Jump to content

SOSYALİSTLERİN VE KOMİNİSTLERİN TERÖRİST AŞKI

Recommended Posts

Aslı astarı olmayan, siyasi amaçlarla uydurulmuş şeyleri olmuş gibi göstermenin boşa çabalamak olduğunu anladığına sevindim...

Aslı astarı olmayan,siyasi amaçlarla uydurulmuş şeyleri olmuş gibi göstermeye devam etmek istedi canım,

İşte burada mankurtluk ortaya çıkıyor. Niye kürtlere "ama onlar cahildi" diye tölerans gösterecekmişiz? Ne soyumuz, ne töremiz, ne amacımız bir. Ama hoşgörünün kralı yine bizde.

Neden İslam adına ayaklanan Türklere "cahildiler,bu isyan Türk halkına genellenmemeli" diyorsan o yüzden.Ayrıca,sana isyancılara hoşgörü göster diyen yok,Türkiye Kürtlerine yersiz genellemeler yapma diyorum.

Asıl propaganda, Şanlı, Gazi, Kahraman ünvanlarının üzerinden acıtasyon yapmaktır

Hadi ordan,bu unvanlar boşa mı verildi?Kürt halkı,Mustafa Kemal'in yanında savaşmayı seçmeseydi bugün buralar elimizde olacak mıydı?Hatırlatma ne zaman acıtasyon oldu?

Diyarbakır'dan 50 şehit veriyoruz (tamamının Türk olduğu açık) ama, o dönemde Türk nüfusunun hakim olduğu şehirler üstün kürt mücadelesinden dolayı "şanı, gazi" gibi ünvanlar alıyor

Birincisi,biraz resmi tarihten kafanı kaldırıp ciddi araştırmaları oku.Bahsettiğim şehirlerin o dönem demografik açıdan Kürt yoğunluklu olduğunu göreceksin.

Diyarbakır şehitlerini "50" gibi rakamla sınırlayan bir kaynağa açıkçası pek güvenim olmaz,yine de burada destek mevcut da olsa Kürt Teali cemiyetinin ve Milli aşiretinin İngilizci kanadının çalışmaları engellenememiştir.İngiliz subayların bu bölgede umduklarını bulamadıkları raporlarında belirtilmiş;fakat senin kaynağını da incelemek istiyorum.

"50" gibi bir rakam,açıkçası komik duruyor.Ha gerçek dahi olsa;bu Kurtuluş Savaşın'nda Kürtlerin genel durumunu değiştirir miydi?Bugün Güneydoğu'da Kürdistan diye bir ülke göremiyorum,anlaşılacağı üzere Türkler içinde de olan bu bölünmüşlük halini genellemek komik olacaktır.

Malazgirt savaşı'nda da yahudi ve p.ç isa'yı bir kenara bırakıp, ırktaşlarının safına geçen Türkler de, Bizans'taki Türkler'in tümünü oluşturmuyordu... Bu savaşta hıristiyan Türkler'in saf değiştirmesi de Kurtuluş savaşı ve azınlıklar konusuna ayrı bir örnek, hem de o savaşın gidişatı büyük ölçüde etkilenmiştir.

Demek istediğimi anlamamışsın.Savaşa tüm Kürtler katılmadığından Kürtlerin kurucu unsurlar arasında kabul edilmemesi gerektiğini ima etmiştin.Ben de sana Türklerin de tamamının katılmadığını hatırlattım.Aile vs. sebeplerden katılmayan devasa kitleyi geçelim,her toplulukta çatlak unsurlar mevcuttu.

Tam tersi, dönemin kürt nüfusu, şehit sayısının yanında gülünç kalıyor. Savaş zamanı çıkarılan 4-5 kürt isyanını ve toplam nüfustan çıkabilecek "asker"

sayısını hesaba katarsak, boşa çabalıyorsun...

İyi de bu mantıkla hareket edersek,dönemin Türk şehitleri veya o nüfustan çıkmış Türk kökenli asker sayısı da toplam Türk nüfusuna oranla gülünç kalacaktır?Ki bunu söylediğinin doğru olduğunu varsayarak yazıyorum,ki değil.

