Jump to content

SOSYALİSTLERİN VE KOMİNİSTLERİN TERÖRİST AŞKI

Recommended Posts

Acaba neyin üzerine yaşandı 6-7 eylül olayları?

onuda ergenekon tezgahlamış abi dün atvde konuşuyorlardı

Bu arada osican,Kominist diye birşey yoktur,Komünist vardır.Savunduğumuz sistemin adı Komün'dür.

pardon evet doğrusu komünist hatalı yazmışım kusuruma bakmazsın artık

tarihinde Osiris_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 93
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

İşgal ve tolerans,zaten çelişkili kavramlar...

yo çelişkili değil osmanlı dönemine bakarsan osmanlı devleti işkal ettiği yerlerde çoğunlukla vali olarak oranın ileri gelenlerinden birini kulllanmış halkın yaşantısına yada dinine karışmamıştır idğer Trük devletlerinde de aşağı yukarı bu böyledir moğollar bile ilk başlarda yağmaladıkalrı ülkelerde halkı adilcece yönetmeye çalışmış boşuan moğol barışı,yada osamanlı barışı gibi tabriler kullanılmıyor bunu ben demiyorum jean-paul roux Türklerin tarihi adlı kitabında söylüyor

Sitelerde Paylaş
Acaba neyin üzerine yaşandı 6-7 eylül olayları?
Bilmiyor musunuz yoksa bir bildiğiniz varda ona istinaden mi bunu yazıyorsunuz ? Buyrun anlatında sizin doğrunuzu bir öğrenelim. Sonra gerçeğin ne olduğu hakkında bizde bir iki satır yazarız.

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Bilmiyor musunuz yoksa bir bildiğiniz varda ona istinaden mi bunu yazıyorsunuz ? Buyrun anlatında sizin doğrunuzu bir öğrenelim. Sonra gerçeğin ne olduğu hakkında bizde bir iki satır yazarız.

saygılarımla

Bahsedilen tarihteki Atatürk'ün evinin bombalandığı haberi, halkı galeyana getirmiştir. Olayın doğru olup olmaması önemli değil, halk haberlere inandığı için galeyana gelmiştir. Kısa süre sonra da iş islamcılığa vurulmuş, düşman "rumlar" değil, "hıristiyanlar" olmuştur. Bu da Türk halkının değil, muhammed'in sorunudur, zira bu topraklarda islam adına yapılan katliamlara en çok Türk soylu Aleviler maruz kalmıştır.

Türk milletinden daha nasıl bir hoşgörü bekliyorsunuz anlamadım. Dini bir kenara bırakın, şimdiye dek etnik kimliği için kime müdahale edilmiş? Tabii hoşgörünün bu kadar fazlasına mankurtlaşma ve acizlik denir, o ayrı.

Sitelerde Paylaş
Türk milletinden daha nasıl bir hoşgörü bekliyorsunuz anlamadım. Dini bir kenara bırakın, şimdiye dek etnik kimliği için kime müdahale edilmiş? Tabii hoşgörünün bu kadar fazlasına mankurtlaşma ve acizlik denir, o ayrı.

Amuhahahaha :D

Etnik kimliği için kime müdahale edilmişmiş...Kürt kimliği hiç yasaklanmadı değil mi bu ülkede?Kürt dili de?Hiçbir Kürt köyü basılmadı değil mi?Devlet işkence ne demek bilmiyor bu arada,insanların suratlarına çiçek fırlatmayı seviyor sanırım...Tabi aynı zamanda kimsenin etnik kimliği hiçe sayılıp,Türklük ve Türkçe dayatılmadı,biz bir tarafımızdan uyduruyoruz bunları.

Uyanın birader,sizin devletiniz ancak PKK eşkıyaları kadar toleranslıdır!

tarihinde Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Amuhahahaha :D

Etnik kimliği için kime müdahale edilmişmiş...Kürt kimliği hiç yasaklanmadı değil mi bu ülkede?Kürt dili de?Hiçbir Kürt köyü basılmadı değil mi?Devlet işkence ne demek bilmiyor bu arada,insanların suratlarına çiçek fırlatmayı seviyor sanırım...Tabi aynı zamanda kimsenin etnik kimliği hiçe sayılıp,Türklük ve Türkçe dayatılmadı,biz bir tarafımızdan uyduruyoruz bunları.

Uyanın birader,sizin devletiniz ancak PKK eşkıyaları kadar toleranslıdır!

