Jump to content

Bu aksamki Show Tv haber bülten

Recommended Posts

Allah alah nuh tufanı sadece su baskınından medeniyetlerin yok oluşundan bahsetmiyor ki . Nuh peygamberin gemisini ve içine koyduğu türleride kapsıyor. Var mı bunun için arkeolojik kanıt sayın AKHENATON

sayın synapsis ben sadece adına nıh tufanı denen olayı yazıyorum

gemiye binmiş , sörf yapmış, güneşlenmiş , güneşyağı sürmüş olan konum dışı.

benim anlatmaya çalıştığım dinsel yalanları yok etmenin yolu din kitaplarına aktarılan insanın yaşanmış tarihini inkar etmekten geçmeyeceğidir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 63
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

vah zavallıı... Başlığın konusunun ırk olmadığını ben de biliyorum da sen bu başlığın konusunun nuh tufanı olmadığını kavrayamamışsın.

Tarihçeler bize pek çok doğal afetten söz eder. Biz tutup hepsini mistik bir kavramla özdeşleştirirsek işimiz iş. Bu mudur senin oligarşik bilim dışı kabul ettiğin şey?

Nuh tufanı dediğin şeyin ne olduğu bellidir. Nuh peygamber ümmetini ve her hayvandan ve bitkiden birer çifti alarak kafirleri dünyayı sular altında bırakan bir felakete terkeder. Nuh tufanı budur. Bilim adamları diyor ki "öyle bir tufan yoktur, olsa olsa bölgesel felaketlerden biri onlarca jenerasyon sonra böyle bir efsaneye dönüşmüştür". Sen daha karşına neyi aldığını bilmeden savunmaya, hatta saldırıya geçiyorsun. Kime neyi ispatlamaya çalışıyorsun forum kozalağı?

Sitelerde Paylaş
vah zavallıı... Başlığın konusunun ırk olmadığını ben de biliyorum da sen bu başlığın konusunun nuh tufanı olmadığını kavrayamamışsın.

Tarihçeler bize pek çok doğal afetten söz eder. Biz tutup hepsini mistik bir kavramla özdeşleştirirsek işimiz iş. Bu mudur senin oligarşik bilim dışı kabul ettiğin şey?

Nuh tufanı dediğin şeyin ne olduğu bellidir. Nuh peygamber ümmetini ve her hayvandan ve bitkiden birer çifti alarak kafirleri dünyayı sular altında bırakan bir felakete terkeder. Nuh tufanı budur. Bilim adamları diyor ki "öyle bir tufan yoktur, olsa olsa bölgesel felaketlerden biri onlarca jenerasyon sonra böyle bir efsaneye dönüşmüştür". Sen daha karşına neyi aldığını bilmeden savunmaya, hatta saldırıya geçiyorsun. Kime neyi ispatlamaya çalışıyorsun forum kozalağı?

ulan sen ne kadar salak ve içi boş birisin ki sırf yazı yazmak için giriyorsun foruma.

hangi bilginle karşıma çıkma cesareti gösteriyorsun.

bu cesaretin cahilliğindenmi kaynaklı.

o kadar salaksın ki baştan beri anlatmaya çalıştığım olayı anlayamamışsın.

ben diyorum ki dünyanın geçmişinde dopal afet vardır ve bu kültürleri yok etmiştir.

beyni basur olmuş şahisyet zaten bunu bilim adamları kabul ediyor.

zerre kadar bilgin yok foruma giriyorsun abuk subuk yazılar yazıyorsun.

sen hiç minos uygarlığı diye bir şey duydunmu

veya harappa uygarlığı

veya olmekler.

git öğren karşıma çık.

bu işler üniversiteye yeni başlayan tipleri aşar.

turan olarak kitaplara aktarılan konuyu arkeolojikk kanıtlarıyla yazdığımda ne yapacaksın merak ediyorum.

gecen günde foruma girdin baş bağlama diye sıçtın, antropolojik olarak baş bağlama olmadığını örneklemelerle bilim forumda 2 farklı konuda yazdım.

bu işler copy/paste beyinle olmaz.

yüz tane ahmağın niye tek adam etmediğini seni görünce daha iyi anlıyorum

benim karşıma tek çıkma 99 kopyanı al sonra gel.

Sitelerde Paylaş

Hahahaha... Bu nasıl bir mastürbasyondur yahu...

Ikınaton kusura bakma senin gibi bir gerizekalıyla iki satır yazı yazıp tartıştığım için kusur işledim. Geri kalan 99 kopyamın aynı hatayı yapmasını istemiyorum. Sana da hacışakir yengeyle mutlu bir ömür diliyorum.

