Jump to content

ERKEK ADAMIN DİNİ İSLAMİYET

Recommended Posts

Allah (yani muhammed) Kuranı dolayısıyla islamiyet dinini sadece ERKEKLERE indirmiştir.

Kuranda Allah baştan sona erkeklere hitap eder. Çünki Kadını İnsan Yerine Koymaz.

Kuranda hiç bir Süre yokturki : Allah, KADINLARA HİTAP ETSİN.

Burada Kadınlara hitaben yazılmış bir süre gösterebilirmisiniz, Ayet bile olabilir....

tarihinde walla tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kardeşim nerden çıkartıyorsun bak aşağıda ne güzel mal gibi değer vermiş gene yaranamıyor sana :P

“Mal ve oğullar, dünya hayatının süsüdür. Kalıcı olan yararlı işler ise hem Rabbin katında iyi bir karşılık bulur, hem de iyi bir umuttur.” (Kehf 18/46)

“Kadınlar, oğullar, kantar kantar altın ve gümüş, nişanlı atlar, develer ve ekinler insana güzel ve çok çekici gelir. Ama bunlar bu dünya hayatının nimetleridir.” (Al-i İmran 3/14)

Sitelerde Paylaş

Bakara 178 - Ey iman edenler! Öldürmede kısas size farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın. Ama her kim, ölenin kardeşi tarafından bir şey karşılığı bağışlanırsa, o zaman örfe uyması, ona diyeti güzellikle ödemesi gerekir. Bu, Rabbiniz tarafından bir hafifletme ve bir rahmettir. Her kim bunun arkasından yine saldırırsa, artık ona acı veren bir azab vardır.

Hucurat 11 - Ey iman edenler! Bir topluluk diğer bir toplulukla alay etmesin. Belki de onlar, kendilerinden daha iyidirler. Kadınlar da kadınları alaya almasınlar. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Kendi kendinizi ayıplamayın, birbirinizi kötü lakaplarla çağırmayın. İmandan sora fâsıklık ne kötü bir isimdir! Kim de tevbe etmezse işte bu kimseler zalimlerdir.

tarihinde Revolution tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

“Kadınlar, oğullar, kantar kantar altın ve gümüş, nişanlı atlar, develer ve ekinler insana güzel ve çok çekici gelir. Ama bunlar bu dünya hayatının nimetleridir.” (Al-i İmran 3/14)

heh he kadınlar nimettir tabi, yiyiniz

Sitelerde Paylaş
Bakara 178 - Ey iman edenler! Öldürmede kısas size farz kılındı. Hüre hür, köleye köle, kadına kadın. Ama her kim, ölenin kardeşi tarafından bir şey karşılığı bağışlanırsa, o zaman örfe uyması, ona diyeti güzellikle ödemesi gerekir. Bu, Rabbiniz tarafından bir hafifletme ve bir rahmettir. Her kim bunun arkasından yine saldırırsa, artık ona acı veren bir azab vardır.

Hucurat 11 - Ey iman edenler! Bir topluluk diğer bir toplulukla alay etmesin. Belki de onlar, kendilerinden daha iyidirler. Kadınlar da kadınları alaya almasınlar. Belki onlar kendilerinden daha iyidirler. Kendi kendinizi ayıplamayın, birbirinizi kötü lakaplarla çağırmayın. İmandan sora fâsıklık ne kötü bir isimdir! Kim de tevbe etmezse işte bu kimseler zalimlerdir.

soruyu anlamadın galiba kadına hitaben dedik. nerde kadına hitap.

Kuranda hiç bir Süre yokturki : Allah, KADINLARA HİTAP ETSİN. gözünüze girsin diye buyuk harfle yazdım içinde kadın gecen ayet desem hepsi kadınla ilgili nerdeyse...

tarihinde walla tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
soruyu anlamadın galiba kadına hitaben dedik. nerde kadına hitap.

Kuranda hiç bir Süre yokturki : Allah, KADINLARA HİTAP ETSİN. gözünüze girsin diye buyuk harfle yazdım içinde kadın gecen ayet desem hepsi kadınla ilgili nerdeyse...

iyi işte ben de onu destekliyorum

kuranda ey iman ederler derken kadınlara hitap edilmiyor

fakat direk erkeklere hitap edildiğine dair bir sürü ayet vardır

istersen hepsini sıralayabilirim

tarihinde Revolution tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kadınlar, oğullar, kantar kantar altın ve gümüş, nişanlı atlar, develer ve ekinler insana güzel ve çok çekici gelir. Ama bunlar bu dünya hayatının nimetleridir.” (Al-i İmran 3/14)

"Kadınlar", "insan"a güzel ve çekici gelirmiş... Yani kadın insan sınıfından değil, başka bişey o.

Sitelerde Paylaş

Bir tane var

Ahzâb 33.32. Ey Peygamber hanımları! Siz, kadınlardan herhangi biri gibi değilsiniz. Eğer Allah'tan korkuyorsanız, yabancı erkeklere karşı çekici bir eda ile konuşmayın; sonra kalbinde hastalık bulunan kimse ümide kapılır. Güzel söz söyleyin.

burdada kendi karılar ile araya postacı sokacak olmadığı icin. zira kıskanctır.

