Jump to content

SOSYALİSTLERİN VE KOMİNİSTLERİN TERÖRİST AŞKI

Recommended Posts

Hem ırkçı hemde sosyalist olanlar var. Örneğin Jack London, sosyalizmle ilgili bir çok kitabı vardır ve kitaplarının çoğunda beyaz ırkın üstünlüğünü savunur. Bu forumdaki sosyalistlerin ondan söz etmemesinin sebebi de ırkçı olmasıdır büyük ihtimal.

Bu arada benim sosyalist olmak gibi bir hevesim yok, sadece görüşlerimi belirttim.

Jack London'ın yaşadığı dönemde, batıda ki tüm insanların bu tür görüşleri vardır.. En hümanist ve çağdaş insanların bile, zencileri aşağılayıcı sözleri vardır.. Richard Dawkins'in Tanrı Yanılgısı kitabını okudun sanıyorum.. Bir bölümünde bu konuya yer vermişti.. O zaman ki koşullara göre bunun ne kadar normal bir davranış olduğunu ama günümüzde bu durumun kabul edilemez olduğunu anlatan yazılarını tekrar tekrar okumanı öneririm.. Bazı görüşler ve düşünceler çağlara göre değişiklik gösterir.. Teknolojinin ilerlemesiyle, çeşitli dna testleri, kemik ölçümleri vs. gibi araştırmalar ile de ırkçılığın bir safsatadan öteye geçemeyeceği kanıtlanmıştır.. Emin olun, Jack London ve diğer hümanistler zamanımızda yaşasaydı görüşleri çok daha yerinde olurdu.. Ama biz bilimsellikten ödün vermeyip, Jack London gibi birisinin düşüncelerini bile zamanına göre normal karşılıyoruz.

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 93
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

beyaz dişte dediğin olayda..daha büyük bir tanrı gibi bir şey yok... orayı biraz şeyden anlamışsın yanlış anlamışsın...

jack london Amerikan Komünist Partisi üyesi ve ırkçı olacak son adamdır herhalde...(yaşadığı dönemde tabii, rahmetli:))

Yanlış anlamadım, isterseniz kitabı bir daha okuyun. Size kitaplarından aynen yazardım ama elimin altında yok.

Ay vadisi kitabında Oaklandaki işçi grevlerini ve işçilerin hayatlarını anlatıyor. Tabi hem sosyalizm hemde ırkçılık karışımı bir kitap. Onu okumanızı öneririm.

Sitelerde Paylaş
Jack London'ın yaşadığı dönemde, batıda ki tüm insanların bu tür görüşleri vardır.. En hümanist ve çağdaş insanların bile, zencileri aşağılayıcı sözleri vardır.. Richard Dawkins'in Tanrı Yanılgısı kitabını okudun sanıyorum.. Bir bölümünde bu konuya yer vermişti.. O zaman ki koşullara göre bunun ne kadar normal bir davranış olduğunu ama günümüzde bu durumun kabul edilemez olduğunu anlatan yazılarını tekrar tekrar okumanı öneririm.. Bazı görüşler ve düşünceler çağlara göre değişiklik gösterir.. Teknolojinin ilerlemesiyle, çeşitli dna testleri, kemik ölçümleri vs. gibi araştırmalar ile de ırkçılığın bir safsatadan öteye geçemeyeceği kanıtlanmıştır.. Emin olun, Jack London ve diğer hümanistler zamanımızda yaşasaydı görüşleri çok daha yerinde olurdu.. Ama biz bilimsellikten ödün vermeyip, Jack London gibi birisinin düşüncelerini bile zamanına göre normal karşılıyoruz.

jack londonun pek çok kitabını okumuş birisi olarak diyorumki Jack Londonun kitaplarında ırkçılık yoktur..

varsa iddiası olan gelsin tartışalım...

Sitelerde Paylaş

jack londonun pek çok kitabını okumuş birisi olarak diyorumki Jack Londonun kitaplarında ırkçılık yoktur..

varsa iddiası olan gelsin tartışalım...