Türkler de Kürtler gibi isyanlar çıkardılar,bu Kurtuluş Savaşı'na katılan Türkleri gölgeliyor mu?Hayır....

Kürtler,Türkler ile Anadolu uğruna omuz omuza ölmüştür,bu konuda bile şovenizmle karşılaşmak içler acısı durumumuzu ne güzel betimliyor...

tarihinde Kara tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 93
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Burada faşizanlık yapanlar acaba Türk askeri öldüğünde içinden ŞEHİT diyor mu onu merak ettim..Kaldı ki ateist bir adamın TÜRK askeri öldüğünde ŞEHİT demesi komik değil midir? Şehitlik dini bir mertebe değil midir?=

Ateist olmayı başarabilmiş bir insanın faşist olması bana komik geliyor...Sorgulayarak doğruyu bulabileceğini ispatlamış bir insanın faşist olması üzücü..

Bu ülkede ki bir çok vahşeti bir çok patlamayı katliamı DEVLETİN TA KENDİSİ KONTRGERİLLALAR( ERGENEKON VB) yapıyor. ve kartel faşizan medya hemen PKK ya atıyor suçu..Sonra noluyor KÜRT TÜRK ayrımı..Sizler gibi sofist insanlarda medyanın bu uydurmalarına fitnelerine uyuyorsunuz...

Bu savaş TSK nın işine yaramaktadır.

Bu savaş sayesinde TSK devlt bütçesinin yarısını kendisine aktarmakta, bu savaş sayesinde TSK İsrail ve Amerikadn son model uçaklar tanklar ve helikopterler satın almaktadır...

Bu savaşı yaratanda, devam etmesini isteyende TSK dır...

Bu yüzden herşeye inat KOMUNİZM..YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ...

tarihinde ezogelincorbasi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Neden İslam adına ayaklanan Türklere "cahildiler,bu isyan Türk halkına genellenmemeli" diyorsan o yüzden.Ayrıca,sana isyancılara hoşgörü göster diyen yok,Türkiye Kürtlerine yersiz genellemeler yapma diyorum.

Hala aynı yerde dönüp duruyorsun. Türkiye'de Türk'ün haddi ile diğerlerinin haddini kavrayamıyorsun. Türk devletinde Türk'ün cahilliğine neden tölerans gösterilip, bütün millete mal edilmemesi gerektiğini ve kürdün cahilliğine tölerans gösterilmemesi gerektiğini anlayamıyor musun? Benden sosyalist argümanla mı tartışmamı bekliyorsun?

Hadi ordan,bu unvanlar boşa mı verildi?Kürt halkı,Mustafa Kemal'in yanında savaşmayı seçmeseydi bugün buralar elimizde olacak mıydı?Hatırlatma ne zaman acıtasyon oldu?

Gittikçe komikleşmeye başladın. Bir milyonun üzerinde şehit verdiğimiz savaşta, nüfusu taş çatlasa beş yüz bin olan kürtlere mi muhtaçtık? Kelin merhemi olsa kendi başına sürer derler... Tarihte bir tane devlet kuramayıp, kendini hakkında hiç bir şey bilinmeyen medlere yamayan kürtler, Türk'ün vatanını kurtardı öyle mi? Bence bu birden bire gelen askeri deha, müslümanlarca Allah'a bağlanmalı : )

Birincisi,biraz resmi tarihten kafanı kaldırıp ciddi araştırmaları oku.Bahsettiğim şehirlerin o dönem demografik açıdan Kürt yoğunluklu olduğunu göreceksin.

Diyarbakır şehitlerini "50" gibi rakamla sınırlayan bir kaynağa açıkçası pek güvenim olmaz,yine de burada destek mevcut da olsa Kürt Teali cemiyetinin ve Milli aşiretinin İngilizci kanadının çalışmaları engellenememiştir.İngiliz subayların bu bölgede umduklarını bulamadıkları raporlarında belirtilmiş;fakat senin kaynağını da incelemek istiyorum.

"50" gibi bir rakam,açıkçası komik duruyor.Ha gerçek dahi olsa;bu Kurtuluş Savaşın'nda Kürtlerin genel durumunu değiştirir miydi?Bugün Güneydoğu'da Kürdistan diye bir ülke göremiyorum,anlaşılacağı üzere Türkler içinde de olan bu bölünmüşlük halini genellemek komik olacaktır.

