Jump to content

Bu aksamki Show Tv haber bülten

Recommended Posts

Bilmem izleyeniniz varmi konu basörtüsünon üniversitelerde serbestligi idi. Stüdyo konugiu Prof.Celal Sengör dü karsisinda ankaradan telefonla AKP den Burhan Kuzu vardi. Celal Sengör hocanin söyledigi bir söz beni biraz olsunda umutlandirdi ilk defa televizyonda böyle seyler duydum. Hoca tam motamot olmasada söyle dedi.

"Biz üniversitede bilim ögretiyoruz, din kitaplarinda anlatilan seylerin gercek disiligini ögrencilere ders olarak veriyoruz.

Biz diyoruzki ;Dünya 7 günde yaratilmamistir, insanlar ademle havadan türememistir, Nuh tufani diye birsey olmamistir, evrim teorisini anlatiyoruz"

Demekki Türkiye tamamen bitmemis, icimde az da olsa bir ümit belirdi ileriye yönelik, az önce hocanin emailini bulup tesekkürlerimi sunan bir email attim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 63
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bunlar, onurlu kişilerin hala var olduğunu gösterir ama maalesef umutlanmak için yeterli değil. Her şey her geçen gün kötüye gidiyor. Gericiler ve emperyalistler elbirliği ile laik Türkiye Cumhuriyetini yok ediyorlar. Buna uyananların elinden bir şey gelmiyor. Sesler cılız kalıyor. Demokratik ve ahlaklı yoldan bu işin çözümü için çare kalmadı. Onun için de umut yok.

Üzgünüm, çok üzgünüm.

Sitelerde Paylaş

Bu konuyu ben acıcaktım benden önce davranmış arkadaşım gercekten cok güzel şeyler soyledi prof dr Celal Sengor.

Tabi bunu anlıcak kişiler ne kadardır bilinmez ama Türkiye de böyle şeyler görmek .

Bide konusmada dikkatımi cekti Burhan Kuzu öyle bi konuşma yarattı ki bi ara Celal Sengor agzını bile actırtmadı butun program kendisi konuscak bıraksalar zaten zorla son 1-2 cumle soyleyebldi Celal Sengor.

Sitelerde Paylaş
bu cümleyi kullanan biriyle konuşmak ve kanıtları kafasına vurmak isterdim.

Bu meydan okumaya Nuh Tufanı ile ilgili bir başlık yakışır.

Görelim bakalım Akhenaton'un kanıtlarını.

Tufanların, tufancıkların değil ama Nuh Tufanının.

Sitelerde Paylaş
Bende adamin karsisinda hangi antitezi hangi kanitlari sunacagini görmek isterdim :)

dostum bir takım eski bilgilerin kitaplara aktarılması olağan üstü yer kabuğu hareketlerinin olmadığı anlamına gelmez.bilim adamı çıkarsamasını önyargılarla değil kanıtlarla yapmak zorundadır ki.harappa kültüründen mayalara kadar uzanan tüm insanlıkta arkeolojik ve metin olarak kanıtlıdır.Olagan üstü yer kabuğu hareketleri olmadığını söyleyip bunların ani su baskınları şeklinde olduğunu söylemek bilimsellikten öte farklı bir din yaratmaktır.mohenjo-dora dan egeye egeden meksikaya kadar size kanıtları suan yazmak isterdim ama konu oldukça uzun ve hafife alınamayacak kadar önemli en azından benim için.bilim adamımızın yaptığı açıklamada geçmiş nsanın bilgileri kitaplara aktarılarak tarih sahnesinde dinlerin icadı ile eski bilgilerin silinmeye çalışıldığı bununla ilgili kütüphanelerin yakıldığı olmalıydı.ama oligarşik bilimde dinin diğer yüzü.evrimi anlatıyorlarmış , sanki evrim olayında eksik halka çözüldü de bizim haberimiz yok.dinler insanlığı yedi günde oluşturmuş peki ya mevcut oligarşik bilim, onlarda din gibi mevcut hikayeler üzerine tarih anlatımı değilmi.insanlığın tarihi dinlerde olduğu gibi mevcut düzen bilimide yalandır.

tarihinde AKHENATON tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bu meydan okumaya Nuh Tufanı ile ilgili bir başlık yakışır.