Jack London'ın bir iki kitabını okudum ama ırkçılık gibi bir durumla bende karşılaşmadım.. Ben sadece Elvis'in söylediklerine bir karşılık vermek istemiştim.. Eğer London'ın bu tür görüşleri varsa bile normal karşılamak gerektiğini belirtmiştim.. Jack London'ın ırkçı sözleri olduğunu savunmuyorum, yanlış anlaşılmasın.

Sitelerde Paylaş

yaw illa uzun uzun yazdıracaksınız ha...

Beyaz Dişte (lise-3 de okumuştum);

Beyaz Dİşin sahibi kızıl derili elamanı kandırmaya gelen beyaz adamlar ki kitapta gayet kötü bir biçimde ifade edilirler, kızılderilileri kandıran beyaz adam tiplemesidir

kızılderiliyi viskiye alıştırıp onun kıymetli eşyalarını viski karşılığ almaya başlar..en snonuda beyaz dişi alırlar..

beyaz dişi köpek dövüşlerinde dövüştürürler hatırlarsanız.....bu kısımlarda öyle bir halt yok tam tersi kızılderilileri sömüren batılılara gönderme vardır

ay vadisi ise herhalde ırkçı unsur barındarma ihtimali en son kitap...orada grev kırıcılarından nasıl bahsediyor, onlar zencimi değil beyazlar..

Sitelerde Paylaş

Kızılca soysuz hainlerin mesajlerına bakar mısınız?

(okumayanlar için)

İsminden bellidir sen burjuva medyasının karsısında resmen uyuya kalmıssın yazık.Ayrıca ben hiç anlamam bu örgütün içindeyim yıllarca şu veya bu şekilde yardımlarım oldu ama ben niye mahsum insanların ölümünü görmedim hayret ediyorum.Köylerde halkın kellesini kesif çuvallayan jitem iken burada 30 yıllık bır mucadenın devrımcılıgı tartısılıyor gercekten kesın bır zıhnıyet devrımı şart özellikle uyuyanlar için bu gereklidir reber apo yu anlamak her babayiğidin harcı değildir amma demekki bu kavramda yetmıyor ben buna sozde bır sosyalıstın diyorum veya oyle gozukmek ısteyen kısının kıskanclıgı dıyorum.

Yorum sizin...

Siz önderinizi eleştirmeyip her dediğine kafa sallayıp Türkiyeyi demokratikleştirip demokratik bir Türkiye hedefiyle mücadeleye devam edin biz kürdistan devrimcileri olarak sonuna kadar BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN yolunda, Mazlumların, Hayrilerin, Agitlerin yolunda devam edeceğiz...

Bir siktir git ya!!!

apo tam bi fikir adamı olabilir ama yaptığı yalnışlarda wardır.bunuda kabullenelim

Ufak tefek yanlışları (?!) olabilirmiş bölücü kıronun!!!Bu ufak tefek yalnışlar da kabulenilsinmiş artık!!!

Ben Apocu Deılım Ama Devrımcıyım

Adamımız istemeyerek de olda devrim ile apoculuğun yakın kavramlar olduğunu kabul etmiş.Kendisini bu cesartinden dolayı tebrik edelim...

ne pkk bir terör örgütü ne de abdullah öcalan bir terörist. onlar dağlarda sosyalizm uğruna savaş veriyorlar. T.C dağlarda pkk'ye karşı savaşamadığı için hıncını masum köylülerden alıyor. ben pkknin mücadelesine destek veriyorum. pkk faşistlere, emperyalistlere ve kapitalistlere karşı savaşan bi örgüttür.

sen zaten çoktan sistemin bir parçası olmuşsun abdullah öcalan türkiyeye ve dünyaya barışı getirecek tek lider

Ve bunlar da diğer Kürtçü-Sosyalist hainlerin mesajı.Bu da demek oluyor ki nerede bir Sosyalist örgütlenem var orada Kürtçülük,pkk sempatizanlığı had safhada (!?).Bir de utanmadan Atatürk'ü eleştirirler satır aralarında!

