Jump to content

Allah'ın hür irade anlayışı

Recommended Posts

Sana "suurunu ilkel arap batilina satmissin" derken bosuna demiyorum..

Milletin ailesini, cocuklarini fidye araci olarak kullanan bir insani peygamber gibi gormek icin kisinin suursuz olmasi gerekir..

Peki Madem Malik ailesi ve malları için müslüman oldu...

Neden müslüman kaldı?

Neden kalben iman etmeyipte sadece söz ile kelime-i şehadet etse işi yine görülürdü neden böyle yapmadı..

Biliyorsundur islam zahire hükmeder.Bir kişi la ilahe illalah dese ona müslümanmş gibi davranmak zorundayız.

Çünkü kalbini bilemeyiz..

Neden malik böyle bir yol seçmemiş?

Neden dandikten şehadet edip ailesini ve mallarını aldıktan sonra islamın kuvvetli düşmanlarına sığınmamış?

Bunlara bir cevap ver olur mu

Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

haklısın mı diyecek hayret birşey adam belgesiyle rezillikleri koyuyor ortaya vicdanı aklı mantığı olan bırakır inanmaz zaten.

Astur şimdi sana göre ben kandırılan biriyim değil mi?

Hayatımı inandığım din için harcıyorum bana yazık değil mi?

Yani kısacası acınacak bir haldemiyim

Sitelerde Paylaş
Peki Madem Malik ailesi ve malları için müslüman oldu...

Neden müslüman kaldı?

Neden kalben iman etmeyipte sadece söz ile kelime-i şehadet etse işi yine görülürdü neden böyle yapmadı..

Biliyorsundur islam zahire hükmeder.Bir kişi la ilahe illalah dese ona müslümanmş gibi davranmak zorundayız.

Çünkü kalbini bilemeyiz..

Neden malik böyle bir yol seçmemiş?

Neden dandikten şehadet edip ailesini ve mallarını aldıktan sonra islamın kuvvetli düşmanlarına sığınmamış?

Bunlara bir cevap ver olur mu

Bu kadar gerizekali bir adama laf anlatmaya calistigim icin kendime iyice kizdim simdi..

Yahu adam Muhammed'in sapik ve hicbir insani dusunceye sigmayan teklifine birsey diyemiyor, hala Malik'e catiyor.

Ulan malik'in baska caresi mi vardi?

Karisini cocugunu rehin almis adam , bunu ikinci kere niye yapmasin?

Onca insani oldurten adam malik'i, karisini colugunu cogunu neden oldurtmesin?

Sen malik'in zoraki imanini birakta peygamber efendinin assagilik teklifini temize cikarmaya calis..

Sanki malik gercekten musluman olsa Muhammedin pis teklifi temize cikiyor..

Yuh artik!!

Sitelerde Paylaş
Bu kadar gerizekali bir adama laf anlatmaya calistigim icin kendime iyice kizdim simdi..

Yahu adam Muhammed'in sapik ve hicbir insani dusunceye sigmayan teklifine birsey diyemiyor, hala Malik'e catiyor.

Ulan malik'in baska caresi mi vardi?

Karisini cocugunu rehin almis adam , bunu ikinci kere niye yapmasin?

Onca insani oldurten adam malik'i, karisini colugunu cogunu neden oldurtmesin?

Sen malik'in zoraki imanini birakta peygamber efendinin assagilik teklifini temize cikarmaya calis..

Sanki malik gercekten musluman olsa Muhammedin pis teklifi temize cikiyor..

Yuh artik!!

Ben miyim geri zekalı sen mi?

Okumuyormusun sen..

Cevap ver

Malik şunu yapsaydı olmuyormuydu..

Gitse yalancıktan şehadet etse mallarını ve çocuklarını alsa..

Sonra bir gece ailesi ile birlikte müslümanlardan sayıca daha çok müşriklere yada müslümanların henüz savaşmadığı memleketlere gitse olmazmıydı?

Müslüman olmak istemeyen adam müslüman kalmazdı...

Seni duyanda malikğin ailesinin sürekli rehin tutulduğunu sanacak..

Sitelerde Paylaş
Astur şimdi sana göre ben kandırılan biriyim değil mi?

Hayatımı inandığım din için harcıyorum bana yazık değil mi?

Yani kısacası acınacak bir haldemiyim

Evet.İnandığın değer değer olunca onun uğrunda çalışmak güzel şey ama islam denen yalana kanmışsın,yazık.

Sitelerde Paylaş
Evet.İnandığın değer değer olunca onun uğrunda çalışmak güzel şey ama islam denen yalana kanmışsın,yazık.

Çok güzel peki sen kendini benim yerime koy..

Bir gün nette dolaşıyorsun ve ateistforuma denk geldin..

Bir girip bakayım dedin..

Birde baktın xislam gibi ateistforumda mod olan bir kişinin şöyle bir mesajına şahit oldun..

Bu müslümanlarda beyin yok.Bunlar delilsiz kayıtsız inanır.Kafa kullanmak istemezler..

Şimdi sana souyorum bir müslüman olarak bu kişinin senin haline üzüldüğünne seni kurtarmak için çabaladığına inanırmıydın?

Eğer inanmam haklısın diyorsan benim neden inanmam bekleniliyor ateistlerin iyi niyetli olduklarına?

Not:İyi ateistler yok değil ben xislam gibi sürekli beyinsiz diye hakaret edenlerden bahsediyorum..

Sitelerde Paylaş
Çok güzel peki sen kendini benim yerime koy..

Bir gün nette dolaşıyorsun ve ateistforuma denk geldin..

Bir girip bakayım dedin..

Birde baktın xislam gibi ateistforumda mod olan bir kişinin şöyle bir mesajına şahit oldun..

Bu müslümanlarda beyin yok.Bunlar delilsiz kayıtsız inanır.Kafa kullanmak istemezler..

Şimdi sana souyorum bir müslüman olarak bu kişinin senin haline üzüldüğünne seni kurtarmak için çabaladığına inanırmıydın?

Eğer inanmam haklısın diyorsan benim neden inanmam bekleniliyor ateistlerin iyi niyetli olduklarına?

Not:İyi ateistler yok değil ben xislam gibi sürekli beyinsiz diye hakaret edenlerden bahsediyorum..