Türkiye'yi imparatorluk mu sandın? Bu devletin asli unsuru Türk'tür. Mecliste kürtlerin olması mankurtlaşmanın yani hoşgörünün daniskasıdır. Ben halktan bahsediyorum, konumuz devlet değildi. Kaldı ki devlet bir kürdün yaptığını bir Türk yapınca da işkence yapıyor. Irkçılık-Turancılık davasında Türkçüler'in tabutluklarda işkence gördüklerini bilmiyorsun sanırım, hem de o dönemin başbakanı ırkçı olduğunu söyleyen Şükrü Saracoğlu'ydu.

Nasıl bir ırkçı milletmişiz ki ne kürt Özal'a - Ecevit'e, ne gürcü Tayyib'e, ne de arap Abdullah'a ses çıkaramıyoruz, Atatürk'ün "Türkiye Türklerindir!" sözünü hatırlatamıyoruz.

tarihinde Urungu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Türkiye'yi imparatorluk mu sandın? Bu devletin asli unsuru Türk'tür. Mecliste kürtlerin olması mankurtlaşmanın yani hoşgörünün daniskasıdır. Ben halktan bahsediyorum, konumuz devlet değildi

İyi de hem devletin asli unsuru Türktür deyip,hem de konumuz devlet değil diyorsun.Ne iş?Neyse Faşist devlet politikasını göz ardı edelim.

Bu ülkenin sadece Türk ülkesi olduğu yalandır.Bu ülke,Mustafa Kemal'in yanında savaşan Türklerin,Kürtlerin,Lazların,Çerkezlerin ülkesidir.Türkler kurucu unsurlar arasında en kalabalığıdır,ki bu da çok matah bir rakam değildir.İngilizlerin işi Şeyh Said ayaklanmasını "Kürtler haklarını reddetti" diye göstermeyesin sakın,ben de Demirci Mehmet Efe ayaklanması başta Türklerin çıkardığı isyanları dökerim önüne.

Dolayısıyla burada toleransın gereksizliğinden söz edemezsin.Zira Turgut Özal örneğini tolerans olarak nitelemek,zaten halka ılımlı ırkçı sıfatı yapıştırmaktır.

Sitelerde Paylaş
İyi de hem devletin asli unsuru Türktür deyip,hem de konumuz devlet değil diyorsun.Ne iş?Neyse Faşist devlet politikasını göz ardı edelim.

Bu ülkenin sadece Türk ülkesi olduğu yalandır.Bu ülke,Mustafa Kemal'in yanında savaşan Türklerin,Kürtlerin,Lazların,Çerkezlerin ülkesidir.Türkler kurucu unsurlar arasında en kalabalığıdır,ki bu da çok matah bir rakam değildir.İngilizlerin işi Şeyh Said ayaklanmasını "Kürtler haklarını reddetti" diye göstermeyesin sakın,ben de Demirci Mehmet Efe ayaklanması başta Türklerin çıkardığı isyanları dökerim önüne.

Dolayısıyla burada toleransın gereksizliğinden söz edemezsin.Zira Turgut Özal örneğini tolerans olarak nitelemek,zaten halka ılımlı ırkçı sıfatı yapıştırmaktır.

Dil meselesi devletle alakalıdır. Ben fiili müdahale konusunun devletle alakalı olmadığını söyledim. Münferit azınlıkların namuslarını kurtarmak için savaşması, "Türkler'le omuz omuza çarpıştıkları" anlamına gelmez. Savaşan azınlık, mecbur kaldığı için savaşmıştır. Ne hikmetse Demirci Mehmet ayaklanmasının arkasında da bir çerkez var : ). Demirci Mehmet'le şeyh said'i nasıl bir tuttun anlamak güç...

Irkçı sıfatını yapıştırsan sizsiniz, bana göre halk beyni arap masallarıyla durdurulmuş, beynelmilelci, milli duygudan yoksundur. Eğer dediğiniz gibi ırkçı olsaydık, forumlarda bile kaç tane babayiğit "kürdistan"ı savunabilirdi, o da merak konusu...

Sitelerde Paylaş

Demirci Mehmet aaykalanmasının ardındaki Çerkez,savaşanlar da Çerkez mi bari?

Azınlık dediğiniz azınlık falan değil,basbayağı bu ülkenin halkları.Türkler ne için savaştıysa,onlarda Türklerle omuz omuza toprakları,vatanları için öldüler.Bildiğin birden fazla kurucu unsurlu bir ülkeden bahsediyoruz.

Ben Türk halkı ırkçıdır falan demiyorum,sen Turgut Özal'ın durumunu tolerans olarak niteliyorsan,halkı da ırkçı olarak nitelemen gerekir diyorum.Aksi takdirde buna tolerans denemez.

Sitelerde Paylaş
Demirci Mehmet aaykalanmasının ardındaki Çerkez,savaşanlar da Çerkez mi bari?