Ulan zaten sizin gibi kızılca köpeklerden Atatürk'ü sevmenizi beklemiyoruz ancak bari biraz utanın da saygı duyun!Burjuva,Murjuva diye papağan gibi tekrarlamadan önce "Köylü milletin efendisidir" sözünü düşünün...

Neymişşş binlerce kürdü öldürmüşmüş.Türklüğü öne sürmüşmüş...Yahu sizin gibileri öldürmeyecekti de meydanı türevlerinize mi bırakacaktı???

Bu şerefsizleri gördükçe sinir oluyorum....

tarihinde Cervantes tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
kardeşim ingilizcen yok herhalde ordaki militan degil militant savaşcı demektir.

Türklere laf attıgımı gordun mu ? sadece gercekleri yazdım laf attıgım cumleyı goster ve acıkla.

Cevabını aldıysan sus yoksa geveleme canımızı sıkma bizim.

Militant bizim turkcede kullandigimiz "militan" sozcugune yakindir. Militant kelimesi genelde olumlu bir anlamda kullanilmaz.

Savasci demek isteyenler "warrior" veya "fighter" gibi kelimeler kullanabilirler.

Bilmedikleri yabanci dilleriyle hava basma modasi ver bizim memlekette, o yuzden mudahale ettim bu cevaba..

Sitelerde Paylaş
Sosyalistforum.org'un büyük bir çoğunluğu Hatırla Sevgili devrimcilerinden oluşuyor. Yani diziyi izleyip de "Abi bu Deniz Gezmiş, Che falan çok karizma ya hadi biz de devrimci olalım lan! Manyak hatun kaldırırız. Yaşasın İşçiler holeyyy" diye bağırıp, ardından gidip Che tişörtü alan tipler. Takip ettiğim kısa zaman zarfında bunu gözlemlemiştim. Şu an sadece müzik indirmek için giriyorum :) Bu nedenden dolayıdır ki o siteden çıkacak yazıların ya da kullanıcı yorumlarının sol ideoloji ile uzaktan yakından bağdaştırılamayacağı kanaatindeyim.

1998 yilina kadar Terorist orgut DHKP-C (Mahir Cayanin THKP-C'sinin devami olduklarini iddia ederler) PKK ile ortak eylem plani anlasmasi imzalamisti. Turk askerlerinin geberttigi PKK'li cesetlerinin arasinda DHKP-C militanlarida ele geciyordu

Simdi bu forumda ve diger forumlarda, ilgili orgutu savunan ve kendine commie diyenlerin , tamamina yakini PKK'yi savunsa veya sempati beslese bu cok anormal bir sey olmaz.

Cunku bu iki orgut ideolojik olarak birbirine yakindir. Simdilerde aralarindaki antlasma bozuldu diye biliyorum.

Yani Mahir Cayan filan geveleyenlerin ayni zamanda PKK'li olduklarini veya PKK'ya sempati duyduklarini DHKP-C ve PKK arasi isbirligine bakarak kanitlamak mumkundur.

Simdilerde M.Cayanci gecinenlerin buyuk orani DHKP-C'li olduguna gore, oyle senin soyledigin gibi ozenti tipler PKK'ya destek vermiyor. Bizzat DHKP-C (THKP-C'nin devami) PKK ile ortak eylem plani yapmistir. Sonra neden ayrildi bu iki orgut o kadarini bilemem. Onu forumdaki DHKP-C'li teroristler soyleyecek.

Sitelerde Paylaş

Üstün körü baktımda biri toleranstan bahsetmiş.. Sizin toleransınızı yesinler..

Bugün 6 Eylül.. 6-7 Eylül günlerinde de bu ülkenin vatandaşları olan rumlar, yahudiler ve ermeniler sizin bu yüce toleransınızın kurbanı olmuşlardı...

İnsan "Toleranslı bir milletiz" demeden önce biraz tarihi hatırlar ondan sonrada bunu derken/yazarken az bir şey utanır sıkılır başını öne eğer...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

başlıkta yorum yapan arkadaşlar şunu belirtmek isterim bütün sosyalist-koministler terörsit değildir bunu genellemek yanlış olur böyle söylersek müslümanların tüm ateistler pkklıdır demesi gibi bişey olur yanlız özeliklede kürt terörünün çıkış noktasına baktığımızda kominizmden destek aldığı açıktır bunun içinde Türklerde vardır

Sitelerde Paylaş

Bugün 6 Eylül.. 6-7 Eylül günlerinde de bu ülkenin vatandaşları olan rumlar, yahudiler ve ermeniler sizin bu yüce toleransınızın kurbanı olmuşlardı...