Kardeşim o olay o kadar basit değil.Buradaki insanların büyük çoğunluğu,ben dahil,eskiden müslümandı.Bu din işi öyle bir şey ki;sana çocukluktan beri aşılanan,çevrende,ailende görerek normal kabul ettiğin,sorgulamaya korktuğun bir kavram.Bir zihnini açıp sorgulamaya başladın mı onun dönüşü olmuyor,gerisi çorap söküğü gibi geliyor.Ve gerçeği bir gördün mi bir daha görmezden gelmen mümkün olmuyor.Dinin sahte olması bir yana beraberinde getirdiği olumsuzluklar seni rahatsız etmeye başlıyor ve dayanamaz hale geliyorsun.Eğer zihnini açar sorgularsan aynı şeyleri yaşayacağını garanti ediyorum.Burada xislam a getirdiğin eleştiriyi de haklı bulamıyorum kusura bakma.Bu insanlar ceplerinden para harcamış,yüzlerce saat emek vermiş bu forumu açmışlar.Ucunda onlar için ne para var ne de sevap var.Bu insanlar burayı insanların paylaşacağı,öğreneceği,tartışacağı ve en önemlisi aydınlanacağı bir yer olarak açmış.Sizler gelip burada komik argümanlarla,dinci sitelerden kopyala yapıştırlarla kirlilik yaratıp zamanlarını harcayınca sabıurlarını taşırıyorsunuz.Bunlara bir değil iki değil onlarca kez cevap verilmiş zaten burada.xislam da bizim gibi insan,sabrı taşıyor,ve de olayı çok nazikçe ortaya koymasa da(ben de artık çok nazik olamıyorum sabır bırakmadınız) dedikleri doğru.Umarım bir gün sana da gerçekleri görebilmek kısmet olur.

Sitelerde Paylaş

Senin kurtulmandan kime ne.Tek tek herbirinize oturup acıyacak mıyız.Burada yapılmaya çalışılan genel birşey.Senin iflah olmayacağın zaten çok açık.

Sitelerde Paylaş

Yahu sen adami hakli cikarmaktan baska bir is ettigin yok ki..

Xislam muslumanlar akilsiz demis, sende adeta onu hakli cikarmak istermissin gibi akilsiz akilsiz yazip duruyorsun..

Ben sana suursuz diyorum.. sen fidyeci herifin igrenc teklifini temize cikarmaya calisarak ne kadar suursuz oldugunu kanitliyorsun..

Subyanci peygamberin din diye insanlara yamadigi arap ilkelligini senin gibi ahmaklari kullanarak yaymis.. Bizde suurlu ve mantik sahibi insanlar olarak yine seni ve senin gibi ahmaklari kullanarak bu ilkelligi bitirmeye calisiyoruz.

Her iki durumdada ortada essek gibi kullanilan koyun sensin..

Sitelerde Paylaş
Kardeşim o olay o kadar basit değil.Buradaki insanların büyük çoğunluğu,ben dahil,eskiden müslümandı.Bu din işi öyle bir şey ki;sana çocukluktan beri aşılanan,çevrende,ailende görerek normal kabul ettiğin,sorgulamaya korktuğun bir kavram.Bir zihnini açıp sorgulamaya başladın mı onun dönüşü olmuyor,gerisi çorap söküğü gibi geliyor.Ve gerçeği bir gördün mi bir daha görmezden gelmen mümkün olmuyor.Dinin sahte olması bir yana beraberinde getirdiği olumsuzluklar seni rahatsız etmeye başlıyor ve dayanamaz hale geliyorsun.Eğer zihnini açar sorgularsan aynı şeyleri yaşayacağını garanti ediyorum.Burada xislam a getirdiğin eleştiriyi de haklı bulamıyorum kusura bakma.Bu insanlar ceplerinden para harcamış,yüzlerce saat emek vermiş bu forumu açmışlar.Ucunda onlar için ne para var ne de sevap var.Bu insanlar burayı insanların paylaşacağı,öğreneceği,tartışacağı ve en önemlisi aydınlanacağı bir yer olarak açmış.Sizler gelip burada komik argümanlarla,dinci sitelerden kopyala yapıştırlarla kirlilik yaratıp zamanlarını harcayınca sabıurlarını taşırıyorsunuz.Bunlara bir değil iki değil onlarca kez cevap verilmiş zaten burada.xislam da bizim gibi insan,sabrı taşıyor,ve de olayı çok nazikçe ortaya koymasa da(ben de artık çok nazik olamıyorum sabır bırakmadınız) dedikleri doğru.Umarım bir gün sana da gerçekleri görebilmek kısmet olur.

Peki söylesene sen xislamdan farklı olarak neden müslümanlar için beyinsiz yada nurcular için beyinleri ölmüş laflarını kullanmıyorsun?

Çünkü ben xislamın bana aniden işte nurcunun kafası bu kadar çalışır dediğinede şahit oldum..

Sitelerde Paylaş
Yahu sen adami hakli cikarmaktan baska bir is ettigin yok ki..

Xislam muslumanlar akilsiz demis, sende adeta onu hakli cikarmak istermissin gibi akilsiz akilsiz yazip duruyorsun..

Ben sana suursuz diyorum.. sen fidyeci herifin igrenc teklifini temize cikarmaya calisarak ne kadar suursuz oldugunu kanitliyorsun..

Subyanci peygamberin din diye insanlara yamadigi arap ilkelligini senin gibi ahmaklari kullanarak yaymis.. Bizde suurlu ve mantik sahibi insanlar olarak yine seni ve senin gibi ahmaklari kullanarak bu ilkelligi bitirmeye calisiyoruz.

Her iki durumdada ortada essek gibi kullanilan koyun sensin..

Soruma cevap ver gevezelik etme

Sonra bir gece ailesi ile birlikte müslümanlardan sayıca daha çok müşriklere yada müslümanların henüz savaşmadığı memleketlere gitse olmazmıydı?

Kısacası malik neden müslüman kaldı hayatı boyunca ailesi rehin mi tutuldu?

tarihinde iLLeGaLTM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Peki söylesene sen xislamdan farklı olarak neden müslümanlar için beyinsiz yada nurcular için beyinleri ölmüş laflarını kullanmıyorsun?

Çünkü ben xislamın bana aniden işte nurcunun kafası bu kadar çalışır dediğinede şahit oldum..

benim ailemde de çok müslüman var,müslümanlar kandırılmış insanlar genelde dinlerini bilmiyorlar gerçekleri bilmiyorlar.ama bilip,görüp yine inananda beyinsizlik var bence başka açıklaması yok.nurcular konusunda ise xislam haklı beyinleri ölmüş ölmeyen adam said itinin peşinden koşmaz.