Sitelerde Paylaş
kuranda bir yerde allah kandınlara hitaben konuşmuş:

yusuf suresi 28:“...gerçekten de ey kadınlar düzenleriniz pek büyüktür sizin...”

Jadı, casusmusun sen yusuf 28. de mısırlı bir adam karısına böyle konusuyor, yusufun uvey babası...

28. Kadının kocası Yûsuf'un gömleğinin arkadan yırtıldığını görünce dedi ki: "Şüphesiz bu, siz kadınların tuzağıdır. Şüphesiz sizin tuzağınız çok büyüktür."

Sitelerde Paylaş
Allah (yani muhammed) Kuranı dolayısıyla islamiyet dinini sadece ERKEKLERE indirmiştir.

Kuranda Allah baştan sona erkeklere hitap eder. Çünki Kadını İnsan Yerine Koymaz.

Burada Kadınlara hitaben yazılmış bir süre gösterebilirmisiniz, Ayet bile olabilir....

[/size]

Nisa=Kadın

:)

Sitelerde Paylaş
daldın yine, şuraya nisadan örnekler verde gülelim.

Nasıl kıvıracağınıı merak ediyorum.

Allah kadın isminde sure indiriyor daha ne yapacak al sana kadına hitap eden sure.

Kadınlarla ilgili hükümleri içeriyor.

Hani en başta yok diyordun.

Biraz hata kabul etme erdemini gösterin be bu kadar alçalmayın tükürdüğümü yalamam zihniyetinden çık.

Ben ahi tükürdüğümü yaladım unuttun mu Andremoda

Sitelerde Paylaş

Allah kadın isminde sure indiriyor daha ne yapacak al sana kadına hitap eden sure.

Biraz hata kabul etme erdemini gösterin be bu kadar alçalmayın tükürdüğümü yalamam zihniyetinden çık.

illegal

bir başlığı tekrar oku sonra verilen cevapları oku öyle gel. birde hitap ne demek onu öğren

Sitelerde Paylaş
illegal

bir başlığı tekrar oku sonra verilen cevapları oku öyle gel. birde hitap ne demek onu öğren

Walla

Hitap etmek seslenmek onu muhatap almak onla ilgilenmektir.

Örneğin ben sana ateist diyede hitap edebilirim.

walla diyede arakadaşım diyede.

Ben şimdi Ateist diye bir sure yazsam tüm ateistlere hitaben yazılmış olur değil mi?

Allahta nisa kadın isminde bir sure indirmiş tüm kadınlara hittap etmiş.

Sen ise kadınlara hitap eden bir sure yok diyordun..

Amacını farkediyorum amacın kadınlarla ilgili hükümlere getirmek mevzuyu sonra başlayalım islamda kadını tartışmaya konunun 5 km dışına..

Ben en azından senden bir erdem beklerdim merak etme ölmezsin...

Sitelerde Paylaş

Nurcudur beyni öldüğü için böyle saçmayalabilri mazur görün.

Nisa yani kadın diye bir süre var ama bu sürede kadınlaramı sesleniyor?

O zaman bakara yani sığır diyede sure var bu süredede sığırlaramı sesleniyor?

Utanmadan birde kadınlar ile ilgili hükümler içeriyor diyede eklemiş.

evet bir tanesini verelim.

Nisa süresi:34. Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine ÜSTÜN KILMASI sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için ERKEKLER KADINLARIN YÖNETİCİLERİ ve koruyucusudur. ONUN İÇİN İYİ KADINLAR İTTATKARDIRLAR. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gaybı koruyucudurlar. BAŞ KALDIRMASINDAN ENDİŞE ETTİĞİNİZ KADINLARA öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve DÖVÜN... EĞER SİZE İTAAT EDERLERSE artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.

Nisa sureside erkeklere kadınlara nasıl davranılması geektiğini anlatır.

Sitelerde Paylaş
Nurcudur beyni öldüğü için böyle saçmayalabilri mazur görün.

Nisa yani kadın diye bir süre var ama bu sürede kadınlaramı sesleniyor?

O zaman bakara yani sığır diyede sure var bu süredede sığırlaramı sesleniyor?

Utanmadan birde kadınlar ile ilgili hükümler içeriyor diyede eklemiş.

evet bir tanesini verelim.

Nisa süresi:34. Allah'ın insanlardan bir kısmını diğerlerine ÜSTÜN KILMASI sebebiyle ve mallarından harcama yaptıkları için ERKEKLER KADINLARIN YÖNETİCİLERİ ve koruyucusudur. ONUN İÇİN İYİ KADINLAR İTTATKARDIRLAR. Allah'ın kendilerini korumasına karşılık gaybı koruyucudurlar. BAŞ KALDIRMASINDAN ENDİŞE ETTİĞİNİZ KADINLARA öğüt verin, onları yataklarda yalnız bırakın ve DÖVÜN... EĞER SİZE İTAAT EDERLERSE artık onların aleyhine başka bir yol aramayın; çünkü Allah yücedir, büyüktür.

Nisa sureside erkeklere kadınlara nasıl davranılması geektiğini anlatır.

ALKIŞLIYORUM!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...