İnsan "Toleranslı bir milletiz" demeden önce biraz tarihi hatırlar ondan sonrada bunu derken/yazarken az bir şey utanır sıkılır başını öne eğer...

saygılarımla

size kim toleranlı hallac mislyonalrca insanı katleden kimseye söz hakkı tanımayan stalin mi mao mu yoksa önderiniz apomu söz konnusu devletin çıkarları olduğunda ben toleranslı bir devlet yada devlet adamı görmedim siz biliyorsanız bi zahmet söyleyiverin

Sitelerde Paylaş

Sayın Osiris, şu "önderiniz apo" sözüyle saygısızlık yaptığınızın farkındasınız değil mi? Aslında ne kadar "toleranslı" olduğunuzu gösteremeyeceğinizi sizde bildiğiniz gibi yine konuyu çarpıtıyorsunuz. Biri toleranslı bir millet olduğunu söyledi. Bende buyrun toleransınız dedim. Bunu inkar edebiliyorsanız buyrun edin.

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Bu konuda bir iletim olacaktı,yeterlidir sanıyorum:

Öncelikle,"Marksistler dini yok etmeye çalışan,terörü destekleyen sovyet özentileridir.Kültürü yok etmek istiyorlar,Atatürkten,Türklerden nefret ediyorlar bu çakal sürüsü!" düşüncesine fazla yabancı değilim.Sık rastlamakla beraber,ben zaten sağcıların arasında büyüdüm sayılır smile.gif

Buna bir örnek vereyim,bir kulaktan dolma kahve muhabbeti:Komünistler dini yasaklayacak!Evet,Komünistlerin çoğunluğu "dine" karşı negatif düşünceler beslemektedir.Fakat bu" insanların maneviyatlarına karışmak" boyutunda değildir.Dini konuları tartışılabilir kılmak başka,ibadeti yasaklamak başkadır.Bu konuda crow en doğrusunu söylemişti aslında "kimsenin dinginliğine karıştığımız yok,biz işi dingilliğe vardıranlarla uğraşıyoruz".

Diğer konularda,mesela PKK,Pankürdizm gibi konularda da durum tam bu örnekteki gibi "kahve propagandası"ndan ibaret aslında...

Komünistler;Kürt sorununa,geçmişte Kürtlere yapılanlara,resmi tarih yalanlarına ve kutsanmış kabul edilen sözde ahlaki değerlerin(vatan millet edebiyatı) mantığına genelde fazla dikkat çeker,evet.Bu,düşüncelerinin,sanıldığı gibi "taraflı ya da bir gruba fazla özendiğinden körelmiş" olmalarıyla değil,olayları Marksist bakış açısıyla sorgulamalarından,eleştirmelerinden kaynaklanır.Şahsen hayata Marksist gözlüklerle baktığımı söyleyebilirim.

Terör meselesine gelirsek,evet PKK'yı destekleyen Komünistler mevcuttur.Ve sizin eleştirdiğiniz bunların dışlanmaması sanırım değil mi?Ben PKK'dan tiksinirim;fakat sosyalizan düşüncelere sahip insanların bu konuda değişik düşüncelere sahip olması,tamaen Sosyalizm'in çok sesli yapısından kaynaklanıyor.Farklı seslerin,bunlar taban tabana zıt olsa bile bir arada var olabilmesi özgür düşüncenin doğasıdır.Ha çok merak ediyorsanız,PKK'ya pozitif bakanların sayısı çok da matah bir rakam değil.PKK hakkındaki tartışmalar sanal ortamlarda daha çok UKKTH(Ulusların kendi kaderini tayin hakkı) ve uygulanım şartları ile PKK finansörleri çerçevesinde sürdürülüyor.