Sitelerde Paylaş
benim ailemde de çok müslüman var,müslümanlar kandırılmış insanlar genelde dinlerini bilmiyorlar gerçekleri bilmiyorlar.ama bilip,görüp yine inananda beyinsizlik var bence başka açıklaması yok.nurcular konusunda ise xislam haklı beyinleri ölmüş ölmeyen adam said itinin peşinden koşmaz.

Madem msülümanlardan haline acınacak kişiler var.

O zaman genelleme yapmayacaksınız.Genelleme yapıyorsanız acınacak kandırılan müslümanlarıda içine alırsınız.

Böyle yapınca kimse sizin kurtarıcılığınıza iyi niyetinize inanmaz.

Ayrıca nurcuların beyinleri ölmüş falan değildir..

SAid nursi hakkında burda hepiniz cahilsiniz..

Şimdi sana neden sorusunu sorsam bana onun radyodan çıkan sesin meleklere ithaf ettiğini kürtleri kışkırttığını anlatacaksın..

Ama sana sorsam said nursi hayatında başka neler yaptı yarım yarım cevaplarsın

Hiç risalei nuru okudun mu?

Bediüzzamanın genel yazım tarzından fikri mücadelesinde ne gibi bir lisan kullandığından bahsedebilir misin?

Sitelerde Paylaş
Sormu cevap ver gevezelik etme

Kısacası malik neden müslüman kaldı hayatı boyunca ailesi rehin mi tutuldu?

Kus beyinli diyecegim ..kusa hakaret olacak..

Resulullah (sav) buyurdular ki: "Allah'tan başka ilah olmadığına ve benim de Allah'ın Resulü bulunduğuma şehadet eden
kimsenin kanı, üç hal dışında helal değildir: Zina yapan dul. Cana can kısas.
Dinden çıkıp cemaatten ayrılan."

Kaynak: Buhari, Diyat 6; Müslim, Kasame 25, (1676); Ebu Davud, Hudud 1, (4352); Tirmizi, Diyat 10, (1402);

Senin beynin 1400 sene once yasamis arap bedevisi Malik kadar calismiyor..

Sana simdi olu beynini dumur edecek baska bir soru daha sorayim...

Anani kafirler kacirdi..

"Sexy Huri babana telefonda ya ateist olursun ya da...." diyor..

Boyle bir durumda sen ve baban benim yaptigim ancak o.ospu cocuklarina yakisacak pis teklifi birakipta babanin bundan sonraki kafirliginden mi bahsedeceksin?

Suursuz diyorum, cunku suursuzsun!

Sitelerde Paylaş
Madem msülümanlardan haline acınacak kişiler var.

O zaman genelleme yapmayacaksınız.Genelleme yapıyorsanız acınacak kandırılan müslümanlarıda içine alırsınız.

Böyle yapınca kimse sizin kurtarıcılığınıza iyi niyetinize inanmaz.

Ayrıca nurcuların beyinleri ölmüş falan değildir..

SAid nursi hakkında burda hepiniz cahilsiniz..

Şimdi sana neden sorusunu sorsam bana onun radyodan çıkan sesin meleklere ithaf ettiğini kürtleri kışkırttığını anlatacaksın..

Ama sana sorsam said nursi hayatında başka neler yaptı yarım yarım cevaplarsın

Hiç risalei nuru okudun mu?

Bediüzzamanın genel yazım tarzından fikri mücadelesinde ne gibi bir lisan kullandığından bahsedebilir misin?

Genelleme falan değil,olanı söylüyoruz sana.Bütün müslümanlar kandırılmıştır,gerçeği görünce dini terkedenler var,bir de görüp yine inanan beyinsizler var o kadar basit.Bizim kurtarıcılık iddiamız falan da yok,akıllı olan okur öğrenir kendini kurtarır.

risale i nur denen kepazelik hakkında daha önce uzunca bir mesaj attım,saitin sayıklamalarına bir kaç örnek vereyim de rahatla.

Haşiye O muhakkiklerden tek birisi Risale-i Nur'dur. Yirmi senedir en muannid filozofları ve mütemerrid

zındıkları susturan eczaları meydandadır. Herkes okuyabilir ve kimse itiraz etmez.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=1817

(sayfanın en altında yazıyor.)

Risale-i nur öyle değerli bir kitaptır ki ,kuranın onda yansıyan nurlarına hizmet etmek ,askerlikten ve kutsal savaştan daha üstündür.benim elimde fırsat ve param olsa, Risale –i nur hizmetinde olan değerli kardeşlerimi askerlikten kurtarmak için; bin lira karşılığında bile olsa bedeli öder ve kurtarırım onları.

Lemalar | On Altıncı Lem´a | 156

Lemalar | Fihrist | 365

bütün musîbetzedelere mânevî bir tiryak ve gâyet nâfi bir ilâç hükmünde bir risâledir.

Bu risâle, maddî musîbetleri, ehl-i îman için musîbetlikten çıkarıyor.

Asıl ehemmiyetli musîbet, kalbe ve rûha gelen dalâlet musîbetleri olduğunu beyân ettiği gibi, musîbetzedelerin ömür dakikaları ehl-i sabır ve şükür hakkında ibâdet saatleri hükmüne geçip, şekvâ kapısını kapar, dâimâ şükür kapısını açar bir risâledir.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=1586&a

Emirdağ Lâhikası | Yirmi Yedinci Mektubun Lahikasının Zeyli | 74

O nurcunun sözünü aşırı bir şeymişl gibi düşündüğüm zaman , kuranın hakikatı bana bana manen şöyle seslendi:

cesede elbiseye bakma ; bana bak.O , benim hakkımda konuşturuyor.Doğru söylemiş! Kuran böyle söyleyince bende artık itiraz etmedim.

Bu zat, doğrudan doğruya hakaik-i imaniye ve Kur'âniyeyi bir şahs-ı manevi mahiyetinde, Risale-i Nur şahs-ı manevisinin cesedine girmiş ve eczalarının libasını giymiş bir tarzda, fevkalade bir sena ile ona hitap ediyor. Ben, baktıkça, birden itirazkarane hüsn-ü zannı pek ziyadedir tahattur ettiğim dakikada, hakikat-ı Kur'âniye manen dedi: "Cesede, libasa bakma; bana bak: O, benim hakkımda konuşuyor.