Görelim bakalım Akhenaton'un kanıtlarını.

Tufanların, tufancıkların değil ama Nuh Tufanının.

pante bunlar uzun bilgiler tek sayafaya sığdırabilmem mümkün değil , konu çok ayaklı

okuyacaksanız yazayım.yoksa uğraştırmayın.eğer incelemekte istiyorsan İ.Ö. 3100 döneminin tüm dünya tarihine bakard-san zaten göreceksin.

Sitelerde Paylaş

AKHENATON, nuh tufani denilen sey, bilinen sekliyle olmamistir. Dünyanin her yerinin suyla kapli oldugu bir zaman dilimi, insanoglunun varoldugu hic bir dönemde olmamistir.

Elbette bazi olaylar vardir. Mesela, insan oglu daha ortada yokken, akdenizin tamamen kuru oldugu bir dönemde, okyanusun doldurmaya baslamasiyla, 100 yil boyunca, niagara selalesinden bin kere daha büyük selaleler olusmus ve akdenizi meydana getirmistir.

Bu örnegin daha kücügüde, karadenizin göl oldugu dönemlere gelir. Nuh tufani diye uydurulan sey de, büyük bir ihtimalle budur. Göl kenarinda tarimla ugrasan o dönemin insani, her gün 1 metre yükselen suyla, soka ugramis ve yüksek yerlere kacmistir.

Sitelerde Paylaş
AKHENATON, nuh tufani denilen sey, bilinen sekliyle olmamistir.

bence bu kadar emin olmayın.

bunlar kanıtlı konular.

bakınız harappa ve mohenjo dora-ege , mısır ,avrupa ve güney amerika.

suan konu uzun olduğu için kanıtları yazmıcam.

ama arkeolojik olarak hepsi kanıtlı.

eski bilgilerin din kitaplarına aktarılması olmadığı anlamını taşımamalı bu bilimsellikten öte bir önyargıdır.

Sitelerde Paylaş

AKHENATON, elbette o hikayelerde gercek paylarida var ama abartili olarak günümüze ulasmislardir. Iste bu yüzden, bilinen sekliyle olmamistir dedim. NUh tufani, Karadeniz in dolmasiyla ilgilidir. Yani, hikayedeki gibi, her yeri su kaplamamistir. Böyle bir kanit getiremezsin, cünkü yok.

Sitelerde Paylaş
AKHENATON karsilikli tartismak istersin diye ilestisim bilgilerini vereyim sana faydasi dokunur belki

http://www.mines.itu.edu.tr/geol/akademik/celal_sengor.htm

oligarşik bilim bu konuyu sadece sel baskını olarak değerlendirmesine karşın son yıllarda oldukça yoğun kalıntı ve bilginin bulunması ile bu görüşü değiştirmeye başlamışlardır.haliyle ceviri memleketi olduğumuz için bize yansımaları biraz sürer.kişinin prof olmasıda beni hiç bağlamaz, sitemin nasıl iişlediği bellidir.

Sitelerde Paylaş
AKHENATON, elbette o hikayelerde gercek paylarida var ama abartili olarak günümüze ulasmislardir. Iste bu yüzden, bilinen sekliyle olmamistir dedim. NUh tufani, Karadeniz in dolmasiyla ilgilidir. Yani, hikayedeki gibi, her yeri su kaplamamistir. Böyle bir kanit getiremezsin, cünkü yok.

yahu sayın ateist bırakın karadenizi o sadece dikkatleri başka yöne cekmek.

hindistandan başlayın incelemeye amerikaya doğru gidin.

konu ingiliz arkeologların tekelindedir.

tufanla birlikte bir çok uygarlık tarih sahnesinden silinmistir.

sümerden çok ileri mohenjo dora , egede minos,mısırda ortaya çıkan karışıklıklar,

bunlar uzun konular kestirip atılacak konular değil.

tekar söylüyorum bu konu din kitaplarına girmesi olmadığı anlamını taşımaz.

dünya üzerinde oldukça yoğun yer kabuğu hareketleri'nin olduğu kanıtlıdır.

en kısa zamanda size yazıcam.

