Jump to content

Oruc Nefsin Terbiyesi içindir

Recommended Posts

Onların karılarına kızlarına bakanlar da aynı yatağa girmiyorlar.Sadece bakıyorlar.Bunda bir sakınca yoksa açsalar ya karılarını.Laf işte..

bakma olayı açığa kapalıya bakmaz.türbanlı bi kadınada bakılabilir.eşi açık olan müslüman erkek yokmu dünyada sence ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 66
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bakma olayı açığa kapalıya bakmaz.türbanlı bi kadınada bakılabilir.eşi açık olan müslüman erkek yokmu dünyada sence ?

Kadını kapatmanın amacı ne söyler misin?Bakılmasını önlemek değilse ne?

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

:D :D

Oruç saçmalıktır. Nasıl bir terbiyeyse artık; kendilerini iftara hazırlayıp iftarda da mide fesadı geçirene kadar yerler. Bunun adı da nefis terbiyesiymiş.. Terbiyesizler :)

Benim yaptığım diyeti yapsınlar sıkıysa..

Nefsim köreldi, günboyu aç geziyorum resmen ,içim dışım domates oldu :D

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Sevgili mavmav, eskiden hocalar anlatirlardi,orucu bozabilmek icin 7 kellim ayilip bayilacanki orucu bozabilesin.Adamlar insan yasaminida cüklemiyler vallaa.

Oruc,aslinda imamin gayigina binmede insana yardimci.

Oruc tutan müslüman ülkelerde milyonlarca ac insan vakan.

Oruc tutmayan ülkelerde ahli basinda ülkelerde SAHAPSIZ tek insan yok..

Ahsine oruc tutanlar demek istiyorlarki,bizde ac galiyoz,aclih okadarda möhüm degül.

Yoksa müslüman ülkelerde bukadar cok yoksul olurmu.

Anlamadim gitti.Müslümanlari Allah niye zengin etmiyorda gidiyorAvrupalilari zengin ediyor?

Bu Allahin ipiylede guyuya inen guyuda galacah:-)))))

Hani Allah müslümanin yardimcisiydi?

Sen eyi bülürsün,

Neden Allah müslümanlara zengünlük vermiy acaba mAvmav?:-)))).

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Gencligimde bayagi zaman oruc tuttum ama,bu kadinlar yüzünden cooooohhhh oruclari bozdum.Allah günah yazarsa yandihki ne yandIh.

Ama beni sorguya cekerse deyecegimi biliyom.

Hem beynime viegre damlasini damlatacan,sonrada neden orucu bozdun deyon diyecem.Damlatmada bende orucu bozarmiyim.

19,5 saat oruc tuttugumu hatirliyorum.Azdaha nallari dikecektim.GarIya dediydim,hanim böyle sacmalik olmaz.Hem 10 saat calis hemde 19,5 sat oruc.Ondan sonra birdaha düzenli oruc tutmadiydim.

Aslinda calisanlari oruc coh etkiliyor gercekten.

Bekerken bir terzinin evinde kireye duruyordum.AramIzda alcak bir duvar vardi, ne zemen eve gelirsem terzinin gambur garIsI duvara gelir tutardi beni gonusmaya.

Bir gün yaninda gec bir kadinla geldi duvarin öte yanina, ev sahibi kadin tanistirdi bizi.Genc kadin yerine duramiyordu.

Dokuz tas bilirmisiniz dedi.

Bilirim dedim.

Geliyimde oynIyalIm demezmi.

AtladI alcak duvardan gecti benim tarafa.

Bir kartona cizdim dokuz tas oyununu,basladik oynamaya.

Hemide sohbet ediyoruz.

Bazanda terzinin hanImIda karIsIyor sohbete duvarin ötesinden.

Böyle birkac kere direk bana gelip gitti.

Gittikce daha acIlIyordu bana.Kadinin niyetini anliyordum.ama anlamamazlIga verIyordum.Cünkü kocasi zavalli bir insaat iscisiydi.

Birgün gine geldi,dedimki bah komsular adImizi ciharir,birez seyrek gel.