Azınlık dediğiniz azınlık falan değil,basbayağı bu ülkenin halkları.Türkler ne için savaştıysa,onlarda Türklerle omuz omuza toprakları,vatanları için öldüler.Bildiğin birden fazla kurucu unsurlu bir ülkeden bahsediyoruz.

Ben Türk halkı ırkçıdır falan demiyorum,sen Turgut Özal'ın durumunu tolerans olarak niteliyorsan,halkı da ırkçı olarak nitelemen gerekir diyorum.Aksi takdirde buna tolerans denemez.

Demirci Mehmet ve adamları Türkçü'ydü de, X devletin göbeğinde Türk devleti kurmaya mı yeltendiler? Şeyh said ile aynı kefeye koyman için aynen böyle olması gerek.

Yahu o saydığın azınlıkların nüfusları neydi ki, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında pay çıkarılsın? Ben "bu ülkeyi X'lerle kazandık, yalnızca Türklerle değil" denmediği müddetçe onlara da saygı duyuyorum gerçi. Başarı nasıl paylaşılır biliyor musun? Şeyh said gibi bir adam bütün kürtleri örgütleyip cepheye yollasaydı, öyle paylaşılırdı. Yoksa sen hem topyekün ihanet edeceksin, hem de ihanetten arda kalan bir avuç insanın savaşa katılmasını bahane edip "Kurtuluş savaşını x'lerle kazandık" diyeceksin, yerim öyle paylaşımı. O savaşta hıristiyan ermeniler, rumlar da vardı, onlar da mı Türk devletini sevdikleri için savaştılar?

Türk devleti, Osmanlı'yla ya da Selçuklu'yla başlamadı. Türk devleti, Türkeli'nden Anadolu'ya dek bir bütün halinde devam eden, asli unsuru Türk olan bir devlettir. Ufak bir bölümünde azınlıkların da yer alması, bu gerçeği değiştirmez...

Sitelerde Paylaş
Militant bizim turkcede kullandigimiz "militan" sozcugune yakindir. Militant kelimesi genelde olumlu bir anlamda kullanilmaz.

Savasci demek isteyenler "warrior" veya "fighter" gibi kelimeler kullanabilirler.

Bilmedikleri yabanci dilleriyle hava basma modasi ver bizim memlekette, o yuzden mudahale ettim bu cevaba..

Kusra bakma keske clanın adını koyarken takım arkadaşlarım degil sana sorsaydım.

Sanane kardeşim istedigim kelimeyi kullanırım warrior ve fighter ıda sunduk ama militant secildi bi dahakine sanda haber veririim.

Burda herkese hesap mı vericez?

Sen kimsin ki kardeşim ? Siz kimsiniz ?

Sitelerde Paylaş
Demirci Mehmet ve adamları Türkçü'ydü de, X devletin göbeğinde Türk devleti kurmaya mı yeltendiler? Şeyh said ile aynı kefeye koyman için aynen böyle olması gerek.

Eğer isyan edenleri etnik özelliklerine göre değerlendirmek gibi bir darlığa düşersen gerekmiyor.Zira Şeyh Said ayaklanmasına katılan Kürtler feodal bağları sebebiyle savaşan,cahil insanlardı.Satı alınanlar ağalardı.

Yahu o saydığın azınlıkların nüfusları neydi ki, Kurtuluş Savaşı'nın kazanılmasında pay çıkarılsın?

Şehirlerine Şanlı,Gazi gibi unvanları alacak kadar yüksek idi.Zaten Türk olmayan usnurların nüfusa oranı hakkında propagandif nitelikte olmayan bir bilgiye sahip olduğunu düşünmüyordum.

Ben "bu ülkeyi X'lerle kazandık, yalnızca Türklerle değil" denmediği müddetçe onlara da saygı duyuyorum gerçi. Başarı nasıl paylaşılır biliyor musun? Şeyh said gibi bir adam bütün kürtleri örgütleyip cepheye yollasaydı, öyle paylaşılırdı.

Alakası bile yok,çok mantıksız bir önerme.Türm Türkler cephede savaştı mı?Hayır.Tüm Kürtler savaştı mı?Yine hayır.Bu kadar basit...

Yoksa sen hem topyekün ihanet edeceksin, hem de ihanetten arda kalan bir avuç insanın savaşa katılmasını bahane edip "Kurtuluş savaşını x'lerle kazandık" diyeceksin, yerim öyle paylaşımı. O savaşta hıristiyan ermeniler, rumlar da vardı, onlar da mı Türk devletini sevdikleri için savaştılar?