Doğru söylemiş." Ben daha ilişmedim.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=3515&a

Risale-i nur kuranın bir mucizesi olduğu için , her şeyde bir marifet penceresi açmıştır.Bu kitap kurana mahsus bir sırrı çözerek,bir yıllık işi bir saatte görecek duruma ulaşmıştır.. Risale-i nur,peygamberin asası gibi , nereye vurmuşsa su çıkarmıştır.

Kur'ân ise, bize asâ-yı Mûsâ gibi bir hakikat vermiştir ki, nerede olsam, hattâ taş üzerinde de bulunsam, asâyı vuruyorum, mâ-i hayat fışkırıyor.

Âlemin haricine giderek uzun seferlere ve su borularının kırılmaması ve parçalanmaması için muhafazaya muhtaç olmuyorum

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=2355

------------

Kur'ân ise, bize asâ-yı Mûsâ gibi bir hakikat vermiştir ki, nerede olsam, hattâ taş üzerinde de bulunsam, asâyı vuruyorum, mâ-i hayat fışkırıyor.

Âlemin haricine giderek uzun seferlere ve su borularının kırılmaması ve parçalanmaması için muhafazaya muhtaç olmuyorum

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=2356

Emirdağ Lâhikası | İkramı İzhar Mektubunun Tetimmesi | 61

Diğer yaratıklar nasıl risale-i nurla ilgileniyorlarsa,kuşlarda ,ilgilenirler elbette onunla … kuşlar risale-i nuru , başarılarından dolayı tebrik edip alkışlarlar.

risale-i nura çekirgeler , kuşlar bile ihtiyaç duyarlar .onun için risale-i nur okunurken gelir;onu dinlerler.hatta yalnızca risale-i nuru değil ;nur şakirtlerinin gelen mektupları bile dinledikleri olur bunların.

Marangoz Ahmed in gönderdiğimiz mektupları arkadaşlara gecede okumak zamanında, iki çekirge mektubun başına gelip ta bitinceye kadar dinlemelerini gördüm. Birkaç gün evvel biz mektubu yazarken,iki güvercin, mektubun makbuliyetini ve müjdeci serçe ve kuddüs kuşlarının müjdelerini tasdik ettikleri gibi, marangozun iki çekirgeleri de güvercinleri ve müjdeci kuşları tasdik ederek, "Biz dahi Risale-i Nur u tanıyoruz diye" lisan-ı halleri ifade ediyor diye latif ve manidar tevafuk olmuş.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=3483&a

Sikke-i Tasdik-i Gaybi | Risale-i Nurdan Parlak Fıkralar ve Bir Kısım

Güzel Mektuplar | 183

Risale-i nuru sadece kuşlar değil,gökte ve kuşlar bulunan her şey de alkışlıyor.Bu kitabın kerameti,yalnızca insanlar da,hayvanlarda,uçan kuşlarda değil,cansız cisimlerde bile kendini gösteriyor.Bu keramet karşı koyuyorsa yağmur yağmıyor.Ayrıca kuraklık oluyor.Gerekli kılıyorsa yağmur yağıyor.Yağmur ve şimşek

meleği,risale-i nuru alkışlıyor.Ona saygısızlık gösterildiği,aleyhine bir iş yapıldığı zaman yeryüzü itiraz ediyor.Bu yüzden deprem oluyor.Kainat,risale-i nurun serbest bırakılmasına sevinirken onun mahkum edilmesi toplattırılması karşısında hiddetle şidetini gösteriyor öfkeleniyor.(sikke-i tasdiki gaybi)

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=3941&a

Sikke-i Tasdik-i Gaybi | Risale-i Nurdan Parlak Fıkralar ve Bir Kısım Güzel Mektuplar | 180

"dünya savaşına katılmamızı önleyende risale-i nur olmuştur.

Risale-i nur kerametiyle bela ve felaketleri önlüyor.böylece risale-i nurun kerameti sadece yaratıklarda değil olaylarda da etkisini gösteriyor.anadoluya gelecek bela ve felaketlerin önüne geçmekte risale-i nuır en önemli bir rol oynuyor.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=3938&a

Risale-i nur düşmanları teslim almak zorunda bırakan elmas bir kılıçtır.(sikke-i tasdiki gaybi Ölüm hakikatının muammasını yalnızca Risale-i nur çözmüştür.(meyve risalesi) Risale-i nur said nursiye Allah tarafından verilmiş.( bediüzzaman 1960 cevap veriyor)

risale-i nurun kerameti öldürücü zehirlerin 9 kat daha tesirlisini yutan adamı bile ölümden kurtarıyor.risale-i nurun kerametiyle bu kadar tesirli ve öldürücü zehir üstada yutturulmuş ama ona tesir etmemiş.( (sikke-i tasdiki gaybi) risale-i nurun kerameti kendisine önem vermekte kusur edenlere tokat vurmak biçimindede kendini gösterir.bu tokatlardan kimileri zecr ve ceza tokatıdırlar.kimileride şefkat tokatıdırlar.Risale-i nur

tarafından vurulan tokat olaylarının sayısı 100 den fazladır.Vurulan tokatlarla bazı kimselerin işleri bozulmuş durumalrı sarsılmıştır.Bazı kimselerin sağlıkları bozulmuş hatta kalem tutan elinin parmakları kırılmıştır.Bazı kimselerin malları hatta hayatları ellerinden gitmiştir.(lemalar risalesi)

Ekmek ve suya ne kadar ihtiyaç varsa,risale-i nura da o kadar ihtiyaç vardır. .(Emirdağ lahikası)

peygamberimiz nasıl sadece kuran kerimin tercumanı idiyse üstatda risale-i nurun bir tercumanı durumundadır.( hizmet risalesi)

risale-i nur peygamberimizin risaletinin bir mirasını verir üstada.(iman hakikatlaeri)

risale-i ur bu çağda , bu tarihte bir urvetil vuska kopmayan kulptur.Kopmaz bir zincirdir.Bir Allah ipidir.Bu Allahın ipinei elinei alıp tutunan kurtulur.(meyve risalesi)

şeraite nüfuz etmenin en kısa , en hatasız en zevkli yolu ; risale-i nura bağlanmaktır.( meyve risalesi)

risale-i nur kendisine hizmet edenleri , başta talebelerini mutlaka cennete götürecek.(sikke-i tastiki gaybi)

risale-i nur , herkese ,abı hayat=hayat suyunu , yani ölmezlik suyunu içiriyor.Musa peygamberin asası,nasıl bir taştan 12 çeşme akıttıysa ve gerek musayı , gerek beraberindekileri nasıl susuzluktan kurtardıysa,risale-i nurda öyledir.bir kuran asasıdır.(miftahül imam)

Risale-i nur ve talebelerinin uğraştıkları,yeryüzündeki bütün önemli görevlerden daha önemlidir.(hizmet rehberi) risale-i nuru okumak , ona hizmet etmek bir ibadettir.Ona hizmet üç aylarda yapılan zikirlere bile tercih edilir.( meyve risalesi) risale-i nur u okumak ve yazmak , alim olmak için yeterlidir.Başka bir şey istemez. meyve risalesi) fazla değil yalnızca 1 yıl bu risaleleri ve onun verdiği dersleri okuyan kimse,bu zamanın en önemli en gerçek alimi olur.