Bir de sizi en çok yanıltan sağa sapmış,farkında olarak ya da olmadan Kürt ulusçuluğu yapan,propaganda ve silahlı propaganda eğilimli sosyalistlerdir.Bunların sık sık Türklere ya da Atatürk'e küfrettiğini,hatta soy sop daldığını,bir dine bağlanır gibi ideolojilerinde bağnazlaştığını görebilirsiniz.Fazla kaale almayın...

Bir de,Marksizm pek çok durumu sınıf mücadelesi açısından değerlendirir.Modern ahlaki terimlerin bir kısmi ile siyasi gündemler,damardaki sınıf/emek çatışmasının politik yansımalarından ibarettir.Dolayısıyla Marksist eylemlerin kemiğinde kültürel,hatta ırksal mücadele vs aramamalısınız.Vatanseverlik,millilik üzerinden Komünistleri değerlendirmek yerine,ideolojik tabanlarını araştırmanızı öneririm.

Bu da bazı sağcı üyelerin Komünizm ve Komünistler hakkındaki yanılgılarınıza yanıt amaçlıydı

Bu arada kusara bakmayın ama TC mi toleranslıymış?Hani şu geçmişte Kürt kimliğini ve dilini yasaklayan,Kürt köylerini basan,işkenceci TC?Kusura bakmayın;ama terhis olmuş askerleri tarayan PKK çakalı ne derece toleranslıysa,TC de o kadardır...

tarihinde Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sayın Osiris, şu "önderiniz apo" sözüyle saygısızlık yaptığınızın farkındasınız değil mi? Aslında ne kadar "toleranslı" olduğunuzu gösteremeyeceğinizi sizde bildiğiniz gibi yine konuyu çarpıtıyorsunuz. Biri toleranslı bir millet olduğunu söyledi. Bende buyrun toleransınız dedim. Bunu inkar edebiliyorsanız buyrun edin.

saygılarımla

bizim toleranslı olduğumuzn kanıtı bin sene önce burayı işkal etmişiz ama hala kürtler bu coğrafyada yaşıyor keşke toleranslı olmasaydık

Sitelerde Paylaş
Sosyalistliğin özünde yatar teröristlik bir tane devrim yoktur ki ekmeği yenilen devlete kurşun sıkılmadan kazanılmış...

ooo işte...IRÇILARLA İSLAMCILARIN buluşma noktası...en önemli ortak noktaları bu ya...

sizin işiniz gücünüz bir şeyleri birilerine genelleyip kin-nefret yaymaktır zaten..

1980 den öncede Alevilere böyle karşı böyle kin ve nefret, genelleyeici şeyleri yayarak Maraşta çorumda katliam yaptılar..

(Irkçılar ve islamcılar)

ben sosyalistim ve burada aklı bir boka yetmez adamlar, sırf internete bağlanabilip klayve ile yazı yazabildiklerinden bizlere pkk lı diyebiliyorlar..

Türk ırkçılarının pratikte PKK dan hiç bir farkları yoktur...ikiside bu ülkenin bölünmesine hizmet etmektedirler..

biz kaynaşmayı kardeşleşmeyi savundukça bize pkk lı diyenler, aslında asıl bölücülüğü yapmaktadırlar...

MODERATÖRLERE ÇAĞRIM VARDIR.....bu konu çocuk oyuncağı değildir...böyle bir hassas konuda bir kitleyi komple PKK olarak itham ediyorlar...bu başlığın kaldırılması en sağlıklıdır..

Sitelerde Paylaş

Hangi düsüncenin sözde temsilini yapan bir siteyi ziyaret etseniz abartilar görürsünüz. Bunlarin ateizmle alakasi yoktur. Bence ateistforum katilimcilarini bilmeden emin olmadan etiketlemeyin. Yoksa burda etiket tükürügüne boguluruz. Bence gercekci olun ve herseyi ciddiye almayin. Dünyada 7 milyar insan oldugumuzu ve sanalda tartistigimizi unutmadan yazin.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

saygılarımla

Acaba neyin üzerine yaşandı 6-7 eylül olayları?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...