Bahsettiğin bölgede ermeni terörü estirilene dek Türkler çoğunluktu. Eğer kürtler ermeni zulmünden kurtulmasa, bugün bile bir kürt nüfus üstünlüğünden bahsedemeyecektik. Kısaca o dönemi bugünkü nüfus ile kıyaslarsak arada çok büyük fark var... Verdiğim sayının kaynağı, uzun zaman önce, bu konuyla ilgili okduğum bir makaleden. Fakat Doğu illerinin nüfus sayılarının altına resmi bir kaynak belirtmişlerdi, hatırlayamıyorum.

Demek istediğimi anlamamışsın.Savaşa tüm Kürtler katılmadığından Kürtlerin kurucu unsurlar arasında kabul edilmemesi gerektiğini ima etmiştin.Ben de sana Türklerin de tamamının katılmadığını hatırlattım.Aile vs. sebeplerden katılmayan devasa kitleyi geçelim,her toplulukta çatlak unsurlar mevcuttu.

Dediğin gibi bir şey ima etmedim... Bu ülkede herhangi bir etnik topluluğun yapacağı herhangi bir hareket, onları asli unsurlar arasına sokmaz. Ben yalnızca "Yalnızca Türk'ün zaferi değildir" fikrine karşı tez sunuyorum.

İyi de bu mantıkla hareket edersek,dönemin Türk şehitleri veya o nüfustan çıkmış Türk kökenli asker sayısı da toplam Türk nüfusuna oranla gülünç kalacaktır?Ki bunu söylediğinin doğru olduğunu varsayarak yazıyorum,ki değil.

Türkler de Kürtler gibi isyanlar çıkardılar,bu Kurtuluş Savaşı'na katılan Türkleri gölgeliyor mu?Hayır....

Zaferi tek başına kazandığına göre hiç de gülünç değilmiş... Benim anlatmaya çalıştığım şey; o küçük nüfustan, o isyanlara rağmen savaşta önemli rol oynayacak kadar kürt asker çıktığı iddiasının saçma olduğu...

Kürtler,Türkler ile Anadolu uğruna omuz omuza ölmüştür,bu konuda bile şovenizmle karşılaşmak içler acısı durumumuzu ne güzel betimliyor...

Geçen bir yerde kurtuluş savaşında hayatını kaybeden 5-6 tane gayri müslim'in şehit sayılıp sayılmayacağı tartışılıyordu... Bu insanları gözönüne alıp, "Ermeniler, Rumlar bu ülke için Türklerle birlikte omuz omuza düşmanla savaşmışlardır" diyebilir miyiz?

Sitelerde Paylaş
Burada faşizanlık yapanlar acaba Türk askeri öldüğünde içinden ŞEHİT diyor mu onu merak ettim..Kaldı ki ateist bir adamın TÜRK askeri öldüğünde ŞEHİT demesi komik değil midir? Şehitlik dini bir mertebe değil midir?=

Ateist olmayı başarabilmiş bir insanın faşist olması bana komik geliyor...Sorgulayarak doğruyu bulabileceğini ispatlamış bir insanın faşist olması üzücü..

Bu ülkede ki bir çok vahşeti bir çok patlamayı katliamı DEVLETİN TA KENDİSİ KONTRGERİLLALAR( ERGENEKON VB) yapıyor. ve kartel faşizan medya hemen PKK ya atıyor suçu..Sonra noluyor KÜRT TÜRK ayrımı..Sizler gibi sofist insanlarda medyanın bu uydurmalarına fitnelerine uyuyorsunuz...

Bu savaş TSK nın işine yaramaktadır.

Bu savaş sayesinde TSK devlt bütçesinin yarısını kendisine aktarmakta, bu savaş sayesinde TSK İsrail ve Amerikadn son model uçaklar tanklar ve helikopterler satın almaktadır...

Bu savaşı yaratanda, devam etmesini isteyende TSK dır...

Bu yüzden herşeye inat KOMUNİZM..YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ...

Şehit kelimesi benim için dinle değil, saygıyla alakalıdır. O değil de, "devrim şehidi" dedikleriniz ne olacak? Komünistler dini baştan reddetmiyor muydu?