Hatta hiç anlamasa bile,değil miki,risale-i nur talebelerinin manevi bir kişilikleri vardır.Öyleyse bu zamanın alimidir.Sizin kalemlerinizde,o manevi kişinin parmaklarıdır.Öyleyse hadiste gösterilen sevabı alırsınız.(nur meyveleri)

Risale-i nur bir elektiriğe benzer .Son derece yüksek ve derin bir ilimdir o.Öyleyken,ne tahsile,ne ders çalışmağa,hacet kalmadan,zahmet bile çekmeden herkes onu anlayabilir.(sikkeyi tasdiki gaybi)

Nur medreseleri eski medreselerden farklıdır.Eski medreselerde 5-10 yıl okumaya karşılık,risale-i nur okutulan yerlerde 5-10 hafta okumak yeter.Çünkü risale-i nur , 5-10 haftada 5-10 yıllık sonucu

verebiir. (sikkeyi tasdiki gaybi)

Risale-i nura itiraz edilemez.yapılacak bir itiraz,en ulu kişilerden kutubu azamdan da gelse aldırış edilmemelidir.(hizmet rehberi)

Risale-i nur günahlara kefarettir. (sikkeyi tasdiki gaybi)

Risale-i nur,herhangi bir günahın terk edilmesinden doğacak günahı bağışlattırır.(taryak)

Risale-i nur tek başına bir ordu kadar güçlüdür.( sikkeyi tasdiki gaybi)

Risale-i nurdaki güç hiçbir cemiyette , hiçbir komitede yoktur.(sözler risalesi)

vs. vs.

kendini peygamber sanan ruh hastası saitin peşinde bir de bilmeden islam dinineükurana şirk koşuyorsun.kullandığı dili de herkes görsün,herhalde düzgün Türkçe konuşamadığından olacak farsça arapça soslu anlaşılması zor bir dil kullanmış.nurcular okuyup anlamayınca bir şey sanıyor esas ona çok gülüyorum.

kısacası hadi len.

Sitelerde Paylaş
Hangi bilim adamini kandirmis Muhammed?

Bana Muhammed'in zamaninda yasamis bir tanecik bilim adami gosterebilir misin?

Muhammed'in Islam denen ilkel sacmaliklari din diye yaymaya calistigi zamanlarda bilimden eser mi varmis?

Ya bugun?

Gunumuzde muslumanim diyen belirli bir mevkiye gelmis musluman doktor, avukat, hakim, ogretmen vs gibi kisilerde ayni senin gibi kucuk yaslarda beynine enjekte edilen virusun kurbani olmus kisiler..

Soyle bana gunumuzun Bilim adamlari Muhammedin hangi bilimsel sozune kanipta musluman olmuslar?

Seytanin sican adamin arkasina gecip makadiyla oynadigini iddia ettigi hadise mi bakipta musluman olmuslar?

Hayiz seytanin tekmelerinden biridir. seytan aybasi gelir hanimlara tekme atarda onlar o yuzden adet gorurler dedigi hadis mi bilimsel?

Ezan duyan seytanin osura osura kactigina gozleriyle tanik olarak mi musluman olmus bu bahsettigin kisiler?

Muhammed'in hitlerden yada stalinden farki nedir soyler misin?

Muhammed degil mi yahudileri kilictan geciren?

Muhammed degil mi hitlerin almanlara nefret tuccarligi yaptigi gibi, "yahudiler maymundur, gun gelecek taslar agaclar bile ey muslim! gel benim arkamda bir yahudi var, gelde onu oldur" diyerek yahudilere karsi nefret tuccarligi yapan?

Kendisi hakkinda en ufak elestiride bulunan insanlari gece uykularinda kallesce tetikcilerine oldurten adam mi senin sevgi ve baris dininin peygamberi dedigin adam?

5 cocuklu gariban ve savunmasiz bir kadini tetikci kopeklerine gece uykusunda oldurten sonrada kadincagizin arkasindan 5 cocugu agladigi halde "o kadin icin ikikeci bile toslasmaz" diyende senin hosgorulu peygamberin degil mi?

"Onlara gazabimiz gece uykularinda yada gunduz istirahatteyken geldi" diyerek insanlari nasilda geceleyin gafil avladigiyla ovunende senin mustakbel peygamberin degil mi?

Buna sadece guluyorum. Yorum yok

Evet!!

Kandirildilar. ve kandirilmaya devam ediliyorlar.

Galileo'da dunya yuvarlaktir dediginde tum dunya onun deli oldugunu sanmisti..

Milyonlarca kisi yanlis olamaz mantigi icerisindesin.. O halde 1 milyari askin inaniri olan Hinduizm'e de dogruluk ihtimali vermen gerekiyor. hatta dunyada 1 milyar kadar dinsiz adam var. Bu kadar kisi keyfine mi dinsizligi secmis?

Milyonlarca sinek yanlis olamaz, hadiyin bok yiyelim..

Senin mantigin bu..

Ne oldu şimdi soruya cevapmı vedin akılın sıra?

Kızım,oğlum evladım,

şikayetin nedir?

Allah'a inanan insanlaramı acıyorsun ? sen bundan vazgeç - önce sen kendine acımayı öğren..Kendine acımayı öğrenmeden diğer insanlara acıyamaysın..bunu bilmekte bilgidir..

Aslında sen şikayetini dogaya,doğal seleksiyonsa arzetmen gerekir..Çünkü canlı cansız bütün varlıkların kendiliğinden olduğuna inanan birisi ,inanmadığı kabul etmediği bir yaratıcıya şikayet edemez..Biraz kafayı çalıştır..

Senin sorunun dinle imanla, kaderle peygamberle değil,yanlış yerde sekmeleme - senin sorunun ateizm felsefesini bilmediğinden kaynaklanıyor !

sana islam tarihini oku demiştim vazgeçtim ondan.

