kaybetmez çünkü hepsi bilinen şeyler.

Ayrıca bunların hepsini monitörden okumaya kalkarsak hakkaten kör oluruz sonra gelen tırı göremeyiz sakat kalıp sürünürüz.Sende karşımıza dikilip ''ah zavallı'' dersin :P :P

Sitelerde Paylaş
Kuran kendinden öncekilere benzeiyor gibi gözükmesi dinlerin birbirlerinin yerini aldığı içindir Kuran dışındakilerin hepsi her ne kadar değiştirilmiş olsada arada kalmış olanlar elbetteki aynı olacaktır ayrıca hepsini yollayan ALLAH'tır sonuçta geldiği yer aynı kaynak aynı...Ayrıca mesela rusça bir atasözünü türkçeye çevirelim "sabaku layut f karmane" "cebimde köpekler havlıyo" anlamına geliyo eee ne demek şimdi bu onlarda bizdeki anlamıyla cep delik cepken delik sen Kuranı hangi dilde okudun????

Sen Kuranı kaç kere okudunki bana hesap soruyorsun ? Kuranın neresinde kitaplar bozulmuştur yazıyor ?

Aç biraz kendi kitabını oku...Saf adam...

...

Kur'an meali içeren bir yığın site var -ki sizler, defalarca okudunuz.

Buyrun;

Bakara 174,

A’li İmran 187,

Maide 13,

... bir kez daha okuyun.

Sitelerde Paylaş

De get la, aksam aksam sinirlendirme beni! diyecegim ama, susayim en iyisi.

Sen secde ederken kime secde ediyorsun?

Secde ederken yuzunu kuzey kutbuna donsen ne olur?

Olmaz diimi.

Sen dersin simdi "Allah'a secde ediyorum".

Allah nerede?

Bak neredeymis Allah:

blackstone.jpg

islam-kabah-stones-closer.jpg

Eger "Allah orada degil diyorsan, secde ederken kuzey kutbuna yonel o zaman" Yiyo mu?

Putculugun krali vardir Islam'da.

Sitelerde Paylaş

Dincilerin algıladığı anlamda bir Allah olanaksızdır.

Kutsal diye inandıkları kitaplardaki çelişkilere girmeyeceğim.

En basit kanıtı şudur:

Museviler de, Hristiyanlar da, müslümanlar da yani tüm Ortadoğu kökenli dinler dünyanın ömrünün 7.000 sene olduğunu öne sürer. Hatta Yahudiler Adem ve Havva'nın dünyaya geliş tarihini tam olarak verirler. M.Ö. 3761.

6 gün öncesi de bigbang. :lol:

Allah ezeli ise, ezelden herşeyi biliyorsa neden sonsuzdan beri beklemiştir de 5-6 bin sene önce evreni yaratmıştır?

Neyi beklemiştir? Böyle birşey mümkün mü?

Allah ezeli ise, evren ve yaşam da ezelidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...