Kimsenin durduk yerde bir yerleri işgal edelim dediği yok, ama sizin savaş aleyhtarlığınızdaki amaç farklı. Kötü olan savaş değil, kaybetmektir. Dünyada düzen yalnızca savaşlarla sağlanmıştır. Hümanizm denilen zırvayı ve "no war" etiketini sizin üzerinize salanlar kim? Hep savaşlarla büyük olmuş milletler... Hümanizm, emperyalizmin bir oyunudur.

Sitelerde Paylaş
Şehit kelimesi benim için dinle değil, saygıyla alakalıdır. O değil de, "devrim şehidi" dedikleriniz ne olacak? Komünistler dini baştan reddetmiyor muydu?

Kimsenin durduk yerde bir yerleri işgal edelim dediği yok, ama sizin savaş aleyhtarlığınızdaki amaç farklı. Kötü olan savaş değil, kaybetmektir. Dünyada düzen yalnızca savaşlarla sağlanmıştır. Hümanizm denilen zırvayı ve "no war" etiketini sizin üzerinize salanlar kim? Hep savaşlarla büyük olmuş milletler... Hümanizm, emperyalizmin bir oyunudur.

"Devrim şehidi" diyenlerin ateist olma gibi bir iddiası yok ki? Ancak sen ateist bir sitede "ŞEHİT" dersen işte o noktada komik duruma düşersin..Komunizm din'i baştan reddetmiyor.Eksik bilginle yorum yapma.Bilgi sahibi olmadan da fikir sahibi olma..Komunizm bir ekonomik dünya modelidir.Kapitalizmin karşıtıdır yani Üretim Araçlarının özel mülkiyetine karşıdır..Sınıf ayrımını reddeder..

Dialektik Materyalizm ile Komunizmin yaratıcısının aynı olması bu ikisinin aynı kulvarda olduğunu belirtmez.İki 2 farklı alanda ortaya atılmış bir düşüncedir..Nedir o? Birisi devlet yönetimi üzerine teoriler ortaya atar, Ötekisi de Madde gerçeği üzerine...

"-Hep savaşlarla büyük olmuş milletler" diyorsun ama diğer topicte "İSLAMDA KADINA ŞİDDET" var diyorsun...Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Madem bu kadar savaş taraftarısın o zaman İslam daki şiddetten yakınman bi çelişki değil midir?

Aynı zaman da SAVAŞTAN yana yazılar yazıp ardından "Hümanizm, emperyalimin oyunudur" demen bir çelişki değil midir? Hümanizm bizzat savaşa ve kan dökmeye karşı iken nasıl emperyal olabilir?

Emperyalizm yalnızca sen ve senin gibi kan dökücü, büyük olma hayalleri kuran faşistlerin bir oyunudur.Aksini iddia ediyorsan buyur örnekler ortada..bkz Amerika

Sitelerde Paylaş
"Devrim şehidi" diyenlerin ateist olma gibi bir iddiası yok ki? Ancak sen ateist bir sitede "ŞEHİT" dersen işte o noktada komik duruma düşersin..Komunizm din'i baştan reddetmiyor.Eksik bilginle yorum yapma.Bilgi sahibi olmadan da fikir sahibi olma..Komunizm bir ekonomik dünya modelidir.Kapitalizmin karşıtıdır yani Üretim Araçlarının özel mülkiyetine karşıdır..Sınıf ayrımını reddeder..

Dialektik Materyalizm ile Komunizmin yaratıcısının aynı olması bu ikisinin aynı kulvarda olduğunu belirtmez.İki 2 farklı alanda ortaya atılmış bir düşüncedir..Nedir o? Birisi devlet yönetimi üzerine teoriler ortaya atar, Ötekisi de Madde gerçeği üzerine...

Komünistler insanlar arasında din, dil, ırk ayrımı yapmayan insanlar değil mi? Bak baştan reddetti işte. Komünizm dini de, milliyeti de reddeder güzel kardeşim. Bari bu konuda çırpınmayın... Hadi diyelim Komünist dini reddetmedi, islam onu reddeder...