Sitelerde Paylaş
akhenaton, iki kelimeyle "boş konuşuyorsun". Eğer gerçekten olduğunu düşünüyorsa ve sağlam delilleri de var diyorsan yeni bir başlık aç ve orada uzun uzadıya istediğin kadar anlat. Ama yok onu yapamam diyorsan da burada "bunlar bilinen şeyler kanıtlar var" gibi boş laflar ortaya atma. Ayrıca şunu da açıklığıa kavuşturalım. Nuh tufanı derken dünyanın tamamen sularla kaplanmasından bahsediyorsun değil mi? Yoksa küresel olmayan yerel bir olaydan mı bahsediyorsun? tarihinde davinci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
akhenaton, iki kelimeyle "boş konuşuyorsun". Eğer gerçekten olduğunu düşünüyorsa ve sağlam delilleri de var diyorsan yeni bir başlık aç ve orada uzun uzadıya istediğin kadar anlat. Ama yok onu yapamam diyorsan da burada "bunlar bilinen şeyler kanıtlar var" gibi boş laflar ortaya atma. Ayrıca şunu da açıklığıa kavuşturalım. Nuh tufanı derken dünyanın tamamen sularla kaplanmasından bahsediyorsun değil mi? Yoksa küresel olmayan yerel bir olaydan mı bahsediyorsun?

sen kimsin bana ders veriyorsun.

neyi inceledin hangi kültüre hangi medeniyete baktın.

bu işler ayet eyip bükmeye benzemez.

yukarıda yazdım en kısa sürede yazıcam diye.

dinciler gibi boş boş konuşma bana.

prof isimleriyle birlikte yazıcam bakalım o zaman ne yapacaksın.

haa bu arada dinci proflar falanda sanma.

sadece oligarşik bilim dışı proflar.

eski medeniyetleri eğer incelemiş olsaydın zaten bunları bilirdin.

sen beni boşa atan bir sandın heralde.

hadi git 1999 tarihli 4.dünya arkeoloji kongresine bir bak.

doğal afetler ve kültürel değişimler sempozyumunu bul.

banada bilgiyle yaz.

ben ayet eyip bükmüyorum.

en kısa sürede yazacağımı söylüyorum

celal şengörün talihsiz bir açıklaması başka bir şey değil.

dinlerin gerçek yüzünü göstermek gerçek olan bilgiyi yok saymaktan geçmez.

ne kaldıki dinden farkı.

tarihinde AKHENATON tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ıkınaton esas sen kimsin?

senin kaynakların güvenilir

bizim kaynaklarımız oligarşik bilmin

senin yaptığın araştırma

bizim yaptığımız eğip bükmek

senin ırkın yüce

başkalarının ırkı aşağı

senin dediğin dedik

bizim söz hakkımız yok

kimsiniz siz dübürzade ıkınaraktansıçınaton hazretleri?

Sitelerde Paylaş
ıkınaton esas sen kimsin?

senin kaynakların güvenilir

bizim kaynaklarımız oligarşik bilmin

senin yaptığın araştırma

bizim yaptığımız eğip bükmek

senin ırkın yüce

başkalarının ırkı aşağı

senin dediğin dedik

bizim söz hakkımız yok

kimsiniz siz dübürzade ıkınaraktansıçınaton hazretleri?

forumun konusu ırk değil.

black su forumda bir bilgi yazda okuyalım.

boş boş yazıp durma.

hele ki bana.

hadi sana ufak bir ipucu " İ.Ö. 3000 dolaylarında kurulduğu düşünülen gelişmiş kent ve onun uygarlığı arlkeologların belirlediği 1900 lerden itibaren ve İ.Ö. 1650 de tamamen silindi.

"mısır ve ipuwer papirüslerinde anlatılan bir dizi korkunç olay karşısında bölge bölge hakimiyetleri niye hiksoslara geçti."

egede minos uygarlığı volkanik patlamalarla başlayan bir dizi büyük afet sonucunda niye ortadan yok oldu, girit ve kıbrıstaki ticaret merkezleri niye yerle bir oldu.

şimdilik sana bu kadar yeter.

beyninle düşünmeyi öğren yoksa basur olacaksın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...