Yine propagandif bir önerme.Birader topyekun ihanet nedir yahu?Savaşa katılan vatansever Kürtlerin yanında,İngilizlerin başlattığı isyana katılanlar gülünç bir miktardır.Ki bu ulusal nitelikli ayaklanmanın sebebi ne olabilir?Elbette Kürt feodal toplumunda,aklın yerini sadakatin ve dinin alması.Yerel savunma dışında,Mustafa Kemal'i destekleyen aşiretler de daha fazlaydı diye biliyorum.

Türk devleti, Osmanlı'yla ya da Selçuklu'yla başlamadı. Türk devleti, Türkeli'nden Anadolu'ya dek bir bütün halinde devam eden, asli unsuru Türk olan bir devlettir. Ufak bir bölümünde azınlıkların da yer alması, bu gerçeği değiştirmez...

Bu bilimsel bir yorum değil...

Sitelerde Paylaş

urungu insanı uyuz eden ve provakatif avatarını değiştirsen fena olmaz neden dersen

hem aşırı milliyetçi bir hava takınyorsun özünde ama bu aşırı milliyetçi zihniyetini besleyen en büyük

kaynağını sırtından hançerliyorsun.ateist bir ırkçı olacağıma dürzü olurum en sağlamı.

Sitelerde Paylaş
Eğer isyan edenleri etnik özelliklerine göre değerlendirmek gibi bir darlığa düşersen gerekmiyor.Zira Şeyh Said ayaklanmasına katılan Kürtler feodal bağları sebebiyle savaşan,cahil insanlardı.Satı alınanlar ağalardı.

İşte burada mankurtluk ortaya çıkıyor. Niye kürtlere "ama onlar cahildi" diye tölerans gösterecekmişiz? Ne soyumuz, ne töremiz, ne amacımız bir. Ama hoşgörünün kralı yine bizde.

Şehirlerine Şanlı,Gazi gibi unvanları alacak kadar yüksek idi.Zaten Türk olmayan usnurların nüfusa oranı hakkında propagandif nitelikte olmayan bir bilgiye sahip olduğunu düşünmüyordum.

Asıl propaganda, Şanlı, Gazi, Kahraman ünvanlarının üzerinden acıtasyon yapmaktır. Ne hikmetse "başkent" (!) Diyarbakır'dan 50 şehit veriyoruz (tamamının Türk olduğu açık) ama, o dönemde Türk nüfusunun hakim olduğu şehirler üstün kürt mücadelesinden dolayı "şanı, gazi" gibi ünvanlar alıyor (!)

Alakası bile yok,çok mantıksız bir önerme.Türm Türkler cephede savaştı mı?Hayır.Tüm Kürtler savaştı mı?Yine hayır.Bu kadar basit...

Malazgirt savaşı'nda da yahudi ve p.ç isa'yı bir kenara bırakıp, ırktaşlarının safına geçen Türkler de, Bizans'taki Türkler'in tümünü oluşturmuyordu... Bu savaşta hıristiyan Türkler'in saf değiştirmesi de Kurtuluş savaşı ve azınlıklar konusuna ayrı bir örnek, hem de o savaşın gidişatı büyük ölçüde etkilenmiştir.

Yine propagandif bir önerme.Birader topyekun ihanet nedir yahu?Savaşa katılan vatansever Kürtlerin yanında,İngilizlerin başlattığı isyana katılanlar gülünç bir miktardır.Ki bu ulusal nitelikli ayaklanmanın sebebi ne olabilir?Elbette Kürt feodal toplumunda,aklın yerini sadakatin ve dinin alması.Yerel savunma dışında,Mustafa Kemal'i destekleyen aşiretler de daha fazlaydı diye biliyorum.

Tam tersi, dönemin kürt nüfusu, şehit sayısının yanında gülünç kalıyor. Savaş zamanı çıkarılan 4-5 kürt isyanını ve toplam nüfustan çıkabilecek "asker" sayısını hesaba katarsak, boşa çabalıyorsun...

urungu insanı uyuz eden ve provakatif avatarını değiştirsen fena olmaz neden dersen

hem aşırı milliyetçi bir hava takınyorsun özünde ama bu aşırı milliyetçi zihniyetini besleyen en büyük

kaynağını sırtından hançerliyorsun.ateist bir ırkçı olacağıma dürzü olurum en sağlamı.

Ben arap milliyetçisi değilim. Sen beni, senin gibilere kardeş diyen çapulcu ülkücülerle mi karıştırdın yoksa? (:

Sitelerde Paylaş

Milliyetçilik ve dincilik çok zıt iki kavramdır,ülkücü/sentezci saçmalık kafanızı karıştırmış o konuda.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...