"-Hep savaşlarla büyük olmuş milletler" diyorsun ama diğer topicte "İSLAMDA KADINA ŞİDDET" var diyorsun...Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Madem bu kadar savaş taraftarısın o zaman İslam daki şiddetten yakınman bi çelişki değil midir?

Savaşı, içinde şiddet var diye, kadına şiddetle bağdaştırmak saçmalıktır. Ben kadına şiddet olarak değil de, genel olarak şiddetten bahsettiğini varsayarak cevap vereyim: Ben İslam'ı şiddet içerdiği için bırakanlardan değilim. İslam başlı başına kötü bir ideolojidir. Eğer inandığım bir ideoloji şiddeti gerektirirse, şiddeti savunurum.

Aynı zaman da SAVAŞTAN yana yazılar yazıp ardından "Hümanizm, emperyalimin oyunudur" demen bir çelişki değil midir? Hümanizm bizzat savaşa ve kan dökmeye karşı iken nasıl emperyal olabilir?

Çelişki yok, hümanizmi yaratanlar ve tabiri caizse popüler kültüre dönüştürenler, savaşçı ruhlu milletleri mankurtlaştırıp sömürmektedirler.

Emperyalizm yalnızca sen ve senin gibi kan dökücü, büyük olma hayalleri kuran faşistlerin bir oyunudur.Aksini iddia ediyorsan buyur örnekler ortada..bkz Amerika

Beğenmediğin Amerika'nın kucağına oturduğumuzun farkında mısın? Zamanında amerika gibi davransaydık, şu an sahnede soysuz amerikalılar mı, biz mi olurduk?

Sitelerde Paylaş

bu platformun yürümesi için sağlıklı bir tartışma ortamı gerekir..bunun içinde biraz demokrasi kültürü, diğer görüşlere saygı gerekir..

bu yüzden kimse Gestapoculuk oynamasın...varsa derdi çıkar sokağa, çevirir gözüne kestirdiğini soracağı hesabı sorar..

burası tartışma ortamı, kimse kimsenin avatarına, imzasına ve fikrine yönelik nazi savcısı edayısla hesap soramaz..

çok kıllandıysanız buyurun gidin mahkemeye..

konuyla alakalı olarak, kendisine sosyalist diyen bazı kesimler yada kişiler pkk ya sempati duyup deskteleyebilirler, bazılarıda tam tersi karşısındadırlar...

bende şahsen, abd güdümlü, ayrılıkçı ve milliyetçi pkk denen örgütün karşısındayım..bunun yanında her türlü şovenist ırkçı oluşumunda karşısındayım..

Sol kesimin %90 ı böyle düşünmektedir bunu rahatça iddia edebilirim

Sitelerde Paylaş
bu platformun yürümesi için sağlıklı bir tartışma ortamı gerekir..bunun içinde biraz demokrasi kültürü, diğer görüşlere saygı gerekir..

bu yüzden kimse Gestapoculuk oynamasın...varsa derdi çıkar sokağa, çevirir gözüne kestirdiğini soracağı hesabı sorar..

burası tartışma ortamı, kimse kimsenin avatarına, imzasına ve fikrine yönelik nazi savcısı edayısla hesap soramaz..

çok kıllandıysanız buyurun gidin mahkemeye..

konuyla alakalı olarak, kendisine sosyalist diyen bazı kesimler yada kişiler pkk ya sempati duyup deskteleyebilirler, bazılarıda tam tersi karşısındadırlar...

bende şahsen, abd güdümlü, ayrılıkçı ve milliyetçi pkk denen örgütün karşısındayım..bunun yanında her türlü şovenist ırkçı oluşumunda karşısındayım..

Sol kesimin %90 ı böyle düşünmektedir bunu rahatça iddia edebilirim

bıktık ondan tepki gösteriyoruz,benzer avatarlara ve yazılara yoksa yıllardır duruyor platform,

zaten durmaktan başkada işe yaramıyor,bir tür internet eğlencesi daha ötesi yok. benim beğendiğim yazarlar var kimdir necidir bilemem onları okurum severek

ayrıca günü birlik tartışmaları izlemek hoşuma gidiyor.birde fazla edebi olmaması halk ağzıyla küfürleşme ve hırlaşma biraz çekici geliyor

açıkcası

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...