Sen bol bol materyalizm felsefesini oku, okuda ne mal olduğunu anla..bu kafayla onuda anlayamazsın sanmam da.....ama sen yinede oku....Okurkende aklını başkalarının cebinden al kafana sok...Eminim o zaman adam olursun.

şimdi okuma zmanı.

.....

Sitelerde Paylaş
Genelleme falan değil,olanı söylüyoruz sana.Bütün müslümanlar kandırılmıştır,gerçeği görünce dini terkedenler var,bir de görüp yine inanan beyinsizler var o kadar basit.Bizim kurtarıcılık iddiamız falan da yok,akıllı olan okur öğrenir kendini kurtarır.

risale i nur denen kepazelik hakkında daha önce uzunca bir mesaj attım,saitin sayıklamalarına bir kaç örnek vereyim de rahatla.

Haşiye O muhakkiklerden tek birisi Risale-i Nur'dur. Yirmi senedir en muannid filozofları ve mütemerrid

zındıkları susturan eczaları meydandadır. Herkes okuyabilir ve kimse itiraz etmez.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=1817

(sayfanın en altında yazıyor.)

Risale-i nur öyle değerli bir kitaptır ki ,kuranın onda yansıyan nurlarına hizmet etmek ,askerlikten ve kutsal savaştan daha üstündür.benim elimde fırsat ve param olsa, Risale –i nur hizmetinde olan değerli kardeşlerimi askerlikten kurtarmak için; bin lira karşılığında bile olsa bedeli öder ve kurtarırım onları.

Lemalar | On Altıncı Lem´a | 156

Lemalar | Fihrist | 365

bütün musîbetzedelere mânevî bir tiryak ve gâyet nâfi bir ilâç hükmünde bir risâledir.

Bu risâle, maddî musîbetleri, ehl-i îman için musîbetlikten çıkarıyor.

Asıl ehemmiyetli musîbet, kalbe ve rûha gelen dalâlet musîbetleri olduğunu beyân ettiği gibi, musîbetzedelerin ömür dakikaları ehl-i sabır ve şükür hakkında ibâdet saatleri hükmüne geçip, şekvâ kapısını kapar, dâimâ şükür kapısını açar bir risâledir.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=1586&a

Emirdağ Lâhikası | Yirmi Yedinci Mektubun Lahikasının Zeyli | 74

O nurcunun sözünü aşırı bir şeymişl gibi düşündüğüm zaman , kuranın hakikatı bana bana manen şöyle seslendi:

cesede elbiseye bakma ; bana bak.O , benim hakkımda konuşturuyor.Doğru söylemiş! Kuran böyle söyleyince bende artık itiraz etmedim.

Bu zat, doğrudan doğruya hakaik-i imaniye ve Kur'âniyeyi bir şahs-ı manevi mahiyetinde, Risale-i Nur şahs-ı manevisinin cesedine girmiş ve eczalarının libasını giymiş bir tarzda, fevkalade bir sena ile ona hitap ediyor. Ben, baktıkça, birden itirazkarane hüsn-ü zannı pek ziyadedir tahattur ettiğim dakikada, hakikat-ı Kur'âniye manen dedi: "Cesede, libasa bakma; bana bak: O, benim hakkımda konuşuyor.

Doğru söylemiş." Ben daha ilişmedim.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=3515&a

Risale-i nur kuranın bir mucizesi olduğu için , her şeyde bir marifet penceresi açmıştır.Bu kitap kurana mahsus bir sırrı çözerek,bir yıllık işi bir saatte görecek duruma ulaşmıştır.. Risale-i nur,peygamberin asası gibi , nereye vurmuşsa su çıkarmıştır.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=2355

------------

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=2356

Emirdağ Lâhikası | İkramı İzhar Mektubunun Tetimmesi | 61

Diğer yaratıklar nasıl risale-i nurla ilgileniyorlarsa,kuşlarda ,ilgilenirler elbette onunla … kuşlar risale-i nuru , başarılarından dolayı tebrik edip alkışlarlar.

risale-i nura çekirgeler , kuşlar bile ihtiyaç duyarlar .onun için risale-i nur okunurken gelir;onu dinlerler.hatta yalnızca risale-i nuru değil ;nur şakirtlerinin gelen mektupları bile dinledikleri olur bunların.

Marangoz Ahmed in gönderdiğimiz mektupları arkadaşlara gecede okumak zamanında, iki çekirge mektubun başına gelip ta bitinceye kadar dinlemelerini gördüm. Birkaç gün evvel biz mektubu yazarken,iki güvercin, mektubun makbuliyetini ve müjdeci serçe ve kuddüs kuşlarının müjdelerini tasdik ettikleri gibi, marangozun iki çekirgeleri de güvercinleri ve müjdeci kuşları tasdik ederek, "Biz dahi Risale-i Nur u tanıyoruz diye" lisan-ı halleri ifade ediyor diye latif ve manidar tevafuk olmuş.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=3483&a

Sikke-i Tasdik-i Gaybi | Risale-i Nurdan Parlak Fıkralar ve Bir Kısım

Güzel Mektuplar | 183

Risale-i nuru sadece kuşlar değil,gökte ve kuşlar bulunan her şey de alkışlıyor.Bu kitabın kerameti,yalnızca insanlar da,hayvanlarda,uçan kuşlarda değil,cansız cisimlerde bile kendini gösteriyor.Bu keramet karşı koyuyorsa yağmur yağmıyor.Ayrıca kuraklık oluyor.Gerekli kılıyorsa yağmur yağıyor.Yağmur ve şimşek

meleği,risale-i nuru alkışlıyor.Ona saygısızlık gösterildiği,aleyhine bir iş yapıldığı zaman yeryüzü itiraz ediyor.Bu yüzden deprem oluyor.Kainat,risale-i nurun serbest bırakılmasına sevinirken onun mahkum edilmesi toplattırılması karşısında hiddetle şidetini gösteriyor öfkeleniyor.(sikke-i tasdiki gaybi)

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=3941&a

Sikke-i Tasdik-i Gaybi | Risale-i Nurdan Parlak Fıkralar ve Bir Kısım Güzel Mektuplar | 180

"dünya savaşına katılmamızı önleyende risale-i nur olmuştur.