Biz birsey yapmiyoruzki dedi.

Yapmiyoruz ama , insanlar yapiyoruz sanIr dedim.

Komsu gadInlar dedigodu ariyorlar.

Birgün gene geldi basladih sohbete,

Dedimki kocan insaat iscisi coh yoruluyordur dimi?

valla dogru diyorsun, ahsam gec vakit geliyor ,yIhanIp yemegi yeyip bir sigara icer icmez uykusu dalIp uyuyor.Sabahlayinda galhIp ise gidiyor dedi.

Pekiiiiii dedim,sen adamin orasini burasini ellemiyonmu hic.:-))))))).Ellemez olurmuyum elliyemde GÜNDÜZ ORUC , EMELELIK , gecede sennen ugrasmiyim hanIm coh yoruluyom deyo bana, deyince ben öyle bir kötü oldumki ,dersin basimdan asagi kaynar su döküldü. gecekten cok üzüldüm,kadInIn kocasInIn durumundan dolayi.O zamanlarda Ecevitciyizki sorma gitsin.

Bak dedim,kocan insatlarda emelelik yapiyor,üstelikte oruc tutuyor,sense evdesin ,sakinha yanlis birsey yapmayasin.Herzamanmi kocan böyle dedim.Yok ,ramazanlar girdimi benim adam sirtini dönüp yatar dedi.

Bende genc ve beker olmama ragman bayagi nasIhatlarda bulunduydum genc kadina.

Basladi bu ,Avludan icerilere girmeye ,suraya buraya bakiyim bahanasiyla.Odaya girince masanin üstünde nisanlimdan gelen mektubu alip geldi,bu mektup kimden geldi dedi sana ,tabi dedi segilinden,ohuyacam deyip mektubu zarfdan ciharinca elinden almak isteyince önce bahcaya cihdi pesine kosuncada bahca kapisindan disari fIrladi bende pesine kosunca komsu kadinlar görmesin bizi.O kactievine girdi,benim mektubuda götürdü.

Ben galdim ortada

Komsu kadinlara kücük bir aciklama yaptim,sanIrIm inandirdimda.EvsahabI kadInada dedim .Aramizda birsey olmadIgInI sende anlatirsin.

Gencligimizde isci köylü halk tabakasinini bir gardas gibi görüyorduk, gerci ginede öyleyizdir ,harama uhcuz cözmeyik .

Gerci Gözellere bahmamaya ne mömkün.

Derlerki,gözele birkere bahmah savab,ikincisi günah ücüncüsünde günehi KEBEYiR oluyormus.

Vallah coh ender gözellerden bir denem görmüsemki YILLARCA gözünün BEBEGiNE bahsam genede gözümü ondan ayirmah isteyebülemezdim.Tamtamina yavru bir bebekti.

Saclar bir omuz

Gözler yemyesil

UfacIh ayahlar pespembe

Indcecik bel.-

Her azasi harika,desin özel yaratilmis.

Gelde sincik Allaha gizma.Bukadar güzelligi bir kadinin yüzüne gözüne ,eline,ayagina her yerine verecegine,bazilarinida coh cirkin yaratacagina , su isi bir ayarinda yapsana.

Birde getirip gözümün önüne dikip heykel gibi beni dondurmanin alami varmi, he varmi?

Var galinaaaaaaaa:-))))).

Tolonbeg

Sitelerde Paylaş

Evet, bir ramazan ayına daha başlamış bulunuyoruz. Oruç, gerçek takva sahiplerini terbiye eder ve huşu duygusunu artırır. Takvası olmayana ise, ters etki yapar. Önemli olan, fırkai naciyeden olabilmek.

Hayırlı ramazanlar dilerim.

tarihinde HARUNN tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gavsın bir sözü vardı çalıntı olmasın .

Oruç bizim temel ihtiyaçlarımızı belli müddet karsılamamamızı söylüyor ama yiyim ve içim nefsin değil bedenin ihtiyaçlarıdır demişti rahmetli .

tarihinde Crafterman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...