Sitelerde Paylaş

Sakin olun abi..Nuh tufanı olmuş ya da olmamış olabilir..

Kutsal metinlerde yazıldığı gibi olmuş yada başka türlü de olmamış olabilir...

Tevrattaki bilgi tüm dünya sular altında kaldı şeklinde ki bu imkansız.Kuran'daki bilgi ise çok muallak.

Zaten Nuh'un gemisinin nerde olduğu da belli değil...

Tüm tüm kaynak suları fışkırsa, buzullar erise ve tüm bulutlar yağmur olup yağsa tüm karalar sular altında kalır mı?

Bilimsel açıdan bunun olamayacağı biliniyor..Bu sular nerden geldi?

Kuran'da bu kavimin ve tufanın yeri hakkında bilgi vermediği için zaten birşey diyemem...

Selamlar..

tarihinde herakles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hahahaha... Bu nasıl bir mastürbasyondur yahu...

Ikınaton kusura bakma senin gibi bir gerizekalıyla iki satır yazı yazıp tartıştığım için kusur işledim. Geri kalan 99 kopyamın aynı hatayı yapmasını istemiyorum. Sana da hacışakir yengeyle mutlu bir ömür diliyorum.

ulan sen kimsin bana yazıcak çapın yetmez senin.

ilk defa duyduğun kültürler neyi bilip neyi yazacaksın.

Sitelerde Paylaş
Tamam akhenaton senin bilgilerin tartışılmaz gerçeklerdir. İp atlamaya devam edebilirsin.

Emre bir sen iki...

varsa kendine güvenin olmek kültrü ve tufan izlerinden başlayalım.

bilmiyorsan habire yazıp durma.

cevap yazmak durumunda kalıyorum.

Sitelerde Paylaş
İki satır yazı, iki kitap okuyan kendini alim sanıyor bu memlekette

Bu ülkenin sorunu bu işte

öncelikle bana yazdınızsa açıkça belirtin.

niye takıntılı mısın? Sağlıklı olmadığın belli zaten...

senden daha sağlıklı olduğuma inanabilirsin.

Sitelerde Paylaş

merhaba

Nuh tufanı masalına insanlığın geçmişinde meydana gelmiş büyük bir felaketin masallara mitoslara

ve kutsal kitaplara aktarılması diyebiliriz.

Ben insanlığın geçmişinde büyük doğal felaketlerin olduğunu düşünyorum.

Sonuçta olanlardan süzülüp günümüze aktarılan öykülerin bizi ilgilendiren tarafında nuhun inşa ettiği gemi

ve içine yerleştirdiği her canlıdan bir çiftin kurtulduğu ve geri kalanların yeryüzünden silindiği öyküsü,

bizim dinin anlattığı bu.Arka plandaki ahlaki öğütler konu dışı.

Nuh tufanı mitosunda tüm her şeyi yoktan yaratan tanrı fikriyle çelişen bir taraf yokmu ?

Tanrı neden yaratıklardan tekrar birer çift alma gereği duyuyor?istese yoktan yaratamazmı?

Ayrıca dünya üzerinde yaşayan cümle mahlukatın birer çift şeklinde yerleştirildiği bir gemi bugün bile inşa edilemez kaldıki masallar çağında

Belkide o gemiden kurtulan canlılar yeniden evrimleşmiş olabilir yeni türler ortaya çıkmış olabilir.

Ayrıca bu tufanın suda yaşayan canlılara yok edici etkisi olmamıştır tahminim

Belkide bu öykülerin anlatmaya çalıştığı tamamen semboliktir

genetik biliminin günümüzde geldiği nokta ortada bir yumurta ve sperm ne kadar yer tutar yada gen örneği

gemi ve örnek toplama teknolojisi konusunda bir şey diyemicem

bence en iyisi masal olarak kalması

saygılar

Sitelerde Paylaş
nuh tufanı tabiki oldu size kanıt olarak gazetelerdede yayınlanan şu fotoğrafı sunabilirim

user3203_1175372569.jpg

Yaşadığımız dünyanın 4/3 su ama tüm bu suları bir araya getirin, mit'ler de anlatılan boyutta bir tufan yakalamanız mümkün değil... :)

kütlesel ağırlık!...

Sitelerde Paylaş

Konu yine baska boyutlara gecti, Akheneton arkadasim lütfen bilim bölümünde aciklamlarini kanitlarini sunuver ne olur.

Sürekli böyle oluyor A konusu aciliyor baslik bitiminde birde bakiyorsun Z konusundan cikilmis, rica edeyim baslik konusu neyse onunla ilgili görüs beyan edelim.