Risale-i nur kerametiyle bela ve felaketleri önlüyor.böylece risale-i nurun kerameti sadece yaratıklarda değil olaylarda da etkisini gösteriyor.anadoluya gelecek bela ve felaketlerin önüne geçmekte risale-i nuır en önemli bir rol oynuyor.

http://www.risaleara.com/oku.asp?id=3938&a

Risale-i nur düşmanları teslim almak zorunda bırakan elmas bir kılıçtır.(sikke-i tasdiki gaybi Ölüm hakikatının muammasını yalnızca Risale-i nur çözmüştür.(meyve risalesi) Risale-i nur said nursiye Allah tarafından verilmiş.( bediüzzaman 1960 cevap veriyor)

risale-i nurun kerameti öldürücü zehirlerin 9 kat daha tesirlisini yutan adamı bile ölümden kurtarıyor.risale-i nurun kerametiyle bu kadar tesirli ve öldürücü zehir üstada yutturulmuş ama ona tesir etmemiş.( (sikke-i tasdiki gaybi) risale-i nurun kerameti kendisine önem vermekte kusur edenlere tokat vurmak biçimindede kendini gösterir.bu tokatlardan kimileri zecr ve ceza tokatıdırlar.kimileride şefkat tokatıdırlar.Risale-i nur

tarafından vurulan tokat olaylarının sayısı 100 den fazladır.Vurulan tokatlarla bazı kimselerin işleri bozulmuş durumalrı sarsılmıştır.Bazı kimselerin sağlıkları bozulmuş hatta kalem tutan elinin parmakları kırılmıştır.Bazı kimselerin malları hatta hayatları ellerinden gitmiştir.(lemalar risalesi)

Ekmek ve suya ne kadar ihtiyaç varsa,risale-i nura da o kadar ihtiyaç vardır. .(Emirdağ lahikası)

peygamberimiz nasıl sadece kuran kerimin tercumanı idiyse üstatda risale-i nurun bir tercumanı durumundadır.( hizmet risalesi)

risale-i nur peygamberimizin risaletinin bir mirasını verir üstada.(iman hakikatlaeri)

risale-i ur bu çağda , bu tarihte bir urvetil vuska kopmayan kulptur.Kopmaz bir zincirdir.Bir Allah ipidir.Bu Allahın ipinei elinei alıp tutunan kurtulur.(meyve risalesi)

şeraite nüfuz etmenin en kısa , en hatasız en zevkli yolu ; risale-i nura bağlanmaktır.( meyve risalesi)

risale-i nur kendisine hizmet edenleri , başta talebelerini mutlaka cennete götürecek.(sikke-i tastiki gaybi)

risale-i nur , herkese ,abı hayat=hayat suyunu , yani ölmezlik suyunu içiriyor.Musa peygamberin asası,nasıl bir taştan 12 çeşme akıttıysa ve gerek musayı , gerek beraberindekileri nasıl susuzluktan kurtardıysa,risale-i nurda öyledir.bir kuran asasıdır.(miftahül imam)

Risale-i nur ve talebelerinin uğraştıkları,yeryüzündeki bütün önemli görevlerden daha önemlidir.(hizmet rehberi) risale-i nuru okumak , ona hizmet etmek bir ibadettir.Ona hizmet üç aylarda yapılan zikirlere bile tercih edilir.( meyve risalesi) risale-i nur u okumak ve yazmak , alim olmak için yeterlidir.Başka bir şey istemez. meyve risalesi) fazla değil yalnızca 1 yıl bu risaleleri ve onun verdiği dersleri okuyan kimse,bu zamanın en önemli en gerçek alimi olur.

Hatta hiç anlamasa bile,değil miki,risale-i nur talebelerinin manevi bir kişilikleri vardır.Öyleyse bu zamanın alimidir.Sizin kalemlerinizde,o manevi kişinin parmaklarıdır.Öyleyse hadiste gösterilen sevabı alırsınız.(nur meyveleri)

Risale-i nur bir elektiriğe benzer .Son derece yüksek ve derin bir ilimdir o.Öyleyken,ne tahsile,ne ders çalışmağa,hacet kalmadan,zahmet bile çekmeden herkes onu anlayabilir.(sikkeyi tasdiki gaybi)

Nur medreseleri eski medreselerden farklıdır.Eski medreselerde 5-10 yıl okumaya karşılık,risale-i nur okutulan yerlerde 5-10 hafta okumak yeter.Çünkü risale-i nur , 5-10 haftada 5-10 yıllık sonucu

verebiir. (sikkeyi tasdiki gaybi)

Risale-i nura itiraz edilemez.yapılacak bir itiraz,en ulu kişilerden kutubu azamdan da gelse aldırış edilmemelidir.(hizmet rehberi)

Risale-i nur günahlara kefarettir. (sikkeyi tasdiki gaybi)

Risale-i nur,herhangi bir günahın terk edilmesinden doğacak günahı bağışlattırır.(taryak)

Risale-i nur tek başına bir ordu kadar güçlüdür.( sikkeyi tasdiki gaybi)

Risale-i nurdaki güç hiçbir cemiyette , hiçbir komitede yoktur.(sözler risalesi)

vs. vs.

kendini peygamber sanan ruh hastası saitin peşinde bir de bilmeden islam dinineükurana şirk koşuyorsun.kullandığı dili de herkes görsün,herhalde düzgün Türkçe konuşamadığından olacak farsça arapça soslu anlaşılması zor bir dil kullanmış.nurcular okuyup anlamayınca bir şey sanıyor esas ona çok gülüyorum.

kısacası hadi len.

Yazdığın iddaların hepsini bir kenara yazdım astur.

Yanlız birinci dikkatimi çeken bütün noktalar hainliği yada yanlış fikirler içermiyor.

Bir çok yazıda said nursinin değil ona gelen mektupların..

Bu mektuplara birde bediüzzamanın cevabları varsa onları incelemek lazım..

Neyse inş. izmire bilgisayarıma dönünce bu konu hakkında yazacağım...

Sitelerde Paylaş

Boş bir tartışma..

İslamda özgür irade diye bir şey yoktur..

Ama elbette, islam bedevi kabilesinden biraz öteye gidip, iyi kötü "Bu ne iştir?" diyebilen insanların topraklarına ulaşınca, el mahkum böyle şeyler uydurulmaya başlanmıştır.. Yok hür irade, yok allah zamandan mekandan münezzehtir falan filan gibi teraneler yani..

İslam dinine, hadis v ekurana göre, allah ol demedikçe, yaprak bile kımıldamaz.. Kimin allaha inanacağına bile allah karar verir.. Allahın hidayete erdirdiği lafı ne iştir hiç düşünmez misiniz?

