Jump to content

Metallica nin yeni albümü

Recommended Posts

Walla St. Anger albümünü de ilk dinledigimde hic begenmemistim, ama simdi cok severek dinliyorum. Bu sarkinin da soundu amatör gruplarinkinden öteye gecmemis, sondaki solo da virtioziteden cok uzak. Ama ilerleyen zamanlarda, albüm ciktiktan sonra alisacagima eminim.

Metallica hayat felsefemin temelini anlatan gruplardan bir tanesidir.

Sitelerde Paylaş
  • 2 months later...

Metallica St.Anger'a gelen eleştirilerden sonra eski günlere dönme amaçlı bir thrash havası vermeye çalışmış ama bu garage inc. dönemi ve thrash sentezi güzel olmamış. Bu arada solo da Kirk Hammett'ın her solosu gibi kötü, böyle büyük bir grubun lead gitaristi bu denli kötü olabilir... Bu adam bir de Satriani'nin öğrencisiydi, ama olmayınca olmuyor işte...

tarihinde Astur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlk iki şarkı that was just yout life ve The End of the line şarkılarını cok begendim.. Unforgiven 3'de cok hoş şarkı olmuş ama digerleri icin aynı şeyleri söyleyemeyecegim.. Özellikle enstrmantel şarkı cok gereksiz

Metallica St.Anger'a gelen eleştirilerden sonra eski günlere dönme amaçlı bir thrash havası vermeye çalışmış ama bu garage inc. dönemi ve thrash sentezi güzel olmamış. Bu arada solo da Kirk Hammett'ın her solosu gibi kötü, böyle büyük bir grubun lead gitaristi bu denli kötü olabilir... Bu adam bir de Satriani'nin öğrencisiydi, ama olmayınca olmuyor işte...

Metallicanın sololarını Kirk azmıyor ki James yazıyor.. Kirk cok iyi gitaristtir hatta ilk 10 arasına girer.. Ama metallicada hicbir zaman soloları o yazmadı nerdeyse tüm şarkılar Hetfield babanın.. Tabii ne yapsa başımızın üstünde yeri var

Sitelerde Paylaş

bu son albümlerini de beğenmedim pek. load, reloaddan beridir güzel albümleri yok ne yazıkki.. ama istanbul konser albümü çok keyifli... kendimden geçiyorum resmen ve gidemediğim için, yanıma arkadaş bulmayı beklediğim için kendime lanet ediyorum tek de olsa gitmeliydim.. judas priest de aynı şekilde. babam dahi benimle gelmek istemedi.. "işim var benim çalışmam lazım" "hobaaa baba etme eyleme gel gidelim"

"yok olmaz.. "

guns n roses da bile bu kadar üzülmemiştim.. ama albümü indirin bence. "give it to meeee" diye bağırdıkça ben burda çığlık atacak gibi oluyorumm hahahaha :lol: bi de istanbulll diye bağırışları çooook tatlı :rolleyes::wub: :wub: :wub: :wub:

tarihinde hipnoz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hipnoz

Ben konsere gittim :P 4 saat kuyrukta bekleme faslından sonra iceri girdik.. Metallica sahneye cıktıgında yaklaşık 7 saattir ayakta bekliyorduk.. Konser müthişti özellikle ilk şarkı creeping death bittikten sonra James'in istanbul-metallica istanbul-metallica diye bagırması tarihe gecti..

Bi de sürekli Beatiful İstanbul diyip durdu cok sevmişler galiba..

Sitelerde Paylaş

Metallica'yı oldum olası çok sevemedim...Seek&Destroy,Justice For All, one,nothing else matters gibi birçok hiti var,ve takdire şayan başarıları var.Ama nedense hiçbir zaman çok sevdiğim,sürekli dinlediğim bir grup olmadılar benim için.St.Anger'ı da hiç beğenmedim.

Ac/Dc,Scorpions,İron Maiden,RATM dinlemeye devam ediyorum...Bıkmadan..:)

Sitelerde Paylaş
Metallica'yı oldum olası çok sevemedim...Seek&Destroy,Justice For All, one,nothing else matters gibi birçok hiti var,ve takdire şayan başarıları var.Ama nedense hiçbir zaman çok sevdiğim,sürekli dinlediğim bir grup olmadılar benim için.St.Anger'ı da hiç beğenmedim.

Ac/Dc,Scorpions,İron Maiden,RATM dinlemeye devam ediyorum...Bıkmadan..:)

Metallica ortalık metalcisi olup da müziğini p.ç etmeseydi güzeldi aslında.

Bu arada saydığın gruplara bakarsak müzik zevklerimiz örtüşüyor.

Sitelerde Paylaş
Metallicanın sololarını Kirk azmıyor ki James yazıyor.. Kirk cok iyi gitaristtir hatta ilk 10 arasına girer.. Ama metallicada hicbir zaman soloları o yazmadı nerdeyse tüm şarkılar Hetfield babanın.. Tabii ne yapsa başımızın üstünde yeri var

Kirk'ün de James'in de soloları var, iyi ve melodik olanlar James'in oradan ayırt et :lol:

Kirk iyi gitarist falan da değildir? İlk 10? Hangi ilk 10? Sana Kirk'ten çok daha iyi 20 gitarist yazabilirim buraya.

Sitelerde Paylaş
Kirk'ün de James'in de soloları var, iyi ve melodik olanlar James'in oradan ayırt et :lol:

Kirk iyi gitarist falan da değildir? İlk 10? Hangi ilk 10? Sana Kirk'ten çok daha iyi 20 gitarist yazabilirim buraya.

Ya astur metallicanın albüm kapaklarına şarkı biyografilerine bak bakalım kac tane kirk hammet solosu görebileceksin.. Metallica şarkılarının %95'inin altında James-Lars ikilisi vardır

Sitelerde Paylaş

Metal müziği sevemedim gitti.

İğreniyorum bile diyebilirim.

Elbet popüler olmuş metalica parçalarından bazılarını severim.

Ama sanırım onlar metal müzikle pek alakası olmayan örnekler.

Siz gelin beni dinleyin.

Az önce Radyo Eksen, Hollanda'da tanıştığım ve birlikte çaldığım grubun parçasını yayınlamış.

Vokal de bendenize ait.

Şöhret yolunda emin adımlarla ilerliyorum :).

Sitelerde Paylaş
Ya astur metallicanın albüm kapaklarına şarkı biyografilerine bak bakalım kac tane kirk hammet solosu görebileceksin.. Metallica şarkılarının %95'inin altında James-Lars ikilisi vardır

Adam lead gitarist, attığı soloları kendi yazıyor herhalde... Şarkıyı yazmak ayrı şey lead gitarist olarak solo atmak ayrı şey.Wikipedia'dan albümlere bak hangi şarkıların yazımında katkısı olmuş görürsün zaten. Hani bu soloları Kirk yazmıyor diyelim, onu "ilk 10 gitarist" arasına sokacak başka bir çalışması falan var mı? Saçmalıyorsun Uteybe...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...