Sitelerde Paylaş
pante bunlar uzun bilgiler tek sayafaya sığdırabilmem mümkün değil , konu çok ayaklı

okuyacaksanız yazayım.yoksa uğraştırmayın.eğer incelemekte istiyorsan İ.Ö. 3100 döneminin tüm dünya tarihine bakard-san zaten göreceksin.

Akhenaton, ne kadar buyuk bir tufan olmustur? Ornegin bu tufan, sozde kutsal metinlerde anlatilanlar kadar, yani karada yasayan hayvan turlerini yok edecek buyuklukte midir?

Eger o buyuklukteyse, ortadan kalkmasi gereken canli turleri neden ortadan kalkmamistir? Yoksa birileri bu canlilari sozde kutsal metinlerde anlatildigi gibi kurtarmis midir?

Ya da o buyuklukte degilse, o zaman Prof. Dr. Celal Sengor gibi bilim insanlari savunduklari tezler konusunda hakli degiller mi sence?

tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Akhenaton, ne kadar buyuk bir tufan olmustur? Ornegin bu tufan, sozde kutsal metinlerde anlatilanlar kadar, yani karada yasayan hayvan turlerini yok edecek buyuklukte midir?

Eger o buyuklukteyse, ortadan kalkmasi gereken canli turleri neden ortadan kalkmamistir? Yoksa birileri bu canlilari sozde kutsal metinlerde anlatildigi gibi kurtarmis midir?

Ya da o buyuklukte degilse, o zaman Prof. Dr. Celal Sengor gibi bilim insanlari savunduklari tezler konusunda hakli degiller mi sence?

sayın onur burda sorun oligarşik bilimin olağan üstü yer kabuğu hareketlerini her zaman ki gibi

üstünü örtme çabaları sonucunda göstermiş olduğu reflekstir.din kitaplarına akrılmış kolajlı şekli

ve oldukça yoğun abartılı ve hikaye vari anlatımları olduğu gerçeğini inkar etmiyorum.ama bilinen

bir gerçek hindistandan amerikaya kadar etkili olduğu ve bir çok uygarlığı tarih sahnesinden sildiğidir

öncelikle ki tufan olayının tarihi eski ahite uymaz , genesis sorunsallarında bunları yazmaktayım

zaten.kutsal sayılan kitapların süleymanın mabedinde eski bilgiler ve yaşanan olayların mitlerle

kolajlanarak yazıldığının en önemli kanıtları yer yüzünde yaşanan olagan üstü hareketler ve bunlarla ilgili arkeolojik kanıtlardır.buna nuh tufanı dendiği için tüm araştırmacılar bu ifadeyi kullanırlar.bu gerçekliğin din kitabında olması inkarı gerektirmez.celal şengör uzmanlık alanı

olmayan bir konuda açıklama yapması talihsizdir.niyahetinde 4.uluslar arası arkeoloji sempozyumunda olagan üstü yer kabuğu hareketleri ve arih sannesinden silinen medeniyetler

sempozyum halinde verilmiştir.Bilimin din kitaplarını inkarı böyle omamalıdır.hep dediğim gibi ortodoks bilim anlayısıda bir dindir.dinler nasıl bilgileri deforme edip saklıyorsa ortodoks bilim anlayısıda bu yönde çalışır.insanlığa bilim olarak verilen tek şey kapitalist verim artışı sağlayacak metodlardan başkası değildir.bununla ilgili bir çok örnekleme yapabilirim, sadece nuh tufanı meselesi değil.bu anlayış yüzünden size kürsülerini bırakan frof.ların isimlerini dahi bulabilirim.

siz hiç bilim dünyasının münferit çıkışlar haricinde dini inkar ettiğini gördünüzmü ? göremezsiniz , kaaıkçı kavgalarıyla insanlığı bugüne getirdiler ama ikiside artık sonda.

konuyla ilgili tüm olagan üstü yerküre hareketlerini yazında itiraz eden arkadaşlar ne yazacaklar çok merak ediyorum.

tarihinde AKHENATON tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dini kitaplarda anlatılan olaylar kısmende geçmiş tarihimize ışık tutmakdadır.Ben şahsen tarih araştırmalarımda tevrat,kuran ve incile başvuruyorum çünkü onlar benim için bir nevi tarih kitabı,kutsal bir özellikleri yok,nuh tufanı mezopatamyada kısmi bir bölgede tanrılar tarafından (uzaylı zeki yaratıklar) kendilerine itaat etmeyen toplumları yok etmek için yapılmıştır,bu olay çok abartılmış sanki bütün dünya sular altında kalmış mavalı uydurulmuş,gemide her hayvandan bir çift alınması mümkün değil,ortadoğuda yaşayan nuh'un kutuplardaki ayılardan,köpeklerden,penguenlerden haberi bile yoktu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...