Sitelerde Paylaş
Ne oldu şimdi soruya cevapmı vedin akılın sıra?

Kızım,oğlum evladım,

şikayetin nedir?

Allah'a inanan insanlaramı acıyorsun ? sen bundan vazgeç - önce sen kendine acımayı öğren..Kendine acımayı öğrenmeden diğer insanlara acıyamaysın..bunu bilmekte bilgidir..

Aslında sen şikayetini dogaya,doğal seleksiyonsa arzetmen gerekir..Çünkü canlı cansız bütün varlıkların kendiliğinden olduğuna inanan birisi ,inanmadığı kabul etmediği bir yaratıcıya şikayet edemez..Biraz kafayı çalıştır..

senin sorunun ateizm felsefesini bilmediğinden kaynaklanıyor !

sana islam tarihini oku demiştim vazgeçtim ondan.

Sen bol bol materyalizm felsefesini oku, okuda ne mal olduğunu anla..bu kafayla onuda anlayamazsın sanmam da.....ama sen yinede oku....Okurkende aklını başkalarının cebinden al kafana sok...Eminim o zaman adam olursun.

şimdi okuma zmanı.

.....

Cok degil, bir kac yuzyil oncesine kadar, insanlarin bazisi degil tamami dunyanin duz olduguna inanmakta idi. Demek ki hakikatlere, fikir ya da oybirligi ile ulasamayiz. O zamanki insanlarin tamami dunyanin duz olduguna inandigi halde hakikat yine degismedi. Dunya hep yuvarlak olarak kaldi.

O yuzdendir ki, degil 1 milyari askin musluman, dunya nufusunun tamami bile yanlis olabilir.

"Çünkü canlı cansız bütün varlıkların kendiliğinden olduğuna inanan birisi ,inanmadığı kabul etmediği bir yaratıcıya şikayet edemez..Biraz kafayı çalıştır.."

Arkadas, benim derdim senin dinin ile degil, benim derdim sana Arap orf ve adetlerini, Arap isimlerini, Arap bayramlarini din diye yamayan ilkel pedofil Arap ile. Ben elestirirken olmayan Allah'i elestirmiyorum. Allah'i bir arac olarak kullanan Muhammed'i, yine Allah'in uzerinden elestiriyorum.

"senin sorunun ateizm felsefesini bilmediğinden kaynaklanıyor !"

Sana sabitfikirlisin diye bosuna demedim..

Sen benim ateist oldugumu coktan ilan etmissin bile. Ben Ateizmin felsefesini bilmeyebilirim. Cunku zaten ateist degilim. Kimbilir yarin veya obur gun ateizm'in felsefesini arastirdiktan sonra ateistte olabilirim. Ben mantik ve suur sahibi bir insanim. Suur ve mantik sahibi kisilerin ahlakli olmasi icin dine ihtiyaclari yoktur.

Nasil ki bir koyunun cobana ihtiyaci varsa, mantik ve suur yoksunu kisilerinde dinlere ihtiyaclari vardir.

Sitelerde Paylaş
En çokta bu lafa gülüyorum yahu..

Şimdi kendini dünyayı kurtamaya adamış bir kahraman oldun..

Söylesene bunu Ateistforumda modluk yaparak mı başaracaksın?

Ateist forumda

Nurculara müslümanlar abeyinsiz ahlaksız salak gibi söylemlerde bulunarak mı yapacaksın..

Bu gibi hakaretlerden sonra seni kurtarıcı olduğuna kim inanacak?

En çokta bu lafa gülüyorum yahu..

Şimdi kendini dünyayı kurtamaya adamış bir kahraman oldun..

Dünyayı kurtarmakmı? Kendi kendine birşeyler uydurup sonra uydurduğun şeye göre yorum yaparak nasılda her seferinde haklı çıkartıyorsun benim nurcuların beyni ölmüştür söylemimi? İşte senin gibileri bu yüzden konuşturuyoruz.

Ben zaten nurcular için yapılacak birşeyin olmadığını onların beyinlerinin öldüğünü yazımda söylüyorum, ve insanları kurtarmaktan söz ediyorum sen neden üzerine alındın anlamadım...

Söylesene bunu Ateistforumda modluk yaparak mı başaracaksın?

Ateistforum sadece birisi ayrıca burayı küçümsemende yine nurcuların beyninin öldüğü söylemimin haklılığını ortaya çıkartıyor.

Ateistforum bu konularda ne kadar etkili olduğunu benden daha iyi sen ve senin gibiler biliyor.

Ateist forumda

Nurculara müslümanlar abeyinsiz ahlaksız salak gibi söylemlerde bulunarak mı yapacaksın..

İstersen sana taptığın allahın sözleri ile Kkonuşayım, istermisin? "Köpekler, Alçaklar, yabani eşekler, merkepler, susamış develer, dilini sarkıtıp soluyan köpekler, geberesiciler, reziller, sapik kişiler, beyinsizler, kof kütükler, alçak zorbalar, soysuzlar, Kahrolasılar, yalancılar, Kahrolun,elleri kurusun" Bak allahın kendisi gibi düşünmeyenler için neler söylemiş benimde sana islam ahlakı yani allahın bu ahlak anlayışı ile hitap etmemi istermisin? İstemezsen neden istemezsin? Allahın bu kadar hakaret ederken senin hakaret etme demen allahın kötü işler yapan bir allah olduğunu söylemiş olmuyormusun? Hakaret etmek sana göre kötü ise bu hakaretleri eden nasıl bir davranışta bulunmuş? Bunların cevabını bekliyorum. Bak bir nurcu olarak kötü söz söyleme demeye hakkın olmadığını anlayacak kadar bile beynin yok. Yine bunu ispatladın.

Bu gibi hakaretlerden sonra seni kurtarıcı olduğuna kim inanacak?

Senin inanmayacağın kesin zaten senin ve senin gibiler için yazılmıyor bunlar gerçeği arayan dürüst aklı olan insanlar için yazılıyor.

Şimdi sana soru...

Köpekler, Alçaklar, yabani eşekler, merkepler, susamış develer, dilini sarkıtıp soluyan köpekler, geberesiciler, reziller, sapik kişiler, beyinsizler, kof kütükler, alçak zorbalar, soysuzlar, Kahrolasılar, yalancılar, Kahrolun,elleri kurusun diyen bir arap bedevisine kimler inanmış? Bu sözleri söyleyen kişiye kimler peygamber diyor? bunu biliyoruz ama ben birde senin ağzından duymak istedim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...